Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 89

Θέμα: BMW ή audi;

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kavas2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι βεβαια
    αλλα..
    εχει καμια σχεση και το 330 με το μιτριο?
    εχω βαρεθει να ακουω για ταφους αυτοκινητα με 8-8,5 στα 100
    και 220 τελικη για 1.5 τονο καροτσα(οπως το δικο μου 3.20)
    παλια λεγαμε κατω απο τα 10 στα 100 και 200 τελικη ειναι γρηγορο
    τωρα με τα twin turbo και την ολη μοδα σε 3-4 χρονια θα λεμε
    ταφους καρα με 250 αλογα και 6 στα 100(λεγε με 328)
    προσωπικα σε πολη εθνικη πολυ δυσκολα θα βρω αυτοκινητο να μην το περασω
    η να με περασει(1 στα 50) και δεν παω και τελειως τεζα
    επισης απο το δικο μου κυκλο απο τα 30 αυτοκινητα ειμαι στα 3 πρωτα
    με επιδοσεις ιπποδυναμη και ολα τα υπολοιπα πολυυυυ κατω
    τα δε drift ερχονται απροβληματιστα και με 2ρα
    φιλικα
    Καλα ολα αυτα που λες (και ο gant) αλλα μιλατε για αμαξια που ΗΔΗ εχετε (οπως καποιοι ειχαν M5 M6 τις καλες εποχες και τωρα τα σκοτωσαν). Ο takis95 ψαχνει να βρει γρηγορο αμαξι με 8000¤ σημερα. Σε αυτα τα λεφτα γρηγορο ειναι ενας κουβας τυπου Corsa OPC. Ενα 316 δεν ειναι γρηγορο. Ουτε και το 325 ειναι. Το M3 ειναι, σου φαινεται ο topic starter να ειναι τοσο απλας να το αγορασει και να το συντηρησει? Το παιδι ψαχνει να αποφυγει κερατιατικα.

    Πως να το κανουμε, ναι ειναι "αργα" τετοια αμαξια πλεον αλλιως θα ειχαμε μεινει στην εποχη του Ford Model T. Αν καποιος ψαχνει VFM γρηγορη αγορα, πρεπει να παρει τα γνωστα vag 1.8t. Αμα θελει να ταιζει τα κομματοκοπροσκυλα (που ενα καινουριο merc ή μια elise δεν δινουν τιποτα και ενα kia sportage πληρωνει 660¤ και καμια 300αρα ΦΠ) ας παρει BMW.

    Και για να σε προλαβω "γιατι εχεις ακομα τη Ζ4?", αν δεν ειχα ριξει τοσα λεφτα θα την ειχα δωσει χθες. Απο το να ταιζω ενα στρατο τεμπεληδων προτιμω πλεον ενα 1.4 αεριο.

    BMW ΓΡΗΓΟΡΟ χωρις κερατιατικα δεν αγοραζεις στη χωρα μας.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    120ie87 (17-08-14), Bassakos (17-08-14), chrisgiapz3 (19-08-14), Kostas_1 (17-08-14), ninja2 (17-08-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο takis95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλο το forum και καλώς σας βρήκα. Εδώ και μερικούς μήνες σκέφτομαι τι αμάξι θα μπορούσα να αγοράσω ως το πρώτο μου αυτοκίνητο. Εδώ και 3 χρόνια οδηγώ το οικογενιακό αυτοκίνητο ένα bmw 316i 2002 που βγάζει περίπου 105 άλογα αν θυμάμαι καλά. Θα μπορούσα να πω ότι πια τα 105 άλογα δεν μου φτάνουν και σκεφτόμουν τι θα ήταν πιο καλύτερο σαν αμάξι και τι απόδοση θα είχε; συζήτησα με αρκετό κόσμο και για τις 2 μάρκες και άκουσα γνώμες όπως "πάρε ένα 318 ή ένα 320 και δώσε τουρμπα" άλλος μου είπε "ψάξε κανένα audi tt 1,8T turbo quattro ή κάνα audi s3 1,8 turbo" ενώ άλλος ένας μου λέει "ψάξε για 330 η Μ3 δηλωμένο 2λιτρο για να γλιτώσεις φορολογίες κτλπ" ,αλλά επειδή δεν θέλω να πάρω κάποια απόφαση που μετά από ένα μήνα θα τη μετανιώσω σκέφτηκα να γράψω εδώ ένα post αφού οι περισσότεροι από δω θα ξέρουν κάποια πράγματα παραπάνω από μένα. Ευχαριστώ όσοι κάνουν τον κόπο να απαντήσουν. Διαθέτω περίπου 8 χιλιάρικα,μιλάμε πάντα για sport coupe κατηγορία. Ευχαριστώ όσοι κάνουν τον κόπο να απαντήσουν
    Φίλε taki95, απ'ό,τι βλέπω έχεις λάβει πολλές χρήσιμες απαντήσεις ήδη. Τι σκέφτεσαι να ξάνεις; Θα ήταν ωραίο να μας πεις κάτι!
    Σόρυ που δεν μπορώ να συνεισφέρω στο δίλημμά σου, καθότιν λόγω της ώρας είμαι με τόνα μάτι μισόκλειστο και με τ'άλλο μισάνοιχτο…
    Welcome!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη I_MNL : 17-08-14 στις 03:40
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  4. #13
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει καποια σχεση το γκαζι των 316-318-320-325 με το γκαζι του 330?
    Επικεντρώσου σε αυτό που έγραψα, δεν κάνω συγκριτικό με 330.

    Μπορεί σαν petrolhead να θεωρείς (και έτσι είναι) γρήγορο ένα αμάξι με 6-7 sec στα 0-100, αλλά το να χαρακτηρίζεις τα υπόλοιπα τάφους, είσαι υπερβολικός.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    Samaro (17-08-14), tokiko (17-08-14)

  6. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικεντρώσου σε αυτό που έγραψα, δεν κάνω συγκριτικό με 330.

    Μπορεί σαν petrolhead να θεωρείς (και έτσι είναι) γρήγορο ένα αμάξι με 6-7 sec στα 0-100, αλλά το να χαρακτηρίζεις τα υπόλοιπα τάφους, είσαι υπερβολικός.
    Στην εποχη τους ηταν μια χαρα ολα αυτα, πλεον δεν ειναι γρηγορα αλλα ας τα βαφτισουμε ετσι για να μη στεναχωριομαστε Ας φυγει το παιδι απο το οικογενειακο 316 να παει στο προσωπικο 318 (αφου ειναι κατω απο το οριο των 1.927cc). Πιο γρηγορο απο αυτο που ειχε θα ειναι, πιο γρηγορο απο τα συγχρονα τουρμποκουβαδακια ή τα "αφορολογητα" 1.8T δεν θα ειναι. Μετα το μηνα θα κλαιει τα λεφτα του.

  7. #15
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Audi παρε,
    πλακα μας κανεις?μπηκες σε φορουμ της bmw και θελεις να σου πουμε να παρεις audi?
    αν ηταν ετσι θα ειχαμε ολοι audi

  8. The Following User Says Thank You to maris7 For This Useful Post:

    vasilisf30 (17-08-14)

  9. #16
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικεντρώσου σε αυτό που έγραψα, δεν κάνω συγκριτικό με 330.

    Μπορεί σαν petrolhead να θεωρείς (και έτσι είναι) γρήγορο ένα αμάξι με 6-7 sec στα 0-100, αλλά το να χαρακτηρίζεις τα υπόλοιπα τάφους, είσαι υπερβολικός.
    εγω εχω 2λιτρο με 170 ιππους μετα τα 140 χλμ σε ταξιδι δεν ζηλευω τα μεγαλυτερα αδερφια(325-330)

  10. The Following 3 Users Say Thank You to maris7 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (17-08-14), skaros (18-08-14), vasilisf30 (17-08-14)

  11. #17
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προφανώς είσαι 19 σαν εμένα γιατί βλέπω το 95 στο username σου.

    Πήγαινε πάρε ενα Mx-5 να κάνεις τα ανάποδα σου να ευχαριστιεσαι...τώρα να οδηγείς Μ3 αδηλωτο και με τα μυαλά που κουβαλάμε σε αυτή την ηλικία το θεωρώ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΌ.

    Αν θες κόντρες στην ευθεία φύγε τελειως απο τα αμάξια που κοιτάς..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι ο ήχος του S54 δε συγκρίνεται με τίποτα!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis M3 For This Useful Post:

    120ie87 (17-08-14), Laggispower (17-08-14)

  13. #18
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως να το κανουμε, ναι ειναι "αργα" τετοια αμαξια πλεον αλλιως θα ειχαμε μεινει στην εποχη του Ford Model T.
    Το οδικο μας δικτυο ομως Φανη μου ειναι στην εποχη του Ford Model T.!!!!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Samaro (17-08-14), Δημήτρης Λέκκας (18-08-14)

  15. #19
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξερω ιεροσυλία αυτο που θα πω αλλα σε αυτα τα λεφτά μπορεις να βρεις και το merc sports coupe.
    Είχα κανει πολλα χλμ με τέτοιο αμαξι και ειναι έντιμο και δεν βγάζει και προβλήματα. Το μεγάλο θετικό ειναι ότι ειναι 1800,163 άλογα που εύκολα και σχετικά οικονομικά φτάνουν 200.
    Γκάζι εχει πολυ καλο ( όπως ενα 325 που επίσης πέρασε απο τα χέρια μου οπότε εχω τάξη μεγέθους ) και απο θέμα άνεση δεν το συζητάω.
    Ειναι λιγο ασαφές το τιμόνι αλλα με το esp εκτός εχει πολυ ομαλές αντιδράσεις αν σου αρεσει λιγο το ανάποδο.
    Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ειδικά ως πρώτο αμαξι.

  16. #20
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω εχω 2λιτρο με 170 ιππους μετα τα 140 χλμ σε ταξιδι δεν ζηλευω τα μεγαλυτερα αδερφια(325-330)
    Δυστυχώς σε μια ανηφόρα που θα θέλεις να προσπεράσεις τον φορτηγατζή που είναι άδειος εκεί θα χρειαστείς ροπή που δεν έχεις...
    Τα έζησα...

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP