Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Πρόβλημα με οθόνη Professional σε Ε60

  1. #1
    Εγγραφή
    14-10-13
    Περιοχή
    München
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή Πρόβλημα με οθόνη Professional σε Ε60

    Καλησπέρα σε όλους σας.

    Έψαξα να δω εάν υπάρχει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιον φίλο εδώ μέσα αλλά δε βρήκα και έτσι είπα να ανοίξω νέο θέμα.

    Το πρόβλημα μου είναι η οθόνη από το professional που έχω στο Ε60 μου.

    Να πάρω τα πράγματα με τη σειρά όμως.

    Πριν καιρό (6-7 μήνες) πήγα σε ένα φίλο 600χλμ μακριά. Πήγα ήρθα όλα καλά.
    Την άλλη μέρα που πήρε η γυναίκα μου το αμάξι δεν έπαιζε το cd player. Στα καλά καθούμενα. Δεν με ενόχλησε και τόσο (ιδικά όταν είδα πόσο έχει για να αλλάξω cd και dvd μαζί) και το άφησα έτσι. Κάποια στιγμή άρχισε να μην ανοίγει η οθόνη μου. Άνοιγε μέχρι το σημείο που φαίνεται το σήμα τις BMW και έκλεινε πάλι. Αναβόσβηνε με λίγα λόγια. Όσο δε δούλευε η οθόνη το i-drive γυρνούσε τρελά, δεν κλείδωνε δηλαδή. Όσα χιλιόμετρα και αν έκανα δεν δούλευε ο οθόνη. Έπρεπε να σταματήσω να σβήσω και λίγα λεπτά και μετά ίσως δούλευε, ίσως και όχι. Και θα έπρεπε πάλι να σταματήσω να σβήσω για κάποια λεπτά κτλ κτλ...... Έκατσα και έβγαλα όλες τις ασφαλιες , άνοιξα την αριστερή μεριά του πορτμπαγκάζ που έχει μια πλακέτα navi είναι δεν ξέρω, έβγαλα τη φύσα την καθάρισα με σπρέι την ξανά έβαλα. Δούλεψε εκείνη τη μέρα αλλά μάλλον ήταν τυχαίο. Την άλλη μέρα άρχισε πάλι τα ιδία. Η μόνη διαφορά με πριν είναι ότι κατά την διάρκεια τις οδηγήσεις σε κάποια στιγμή κλειδώνει το i-drive, δε γυρνά τρελά δηλαδή, και μπορεί μετά να δουλέψει και η οθόνη, και εκεί που οδηγάς αρχίζεις και ακούς μουσική, μιας και ποιο πριν(όσο δε δουλεύει η οθόνη δηλαδή δε δουλεύει και το ράδιο ) δεν παίζει. Αυτό που παρατήρησα επίσης είναι ότι όταν δουλεύει, νιώθω ότι δουλεύει συνέχεια. Δηλαδή: βγαίνω από το αμάξι, ανεβαίνω σπίτι να πάρω κάτι που θέλω, ξανά μπαίνω στο αμάξι και με το που βάλω το κλειδί αρχίσει και παίζει αμέσως μουσική (ράδιο). Δίχως να μου ανάψει πρώτα η οθόνη με το σήμα τις BMW κτλ, κατευθείαν η οθόνη πάει στην αρχική τις σελίδα και παίζει και το ράδιο, κάτι που δεν έκανε όταν το πηρά.

    Εδώ να πω πως το έχω από τον 11/2013. Έχει καμία σχέση το ότι δε δούλευε το cd από κάποια στιγμή και έπειτα με αυτό που συνέβη μετά; Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις και για το χρόνο που υα μου διαθέστε.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τα ιδια ακριβως ειχα και εγω καποια στιγμη στο δικο μου, στην αρχη μου τo εκανε αραια και που, με την παροδο ενος ετους εγινε μονιμο.
    Τον 5/20010 εκανα αναβαθμιση, απο τοτε το προβλημα λυθηκε και δεν ξανα εμφανιστηκε ποτε!!!
    Τι χρωμα ειναι το φοντο στην οθονη σου τωρα;
    Εαν ειναι γκρι-μπλε κανεις μια αναβαθμιση και εισαι οκ, εαν ειναι καφε-μελι παιζεται (50-50) να εχεις θεμα με την αναβαθμιση και να σου πεταξει την CCC εκτος!!!
    Σε τετοια περιπτωση δεν μπορει να γινει τιποτα (ουτε μπορεις να το ξερεις εκ των προτερων) και δυστυχως πας για αλλη CCC.
    Εαν η αναβαθμιση γινει σε επισημο εξυπακουεται οτι το αυτοκινητο ειναι μαμα και δεν εχεις προσθεσει-αφαιρεσει καμια μοναδα μεσω INPA EDIABAS - NCSExpert - WinKFP κλπ, αλλιως το κανεις εκτος bmw με autologic π.χ ...

  3. The Following 7 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    abadon (25-08-14), Andri (24-08-14), aristent (24-08-14), BILL007 (24-08-14), Konstantinos E60 (24-08-14), mark e92 (24-08-14), tasos.kamv (24-08-14)

  4. #3
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε τη λύση που σου δίνει ο Αλέξης παραπάνω, αν παρόλα αυτά όμως δεν λειτουργήσει κράτα και αυτό να το έχεις στα υπόψιν, είναι του Deepblue ccc
    Πωλούνται : Ζάντες 16 Μ Styling 220

    Αγοράζονται : BMW Performance parts

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Andri For This Useful Post:

    aristent (24-08-14), BILL007 (24-08-14)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και ο Χριστος το ιδιο προβλημα εχει! οτι ειπε ο Αλεξης πριν



  7. #5
    Εγγραφή
    14-10-13
    Περιοχή
    München
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

    Εγώ τώρα επέστρεψα σπίτι και τις είδα.

    Σήμερα η οθόνη έδειχνε μόνιμα την παρακάτω εικόνα……
    Από ότι βλέπω είναι το μελί-καφέ άρα υπάρχει πιθανότητα να πάω για ccc έτσι;
    Να ρωτήσω όμως κάτι μια και δεν είμαι και πολύ σχετικός. Η αναβάθμιση που φορτώνεται; Στον εγκέφαλο; Στο vavi; Στην μονάδα ccc; Το ρωτώ αυτό για τον εξής λόγο, μπορώ να πάρω μια μονάδα ccc για παράδειγμα, που να έχει ήδη φορτωμένο επάνω την καινούρια αναβάθμιση και να την βάλω στο αμάξι για να λήξη το πρόβλημα μου ή όχι;
    Attached Images Attached Images

  8. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abadon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

    Εγώ τώρα επέστρεψα σπίτι και τις είδα.

    Σήμερα η οθόνη έδειχνε μόνιμα την παρακάτω εικόνα……
    Από ότι βλέπω είναι το μελί-καφέ άρα υπάρχει πιθανότητα να πάω για ccc έτσι;
    Να ρωτήσω όμως κάτι μια και δεν είμαι και πολύ σχετικός. Η αναβάθμιση που φορτώνεται; Στον εγκέφαλο; Στο vavi; Στην μονάδα ccc; Το ρωτώ αυτό για τον εξής λόγο, μπορώ να πάρω μια μονάδα ccc για παράδειγμα, που να έχει ήδη φορτωμένο επάνω την καινούρια αναβάθμιση και να την βάλω στο αμάξι για να λήξη το πρόβλημα μου ή όχι;
    Δεν ειναι καφε, γκρι ειναι και κανε αναβαθμιση.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    abadon (25-08-14), BILL007 (25-08-14)

  10. #7
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    431
    Thanked
    448
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο abadon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

    Εγώ τώρα επέστρεψα σπίτι και τις είδα.

    Σήμερα η οθόνη έδειχνε μόνιμα την παρακάτω εικόνα……
    Από ότι βλέπω είναι το μελί-καφέ άρα υπάρχει πιθανότητα να πάω για ccc έτσι;
    Να ρωτήσω όμως κάτι μια και δεν είμαι και πολύ σχετικός. Η αναβάθμιση που φορτώνεται; Στον εγκέφαλο; Στο vavi; Στην μονάδα ccc; Το ρωτώ αυτό για τον εξής λόγο, μπορώ να πάρω μια μονάδα ccc για παράδειγμα, που να έχει ήδη φορτωμένο επάνω την καινούρια αναβάθμιση και να την βάλω στο αμάξι για να λήξη το πρόβλημα μου ή όχι;
    Απο ποια περιοχή είσαι;

  11. #8
    Εγγραφή
    14-10-13
    Περιοχή
    München
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μόναχο

  12. #9
    Εγγραφή
    14-10-13
    Περιοχή
    München
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ξερει κανεις πόσο κοστίζει;

  13. #10
    Εγγραφή
    14-10-13
    Περιοχή
    München
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    75
    Thanked
    35
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι καφε, γκρι ειναι και κανε αναβαθμιση.
    Μόλις μου έστειλε φωτο η γυναίκα μου.
    Τις είπα αν δουλέψει σήμερα το navi να μου στείλει.
    Τελευταία ερώτηση, το γκρι-μπλε έχω; Γιατί εγώ βλέπω και καφέ-μελί……
    Attached Images Attached Images

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP