Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 125

Θέμα: [E46]318i Αλλαγή κινητήρα ή Υπερκυβισμός

  1. #21
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εισαι της πιατσας και δεν εχεις γνωσεις ιδιαιτερες πανω στα bmw(που αμα ειχες δεν θα'κανες τετοιες ερωτησεις),ΜΗΝ κανεις αλλαγη μοτερ στο δικο σου αλλα ουτε και αλλη μετατροπη....Δωσε το δικο σου και παρε ενα αλλο ετοιμο,οπως το γουσταρεις......
    Μιχάλη έχεις δίκιο, αλλά απ τα γραφόμενα του συμφορουμίτη, αντιλαμβάνομαι ότι συναισθηματικά είναι δεμένος μαζί του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 17-08-14 στις 11:10
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-14), Stunt Mike (18-08-14)

  3. #22
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο φιλος Gant εχει δικιο. Το αμαξι το εχω 13 χρονια κι εκει επανω εμαθα να οδηγαω.. Εχω ριξει πολλααα λεφτα και προτειμω να το κανω περιστερωνα (που λεει ο λογος) παρα να το δωσω... Χτες να φανταστειτε του εβαλα καινουρια ζαντολασιχα.. Αν το βλεπατε θα καταλαβαινατε γιατι δεν το αποχωριζομαι.. Γιαυτο θελω την βοηθεια σας να μου πειτε τι λυσεις εχω και τι μπορω να κανω.. Ναι, Πειραια μενω και δεν θελω να παω σαν το προβατο σε γνωστα συνεργεια και να με "δαγκωσουν"....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wheelman : 17-08-14 στις 10:45

  4. #23
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotis07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φιλος Gant εχει δικιο. Το αμαξι το εχω 13 χρονια κι εκει επανω εμαθα να οδηγαω.. Εχω ριξει πολλααα λεφτα και προτειμω να το κανω περιστερωνα (που λεει ο λογος) παρα να το δωσω... Χτες να φανταστειτε του εβαλα καινουρια ζαντολασιχα.. Αν το βλεπατε θα καταλαβαινατε γιατι δεν το αποχωριζομαι.. Γιαυτο θελω την βοηθεια σας να μου πειτε τι λυσεις εχω και τι μπορω να κανω.. Ναι, Πειραια μενω και δεν θελω να παω σαν το προβατο σε γνωστα συνεργεια και να με "δαγκωσουν"....
    Το κλασικο ΦΠΕ θεωρω πως δεν προκειτε να σε ικανοποιησει και δυο μερες μετα θα το ξανασυζηταμε,
    Εγω θα κραταγα τα χρηματα αυτα κ θα εβαζα κατι αλλο,
    πχ mpack

    Ο υπερκυβισμος στο εν λογω μοτερ δεν νομιζω πως θα αποδωσει αυτο που ζητας, εκτος αν συνδυαστει κ με κανενα τετραπετολουδο, οπου ομως το κοστος ξεφευγει.

    Μια καλη ,μετατροπη δεν θα σου κοστισει κατω απο 3Κ,
    Αλλα θα εισαι με την ψυχη στο στομα καθως σε εναν τυχαιο ελεγχο θα αντιμετοπισεις πολυ δυσκολες καταστασεις. -Αληθεια γνωριζεις τις συνεπειες ενος αδηλωτου μοτερ?-.

    Light turbo ή κομπρεσερ με κλειστο μοτερ θα εισαι περιπου 170-180 hp και κοστος χαλαρα 3 με 4Κ,
    Ομως θα εισαι νομοτυπος.

    Η αποφαση καθαρα δικη σου....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wheelman : 17-08-14 στις 10:44

  5. The Following 7 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-14), chrisgiapz3 (19-08-14), gant (17-08-14), Kostas Maras (17-08-14), nikos valvetronic (28-08-14), Stunt Mike (18-08-14), tokiko (19-08-14)

  6. #24
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο νετ βρισκεις μοτερ απο 1500-3000 με ανταλλαγη το δικο μου τοσο δεν θα μου ερθει? Δικιο εχεις παντως θα ηταν μεγαλη μου βλακεια να μην το δηλωσω ή οπως ξερω ενα παιδι που βαρεσε αλλα νουμερα επανω.. Ουτως η αλλως 300 ευρω παραπανω τον χρονο ειναι, υποφερτα.. Οποτε ποια η γνωμη σας να αλλαξω και να βαλω αλλο κινητηρα η να βαλω κομπρεσερ??

  7. The Following User Says Thank You to Panagiotis07 For This Useful Post:

    ghost-rider (17-08-14)

  8. #25
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotis07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο νετ βρισκεις μοτερ απο 1500-3000 με ανταλλαγη το δικο μου τοσο δεν θα μου ερθει? Δικιο εχεις παντως θα ηταν μεγαλη μου βλακεια να μην το δηλωσω ή οπως ξερω ενα παιδι που βαρεσε αλλα νουμερα επανω.. Ουτως η αλλως 300 ευρω παραπανω τον χρονο ειναι, υποφερτα.. Οποτε ποια η γνωμη σας να αλλαξω και να βαλω αλλο κινητηρα η να βαλω κομπρεσερ??
    Αυτες οι συζητησεις περνουν χρονο,
    Ελα οπως σου ειπαν κ τα παιδια σε μια συναντηση
    Να το συζητησουμε διεξοδικα για τα pros & cons της καθε περίπτωσης

  9. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-14)

  10. #26
    Εγγραφή
    17-01-13
    Περιοχή
    Λακωνια
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    154
    Thanked
    112
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλυτερη λυση φιλε μ ειναι να περιμενεις και να μιλησεις με τα παιδια του φορουμ..θα παρεις οτι χρειαζεσαι να ξερεις απο τις γνωσεις τους..σε νιωθω για αυτο που θες να κανεις αλλα καλυτερα να ειναι ολα νομιμα και δηλωμενα παρα αδηλωτα..μακαρι να μπορεσω να παρεβρεθω και εγω σε οποιο κοντινο meeting γινει..316 (1900cc) εχω και 'μεγαλωσα' στο αυτοκινητο αυτο..απλα τ λειπει τ νευρο και η δυναμη..ειδικα εαν εχεις πανω απο 2 ατομα μεσα..

  11. #27
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να καταλαβεις γιατι δεν μπορω να περιμενω.. (χεχε)
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

  12. #28
    Εγγραφή
    22-12-13
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν μπορουσατε να με καθοδηγησετε προς τα που να κινηθω μοτερ ή αναβαθμηση για να ψαξω τιμες και προσφορες... Θα περιμενω μεχρι την επομενη συναντηση.

  13. #29
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8023
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiotis07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορουσατε να με καθοδηγησετε προς τα που να κινηθω μοτερ ή αναβαθμηση για να ψαξω τιμες και προσφορες... Θα περιμενω μεχρι την επομενη συναντηση.
    Το μοτερ που εχεις, αν ειναι σε καλη κατασταση αντεχει ανετα στα αλογα που σου ειπα.

    Επισης ενα 2,5lt κατα την γνωμη μου ειναι οτι πρέπει για αυτο το καρότσι.

    Κανενα απο τα δυο δεν θα "βαζει φωτια στην ασφαλτο".

    Μην περιμένεις να εισαι ο "Αρχοντας" των φαναριων.
    Αν μι τι αλλο ομως, κινουνται αξιοπρεπέστατα κ προφανως δεν θα εχουν σχεση με αυτο που έχεις τώρα.

    Οτι και απο τα δυο κ αν επιλεξεις, ΕΑΝ γινει σωστα σιγουρα θα ειναι απροβληματιστο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 17-08-14 στις 15:21

  14. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (17-08-14)

  15. #30
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    φίλε μου βάλε ένα τουρμπάκι που σου λένε τα παιδιά.........ειναι το καλυτερο που εχεις να κάνεις και βεβαια σε μάστορα που ξέρει τι κάνει.......

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP