Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 82

Θέμα: Οικογενειακές διακοπές - Αύγουστος 2010

  1. #1
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή Οικογενειακές διακοπές - Αύγουστος 2010

    Δε ξέρω για σας, αλλά εν όψη του όμορφου καιρού το τελευταίο διάστημα έχω αρχίσει να μπαίνω σε καλοκαιρινό mood.

    Εχθές λοιπόν που ήμουνα χαλαρός, είπα να κάνω μια σκέψη για το τι θα κάνουμε φέτος.

    Δυστυχώς οι δικοί μου λόγω business στο αμέρικα, δε θα τα καταφέρουν να έρθουν φέτος, αλλά και το σπίτι που συνήθως νοικιάζουνε στη Μύκονο θα κατοικείται από άλλους.

    Πρέπει να πάμε λοιπόν αλλού.

    Θα ήθελα προτάσεις (κυρίως από οικογενειάρχες) για παραθαλλάσια μέρη όπου υπάρχει πρόσβαση με αυτοκίνητο. Να γλυτώσουμε τη φασαρία του πλοίου και τον πανικό, λιμάνι, επιβίβαση, αποβίβαση....όλο το πακέτο. Ξενοδοχείο για οικογένειες και όχι για ζευγαράκια θέλουμε, καταλαβαίνετε τι εννοώ.

    Μια βόλτα σε κάποιο νησί θα πάμε αργότερα μόνοι μας με το γυναικάκι για 4-5 μέρες, αφού παρατήσουμε τα παιδιά στη γιαγιά και στο παππού.

    Λοιπόν, θέλω να μπω στο αυτοκίνητο και σε 1 - 2 - 3 άντε το πολύ 4 ώρες να έχω φτάσει στο προορισμό μου.

    Θέλω ξενοδοχείο οργανωμένο....πισίνες, εστιατόρια, όλα τα amenities και μπροστά σε παραλία.

    Θέλω μπουφέδες (ιδανικό για τα παιδιά να μη μας ζαλίζουν) και φαγητό all-inclusive, να ξέρω από την αρχή τι πληρώνω. Προτιμώ δλδ να μη μπλέξω με ταβέρνες ότι να ναι, αμφιβόλου ποιότητας φαϊ και service για κλάματα.

    Θέλω να μπω, να παρκάρω και να βάλω πάλι μπρος το αυτοκίνητο όταν έρθει η ώρα να φύγω σε 2-3 βδομάδες.

    Δεν μ ενδιαφέρει βέβαια να είναι 5*, τα 4* μου αρκούν μία χαρά.

    Θέλω λογικές τιμές.

    'Εχουμε πάει κάτι χρονιές Ερέτρια σε κάτι όμορφα bangalows με τις πισίνες τους, τα εστιατόρια, με 3 μπουφέδες τη μέρα μέσα στη τιμή (all inclusive) και εκτός από κάτι πολύ μικρά θεματάκια, περάσαμε μια χαρά. Ολοήμερα προγράμματα που απασχολούν τα παιδιά, χορό και διασκέδαση το βράδυ για όσους αντέχουν. Εκατόν εβδομήντα ευρώ τη βραδιά για όλους και για όλα τα φαγητά είναι ένα πολύ λογικό ποσό.

    Πέρυσι πήγαμε αεροπορικώς Χαλκιδική σε 5*, all inclusive, πολύ χλίδα, αλλά οι 2 εβδομάδες τελικά δεν είναι αρκετές για τα λεφτά (Χ2) που δώσαμε σε σχέση με Ερέτρια. Τριακόσια είκοσι ευρώ τη βραδιά αντίστοιχα, είναι πολλά λεφτά και δεν πρόκειται να τους τα δώσω φέτος.

    Εάν έχετε κάτι υπόψη σας σε Στερεά Ελλάδα / Πελοπόννησο, θέλω να το ακούσω και γιατί όχι να κλείσω από τώρα για τον Αύγουστο.

    Άντε για πείτε καμιά ιδέα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 18-04-10 στις 13:01

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

  3. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Monsta (18-04-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το θέμα προορισμού διακοπών είναι αρκετά δύσκολο, και για να γίνω αναλυτικότερος, ένας τόπος, μιά παραλία, ένα ξενοδοχείο, φαίνεται διαφορετικό από άτομο σε άτομο και πολλές φορές έχω ακούσει τα γνωστά κλισέ "Σιγα το μέρος", "Τι βρήκανε και πήγαν εκεί", "Καλύτερα να καθόμουν στο σπίτι μου που τον άκουσα" και πολλά παρόμοια.
    Τώρα μια που θέτεις το θέμα Κώστα, χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει από αρκετούς καλά λόγια για τα Σύβοτα Θεσπρωτίας, σε συνδιασμό πάντα διακοπών με μικρά παιδιά.

    https://www.e-sivota.gr/
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  5. The Following 5 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    Monsta (18-04-10), Samaro (18-04-10), Vassilis ///M (14-05-12), zaharias (19-04-10), ΦΑΝΗΣ (14-05-12)

  6. #4
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To Lakopetra Beach ήταν η άλλη μας επιλογή πέρυσι το καλοκαίρι στα ίδια χρήματα με Χαλκιδική.

  7. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κωστα εχω πολλες επιλογες για αυτο που ζητας αλλα ειναι χειμερινες.
    Το καλοκαιρι κανω καμπινγκ φανατικα.Μηπως να το σκεφτεις?
    Θα σου εχω ομως σε λιγη ωρα ενα καλο και δοκιμασμενο λινκ
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  8. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Larissa
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    409
    Thanked
    448
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να συμπληρώσω το Olympia Oasis - δοκιμασμένο, άριστο (Κυλλήνη)
    https://www.grecotel.com/peloponnese...me_gr_2004.htm
    ...

  9. #7
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι ρε Κωστή ήμουν πάντα κατά των package holidays...αλλά αν αποκτήσω παιδιά ίσως αρχίσω να το σκέφτομαι..αν έχεις την πολυτέλεια πήγαινε ενα Σ/Κ με τη φαμίλια νότια Πελοπόννησο και κάντε ένα tour. Καλά μέρη θα βρεις στην Κορώνη, Φοινικούντα, Πύλο, Κυπαρισσία είναι ουσιαστικά το πόδι που καταλήγει στον Ακρίτα...πάω για κυνήγι το Σεπτέμβρη εκεί (εναλλάξ με Κρήτη, Έβρο) και έχει πολλές ομορφιές. Γύρισε τα μέρη αυτά και θα βρεις αυτό που θες εκεί γύρω.
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  10. The Following 2 Users Say Thank You to yannisv For This Useful Post:

    Samaro (18-04-10), Stamatis (18-04-10)

  11. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καμπινα λουξ με τις μινωικες για Ηρακλειο
    ελουντα μαρε εξωτερικη σουιτουλα για οσο μεινεις
    αποδρασεις στην Σητεια, Σπιναλογκα, Οροπεδιο, Αγιο Νικολαο
    σπα, σερφ, τζετ σκι, πισινες, κλαμπ, παιδικο παρκινγκ ολα κομπλε
    επιστροφη με τις Μινωικες

    το συνιστω ανεπιφυλακτα, κανει καλο στα νευρα και την τσεπη.

    Για χαμηλοτερο μπατζετ, τα ιδια ακριβως, αλλα διαμονη στον Αγιο Νικολαο στο παλατσο, που αν και παλιο, ειναι τρομερα ανετο, με τεταστια δωματια για 4 και πολυ φιλικη ατμοσφαιρα.

    Μην ξεχασεις να φας στο twins γνησια αμερικανικη πιτσα.

    Μην παιζεις με τις διακοπες σου, ειναι το μονο που μας εχει απομεινει.
    Διαλεγεις και παιρνεις.
    Η ξανθια σερβιτορα να σε ρωταει ποσα παγακια να εχει ο φρεντο, κατω απο την ομπρελα
    η μιχαλαααααααααακηηηηηηηηη ελα να φας το κεφτεδααααααααακι σου και νταπα ντουπα η ρακετα.

    Ψωνιο;
    ΝΑΙ.

  12. The Following 6 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (13-05-12), Monsta (18-04-10), Ptboul (19-04-10), Samaro (18-04-10), stratos (18-04-10), zaharias (19-04-10)

  13. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα προορισμού διακοπών είναι αρκετά δύσκολο, και για να γίνω αναλυτικότερος, ένας τόπος, μιά παραλία, ένα ξενοδοχείο, φαίνεται διαφορετικό από άτομο σε άτομο και πολλές φορές έχω ακούσει τα γνωστά κλισέ "Σιγα το μέρος", "Τι βρήκανε και πήγαν εκεί", "Καλύτερα να καθόμουν στο σπίτι μου που τον άκουσα" και πολλά παρόμοια.
    Τώρα μια που θέτεις το θέμα Κώστα, χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει από αρκετούς καλά λόγια για τα Σύβοτα Θεσπρωτίας, σε συνδιασμό πάντα διακοπών με μικρά παιδιά.


    https://www.e-sivota.gr/
    κοντεψα να αρχισω τα ναρκωτικα εκει. Η να αυτοκτονησω δεν θυμαμαι καλα.
    2 μερες αντεξα και παιξανε κλακετες τα νευρα μου.
    Αν παλι τη βρισκεις με τη μπιριμπα και το φυσιολατρικο τριπακι, οκ θα σου ερθει.

    Μηδεν δραστηριοτητες, κλαμπινγκ τυπου κολεγιαλα και φαϊ στυλ μαγειρευτο απο τη γιαγια που ξερει απο μελιτζανα.
    Τιμες κατα διαβολου για το σερβις τους.

    Απο τα μερη που θα καψω, οταν κανω το πραξικοπημα και παρω την εξουσια.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Monsta (18-04-10), tmilatos (19-04-10), yannisv (18-04-10)

  15. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ψωνιο;
    ΝΑΙ.
    Oχι Σταματη δεν εισαι ψωνιο.Οι διακοπες ειναι Ιερες.
    Και στο φιναλε δεν χωρανε τσιγκουνιες σε τρια πραγματα στη ζωη.
    1.Στο στρωμα του κρεββατιου,γιατι περνας τη μιση σου ζωη πανω του.
    2.Στα παπουτσια,γιατι περνας την υπολοιπη σου ζωη μεσα τους.
    3.Καλοκαιρινες Διακοπες,γιατι τις περιμενεις ενα ολοκληρο χρονο δουλευοντας.

    Συγνωμη Κωστα για το οφ τοπικ
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  16. The Following 3 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    bill_m3 (18-04-10), Monsta (18-04-10), Stamatis (18-04-10)

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP