Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: Εμπειρια απο αντιπροσωπεια bmw

  1. #1
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή Εμπειρια απο αντιπροσωπεια bmw

    Με αφορμη το χαλασμενο "κλειδι" για το μπουλονι ασφαλειας των ζαντων, επισκευτηκα την περασμενη Πεμπτη την αντιπροσωπεια bmw Αδαμιδης στην Θεσσαλονικη. Μπηκα μεσα, πηγα στο τμημα των τεχνικων συμβουλων οπου εκει εξηγησα το προβλημα μου. Αμεσα ο τεχνικος που ηταν εκει ,πηρε το αυτοκινητο μου μεσα και δοκιμασε τα κλειδια που ειχαν στο συνεργειο. Μπηκε μεσα το βρηκε στον υπολογιστη και μου το παρηγγειλε, κοστος 9 ευρω. Επειτα εβαλε το κλειδι μου σε μια εγκοπη οπου διαβαζε ολα τα στοιχεια του αυτοκινητου χλμ , βλαβες, ανακλησεις κτλ και μου ειπε οτι το αμαξι μου εχει ανακλιση απο την bmw για προγραμματισμο στην μοναδα φωτων και αντικατασταση του αεροσακου του συνοδηγου. Οντως εκλεισα ραντεβου πρωι πρωι, οπου πηγα και εγιναν οι απαραιτητες εργασιες χωρις κοστος φυσικα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν ο επαγγελματισμος , η οργανωση καθως και το ευχαριστο περιβαλλον . Βεβαια δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο μια αντιπροσωπεια και μαλιστα bmw.
    Ηταν η πρωτη μου φορα που πηγα δικο μου αυτοκινητο στην αντιπροσωπεια , εμεινα ευχαριστημενος και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Σιγουρα οι τιμες ειναι ανεβασμενες σε σχεση με τα εξωτερικα συνεργεια εξουσιοδοτημενα και μη και αυτος ειναι ο λογος που δεν παω εκει.
    Επισης κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο Αδαμιδης πλεον εχει βαλει μεσα peugeot και suzuki και οτι στην εκθεση απο bmw ειχε μονο την σειρα 1 , 3 και Χ1. Πανε οι εποχες που εμπαινες μεσα και χαζευες τα μεγαλα και για πολλους απο μας απιαστα μοντελα.
    Αυτα απο μενα ελπιζω να μην σας κουρασα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savvas bmwdakias : 06-08-14 στις 12:02
    quattro ist fur sissies

  2. The Following 10 Users Say Thank You to savvas bmwdakias For This Useful Post:

    alexm (06-08-14), aristent (06-08-14), Bazil Van Sinner (06-08-14), BILL007 (08-11-14), freddys (06-08-14), gant (06-08-14), I_MNL (28-08-19), Lefterisk (09-11-14), Vassilis ///M (06-08-14), wheelman (06-08-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    08-07-11
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    182
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμη το χαλασμενο "κλειδι" για το μπουλονι ασφαλειας των ζαντων, επισκευτηκα την περασμενη Πεμπτη την αντιπροσωπεια bmw Αδαμιδης στην Θεσσαλονικη. Μπηκα μεσα, πηγα στο τμημα των τεχνικων συμβουλων οπου εκει εξηγησα το προβλημα μου. Αμεσα ο τεχνικος που ηταν εκει ,πηρε το αυτοκινητο μου μεσα και δοκιμασε τα κλειδια που ειχαν στο συνεργειο. Μπηκε μεσα το βρηκε στον υπολογιστη και μου το παρηγγειλε, κοστος 9 ευρω. Επειτα εβαλε το κλειδι μου σε μια εγκοπη οπου διαβαζε ολα τα στοιχεια του αυτοκινητου χλμ , βλαβες, ανακλησεις κτλ και μου ειπε οτι το αμαξι μου εχει ανακλιση απο την bmw για προγραμματισμο στην μοναδα φωτων και αντικατασταση του αεροσακου του συνοδηγου. Οντως εκλεισα ραντεβου πρωι πρωι, οπου πηγα και εγιναν οι απαραιτητες εργασιες χωρις κοστος φυσικα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν ο επαγγελματισμος , η οργανωση καθως και το ευχαριστο περιβαλλον . Βεβαια δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο μια αντιπροσωπεια και μαλιστα bmw.
    Ηταν η πρωτη μου φορα που πηγα δικο μου αυτοκινητο στην αντιπροσωπεια , εμεινα ευχαριστημενος και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Σιγουρα οι τιμες ειναι ανεβασμενες σε σχεση με τα εξωτερικα συνεργεια εξουσιοδοτημενα και μη και αυτος ειναι ο λογος που δεν παω εκει.
    Επισης κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο Αδαμιδης πλεον εχει βαλει μεσα peugeot και suzuki και οτι στην εκθεση απο bmw ειχε μονο την σειρα 1 , 3 και Χ1. Πανε οι εποχες που εμπαινες μεσα και χαζευες τα μεγαλα και για πολλους απο μας απιαστα μοντελα.
    Αυτα απο μενα ελπιζω να μην σας κουρασα.
    Ο Αδαμίδης εδώ και έναν χρόνο δεν είναι αντιπρόσωπος bmw! Αυτα τα 3 μοντέλα πουπες ήταν μαλλον ότι του ξέμεινε! Μονο service κάνει. Πήρε όμως την αντιπροσωπεία suzuki,peugeot όπως και το service τους...
    I love Bmw machines

  4. The Following 5 Users Say Thank You to DK For This Useful Post:

    alexm (06-08-14), aristent (06-08-14), BILL007 (06-08-14), gant (06-08-14), pilot (08-08-14)

  5. #3
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κρίμα, γιατί δεν είναι πια;
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  6. #4
    Εγγραφή
    24-10-12
    Μηνύματα
    396
    Thanked
    496
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savvas bmwdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμη το χαλασμενο "κλειδι" για το μπουλονι ασφαλειας των ζαντων, επισκευτηκα την περασμενη Πεμπτη την αντιπροσωπεια bmw Αδαμιδης στην Θεσσαλονικη. Μπηκα μεσα, πηγα στο τμημα των τεχνικων συμβουλων οπου εκει εξηγησα το προβλημα μου. Αμεσα ο τεχνικος που ηταν εκει ,πηρε το αυτοκινητο μου μεσα και δοκιμασε τα κλειδια που ειχαν στο συνεργειο. Μπηκε μεσα το βρηκε στον υπολογιστη και μου το παρηγγειλε, κοστος 9 ευρω. Επειτα εβαλε το κλειδι μου σε μια εγκοπη οπου διαβαζε ολα τα στοιχεια του αυτοκινητου χλμ , βλαβες, ανακλησεις κτλ και μου ειπε οτι το αμαξι μου εχει ανακλιση απο την bmw για προγραμματισμο στην μοναδα φωτων και αντικατασταση του αεροσακου του συνοδηγου. Οντως εκλεισα ραντεβου πρωι πρωι, οπου πηγα και εγιναν οι απαραιτητες εργασιες χωρις κοστος φυσικα. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν ο επαγγελματισμος , η οργανωση καθως και το ευχαριστο περιβαλλον . Βεβαια δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο μια αντιπροσωπεια και μαλιστα bmw.
    Ηταν η πρωτη μου φορα που πηγα δικο μου αυτοκινητο στην αντιπροσωπεια , εμεινα ευχαριστημενος και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Σιγουρα οι τιμες ειναι ανεβασμενες σε σχεση με τα εξωτερικα συνεργεια εξουσιοδοτημενα και μη και αυτος ειναι ο λογος που δεν παω εκει.
    Επισης κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ο Αδαμιδης πλεον εχει βαλει μεσα peugeot και suzuki και οτι στην εκθεση απο bmw ειχε μονο την σειρα 1 , 3 και Χ1. Πανε οι εποχες που εμπαινες μεσα και χαζευες τα μεγαλα και για πολλους απο μας απιαστα μοντελα.
    Αυτα απο μενα ελπιζω να μην σας κουρασα.
    Aν ποτε περιμενεις κατι λιγοτερο μαλλον απευθηνεσαι σε αλλη μαρκα.Η τεχνολογια οσο και το σερβις σε επισημο-εξουσιοδοτημενο εχει ξεφυγει.
    Κλειδακι διαβασμα χλμ,διαβασμα προβληματων που εχουν εμφανιστει και αν εχουν σβηστει,ιστορικο αυτοκινητου,ποτε εγιναν τα σερβις,που εγιναν,ακομη και για την δωρεαν αντικατασταση το περνανε σε καρτελιτσα με το αμαξι σου και αποθηκευεται σε εναν σερβερ.Αποτελεσμα πας σε μια αλλη αντιπροσωπια-επισημο σερβις,δινεις κλειδακι και αρχιζει το διαβασμα με οσα προανεφερα.
    Φυσικα μην περιμενεις να δεις την αντικατασταση λαδιων αμα κανεις καθε 10000χλμ (στο συνεργειο της γειτονιας) να εμφανιζεται.Απο εκει και περα premium εταιρια αναλογο το σερβις.
    πχ μου εχει τυχει να αλλαξω σε αντιπροσωπεια τακακια και να χρειαζονται αλλαγη μετα απο 1000χλμ γιατι δεν ηταν σωστη η τοποθετηση.Οπως επισης να τους βλεπω να μην μπορουν να ξεκινησουν το αμαξι για να δουν αν η πισω ταμπελα φωτιζεται και να θελει να μπει ο αλλος με την στολη τιγκα στα γρασσα μεσα...Αυτα σε Citroen.
    Αντιθετα στην δικια μου εμπειρια με το bmw,τον βλεπω παει παιρνει 2 χαρτινα καλυματα τσαπ τα βαζει και μετα μπαινει μεσα.Αλλαγη λαδιων,τσουπ δερματινη ζωνουλα στο αμαξι να μην γινει γρατζουνια ουτε καν σημαδακι για να ξεβιδωσει την ταπα.Εννοειται πως επιβλεψη ολη την ωρα και εξηγηση για το καθε τι που κανουν και αντιμετωπιση η καλυτερη....

  7. #5
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ο αδαμιδης και ο παπαδοπουλος δεν ειναι πλεον επισημοι αντιπροσωποι.μονο ο τρικαλιωτης ειναι.αυτο γιατι λογω της κρισης εγινε αναδιαρθωση στην μαμα στην ελλαδα και αφησανε στην θεσσαλονικη εναν επισημο αντιπροσωπο για πωλησεις και τους αλλους 2 για σερβις.ο παπαδοπουλος βεβαια επειδη ειναι εξυπνος πηρε την επισημη αντιπροσωπεια στην λαρισα και τιμολογει καινουρια αυτοκινητα απο εκει.αλλα και ο αδαμιδης και ο παπαδοπουλος στην θεσσαλονικη στις βιτρινες τους εχουν μπεμπες αλλα μονο μεταχειρισμενες.το παραδοξο ειναι οτι ο τρικαλιωτης ηθελε να πουλησει την εταιρεια,οπως ειχα συζυτησει με τους πωλητες και βρεθηκε να ειναι ο πεισημος αντιπροσωπος τελικα.το αλλο παραδοξο ειναι οτι δεν εγινε ο παπαδοπουλος που ειναι με διαφορα πρωτος στις πωλησεις απο τους αλλους 2.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    deepBLUE (08-11-14), I_MNL (07-08-14)

  9. #6
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οσον αφορα τις επισημες αντιπροσωπειες και τα σερβις ,οτι γυαλιζει δεν ειναι ΠΑΝΤΑ χρυσος.εχει φορες που ειναι αψογοι και φορες που σημαδια στην μηχανη σου κανουν και δεν στα λενε καλα.ολοι εχουμε πρωσωπικες εμπειριες καλες και κακες απο τα επισημα οπως συμβαινει και στα συνεργεια εξω.γιαυτο εχουμε το μυαλο μας συγκεντρωμενο και διαβαζουμε το φορουμ για να ειμαστε προετοιμασμενοι και να γνωριζουμε οσα περισοτερα γινεται.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (09-11-14), BILL007 (08-11-14), I_MNL (07-08-14)

  11. #7
    Εγγραφή
    06-10-14
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειμαι καινουργιος στο φορομ σας καλημεριζω ολους και σας ευχομαι καλο χειμωνα και σχετικη προετοιμασια στις μπεμπες μας.Υστερα απο αρκετη εμπειρια που αποκτησα απο την αλλαγη τεσσαρων αντιπροσωπειων (δυο στο κεντρο και δυο στην περιφερεια) λογω μετεγγαταστασης, ανεπιφυλακτα θα προτεινα ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ στην Λαμια.Σημερα διαθετει μονο σερβις με συγχρονο εξοπλισμο και αριστα καταρτησμενο προσωπικο.

  12. #8
    Εγγραφή
    07-07-12
    Μηνύματα
    105
    Thanked
    288
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Istiaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι καινουργιος στο φορομ σας καλημεριζω ολους και σας ευχομαι καλο χειμωνα και σχετικη προετοιμασια στις μπεμπες μας.Υστερα απο αρκετη εμπειρια που αποκτησα απο την αλλαγη τεσσαρων αντιπροσωπειων (δυο στο κεντρο και δυο στην περιφερεια) λογω μετεγγαταστασης, ανεπιφυλακτα θα προτεινα ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗ στην Λαμια.Σημερα διαθετει μονο σερβις με συγχρονο εξοπλισμο και αριστα καταρτησμενο προσωπικο.

    Ερωτηση:Ειναι ο ιδιος που ειχε την SEAT πριν απο χρονια????????????

  13. #9
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Την Παρασκευή επισκέφτηκα και εγώ την bmw Γεωργακόπουλος στην Καλαμάτα και η εξυπηρέτηση τους και η συμπεριφορά τους απέναντι μου ήταν άριστη, ο ίδιος ο κύριος Γεωργακόπουλος ήταν συνέχεια στο συνεργείο, και επέβλεπε όλες τις εργασίες, σωστός επαγγελματίας που νοιαζόταν πρώτα για τον πελάτη και μετά για την μαμά bmw.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Nikos320 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (09-11-14), katsaraios (09-11-14)

  15. #10
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στην θεσσαλονικη θελω να πηγαινω σε αντιπροσωπεια για ορισμενα σερβις.ειμαι αναμεσα σε παπαδοπουλο και βελμαρ.σε ποια απο τις 2 προτεινετε να πηγαινω?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP