Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 32

Θέμα: Ντροπή...

  1. #21
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..και τωρα που το λυσαμε,να πουμε τιποτε και γι'αυτο??? :



    θεοςςςςςςς! ΑΠΛΑ


    Ωραιος ρε Μπιλ ....... η κινηση σου λεει πολλα και για σενα αλλα και για την νοοτροπια των Ελληνων που αν και λιγο εχει ξεχαστει παντα υπαρχει!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    aristent (02-06-14), Bazil Van Sinner (02-06-14), Eleni (02-06-14)

  3. #22
    Εγγραφή
    07-06-13
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    407
    Thanked
    1198
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Eτσι ειναι οι Ρωσοι φιλε μου.Που να δεις και την φιλοξενια τους..
    Ειχα παει για δουλεια στα εγκαινια του Pomegrande χαλκιδικη,
    και απλα επαθα πλακα με την φιλοξενια του Ρωσου επιχειρηματια ως προς τους εργαζομενους..Οτι τρωγαμε και πιναμε ηταν δωρεαν..
    Το βραδυ των εγκαινιων ,λιγο οι χορευτριες λιγο τα μοντελα
    κατεβασα 13 ρωσικες βοτκες στο μπαρ και δεν με αφησαν να πληρωσω τιποτα..
    Και ολα αυτα για μια μεταφορα που τους εκανα..Συν τα 200ε επιπλεων που μου εδιναν περαν της συμφωνιας..Φυσικα και δεν τα πηρα.. Δεν ντραπηκα καθολου ομως..
    Γιατι ειδα οτι αυτοι μας υπολογιζουν και μας σεβονται.
    Οχι σαν κατι σκατορατσες που μαζευτηκαν εδω,τους δινουμε δουλεια και μας λενε, τεμπεληδες και οτι αν δεν ηταν ο Μεγα Αλεξανδρος δεν θα ημασταν τιποτα.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Βασιλης For This Useful Post:

    nikos valvetronic (04-06-14), Ptboul (03-06-14)

  5. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A8hnaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλιως θα ηταν 500αρικα!
    Αμ εκεί να σ'έβλεπα

    Ίδια φάση μου είχε τύχει και εμένα κάπου το '98 (στην Αγγλία). Επέστραφα σπίτι από την δουλειά και βλέπω 2 μεθυσμένους να μου κάνουν οτοστοπ.

    Μπαίνουν μέσα, μου λένε να τους πάω σπίτι αν μπορώ κ θα με πλήρωναν, κλπ. Τότε δεν υπήρχε η λέξη κίνδυνος στο λεξιλόγιο μου, τους πάω έξω από την πόρτα και βγάζει ο ένας ένα 10λιρο. (τον γύφτουλα ).

    Του λέω, Thnx mate, but I'm Greek and we don't get paid for favors ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

    Ίδια πάλι φάση όταν με παρακάλεσε η μάνατζερ στο μαγαζί που δούλευα να πάω την κόρη της σπίτι βράδυ μετά την δουλειά.

    Στην Αγγλία το χρήμα είναι θεός και τέτοιες φάσεις τους φαίνονται αδιανόητες. (για την πλειοψηφία του λαού, υπάρχουν κ Άγγλοι εξαιρετικοί τύποι).

    Αυτές είναι ευκαιρίες πιστεύω να δείχνουμε λίγο τι εστί Έλληνας (κ όχι αυτό που έχουμε ή μας έχουν καταντήσει σήμερα).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    aristent (04-06-14), Bazil Van Sinner (03-06-14), dark knight (03-06-14), katsaraios (03-06-14), Makis-e46 (03-06-14), nikos valvetronic (04-06-14), ntinos (03-06-14), pilot (03-06-14), Ε91 (03-06-14)

  7. #24
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εμενα κατι γριες μονο μου εχουν τυχει και εχω παρει για οτοστοπ, και μια φορα ενας βρωμυλος τουριστας καπου στην αρχαια Ολυμπια, του οποιου του εδωσα ενα κουτι μπακλαβαδες και ενα μπουκαλι νερο αφηνοντας τον εκει που ηθελε

  8. The Following 4 Users Say Thank You to ntinos For This Useful Post:

    aristent (04-06-14), Bazil Van Sinner (03-06-14), katsaraios (03-06-14), Ptboul (03-06-14)

  9. #25
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα κατι γριες μονο μου εχουν τυχει και εχω παρει για οτοστοπ, και μια φορα ενας βρωμυλος τουριστας καπου στην αρχαια Ολυμπια, του οποιου του εδωσα ενα κουτι μπακλαβαδες και ενα μπουκαλι νερο αφηνοντας τον εκει που ηθελε
    Ντινο αν ελεγες οτι του εδωσες παστο και κρασι θα σε ντουφεκιζα
    Σας εχει τυχει λεβεντες να σας ΖΗΤΗΣΟΥΝ χρηματα ξενοι για να σας βοηθησουν στο εξωτερικο??(μιλαω για να βρεις περιοχη η να σε πανε σε μερος κοντινο εστω με τα ποδια )
    Εκει να δεις φιλοτιμο Ελληνα

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  10. The Following 2 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    ntinos (03-06-14), Ptboul (03-06-14)

  11. #26
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας εχει τυχει λεβεντες να σας ΖΗΤΗΣΟΥΝ χρηματα ξενοι για να σας βοηθησουν στο εξωτερικο??(μιλαω για να βρεις περιοχη η να σε πανε σε μερος κοντινο εστω με τα ποδια )
    Εκει να δεις φιλοτιμο Ελληνα
    Τον σεπτεμβριο που μας πέρασε πήγα Σόφια για ένα 3ημερο και είχα κλείσει
    σ'ενα πυργοσπιτο καινουριο ξενοδοχείο με τζακουζια και συναφή χλίδες κάπου ψήλα,άν ήταν Θεσσαλονίκη ας πουμε θα ήταν στο Χωρτιάτη.Τελόσπάντων ,να' ναι καλά ο BMWNAOUSSA και οι χάρτες του GPS έφτασα μέχρι την πλατεία του χωριού,τώρα?Το gps δεν έβρισκε τίποτα,ρωτάω σε κάνα δυο μαγαζία μήπως ξέρουν πού είναι το τάδε ξενοδοχείο κίνεζοι όλοι,βρίσκω έναν ταρίφα τον ρωτάω τπτ κι αυτός,σε κάποια φάση με πλησιάζει ένας τουρκοβούλγαρος μπίχλιαρης και μου μιλάει ελλήνικα,του λέω που θέλω να πάω,βγάζει το κινητό ρωτάει κάποιον,έλα ,μου λέεί σε 2 λεπτά είμαστα απ'εξω.Κατεβαίνω,του λέω ευχαριστώ αδερφέ
    -5ευρώ μου απαντάεια'ισταδιάλα πάρε μην ψάχνουμε κάνα ζαντολάστιχο αργότερα!


    Στο ίδιο 3ήμερο όμως και μετά την συναυλία που είχαμε πάει να παρακολουθήσουμε συνέβει το άκρως αντίθετο.
    Είμαστε σ'ενα πάρκο με γήπεδα και ένα κλειστό όπου γινόταν η συναυλία,
    αφού περάσαμε καλά και ήπια και καμια 5 λίτρα μπύρα,βγαίνουμε απο τον χώρο,πέρνω το πενβέ απο το parking και προσπαθώ να ξαναβγώ στον κεντρικό ,λίγα μέτρα πρίν κοιτάζω ένα νορμάλ ζευγάρι ,χαμογελαστό,να περπατάει,ντου γιου σπηκ ινγκλις?αφ κορς ,απαντάει και πάμε στην ερώτηση.Πού έχει κάνα μακντοναλντς να σαβουρώσουμε τίποτα πρίν πάμε
    για ύπνο?

    -Και μείς για φά'ι' πάμε,άπαντάει ο τσάκαλος,άμα θές περίμενε 2 λεπτά να πάρω το άμάξι κ'ερχομαι.
    -ΟΚ,άπαντώ φεύγουν τα παιδά,το συζητώ με την παρέα μου και αποφασίζουμε να ακολουθήσουμε,έτσι κι αλλίως στο άμαξι μέσα θα είμασταν άμα έβλεπα καμιά μπαγλαμαδιά θα την κοπανούσε αμέσως.Δέν περνάνε 2 λεπτά και σκάει με ένα Ε60 μάυρο,τούμπανο ο σαμιαμίδης
    δαγκωνω τα χείλια μου και τον ακολουθώ,ζαντάρες ,χαμήλωμα,δίμπουκο,κανένα διακριτικό....τσούπ κάπου στο κέντρο βγαζει αλάρμ και σταματαέι,μου δείχνει ένα πολύ ωραίο μαγαζί και καθαρό και με ρωτάει εάν συμφωνούμε.Ντάξ φάγαμε κάτι φιλετάρες ,αιθέρας,γνωρηστήκαμε και με τα παιδιά,η κοπέλα βουλγάρα και ο Μουράτ ,Σκοπιάνος.Το πενβε ήταν
    530xi !!Όλα καλά,ζητάμε τον λογαριασμο και ήταν 70λέβα 5 άτομα,35ευρώ δηλαδή χαρήκαμε για την γνωριμία ,το καλό μαγαζί που δέν υπήρχε περίπτωση να πάω γιατί είχε ταμπέλα μόνο στα βουλγαρικα κεράσαμε κι όλας και φύγαμε με το κεφάλι ψηλά.


    Τί να πώ,δέν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος νόμος γένικα,είναι σε τί άνθρωπο θα πέσεις.Θά χει καμία δεκαετία,είμαστε τσακαλοπαρέα αραγμένοι όλοι σε καφέ στον κεντρικό πάνω,μεσημεράκι τέτοιο καιρό θα ήταν,μπιρι-μπιρι χαβαλέ και μπυρόνια,σταματάει ένα cayenne μπροστά μας(καινούριο τότε)γυαλισμένο με φιμέ τζάμι κατράμι,προς έμας ήταν ο συνοδηγός.Κατεβαίνει το τζάμι και ξεπροβάλει μια ξανθιά πορνοστάρ ρωσίδα,με κάτι χειλάρες,χρυσαφικά,νύχάρες .....και απο πίσω της ,στη θέση του οδηγού ήταν ο ντάνι ντε βίτο,ένα σκαμπο ρε λεβέντες ,ένα σκαμπο με χέρια και πόδια.Απο πού πάω ρε παλικάρια για κεί???Γυρνάω μονομιάς και κοιτάζω τον κολλήτο μου,χαμογελάει....
    Ξέχασα να πώ πως είχε ελληνικά νούμερα έτσι,μήν ξεχνιόμαστε.
    Είχε μπεί ο διάολας μέσα μου,με μιά στροφή λάθος τον έστειλα να κάνε καμιά 60αρια χιλιόμετρα γύρα....ξέρω καλό μαλ@κιστήρι και γω....αλλά δεν άντεξα,είναι πού θα πέσεις λοιπόν

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Alex_ (03-06-14), chrisgiapz3 (03-06-14), doctore (03-06-14), Βασιλης (03-06-14)

  13. #27
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πάντως ρε Bazil, σε κάθε όχημα που σταματάει να σε ρωτήσει υπάρχει και μια γυναίκα συνοδηγός, σαν αρχή τσόντας είναι αλλά μετά τη χαλάς την ιστορία, άλλο περιμένουμε να κάνετε κι άλλο γίνεται

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Koyotte For This Useful Post:

    aristent (04-06-14), Bazil Van Sinner (03-06-14)

  15. #28
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    this is

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  16. #29
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Koyotte Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως ρε Bazil, σε κάθε όχημα που σταματάει να σε ρωτήσει υπάρχει και μια γυναίκα συνοδηγός, σαν αρχή τσόντας είναι αλλά μετά τη χαλάς την ιστορία, άλλο περιμένουμε να κάνετε κι άλλο γίνεται
    ...ασε,ασε......δεν καταλαβαινω πως προλαβαινει τις αστραπες για φωτο,αλλα δεν προλαβαινει τις ρωσιδες !!!




















    ΥΣ....σε πειραζουμε Μπιλακο!!!

    δεν μας νοιαζει για τις ρωσιδες......














    για καμμια Ουκρανη ομως......

  17. The Following 4 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    A8hnaios (04-06-14), Bazil Van Sinner (04-06-14), doctore (04-06-14), Koyotte (04-06-14)

  18. #30
    Εγγραφή
    28-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    E είστε και σείς όμως..... κογιότ θ'ανεβεις Ν.Πόρους το σκ?

    Άρη θύμησε σου να σε πώ για ένα ίμπιζα πρώτης γενιάς

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    aristent (04-06-14), Koyotte (04-06-14)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP