Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 40

Θέμα: Ερωτηση φορολογικη

  1. #31
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα τι θα βγαλει ο ελεγχος απο εναν μισθωτο??
    Aς μην μάθεις καλύτερα...

  2. #32
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερα να μιλησεις με τον πρην κατοχο της μπεμπας και να παρεις το χαρτι δηλωνοντας οτι απο 9 το πηρες 2 η και λιγοτερο να γλιτωσεις .....Αλλιως θα εχεις θεματα
    Δεν νομίζω να θέλει ο πωλητής να βάλει πιο λίγα .

  3. #33
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω και εγω ενα θεμα... το αμαξι που πηρα ειναι 1895cc και ημερ2004 η φορ δηλωση μου ειναι στα 9 κατι νομιζω.. ποσα θα πληρωσω ξερει κανεις??? επισης δεν εχω το χαρτι της αγορας που να λεει ποσο το πηρα και τετοια..... τι γινετε τωρα??
    Καλησπέρα φίλε μου, η ερώτηση που κάνεις ειναι δύσκολο να απαντηθεί γιατί πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και οτι άλλο έχεις στο όνομα σου και να δεις συνολικά τι δηλώνεις και τι θα έπρεπε να δηλώνεις (αν το ξεπερνάς).
    Μόνο ο λογιστής σου θα σου δώσει μια σαφές απάντηση.


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

  4. #34
    Εγγραφή
    11-03-10
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    422
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παίδες, ο μ@λ@κ@ς που ταλαιπωρεί το Χρήστο είμαι ΕΓΩ
    @chris41: Βρε π@πάρα, γιατί αγχώθηκες, έχασες τον ύπνο σου και έφερες ανάποδα το forum? Αφού σου είπα ότι θα σε φτιάξω μόλις με πήρες τηλέφωνο απλά μου έτυχε μία στραβή και με πήγε λίγες μέρες πίσω. Έτσι και αλλιώς θα πρέπει και εγώ να το δηλώσω στη φορολογική. Και μου ζήτησες απο 5000 να στο δηλώσω 2000 (και κάτω). Κανένα πρόβλημα, αρκεί να με "παίρνει" και εμένα να το κάνω. Χθες που μιλήσαμε τα ίδια δε σου είπα πάλι? Με το λογιστή σου μίλησες να στα ξεκαθαρίσει γιατί μπερδεύτηκες και έχασες τη μπάλα? ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΧΡΗΣΤΟΟΟΟΟΟ !!!!

    Υ.Γ. Καλώς ήρθες και καλά ποσταρίσματα και απο μένα!!!
    Όταν μεγαλώσω θα γίνω Μ5....

  5. The Following 9 Users Say Thank You to zgouriazmenos For This Useful Post:

    A8hnaios (25-05-14), atha (10-06-20), BILL007 (25-05-14), bill_m3 (25-05-14), fanisk (26-05-14), ghost-rider (25-05-14), mark e92 (25-05-14), Vassilis ///M (25-05-14), zungui (25-05-14)

  6. #35
    Εγγραφή
    07-01-13
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    29
    Thanked
    56
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, ο μ@λ@κ@ς που ταλαιπωρεί το Χρήστο είμαι ΕΓΩ
    @chris41: Βρε π@πάρα, γιατί αγχώθηκες, έχασες τον ύπνο σου και έφερες ανάποδα το forum? Αφού σου είπα ότι θα σε φτιάξω μόλις με πήρες τηλέφωνο απλά μου έτυχε μία στραβή και με πήγε λίγες μέρες πίσω. Έτσι και αλλιώς θα πρέπει και εγώ να το δηλώσω στη φορολογική. Και μου ζήτησες απο 5000 να στο δηλώσω 2000 (και κάτω). Κανένα πρόβλημα, αρκεί να με "παίρνει" και εμένα να το κάνω. Χθες που μιλήσαμε τα ίδια δε σου είπα πάλι? Με το λογιστή σου μίλησες να στα ξεκαθαρίσει γιατί μπερδεύτηκες και έχασες τη μπάλα? ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΧΡΗΣΤΟΟΟΟΟΟ !!!!

    Υ.Γ. Καλώς ήρθες και καλά ποσταρίσματα και απο μένα!!!
    Καλημέρα ,
    Λατρεύω τα happy endings

  7. The Following User Says Thank You to zungui For This Useful Post:

    mark e92 (25-05-14)

  8. #36
    Εγγραφή
    11-03-10
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    422
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χαχαχαχα
    Όταν μεγαλώσω θα γίνω Μ5....

  9. #37
    Εγγραφή
    12-08-13
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    106
    Thanked
    49
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχα
    ooooooooo καλα εισαι γραμμενος εδω ρεεε χαχαχαχαχα ψαχνομαι τοσο καιρο να βρω αριθμο σου και ευτυχως βρηκα την αποδειξη της γενικης ταχυδρομικης που ειχε πανω το τηλ σου αλλιως την ειχα κατσει την βαρκα λογικα....Απ την στιγμη που μου λεει "το και το " ο λογιστης λεω πανε οι πινακιδες τωρα.... Σε περνω τηλ παρασκευη χτυπουσε 3-4 φορες και μετα ελεγε οι κληση σας προωθηται κτλπ στελω μνμ καμια απαντηση .... Νταξει τωρα λεω ποιος ξερει τι πεχτηκε και χαθηκε ο τυπος.... οποτε ρωτησα τα παιδια εδω στο φορουμ που ξερουν 5 πραγματα παραπανω και γινες χαμος στα ποστ οπως βλεπεις..χαχαχαχ

  10. The Following User Says Thank You to chris41 For This Useful Post:

    mark e92 (25-05-14)

  11. #38
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μικρός ο κόσμος Ειδικότερα των BMW



  12. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Vassilis ///M (25-05-14)

  13. #39
    Εγγραφή
    03-06-20
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παίδες. Ξέρω ότι είναι αρχαίο το ποστ αλλά είπα να δοκιμάσω μήπως και κάποιος που ξέρει το δει και απαντήσει.
    Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Έκανα αγορά από ιδιώτη πήρε χρήμα cash αμέλησα το χαρτί γιατί λέω ντάξει γνωστός εδώ γύρω γύρω είναι θα το κάνουμε κάποια στιγμή.
    Εντέλει στακωθήκαμε τότε γιατί το αμάξι έβγαλε ζημιά και του κράτησα 1 χιλιάρικο για τη ζημιά. μπλα μπλα μπλα τον πήρα τηλ για να σιγουρευτώ ότι θα βάλουμε στην δήλωση τα ίδια (στα 2.5 που είχαμε συμφωνήσει τότε) και τώρα μου πουλάει τρέλα ότι στη δήλωση του "έβαλε" (χωρίς ενημέρωση) το ποσό των 5400 ενώ το αμάξι είχε συμφωνηθεί για 5 και λόγο ζημιάς αγοράστηκε στα 4. Αυτός έχει μαγαζί και φαντάζομαι ότι κάπως έτσι βρήκε τώρα ευκαιρία να περάσει τα μαύρα που έπαιρνε χωρίς αποδείξεις κλπ.
    Περιμένω ενημέρωση από τον λογιστή αλλά εγώ τώρα έχω μουλαρώσει και σκεύτομαι να το βάλω αγορά 4 όσο το πήρα και ας κόψει τον λαιμό του. θα πληρώσω εγώ αλλά ο έλεγχος σε αυτόν θα πονέσει πιο πολύ από μένα.

  14. #40
    Εγγραφή
    25-07-17
    Μηνύματα
    85
    Thanked
    25
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βρείτε τα γιατι ο έλεγχος θα σας πονέσει και τους 2 !

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP