Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 34

Θέμα: [E60]Quad exhaust look M

  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή [E60]Quad exhaust look M

    Εχωντας μια επιθυμια να αρχισω σιγα σιγα να προσθετω καποια πραγματα στην Μπεμπα και μετα απο λιγο ψαξιμο,βρηκα εσας οπου με την βοηθεια καποιων απο εδω ξεκινησα το ΜΠΑΞΙΜΟ.
    Ενα ωραιο πρωινο λοιπον πριν την Μεγαλη Εδβομαδα το αμαξι μπηκε στις 10 το πρωι στον εξατμισα για να βαλω μονο τα 2 καζανακια,μιλωντας με τον μαστορα και λεγωντας του τις ανησυχιες μου για το μελλον(3λιτρο μοτερ ή κομπεσορα ή και τα 2 μαζι) με προετρεψε να αλλαξω την εξατμιση απο την μεση μεχρι πισω ετσι ωστε το αμαξι να ειναι ετοιμο για οτι και αν κανω,με τα πολλα φτασαμε στις 7 το απογευμα να τον παρακαλαω να με αφησει να φυγω γιατι ειχα κουραστει πλεον και δεν αντεχα αλλο.
    Σημερα τελικα καταφερα να παω για να τελειωσουμε βαζοντας ενα φιλτρακι για να μειωσουμε τον θορυβο στην μια μπουκα απο τις 4 που λογω χρονου ειχαμε αφησει αφιλτρη .
    Πολυ καλη δουλεια απο μαστορα με γνωσεις,μερακι και αγαπη για την δουλεια του,νομιζω οτι τελικα αξιζε τον κοπο.
    Τετραμπουκο πλεον το αμαξι και με πολυ ωραιο γουργουρητο ειδικα στο ρελαντι,ο γειτονας που εχει την κρεβατοκαμαρα του πανω απο το γκαραζ μου δεν ξερω τι θα μου σερνει αλλα .......
    Να ευχαριστησω τον Αρη(Αristent) για το spoiler του προφυλακτηρα και τον Δημητρη(Apostolos) για τα τελικα καζανακια αλλα πανω απο ολα για την υποδειξη του εξατμισα που δουλεψε το αυτοκινητο.
    Ακολουθουν φωτο(πιστευω να εμφανιστουν):

  2. The Following 9 Users Say Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    A8hnaios (10-09-10), aristent (22-04-10), E60_Arkadia (27-04-10), Konstantinos E60 (21-04-10), Kostas_1 (22-04-10), NickE60 (21-04-10), PANOS-E60 (22-04-10), Vassilis ///M (12-01-12), z3 2.2 (22-04-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ ωραίο αισθητικό αποτέλεσμα!!!Μπράβο!!!!



  4. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    NickE60 (21-04-10), nikos-Mpacket (21-04-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πανέμορφο και πολύ καλή δουλειά. Αν θες να μας αναφέρεις και τον εξατμισά που έγινε η επέμβαση.

    Πάντα τέτοια. Αντε και με Μ5

  6. The Following User Says Thank You to stratos For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (21-04-10)

  7. #4
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανέμορφο και πολύ καλή δουλειά. Αν θες να μας αναφέρεις και τον εξατμισά που έγινε η επέμβαση.

    Πάντα τέτοια. Αντε και με Μ5
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλα σας λογια.

    Ο εξατμισας ειναι ο Σκριβανος πιο γνωστος ως Σταυρος στον Νεο Κοσμο,αμα θελετε τηλεφωνο στειλτε μου μηνυμα,δεν ξερω αν κανει να το βαλω εδω.

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύ καθαρή δουλειά Νικόλα όντως!! Μπράβο!! Ωραίο αποτέλεσμα!

    Τις οβάλ τις μπούκες τις έβγαλες τελικά ε??

  9. The Following User Says Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (21-04-10)

  10. #6
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καθαρή δουλειά Νικόλα όντως!! Μπράβο!! Ωραίο αποτέλεσμα!

    Τις οβάλ τις μπούκες τις έβγαλες τελικά ε??

    Τις εβγαλα Νικο γιατι δεν χωραγαν,ο Δημητρης τις φοραγε σε Μ5 προφυλακτηρα οπου τα ανοιγματα ειναι πιο μεγαλα και προς τα εξω,ενω στο δικο μου ειναι πιο μικρα και προς τα μεσα.

  11. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γεια σου Νικόλα...Καλορίζικες και καλοφόρετες. Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα. Καλοσώρισες στον όμορφο κόσμο των quad's Σε έπεισε τελικά να την αλλάξεις από μπροστά την εξάτμιση ο μπαγάσας εεεε χαχαχαχαχαχα. Άντε να μπαίνεις και εσύ στη λίστα σιγά σιγά του αεροστροβιλοσυμπιεστηριού τώρα (για να μου βγει και πιο φτηνή η αγορά του βρε αδερφέ χαχαχαχαχαχαχα)

  12. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (22-04-10)

  13. #8
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nικο με 'γεια τα νεα μπαξιματα!

    Φανταζομαι ποση δουλεια εχει πεσει για να προσαρμοσει και να κεντραρει τις μπουκες και τα καζανακια ο μαστορας.Μπορει τωρα που ειναι τελειωμενο να φαινεται απλο αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο τελικα.
    Με τη σειρα μου να σε ευχαριστησω κ'εγω που μας εμπιστευτηκες(εννοω και τον Δημητρη"Apostolos")οπως και να δωσω τα μπραβο στον εξατμισα!

    Σου ειπε οτι οι ανοξειδωτες εξατμισεις (σωληνωσεις κυριως)διαστελονται μεχρι και 3 εκατοστα?Δηλ.οταν ζεσταθει καλα παρατηρησε πως οι μπουκες εξεχουν πιο εξω απο το σποϊλερ.Τσεκαρε μην τυχον υπαρχει επαφη με κατι.

    Αντε παμε γι'αλλα τωρα!

  14. #9
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Νικόλα...Καλορίζικες και καλοφόρετες. Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα. Καλοσώρισες στον όμορφο κόσμο των quad's Σε έπεισε τελικά να την αλλάξεις από μπροστά την εξάτμιση ο μπαγάσας εεεε χαχαχαχαχαχα. Άντε να μπαίνεις και εσύ στη λίστα σιγά σιγά του αεροστροβιλοσυμπιεστηριού τώρα (για να μου βγει και πιο φτηνή η αγορά του βρε αδερφέ χαχαχαχαχαχαχα)
    Λιγο εγω,λιγο(...πολυ...) εσυ,λιγο(...πολυ...) ο Νικος (NickE60)παει ο τραπεζικος λογαριασμος των συνφορουμιτων!

  15. #10
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ααααχ ! Βαλτοί είσαστε όλοι σας ?
    Νίκο (M-packet) το αυτοκίνητό σου το ξέρω, το έχεις αγοράσει από τη γεινονιά μου, από τον All-cars. Κούκλα !
    Με γειά οι μπούκες ! Είναι μπουκιά και συγχώριο μετα συγχωρήσεως ...
    Κάτι άκουσα γιά group-bye κομπρέσσορα ή μου φάνηκε ...???

  16. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (22-04-10)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP