Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Tis Wds Eba Etk installation

  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή Tis Wds Eba Etk installation

    Kαλημερες!
    Προχτες μου χαρισε ο Doctore τα παρακατω Dvd ( και παλι ) τα οποια σε συνδυασμο με το ανυσηχο πνευμα του μαστροχαλαστη που κρυβω μεσα μου ........ειναι ολα τα λεφτα!


    Μεσα στο Σ/Κ εκανα μια προσπαθεια να τα εγκαταστησω στο PC ( Win 7 64 bit )
    αλλα ματαια, αφου τα περισσοτερα ειναι xp compatible!
    Tι κανω τωρα που δεν μπορω να βαλω και το xp mode στο pc (μπαινει μονο σε prof/ ultim και εγω εχω home pro) ?

    Υπαρχει κανεναν αλλο προγραμμα να κανω την δουλεια μου?



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 26-05-14 στις 14:37
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  2. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    BILL007 (26-05-14)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δοκίμασε με virtual machine για τα περισσότερα και θα είσαι κομπλε EBA και WDS δεν παίζουν? Εγώ με win8.1 pro 64bit παίζουν μια χαρά τα συγκεκριμένα...

    Y.Γ ελπίζω με το ΕΤΚ να είσαι πιο τυχερός, ρίξε και εδώ μια ματιά αν δεν το έχεις κάνει ηδη https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=21335
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 26-05-14 στις 14:40



  4. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    andreas_R (27-05-14)

  5. #3
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή


    Το ΕΒΑ επαιξε!
    Το WDS δεν μου παιζει με κανεναν browser (κατεβασα και το java )!

    To TIS παταω install επιλεγω γλωσσσα και μετα δεν κανει τιποτα απλα βγαζει οτι το προγραμμα δεν εγκατασταθηκε σωστα !
    Το ΕΤΚ μπαινει κανονικα αλλα μετα εχω κολλησει ζητα κατι prices κλπ και δεν βρισκω πουθενα ποια διαδικασια να ακολουθησω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dermatis : 26-05-14 στις 15:17
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  6. #4
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τελικα δοκιμασα στο αλλο laptop που φοραει win 7 32 bit και καταφερα με επιτυχια να βαλω το ΤΙΣ και το ΕΒΑ !
    Οποτε τωρα εχω τα εξης θεματα:
    To WDS δεν θελει να τρεξει γτ δεν εχω τον καταλληλο browser ( explorer ) παρολου που αυτον εχω !

    Το ΕΤΚ ζηταει κατι ρυθμισεις και κατι path και δεν ξερω τι παιζει!
    Το εχει εγκαταστησει κανεις? Bill 007 αν θυμασαι την διαδικασια θα βοηθουσε!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To WDS θα σου τρέξει σε firefox ή chrome αφού κατεβάσεις το svg Plugin της adobe

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΕΤΚ ζηταει κατι ρυθμισεις και κατι path και δεν ξερω τι παιζει!
    Το εχει εγκαταστησει κανεις? Bill 007 αν θυμασαι την διαδικασια θα βοηθουσε!
    Ακολούθησε τα steps που έχω στο λινκ που σου πόσταρα. Νομίζω έχω τα περισσότερα. Αλλιώς διάβασε και εδώ

    BMW ETK Installation Intructions
    Note: You may or may not receive random prompts that require you to enter a password. On rare occassions, you may have to enter it more than once. If you are prompted for a password, you may enter "berlin56" or "denver78." Either one of these passwords will be sufficient.

    *First of all, disable any virus scan programs that you may have on your computer-Be sure to disconnect from the internet before disabling your virus scan software!

    *Do not ever close the command prompt box that opens. It needs to run in the background for installation and will close itself automatically at the end of installation.

    1. Insert disk 1 and navigate to the disk.
    2. Browse through the disk to SETUP.EXE and double click on it.
    3. Chose your language and click next.
    4. A welcome dialog box will now open-click next.
    5. Now a Note dialog box will open-again, click next.
    6. The next box to open will ask you to choose your destination location-click next or change the location to your preferred location and click next.
    7. Another dialog box will open prompting you to select your program folder-again, click next, or choose your preferred location and click next.
    8. The start copying files dialog box will open-click next
    a. Setup is now copying files to your computer.
    b. At this point, a command prompt box will open-do not close it.
    9. Shortly, a port selection box will open. Only adjust the ports if you know what you are doing, otherwise, just click OK.
    10. (Might be different for different countries) Now a properties dialog box will open. Leave the type-in fields blank, but click on the box that says “use U.S. Interface,” then click OK.
    11. Now you will be prompted to select your market variation. It is recommended that you select Europe so that all available options will be displayed as many options were not available in the United States. Click OK
    12. Now you are prompted to select your installation type. Select “no data migration,” and click OK.
    13. The next prompt asks you to create a new company. This is for administration purposes only, but must be completed in order to continue. To complete the fields, enter any company name (i.e. home, work, name, etc.). Now enter an associate ID - In the blank type "1458329" (without quotes).
    After you have entered a company name and the associate ID, click save. After successful saving, click OK.
    14. This will open a dialog box stating that the procedure has been completed successfully-click exit.
    15. Now you need to select your CD-ROM drive. In order to do this, scroll down to the “My Computer” folder and expand it by clicking on the “+”.Now click once on your CD-ROM drive to highlight it and click OK to start loading the parts database.
    16. This may take a minute or two, but when you are prompted to, insert Disk 2 and click OK after the drive is ready. If an explorer window opens, you may ignore it, or close it by clicking on the “X”.
    17. Now, you will see a notice that the “parts data have been read in successfully”. Click OK.
    18. You will be notified that the installation is complete. Click OK.
    a. The command prompt will close automatically. After it closes, the installation is complete.

    *To run the program, open ETK (local). The first time will take a few minutes, but after that, the program will open more quickly
    https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=468749

    δες και το βιντεάκι




  8. #6
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nα σαι καλα Βασιλη!
    Τα εγκατεστησα ολα συμφωνα με τις οδηγιες σου και ολα μπομπα! 4

    Μονο το WDS δεν παιζει με κανενα browser αλλα κατι το μπλοκαρει !
    Λεει πως δεν εχει το svg plugin παρολου που το εχω εγκαταστησει και οτι ο browser δεν ειναι οκ ( σε ολους τους browser)!
    Θα το κοιταξω αυριο.....

    ΒΙLL και παλι
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  9. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    To dellακι του μπιλ αμα ειχε ποδια με ολα οσα του εχει κανει θα ειχε αρχισει να τρεχει εδω και χρονια μακρια του........

    Ο,τι σου πει, το εχει κανει και εχει κρατησει και ο,τι πηγη χρησιμοποιησε για να το κανει μηηηπως βρεθει καποιος καλη ωρα οπως εσυ να ρωτησει!!!!



  10. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    BILL007 (27-05-14)

  11. #8
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρίστος Εμφάνιση μηνυμάτων
    To dellακι του μπιλ αμα ειχε ποδια με ολα οσα του εχει κανει θα ειχε αρχισει να τρεχει εδω και χρονια μακρια του........

    Ο,τι σου πει, το εχει κανει και εχει κρατησει και ο,τι πηγη χρησιμοποιησε για να το κανει μηηηπως βρεθει καποιος καλη ωρα οπως εσυ να ρωτησει!!!!
    Χαχαχαχα ετσι πρεπει .......εχω και εγω το πειραματοζωο μου πλεον!
    Ενα Ηp μονο για αλχημιες Bmw και τα λοιπα!

    Δεν παιζει να το κανα αν δεν μου δινε το tip ο Βασιλης!
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

  12. The Following User Says Thank You to Dermatis For This Useful Post:

    BILL007 (27-05-14)

  13. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο το WDS δεν παιζει με κανενα browser αλλα κατι το μπλοκαρει !
    Λεει πως δεν εχει το svg plugin παρολου που το εχω εγκαταστησει και οτι ο browser δεν ειναι οκ ( σε ολους τους browser)!
    Θα το κοιταξω αυριο.....
    Τρέξε τον chrome ή τον firefox και δοκίμασε ξανά να βάλεις το svg pluggin και να τρέξεις το WDS.

    Επίσης στον chrome πήγαινε μέσα εκεί που είναι τα plugins βρες το svg και tickάρε την επιλογή να έχει πρόσβαση σε αρχεία του υπολογιστή σου ή κάτι τέτοιο, δεν θα το θυμάμαι ακριβώς πως το λέει. Δυο επιλογές έχει έτσι και αλλιώς σε κάθε plugin θα το δεις.




  14. #10
    Εγγραφή
    08-06-12
    Περιοχή
    Αγιος Δημητριος
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.787
    Thanked
    2567
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρέξε τον chrome ή τον firefox και δοκίμασε ξανά να βάλεις το svg pluggin και να τρέξεις το WDS.

    Επίσης στον chrome πήγαινε μέσα εκεί που είναι τα plugins βρες το svg και tickάρε την επιλογή να έχει πρόσβαση σε αρχεία του υπολογιστή σου ή κάτι τέτοιο, δεν θα το θυμάμαι ακριβώς πως το λέει. Δυο επιλογές έχει έτσι και αλλιώς σε κάθε plugin θα το δεις.

    Δεν .....το δοκιμασα!
    To plugin μαλλον δεν ειναι up to date και δεν βρισκω αλλο !
    Kαι ακομα βγαζει στον browser NOT OK
    Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP