Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Αισθητηρες στροφάλου και εκκεντροφόρου

  1. #11
    Εγγραφή
    11-08-11
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Egw exw ena e46 compact teleytaia otan pigene me normal gazi mia triti xalari mou kanei svisimo anavei h mpatari svini kai ksana anavei na to afisw etsi to kanei 2-3 fores akoma kai svinei entelos an gkazosw kai pari strofes to amaksi h valo deutera pou anevazei strofes douleuei kanonika.an to amaksi svisi thelei 3-4 mizies giana ksekinisei .einai oi esthitires pou grafete parapanw?

  2. #12
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για να μην ανοίγω καινούριο θρέντ, σχετικά με τους αισθητήρες στροφάλου και εκκεντροφόρου και μιας και στα Ε46 είναι συχνό το πρόβλημα, θέλω να ρωτήσω άν γνωρίζει κανείς εάν είναι απαραίτητο να αλλαχτούν προληπτικά σε αυτοκίνητο που έχει πολλά χιλιόμετρα.
    Σε ενάμιση μήνα θα ξεκινήσω ένα ταξίδι γύρω στις 5 χιλιάδες χιλιόμετρα. Από Θεσσαλονίκη ώς το Regensburg της Γερμανίας (περίπου 1600 χιλιόμετρα) θα το κάνω σερί. Το αυτοκίνητό μου έχει τώρα 240.000. Οι στάσεις που θα γίνουν στο ταξίδι θα είναι μικρές. Υπάρχει περίπτωση λόγω της πολύωρης λειτουργίας του κινητήρα να παρουσιαστέι κάποιο πρόβλημα στους παραπάνω αισθητήρες?
    Ο κινητήρας του αυτοκινήτου μου είναι ο Ν40Β16.

  3. #13

    Προεπιλογή

    Γιάννη κανένας δεν μπορεί να γνωρίζει πότε θα σε αφήσει ένας αισθητηρας. Εγώ θα σου έλεγα μιας και έχεις τόσα χλμ να αλλάξεις του στροφαλου, μιας και μπορει να σταματήσεις για βενζίνη που λέει ο λόγος και να μην ξαναπάρει ποτέ. Και να έχεις μαζί σου αν θες έναν εκκεντροφορου. Αλλάζει πανευκολα, ειδικά στο Ν40 και επίσης 99% δεν σε αφήνει στον δρόμο. Βέβαια μπορείς και να μην αλλάξεις τίποτε , γιατι με αυτήν την λογική θα αλλάξεις το μισο αμάξι

  4. The Following 6 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    A8hnaios (11-11-12), alexk (11-11-12), Bazil Van Sinner (11-11-12), BILL007 (11-11-12), Vassilis ///M (11-11-12), zaharias (11-11-12)

  5. #14
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λογικά θα αλλάξω στροφάλου. Να εχω το κεφάλι μου ήσυχο, λόγω χιλιομέτρων πιο πολύ. Από τίποτα άλλο δεν πρόκειται να με αφήσει το αμάξι.

  6. #15
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου έλεγα μιας και έχεις τόσα χλμ να αλλάξεις του στροφαλου, μιας και μπορει να σταματήσεις για βενζίνη που λέει ο λόγος και να μην ξαναπάρει ποτέ.


    +ειναι και φθηνος για την φασαρια που δημιουργει,στο δικο μου νομιζω εξανε54Ε.

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  7. #16
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενάμιση μήνα θα ξεκινήσω ένα ταξίδι γύρω στις 5 χιλιάδες χιλιόμετρα. Από Θεσσαλονίκη ώς το Regensburg της Γερμανίας (περίπου 1600 χιλιόμετρα) θα το κάνω σερί.
    Πριν Χρονια ειχα κανει τη διαδρομη αυτη πηγαινοντας λιγο ποιο πανω στο Regenstauf σερι.. εκατσα 2 βδομαδες, κ μετα πηγα στο Bayreuth εκατσα 2 μηνες.. εκει Ωραια τοπια (Franken) εξερευνησα σχεδον ολη τη Bayern

    Καλο Ταξιδι να χεις!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  8. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    giannis_compact (16-11-12)

  9. #17
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων


    +ειναι και φθηνος για την φασαρια που δημιουργει,στο δικο μου νομιζω εξανε54Ε.
    Δεν είναι φθηνός εγώ πλήρωσα αντ. και εργασία 180Ε γιατί είναι πίσω από το μοτέρ και έχει πολύ ξήλωμα για να βγει.Δεν ξέρω Βασίλη αν ο 6κυλ. τον έχει αλλιώς.Εμένα μου έσβησε πάνω στην Β.Όλγας στο μεσαίο ρεύμα
    Πάντως από αντίστοιχο ταξίδι Γιάννη τα έφτυσε η τροχαλία του δυναμό!

  10. #18
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τον δυναμο τον βγσλαμε στο Σακη προχθες και ειναι ολα οκ. Με τον αισθητηρα τι να κανω;

  11. #19
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17895
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τίποτε να μην κάνεις και μην τρελαίνεσαι..1600 χλμ είναι δεν είναι 16.000..μια χαρά είναι το αυτοκίνητο σου, λάδια-ξίδια και βουρ...
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  12. #20
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    τίποτε να μην κάνεις και μην τρελαίνεσαι..1600 χλμ είναι δεν είναι 16.000..μια χαρά είναι το αυτοκίνητο σου, λάδια-ξίδια και βουρ...
    Και γω έτσι νομίζω θα κάνω... Περιμένω τηλέφωνο για τα λάστιχα ε!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP