Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 89

Θέμα: Θα αγοράζατε i8?

  1. #61
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Χα χα χα καλόοοο
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  2. #62
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο I_MNL Εμφάνιση μηνυμάτων
    BMW i8...χμ...όχι...
    Άν είχα λεφτά για "πέταμα", θα έπαιρνσ Nissan GT-R Lichfield stage 6 (πάνω από 750 ίπποι και ροπή ατελείωτη)
    ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ, τύφλα νά'χουν όλα τα άλλα...
    Αν χρειάζεται από 5 λέξεις και πάνω για να περιγράψεις το αυτοκίνητο, καλύτερα μην το αγοράσεις.

    Δηλαδή κάτι σαν
    "Subaru impreza 22B Chesterfield stage Karoutes"
    είναι πεταμένα λεφτά.


  3. #63
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χρειάζεται από 5 λέξεις και πάνω για να περιγράψεις το αυτοκίνητο, καλύτερα μην το αγοράσεις.

    1. Nissan
    2. GT-R
    3. Lichfield
    4. stage 6



    GT-R λέμεεεεε!!!!



  4. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    doctore (29-05-14)

  5. #64
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα πολύ να το έχω, όμως η τιμή του είναι κάπως "απαγορευτική"... Κατα τ' άλλα 1-2 σχετικά ρεπορτάζ που είδα μου άρεσε πάρα πολύ...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  6. #65
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν χρειάζεται από 5 λέξεις και πάνω για να περιγράψεις το αυτοκίνητο, καλύτερα μην το αγοράσεις.

    Δηλαδή κάτι σαν
    "Subaru impreza 22B Chesterfield stage Karoutes"
    είναι πεταμένα λεφτά.

    Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς... daft blonde λέμε...

    Εν πάσει περιπτώσει το έχω κάνει test drive το GT-R στην Αγγλία και:
    -Ναι, είναι σκληρό στην ανάρτηση
    -Ναι, δεν είναι για καθημερινή χρήση
    -Ναι, δημιουργεί χώρο (ανάμεσα στα άλλα αυτοκίνητα στο δρόμο) εκεί που δεν υπάρχει, με το "έτσι το θέλω" γιατί μπορεί
    -Ναι, μου αρέσει, γιατί είναι ένα "τίμιο" supercar!


    Βέβαια θα ήθελα και ένα Alpina D3 Bi-Turbo F30, αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση...
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  7. The Following User Says Thank You to I_MNL For This Useful Post:

    HLIAS - E36 (29-05-14)

  8. #66
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχθές ήμουν στο επίσημο λανσάρισμα του i8 στο Σπανό. Πολύ καλά οργανωμένη και ενδιαφέρουσα εκδήλωση, αρκετά exclusive όσο exclusive είναι και το μοντέλο που παρουσιαζόταν.

    Περιεργάστηκα από κοντά για αρκετή ώρα το i8 τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Όντως η σιλουέτα σούπερκαρ του αυτοκινήτου εντυπωσιάζει σε πρώτη φάση: χαμηλό, μακρύ, πλατύ, με τις scissor doors και την α λα lamborghini είσοδο στο εσωτερικό (του στιλ κάθομαι πρώτα στο μαρσπιέ, μετά βάζω μέσα πόδια, και μετά κάθομαι στο κάθισμα). Από κει και πέρα σίγουρα ξενίζει όταν σε ένα αμάξι με τέτοιο επιθετικό look λείπουν στοιχεία όπως...εξατμήσεις, επιθετικά offset στις ζάντες, φρένα τέρατα κλπ. Πολύ γυμνό carbon προσθέτει θετικά στην εμφάνιση, αλλά τα διάφορα θαλασσί διακοσμητικά στοιχεία του εξωτερικού θα ήθελα να απουσιάζουν μιας και κάνουν πιο γλυκανάλατη μία εμφάνιση που πρέπει να δείχνει μάτσο!

    Το εσωτερικό δεν με ενθουσίασε, τα υλικά φαινόντουσαν αρκετά φθηνότερα από αυτά του εσωτερικού μίας 6άρας ή 5άρας και σε αυτό σίγουρα συνέβαλαν και οι γκρίζο-μπεζ χρωματισμοί των πλαστικών, των υφασμάτων και του δέρματος. Δεν μου άρεσαν οι μεγάλες ενιαίες φωτεινές λωρίδες στο ταμπλό και στις πόρτες οι οποίες κανονικά φωτίζουν μπλε και όταν το αμάξι μπαίνει σε πρόγραμμα sport γίνονται κόκκινες: νομίζω περισσότερο φτηναίνουν το αισθητικό αποτέλεσμα παρά το κάνουν προχώ. Γενικά πάντως πολύ ευρύχωρη η καμπίνα για δύο άτομα και θέση οδήγησης που σε βάζει στο νόημα ότι οδηγάς κάτι πολύ διαφορετικό από οποιοδήποτε άλλο BMW.

    Γενικά είναι πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις από τη BMW κάτι τόσο διαφορετικό και ξεχωριστό από την υπόλοιπη γκάμα της. Είναι πρωτοποριακό, μοιάζει με σούπερκαρ αλλά δυστυχώς δεν έχει τις προδιαγραφές αλλά ούτε και τη γοητεία (από κοντά) που θα ήθελα να μου ασκεί το πολυαναμενόμενο σούπερκαρ της BMW.

    ///Μ 's still the King.....!











    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  9. The Following 12 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    A8hnaios (30-05-14), alexm (04-06-14), aristent (04-06-14), Bazil Van Sinner (04-06-14), bill_m3 (04-06-14), chrisgiapz3 (30-05-14), doctore (30-05-14), nikos valvetronic (04-06-14), nikos1400 (30-05-14), Nino (30-05-14), pilot (30-05-14), Vassilis ///M (31-05-14)

  10. #67
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στα πα εγώ!!!
    Μόνο Μ3/4
    Για αυτό όλη την ώρα ήμουν απ έξω όσο έβγαζες φώτο
    Detailing Madness

  11. #68
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Νάσο, το i8 δεν είναι σουπερκαρ και ας ειναι υπεργρήγορο, θα το χαρακτήριζα apparatus για non car people.

    Έπρεπε να δείς σήμερα το wear and tear στα πλαστικά τμήματα που καλύπτουν τα door sills.

    Ειλικρινά, θέλουν αλλαγή.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    BILL007 (02-06-14), EVERGET (31-05-14), I_MNL (04-06-14)

  13. #69
    Εγγραφή
    28-12-12
    Περιοχή
    Αγγλία, Αθήνα, Λάρισα, Δράμα
    Μηνύματα
    1.616
    Thanked
    2111
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Είμαι περίεργη να δω ποιοι και πόσοι είναι αυτοί που θα αγοράσουν αυτό το όχημα... στην Ελλάδα
    Και το όνομα είναι Marie-Noëlle (ελληνιστί Μαρί-Νοέλ) ή υποκοριστικό MNL, ΟΧΙ Μαρί (Marie) ΟΥΤΕ Νοέλ (Noëlle), εκτός αν ψάχνετε για κάποια άλλη... That's it babes!

  14. #70
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αμάξι που κάνει 167κ και φοράει 215 λάστιχο, ενώ στο 11λεπτο βίντεο του ο κρις χάρις δεν το έχει δώσει ούτε μια μπάντα, σόρυ, αλλά προτιμώ να κόψω τον π@@τσ@ μου παρά να τα σκάσω και να το αγοράσω.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  15. The Following 7 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    A8hnaios (04-06-14), Bellof-3 (04-06-14), doctore (04-06-14), EVERGET (04-06-14), nikos valvetronic (04-06-14), nikos1400 (04-06-14), pilot (04-06-14)

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP