Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 113

Θέμα: BMW vs Πεζοδρόμιο (0-1)

  1. #11
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να 'στε καλά παιδιά... Ειλικρινά ήτανε κάτι που ήξερα ότι θα συμβεί κάποια στιγμή... Ευτυχώς για καλή μου τύχη δεν εξελίχθηκε σε κάτι χειρότερο... Επι της ευκαιρίας το βραδάκι που θα πάμε να το σηκώσουμε να δούμε τι τρέχει θα μάθω και κοστολόγιο και τι ακριβώς πήρε "μέντα" και θα γίνουν οι αναλογες αντικαταστάσεις-βελτιώσεις... Μάλλον θα μπούνε πάνω πράγματα είτε από 328, είτε από Μ3...

    Φυσικά και δεν το βάζουμε κάτω με τίποτα... Ας είμαστε κατά λίγα χρήματα φτωχότεροι, η τρέλα αυτή δεν θα σταματήσει ποτέ... Το αμάξι επανέρχεται ισχυρότερο...

    Φίλε pilot στο δρόμο της φωτογραφίας έγινε το περιστατικό, 20 μέτρα πιο πίσω συγκεκριμένα... Όσο για την κουλαμάρα που ανέφερες, πίστεψέ με τα 1600cc στα χέρια μου με αυτά τα λάστιχα και τους δρόμους της Λάρισας είναι αρκετά για να μου δίνουν τη δυνατότητα να χαίρομαι και με το παραπάνω το αυτοκίνητό μου... Δεν είναι κουλαμάρα, αλλά πόσο έχεις δουλέψει το αυτοκίνητό σου... Δεν θεωρώ πως είμαι κανένας μεγάλος και τρανός, ούτε λέω πως ξέρω να driftαρω ατελείωτα, όμως η σχέση που έχω αποκτήσει με το αυτοκίνητό μου με βοηθάει να ξεπερνάω αρκετές φορές τα όρια... Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι κανένας drifter, πάντες κάνω...

    Θέλω λίγο οι γνώστες να μου προτείνετε διάφορες ιδέες για αναβάθμιση σε τέτοια σημεία για να μην πάμε πάλι στα ίδια... Π.χ. ψαλίδια λογικά θα πάω σε 328... Από διαφορικό, ημιαξόνια, κλπ τι μπορώ να συνδυάσω που να ταιριάζει χωρίς πολλές αλλαγές...?

    Μάρκο θα τις βάψω όλες γιατί όλες είχανε κατι μικροσημαδάκια στο στεφάνι και αφού θα το κάνω, ας γίνει σωστά... Σε 2 μερούλες (εκτός απροόπτου) θα είναι μπιμπελό...!!!
    Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια σχετικά με το εργαλείο... Έτσι να παίρνω δύναμη και να συνεχίζω λίγο λίγο, όσο μπορώ να ακολουθώ την τρέλα μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HLIAS - E36 : 25-05-14 στις 12:16
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  2. #12
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ΟΚ.. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό γιατί όλοι έχουμε πληρώσει τέτοιες μ@λακιες. Απλά όπως σου έχω ξαναπεί η μετριοφρωσυνη είναι μεγάλη αρετή! Σαν μεγαλύτερος και σαν συνάδελφος στα λέω χωρίς ίχνος ειρωνείας!
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  3. The Following 4 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    giannis_compact (25-05-14), Leonidas_E39 (25-05-14), nikos valvetronic (25-05-14), nikos1400 (25-05-14)

  4. #13
    Εγγραφή
    14-09-10
    Περιοχή
    THESSALIA
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    298
    Thanked
    348
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ηλια μπορει να στραβωσε μονο η κοντρα και να την βγαλεις πολυ φθηνα.διαφορικο σε τετοιες
    Περιπτωσεις σπανια 'αρπαζει' το πολυ να χρειαστεις μια τσιμουχα.
    Αν αρπαξε το ψαλιδι εχω μεταχειρισμενο μαζι με μουαγιε και δισκοπλακα απο 325.απλα πρεπει να
    Ψαξω να το βρω γιατι ειναι θαμμενο καπου στην αποθηκη.

  5. The Following 5 Users Say Thank You to m3e36 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (25-05-14), BILL007 (25-05-14), bill_m3 (25-05-14), ghost-rider (25-05-14), HLIAS - E36 (25-05-14)

  6. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περαστικά!!!! Κακές στιγμές, ευτυχώς την γλίτωσες με λίγα πράγματα απ'οτι φαίνεται



  7. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (25-05-14)

  8. #15
    Εγγραφή
    07-01-13
    Περιοχή
    Athens/ Κορυδαλλός
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    860
    Thanked
    619
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κρίμα που το χάλασες το εργαλείο αλλά δεν πειράζει θα το φτιάξεις.
    Καλύτερα να κάνεις τα παιχνίδια σου με αυτό και να το χαίρεσαι παρά να το έχεις μόνο για βιτρίνα.
    Να εισαι εσύ καλά και όλα τα άλλα γίνονται, προσοχή μόνο στον ξένο κόσμο να πληρώνουμε εμείς τα σπασμένα και όλα καλά.

  9. The Following User Says Thank You to Christopherk For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (25-05-14)

  10. #16
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    αγαπητε ηλια..

    ολα καλα και αγια...αλλα δεν δεχομαι το "καποια στιγμη θα γινοταν"...

    γιατι αυτο πολυ απλα αυτο σημαινει οτι κατι γινεται στην τυχη....και αυτο ειναι λαθος εξ ορισμου.....γιατι να μην εχεις μια εμπειρια και να μην αφηνεται τιποτα στην τυχη?απο την στιγμη που το γουσταρεις γιατι δεν το μαθαινεις κιολας...???προσεξε..δεν κρινω...ειμαι πολυ χειροτερος...και εχω κινδυνευσει παμπολλες φορες..αλλα αυτο με εκανε να το κανω με γνωση και ασφαλεια...

    τωρα το να μην τα κανεις στους δρομους, ας αφησω τους βασιλικοτερους του βασιλεως να τα πουν...

  11. The Following 9 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    alexk (26-05-14), EVERGET (25-05-14), giannis_compact (25-05-14), HLIAS - E36 (25-05-14), mormon (25-05-14), nikos valvetronic (25-05-14), nikos1400 (25-05-14), pilot (26-05-14), tokiko (25-05-14)

  12. #17
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον δρόμο της φωτογραφίας έγινε το σκηνικό? Σίγουρα οι μ@λακιες πληρώνονται αλλά εφόσον δεν έγινε κάτι σοβαρό δεν πειράζει. Αλλά θα κάνω λίγο τον μ@λακα και θα ρωτήσω πως γίνεται σε εκείνο τον δρόμο με 17ρια ζαντολαστιχα και 316 να κάνεις πάντες με 2α επί 300 μέτρα? Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό γιατί μάλλον είμαστε κουλαδια...
    Προφανως εκανε συνεχεια υπερδιορθωσεις οποτε τ'αμαξι σφαλιαριζε με το βαρος του κι οχι με το γκαζι....Και ανα 2η σφαλιαρα ξανα γκαζιά και παλι και ΜΠΟΥΥΥΥΜ!!!
    Με τη δυναμη σε κανενα δρομο δεν κανει 6 σφαλιαρες ενα 316 εκτος αν εχει χιονια....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. The Following 12 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (25-05-14), DIMITr|S (25-05-14), EVERGET (25-05-14), gant (25-05-14), HLIAS - E36 (25-05-14), JimE36 (25-05-14), katsaraios (26-05-14), Kazakos Garage (25-05-14), nikos valvetronic (25-05-14), panose30 (25-05-14), pilot (25-05-14), wheelman (25-05-14)

  14. #18
    Εγγραφή
    28-03-11
    Μηνύματα
    1.724
    Thanked
    2626
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον δρόμο της φωτογραφίας έγινε το σκηνικό? Σίγουρα οι μ@λακιες πληρώνονται αλλά εφόσον δεν έγινε κάτι σοβαρό δεν πειράζει. Αλλά θα κάνω λίγο τον μ@λακα και θα ρωτήσω πως γίνεται σε εκείνο τον δρόμο με 17ρια ζαντολαστιχα και 316 να κάνεις πάντες με 2α επί 300 μέτρα? Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό γιατί μάλλον είμαστε κουλαδια...
    Δεν είναι κουλαμάρα, στη Σαρίμβεη δεν είναι όπως φαίνεται στη φωτό και γενικά στη Λάρισα θέλει πολύ προσοχή. Ηλία εύχομαι να ξεμπερδέψεις και πρόσεχε τα μαστόρια
    Όπως τα λέει και ο Mike από πάνω, αν είχες καμιά 200αρια άλογα θα το έσωζες Ηλία
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tokiko : 25-05-14 στις 15:05

  15. The Following User Says Thank You to tokiko For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (25-05-14)

  16. #19
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Nίκο αυτό που εννοούσα είναι ότι από τη στιγμή που δεν έχεις ησυχία όταν βγαίνεις στο δρόμο, θα υπάρξει και η στιγμή που κάτι θα πάει στραβά... Λάθη γίνονται πάντα και παντού! Φυσικά και δεν είναι θέμα τύχης, που λέμε δηλαδή "Ε, έτυχε..."

    Προσωπικά πιστεύω πως την τύχη μας εμείς την διαμορφώνουμε... Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες, το να γνωρίζεις δηλαδή αυτό που κάνεις και πίστεψέ με, κάθε μου "χαζομάρα" είναι και ένα μάθημα, μία εμπειρία, μία γνώση... Αν δεν το έβλεπα έτσι και δεν μάθαινα μέσα από μια απλή βόλτα στο κέντρο για παράδειγμα, τότε κάθε βδομάδα θα άνοιγα παρόμοια θρεντ...

    Έχω "ψύχωση" με τις πάντες, δεν μου κολλάει να ισιώνω, δεν μου κάθεται καλά και γι' αυτό πήρα και αυτό το αυτοκίνητο που πήρα και δεν οδηγώ κανένα Corsa 1.3 diesel...

    Και μετά το σημερινό δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω να κάνω αυτό που μου αρέσει, δεν μου πέρασε καν από το μυαλό, απλά προστέθηκε μία ακόμα εμπειρία...

    Να αναφέρω ότι μόλις χτύπησε το αυτοκίνητο και έκανα στην άκρη και κατέβηκα και το είδα, χαμογέλασα με τόση ικανοποίηση που δεν το έχω ξανακάνει πουθενά... Και μου έκανε εντύπωση αυτή η αντίδραση γιατί ποτέ μου δεν περίμενα να πάρω τόσο ψύχραιμα μια οποιαδήποτε ζημιά ειδικά με τόση αγάπη που έχω στο αυτοκίνητο... Γιατί όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι ειδικά όταν το αυτοκίνητο δεν το έχεις για φιγούρα, αλλά το χαίρεσαι όσο περισσότερο γίνεται όπως ανέφερε και ο Χριστόφορος πιο πάνω...

    Το αμάξι θα διορθωθεί απευθείας ότι και να έχει και ταυτόχρονα θα αναβαθμιστεί κιόλας γιατί δεν σκέφτομαι να ξαναβάλω ανταλλακτικά από 316... Εδώ και καιρό ότι μπαίνει πάνω είναι είτε από 328 είτε από Μ3... Και πάμε γι' άλλα!!!

    Παρεπιπτόντως αν έχει πάρει διαφορικό, τι μπορώ να βάλω? Μπλοκέ από Μ3 δεν μπαίνει απ' όσο ξέρω... Τι βήμα να έχω? Πείτε καμια γνώμη για καλύτερες πάντες από δω και πέρα...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    ghost-rider (25-05-14), nik200 (25-05-14), tokiko (25-05-14)

  18. #20
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HLIAS - E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Corsa 1.3 diesel...
    @ntinos

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP