Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 79

Θέμα: Ελλάδα - Ιταλια

  1. #1
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή Ελλάδα - Ιταλια

    Καλησπέρα σε ολους το ταξίδι έκλεισε για Αύγουστο οδικώς με το έπιπλο έκτος απο πράσινη καρτα τι άλλο θα χρειαστεί να έχω μάζι μου.

    Στάλθηκε απο τον Χειριστή Σχοινοσυρμού

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    Alex_ (04-06-14), gant (04-06-14), nikos valvetronic (04-06-14), PANOS-E60 (03-06-14), Ptboul (04-06-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Λεφτα για τα Autogrill !

  4. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (03-06-14), Ptboul (04-06-14), scania124 (04-06-14)

  5. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αληθεια Λεώ θα χεστεις στο φαι. Εχουν απειρες γευσεις, τρως μεχρι σκασμου και εννοειται σταματας σε ΟΛΑ ! Κλεισε ξενοδοχειο με parking γιατι οι Ιταλοι ειναι περιεργοι. Πινακιδες νεου τυπου με GR ή αυτοκολλητο απο την ΕΛΠΑ (1¤) για να αποφυγεις ελεγχους. Πιο ευκολα θα σταματησουν μια πινακιδα που δεν ξερουν απο που ερχεται. Δεν τρεχεις οπου θες, να κοιτας τους ντοπιους. Προσοχη στις ζωνες ZTL, αν υπαρχουν ακομα. Το προστιμο ηταν 85¤. Γενικος ελεγχος στο αμαξι πριν φυγεις, και για καμμενη λαμπα θα σε σταματησουν. Απο χαρτια μονο ταυτοτητες θες με λατινικους χαρακτηρες αλλιως διαβατηριο. Πρασινη καρτα για το αμαξι. Να δοκιμασεις espresso σε 2 γουλιες (οχι οπως εδω που το λιβανιζουμε 4 ωρες ), πιτσα και ζυμαρικα. Βολτα στα μουσεια. Δεν ξερω αν εχεις παει Βενετια, δεν αξιζει. Τα κωλονερα ειναι τοσο βρωμικα που αν πεσεις μεσα θα βγεις με 4 ποδια. Προσοχη στη Ναπολη. Το χαος ειναι 50 φορες χειροτερο απο την Ομονοια, απο σφηνες καμικαζι μεχρι πεσιμο στο δρομο.

    Road trip στην Ιταλια ειναι τρελη εμπειρια. Θα σου αρεσει

  6. The Following 9 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (03-06-14), Eleni (11-08-14), HLIAS - E36 (07-08-14), imolarot (04-06-14), Konstantinos E60 (04-06-14), Leonidas_E39 (03-06-14), nikos1400 (03-06-14), Ptboul (04-06-14), trifonas (07-08-14)

  7. #4
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το δίπλωμα μου δεν έχει λατινικα να το κάνω αλλαγή σε κάρτα δεν ξερω Ρώτησα και σε σχολή οδηγών και μου ειπαν δεν χρειαζεται αφού έχει το GR απο μπροστά.Πινακίδες έχω νέου τύπου αρα είμαστε ΟΚ απο εκεί. Το δρομολόγιο θα είναι μέσω Γιουγκοσλαβίας ξέχασα να το αναφέρω.

    Στάλθηκε απο τον Χειριστή Σχοινοσυρμού
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leonidas_E39 : 03-06-14 στις 18:34

  8. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Leonidas_E39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δίπλωμα μου δεν έχει λατινικα να το κάνω αλλαγή σε κάρτα δεν ξερω Ρώτησα και σε σχολή οδηγών και μου ειπαν δεν χρειαζεται αφού έχει το GR απο μπροστά.Πινακίδες έχω νέου τύπου αρα είμαστε ΟΚ απο εκεί. Το δρομολόγιο θα είναι μέσω Γιουγκοσλαβίας ξέχασα να το αναφέρω.

    Στάλθηκε απο τον Χειριστή Σχοινοσυρμού
    Θα επρεπε αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα συμφωνα με αυτο https://europa.eu/youreurope/citizen...tourist_el.htm . Με σταματησαν ασφαλιτες στη Γερμανια και καναμε μιση ωρα να βγαλουμε ακρη τοτε. Παλιο διπλωμα χωρις λατινικα με αλλη φωτο και ταυτοτητα με αλλη φωτο Η φραου ελεγε πως το κανετε αυτο? Σε εμας ειναι ολα ιδια.
    Νομιζω 30¤ και αιτηση στο ΚΕΠ θελει για το νεο. Δεν εχω παει ποτε απο πανω. Σιγουρα θα θελει περισσοτερη προσοχη μεχρι να βγεις απο τις περιεργες περιοχες.

  9. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (03-06-14)

  10. #6
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πράσινη κάρτα χρειάζεται;
    Γιατί για τις ασφαλιστικές της Αγγλίας δεν χρειάζεται οπότε φαντάζομαι αυτό θα ισχύει για όλες τις χώρες της ΕΕ
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  11. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (03-06-14)

  12. #7
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα επρεπε αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα συμφωνα με αυτο https://europa.eu/youreurope/citizen...tourist_el.htm . Με σταματησαν ασφαλιτες στη Γερμανια και καναμε μιση ωρα να βγαλουμε ακρη τοτε. Παλιο διπλωμα χωρις λατινικα με αλλη φωτο και ταυτοτητα με αλλη φωτο Η φραου ελεγε πως το κανετε αυτο? Σε εμας ειναι ολα ιδια.
    Νομιζω 30¤ και αιτηση στο ΚΕΠ θελει για το νεο. Δεν εχω παει ποτε απο πανω. Σιγουρα θα θελει περισσοτερη προσοχη μεχρι να βγεις απο τις περιεργες περιοχες.
    Όντως, το δίπλωμα δεν είναι απαραίτητο να είναι με λατινικους χαρακτήρες
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  13. #8
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    2 αυγουστου

    Στάλθηκε απο τον Χειριστή Σχοινοσυρμού

  14. #9
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Λεωνιδα στα χανια παντως για να βγει νεου τυπου απο παλιο θελει κατι παραβολα ψιλα (30 αν θυμαμαι καλα) και αναμονη δυο μηνες.

    Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  15. #10
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τώρα είδα πας από Γιουγκοσλαβία... εγώ μέσω Ανκόνας...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  16. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    Ptboul (04-06-14)

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP