Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: Βανδαλισμός!! Σπασμένο απο πίσω παρμπρίζ!!!!

  1. #1
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Unhappy Βανδαλισμός!! Σπασμένο απο πίσω παρμπρίζ!!!!

    Καλημέρα σε όλους τους Φίλους.Την Παρασκευή τι πρωί που πήγα να πάρω το αυτοκίνητο για να πάω στην δουλειά βρήκα το πίσω παρμπρίζ του αυτοκινήτου σπασμένο καθώς και βαθουλώματα στον ουρανό.Έχουν γίνει όλες οι απα;ραίτητες ενέργειες με αστυνομία και ασφαλιστική.Μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το πίσω παρμπρίζ και και τι γίνεται με την επισκευή των βαθουλωμάτων στον ουρανό;

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λυπάμαι φίλε μου.... έτσι για πλάκα δηλαδή το έκαναν??

    Κάποιες περιπτώσεις τις καλύπτει και η ασφάλειά σου χωρίς να είναι μικτή. Κάποια απλά συμβόλαια έχουν πρόσθετες καλύψεις για τέτοιες περιπτώσεις και ίσως να σε αποζημιώσουν.

    Υπολόγισε γύρω στα 300-400 με εργασία, κι άλλα τόσα περίπου για τον ουρανό με βαφή.... πολύ χοντρικά....

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πω ρε φιλαράκι σε καταλαβαίνω απόλυτα...Αχ δεν θα πιάσω ένα στα χέρια, ένα μόνο ένα θέλω να δω να χαράσσει με κανένα αιχμηρό αντικείμενο το οποιοδήποτε αυτοκίνητο, που κάνουν κατά καιρούς έτσι για πλάκα στις περιουσίες των άλλων με τα κλειδιά ή ότι άλλο κρατάνε στα τελοσπάντων στα χέρια τους!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για τα βαθουλωματα ο Monsta εχει τη λυση, χωρις βαψιματα κτλ, υπο προϋποθεσεις παντα.
    Για το σπασμενο πισω τζαμι, αν εχεις θραυση κρυσταλλων στο ασφαλιστηριο, που μαλλον εχεις, μαλλον θα στο καλυψει η ασφαλεια.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βανδαλισμους ετσι απο φθονο και κακια συνηθως κανουν με κλειδια -αιχμηρα αντικειμενα,τζαμια δεν σπανε παρα μονο για κλοπη(αν κατι νομιζουν οτι υπαρχει μεσα ή και για το ιδιο το οχημα ποτε ομως το πισω τζαμι ).
    Αυτος ο βανδαλισμος εχει γινει το πιθανοτερο απο καποιον που σε γνωριζει και πιθανον να εχεις "διαφορες"μαζι του ( απο parking μεχρι και πικραμενη πρωην γκομενα).
    Το τζαμι θα στο καλυψει η θραυση υαλων αν υπαρχει στην ασφαλεια που το πιθανοτερο ειναι να υπαρχει!
    Ψαξε ομως μην παρομοια φαινομενα επαναληφθουν...

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εάν στα βαθουλώματα δεν έχει φύγει χρώμα, μπορείς να γλυτώσεις το βάψιμο με μέθοδο ξεβουλιάγματος (pdr). Να το φέρεις όμως να το δούμε αν γίνεται ή όχι.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε τί αλητεία υπάρχει στον κόσμο...με το καλό όπως πριν Πάνο..τί να πεις με τον κωλόκοσμο που υπάρχει ρε π@@στη μου...
    When people talk, listen completely. Most people never listen. Ernest Hemingway

  8. #8
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βανδαλισμους ετσι απο φθονο και κακια συνηθως κανουν με κλειδια -αιχμηρα αντικειμενα,τζαμια δεν σπανε παρα μονο για κλοπη(αν κατι νομιζουν οτι υπαρχει μεσα ή και για το ιδιο το οχημα ποτε ομως το πισω τζαμι ).
    Αυτος ο βανδαλισμος εχει γινει το πιθανοτερο απο καποιον που σε γνωριζει και πιθανον να εχεις "διαφορες"μαζι του ( απο parking μεχρι και πικραμενη πρωην γκομενα).
    Το τζαμι θα στο καλυψει η θραυση υαλων αν υπαρχει στην ασφαλεια που το πιθανοτερο ειναι να υπαρχει!
    Ψαξε ομως μην παρομοια φαινομενα επαναληφθουν...
    Ετσι ακριβως..Ψαξτο για να μην εχεις παρομοια περιστατικα στο μελλον γιατι σε πολλες τετοιες περιπτωσεις θα στο ξανακανει...

    Αλλα το θεμα ειναι να πιασεις εναν τετοιο,οχι απαραιτητα να καταστρεφει το δικο σου αμαξι και να τον παραδωσεις στο κατοχο του αυτοκινητου και να πραξει αναλογως..

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ακριβως..Ψαξτο για να μην εχεις παρομοια περιστατικα στο μελλον γιατι σε πολλες τετοιες περιπτωσεις θα στο ξανακανει...

    Αλλα το θεμα ειναι να πιασεις εναν τετοιο,οχι απαραιτητα να καταστρεφει το δικο σου αμαξι και να τον παραδωσεις στο κατοχο του αυτοκινητου και να πραξει αναλογως..
    Δεν θέλω να είμαι τόσο τυχερός να πιάσω κάποιον και να χαράζει το δικό μου, ας τον πιάσω πάνω σε ξένο.........

  10. #10
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς παιδιά είμαι απο Σέρρες για να μπορεσω να το φέρω για να το επισκευάσουμε.Υπάρχει κακία στον κόσμο πάντως.Τώρα για πάρκινγκ τι ναπω.Απο γκόμενα δεν νομίζω γιατί είμαι παντρεμένος και ούτε έχω προιστορίες.Ισως επειδή είχα ένα μπουφάν στο π'ισω κάθισμα,αλλα και αυτό δεν μου το πήραν.Δεν ξέρω.Εχει καφετέριες και κλάμπ κοντά στον χώρο που έγινε.Μπορεί να ηταν καμιά επίδειξη ανδρισμού απο κανένα επίδοξο και χυλοπιτωμένο γα......ρα.είναι το δεύτερο αυτοκίνητο που βρίσκω χτυπημένο.Μάλλον γκαντέμης είμαι.Τι να πώ. Θα το πουλήσω μου φαίνεται και θα πάρω κανένα μικρότερης αξίας για να μην το λυπάμαι κιόλας.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP