Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: [E36] Μα είναι δυνατόν? (Διαφορά τιμής διαφορικού)

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E36] Μα είναι δυνατόν? (Διαφορά τιμής διαφορικού)

    Σημερα περασα απο την bmw να ρωτισω για το διαφορικο το οποιο ηδη εχω παρει αλλα ρωτησα απο περιεργεια..Αφου μου ειπαν πως ειναι δυσκολο να μου βρουν γιατι το αμαξι ειναι μετατροπη και θελει τον αριθμο πλαισιου απο το αμαξι που πηρα το τρομπετο κτλ μου ειπαν να υπολογιζω γυρω στα 2200!!!!!!!!!!!!!!!!Εγω το βρηκα μια χαρα κομπλε με 800...Μηπως με δουλευει ενας απο τους 2 η απλα ειναι bmw και βαρανε οσο γουσταρουν?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 02:40

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Οταν χρειαστηκε να αλλαξω διαφορικο γιατι το προηγουμενο παρεδωσε πνευμα, εδωσα:

    • Αφαιρεση + Τοποθετηση διαφορικου πισω αξονα 75.60¤ (προ εκπτωσης 16%= 90¤)
    • ΑΤ-Διαφορικο Rmfd 1173.26 (προ εκπτωσης 16,36%= 1402.75¤)

    Αυτα στην AthensCar μιας και εχω το τιμολογιο μπροστα μου.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν χρειαστηκε να αλλαξω διαφορικο γιατι το προηγουμενο παρεδωσε πνευμα, εδωσα:

    • Αφαιρεση + Τοποθετηση διαφορικου πισω αξονα 75.60¤ (προ εκπτωσης 16%= 90¤)
    • ΑΤ-Διαφορικο Rmfd 1173.26 (προ εκπτωσης 16,36%= 1402.75¤)

    Αυτα στην AthensCar μιας και εχω το τιμολογιο μπροστα μου.

    TI ΕΓΙΝΕ? πως παρέδωσε πνεύμα δλδ? στο 46άρι???? ΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ρε Φάνη? και έβαλες καινούργιο μετά? δεν μπορούσες να βρεις μτχ?

  4. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα περασα απο την bmw να ρωτισω για το διαφορικο το οποιο ηδη εχω παρει αλλα ρωτησα απο περιεργεια..Αφου μου ειπαν πως ειναι δυσκολο να μου βρουν γιατι το αμαξι ειναι μετατροπη και θελει τον αριθμο πλαισιου απο το αμαξι που πηρα το τρομπετο κτλ μου ειπαν να υπολογιζω γυρω στα 2200!!!!!!!!!!!!!!!!Εγω το βρηκα μια χαρα κομπλε με 800...Μηπως με δουλευει ενας απο τους 2 η απλα ειναι bmw και βαρανε οσο γουσταρουν?
    Ναι είναι δυνατόν, τα καινούρια (ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ όχι ελαφρώς μτχ ανταλλακτικά) κοστίζουν πανάκριβα, μη ξεχνάς όμως ότι συνοδεύονται και από κάποια εγγύηση (προσωπικά τη θεωρώ υποτυπώδη σε σχέση με το απαιτητό αντίτιμο)

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εχω αλλαξει 3 και παντα εδινα το παλιο + 100/200 ευρω παραπανω. Φυσικα δεν τα εσπαγα απλα εψαχνα το σωστο.
    Οι παλιατζηδες ειναι φιλοι μας. Παντως εχω ακουσει και 2500 για εργασια και κουτα διαφορικο απο -επισημο- επισκευαστη.
    Τι λεξη κι αυτη, επισκευαστης.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Eμενα κοστισε 800 χωρις εργατικα και εχω και 1 χρονο εγγυηση για το διαφορικο..Ειμαι τυχερος να υποθεσω?

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Inferno Εμφάνιση μηνυμάτων
    TI ΕΓΙΝΕ? πως παρέδωσε πνεύμα δλδ? στο 46άρι???? ΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ρε Φάνη? και έβαλες καινούργιο μετά? δεν μπορούσες να βρεις μτχ?
    Ελα ντε? Και να ηταν 1 καλα θα ηταν.
    Πηρα το αμαξι, μετα απο καιρο εσπασε και με αφησε εξω απο το σπιτι, 1000€ στον Βουδουρη. Υστερα εσπασε και αυτο (με αφησε απεναντι απο την AthensCar), και εβαλα αυτο που φορω τωρα στην AthensCar, και το οποιο αντεχει μεχρι σημερα(φτου φτου).

    Εβαλα καινουριο γιατι τοτε ειχα καει με το αμαξι, το ηθελα στην πενα, και ετοιμο οσο πιο γρηγορα γινεται!! (μπραβο μακακα!)

    Αν ξανασπασει, θα ψαξω για μεταχ. και ας χρειαστει να μεινω χωρις αμαξι για παραπανω μερες, δεν με νοιαζει πια.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ντε? Και να ηταν 1 καλα θα ηταν.
    Πηρα το αμαξι, μετα απο καιρο εσπασε και με αφησε εξω απο το σπιτι, 1000¤ στον Βουδουρη. Υστερα εσπασε και αυτο (με αφησε απεναντι απο την AthensCar), και εβαλα αυτο που φορω τωρα στην AthensCar, και το οποιο αντεχει μεχρι σημερα(φτου φτου).

    Εβαλα καινουριο γιατι τοτε ειχα καει με το αμαξι, το ηθελα στην πενα, και ετοιμο οσο πιο γρηγορα γινεται!! (μπραβο μακακα!)

    Αν ξανασπασει, θα ψαξω για μεταχ. και ας χρειαστει να μεινω χωρις αμαξι για παραπανω μερες, δεν με νοιαζει πια.
    εχω την αισθηση οτι μπαινει καποιος πισω αξονας κομπλε στο αμαξι σου απο Μ ισως απο Ζ4Μ.
    Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.
    Αν οντως ειναι ετσι τοτε η λυση αυτη ειναι μονοδρομος για σενα σιδεροφαγε κουταλιανε !!!!
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω την αισθηση οτι μπαινει καποιος πισω αξονας κομπλε στο αμαξι σου απο Μ ισως απο Ζ4Μ.
    Ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος.
    Αν οντως ειναι ετσι τοτε η λυση αυτη ειναι μονοδρομος για σενα σιδεροφαγε κουταλιανε !!!!
    Πρεπει να μπαινει, μιας και το compact του γιατρου αυτο τον αξονα εχει αν θυμαμαι καλα(Ζ4Μ).

    Ειμαι σιγουρος πως δεν θα ξανασπασει, οποτε δεν θα χρειαστω αξονα απο Ζ4 (ισως θα χρειαστω ενα ολοκληρο Ζ4).

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    152
    Thanked
    26
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    MA ΚΑΛΑ!! πως το πας???? τι του κάνεις? θελω βόλτα να δω κι εγω!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP