Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 122

Θέμα: Αγορά 335 Ε92

  1. #41
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω στην αγορα ενος 335 , θα μελετουσα προσεκτικα τον ιδιοκτητη..
    υπαρχουν αρκετα παραδειγματα απο ελλαδα, πλουσιων πιτσιρικαδων ή μεσηλικων με απωθημενα που τα βγαζουν στο δρομο , με τσιγκλισμενα 335.
    απο αυτα τα οχηματα...θα εφευγα μακρυα και ας ειχαν 20χιλ χλμ...θα ηταν σκισμενα.
    δεν θα κοιταγα χλμ...παρα μονο την ολικη κατασταση του οχηματος και αν μου ενεπνεε εμπιστοσυνη ο πωλητης.
    Αυτό ισχύει σε όλα τα "ειδικά" πχ GTI, Type R , RC κλπ κλπ δεν είναι όμως σωστό απο μια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της να γνωρίζει οτι πχ αντλίες υψηλής χαλάνε στα περισότερα με το Ν54 και να μην κάνει ανάκληση και να κοροιδεύει τον κόσμο .
    Η τα σωληνάκια που απο τον καιρό κοκαλώνουν και μπορεί να σε αφήσει στην μέση του πουθενά να μην τα έχει προβλέψει ...






    Και μην μου πείτε οτι δεν σας έχει αφήσει ποτέ ...

  2. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    ghost-rider (10-06-14)

  3. #42
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το 335 δεν ανηκει στα ειδικα που ανεφερες! ειναι μια 3αρα..με διπλοτουρμπινο 3λιτρο μοτερ και τιποτα παραπανω! ουτε φρεναρες εχει, ουτε μπλοκε...ουτε ειδικο στησιμο....δεν ειναι μ3.(αυτο ανηκει σε ειδικη κατηγορια)
    επισης ειναι γνωστο, οτι η εταιρια δεν εχει καλο after sales ...και το 335 δεν αποτελει εξαιρεση.
    το οτι αποτελει μια καλη βαση για tuning και πειραματισμο...απλα ειναι το μεγαλο του συν, αλλα και το μεγαλο του μειον.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    chief (10-06-14), micz (11-06-14), Panos 316T (10-06-14), pilot (10-06-14)

  5. #43
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ChristosKDE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γερμανία μένω
    Τότε σκέφτηκες καθόλου το ALPINA B3 ή B3s
    Πιο γρήγορο, με switchtronic και με 4 εξατμίσεις παρακαλώ! Και πιο σπάνιο. Ο ιδιοκτήτης θα το πρόσεξε πιο πολύ υποτίθεται
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), stef (10-06-14)

  7. #44
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 335 δεν ανηκει στα ειδικα που ανεφερες! ειναι μια 3αρα..με διπλοτουρμπινο 3λιτρο μοτερ και τιποτα παραπανω! ουτε φρεναρες εχει, ουτε μπλοκε...ουτε ειδικο στησιμο....δεν ειναι μ3.(αυτο ανηκει σε ειδικη κατηγορια)
    επισης ειναι γνωστο, οτι η εταιρια δεν εχει καλο after sales ...και το 335 δεν αποτελει εξαιρεση.
    το οτι αποτελει μια καλη βαση για tuning και πειραματισμο...απλα ειναι το μεγαλο του συν, αλλα και το μεγαλο του μειον.
    Τι στήσιμο πρέπει να έχει και τι φρένα?
    Δηλαδή δε σε βγάζει ασπροπρόσωπο, δεν στρίβει καλά, δεν έχει καλά κρατήματα, δεν είναι αντάξιο των αναλογιών του και γιατί πρέπει να φοράει μπλοκέ? Είπε κανένας ότι είναι μ3 ή ότι ανήκει στην κατηγόρια των μ? Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά σε αυτό το φόρουμ όταν έρχεται η συζήτηση σε ένα αμάξι το κατακρίνετε λες και είπε κανένας ότι είναι Μ5. Αν ήταν θα έκανε 170κ και όχι 70 και για το συγκεκριμένο και γενικά και έχει γίνει πολλές φορές αυτό. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα κάποτε τα μοτέρ ήταν διαμάντια χωρίς προβλήματα. Εμένα όταν θα μου κάτσει το ρευστό θέλω να πάρω ένα 46αρι μ3 ξέρω ότι άμα βγάλει βλάβη το εςεμγκε δεν θα πάω να κλαφτώ στην αντιπροσωπεία ή άμα κοπεί το πάτωμα, αλλά θα φροντίσω να το φτιάξω, το ίδιο και άμα πάρω ένα άλλο μοντέλο.

    Άρα τώρα γιατί πράγμα να μιλήσουμε για τα Μ ή για τα απλά έστω και μ-πακ. Να μιλήσουμε για τις αντιπροσωπείες στην Ελλάδα ? που σε όλο το κόσμο αλλάχτηκαν οι υψηλής χωρίς να πληρώσουν οι ιδιοκτήτες παρά μόνο στην Ελλάδα. Και εγώ 335 έχω αλλά δεν γράφω γι'αυτό το λόγο, είπαμε πια είναι τα θέματά του ο Χρήστος τα κατάλαβε, μια φορά τα αλλάζεις και από εκεί και μετά φαίνεται πόσο μάγκας είναι ο οδηγός
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 10-06-14 στις 18:30

  8. The Following 5 Users Say Thank You to tokiko For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), ghost-rider (10-06-14), mark e92 (10-06-14), NikosE92 (10-06-14), PANOS-E60 (10-06-14)

  9. #45
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

  10. The Following 2 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    ChristosKDE (10-06-14), tokiko (10-06-14)

  11. #46
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 335 δεν ανηκει στα ειδικα που ανεφερες! ειναι μια 3αρα..με διπλοτουρμπινο 3λιτρο μοτερ και τιποτα παραπανω! ουτε φρεναρες εχει, ουτε μπλοκε...ουτε ειδικο στησιμο....δεν ειναι μ3.(αυτο ανηκει σε ειδικη κατηγορια)
    επισης ειναι γνωστο, οτι η εταιρια δεν εχει καλο after sales ...και το 335 δεν αποτελει εξαιρεση.
    το οτι αποτελει μια καλη βαση για tuning και πειραματισμο...απλα ειναι το μεγαλο του συν, αλλα και το μεγαλο του μειον.
    Το αυτοκίνητο ήταν εξαιρετικό απλά είχε κάποια προβλήματα που δεν έπρεπε να έχει .
    Δεν ήταν σειράς οπως πχ ενα 316 αλλά ούτε ειδικό οπως Μ3 .
    Ειδικά στα ταξίδια που έκανα εγω απλά γ@@@@@ .
    Τωρα αν είναι φυσιολογικό να βγάζει τόσα προβλήματα με λίγα χλμ στο κοντέρ του δεν το ξέρω , αν το ήξερα μετά απο το 36 και το 46αρι που είχα δεν θα το έπαιρνα .



    Για να μην χαλάμε το θέμα του παιδιού η ουσία είναι οτι είχε προβλήματα που δεν αρμόζουν στην προπέλα!

  12. #47
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην χαλάμε το θέμα του παιδιού η ουσία είναι οτι είχε προβλήματα που δεν αρμόζουν στην προπέλα!
    Πες μας ένα μοντέλο που βγήκε απροβλημάτιστο?

  13. #48
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια φορά τα αλλάζεις και από εκεί και μετά φαίνεται πόσο μάγκας είναι ο οδηγός
    Απο μια φορά αλλάζεις τι Μιχάλη ???
    Αντλία , πολ/στες, σωληνάκια ???
    Οταν το πούλαγα με ρώτησε ένας "σωληνακια turbo άλλαξες?"
    Οχι του είπα και η απάντηση ήταν γιατι για να τα αλλάξω εγώ?

  14. #49
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μιχάλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μας ένα μοντέλο που βγήκε απροβλημάτιστο?
    Στο Ε36 και Ε46 που είχα δεν άναψε ποτέ Check δεν ήξερα καν οτι υπάρχει τι να πω Μιχάλη έτυχε σε μένα .

  15. #50
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο μια φορά αλλάζεις τι Μιχάλη ???
    Αντλία , πολ/στες, σωληνάκια ???
    Οταν το πούλαγα με ρώτησε ένας "σωληνακια turbo άλλαξες?"
    Οχι του είπα και η απάντηση ήταν γιατι για να τα αλλάξω εγώ?
    Αυτό με την απάντηση δεν το πολυκατάλαβα, ίσως ήταν ενημερωμένος ο άνθρωπος.
    Θεωρώ ότι αυτά τα πράγματα τα αλλάζεις μια φορά δηλαδή εφόσον ήρθε η ανάκληση και τα αλλάξεις γιατί να ξαναβγάλουν πρόβλημα, εγώ ποτέ δεν άλλαξα πολλαπλασιαστές το αμάξι αγοράστηκε καινούργιο το 2007.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Ε36 και Ε46 που είχα δεν άναψε ποτέ Check δεν ήξερα καν οτι υπάρχει τι να πω Μιχάλη έτυχε σε μένα .
    Ήταν όμως τούρμπο οι κινητήρες τους ?
    Ποια μοντέλα ήταν 316-330, μ3 ?
    Που ξέρεις μπορεί να μην ήταν τύχη καλή συντήρηση ίσως.
    Εν πάση περιπτώση αυτή η κουβέντα είναι μεγάλη και θέλει να την πιάσουμε από την αρχή, θα χαρώ σίγουρα να τα πούμε από κοντά αλλά ακόμα καλύτερα αν μπορεί κάποιος να μας το μεταφέρει στα γενικά προβλήματα 335 και α συνεχίσουμε όποιος έχει όρεξη!!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 10-06-14 στις 21:19

  16. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    mark e92 (10-06-14)

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP