Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: Κλοπή Μ3 Ε46

  1. #11
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dionisisM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......το αμάξι σε θέση που να μπορείς να το δεις άμεσα ....
    εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό πάντα. Πας κάπου, μια επίσκεψη τι θα κάνεις; θα πεις βγάλτε τ' αμάξια σας να βάλω το δικό μου να το βλέπω;
    κάπου θ' αρχίσεις να γίνεσαι και δούλος της λαμαρίνας....

    Προσωπικά θεωρώ ότι με μια καλή ασφάλεια είσαι ΟΚ. Μπορεί να περιμένεις, να τρέξεις κ.ο.κ. αλλά θα έχεις από κάπου λαμβάνειν.

    Ενας χρυσός κανόνας για να μην γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου και για να μην χάνουμε τον ύπνο μας τα βράδυα:
    Δεν αγοράζουμε ποτέ κάτι παραπάνω από αυτό που αντέχουμε να χάσουμε.


    υ.γ. κανόνας ο οποίος καταπατήθηκε κατά κόρον στις εποχές της φούσκας που έπαιρναν δάνεια για ν' αγοράζουν αυτοκίνητα για να πουλάνε μούρη στον γείτονα και στα σκυλάδικα.

  2. The Following 11 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    Alex_ (09-05-14), Bassakos (09-05-14), BILL007 (09-05-14), bill_m3 (11-05-14), Bitz (09-05-14), chrisgiapz3 (09-05-14), JimE36 (11-05-14), PANOS-E60 (09-05-14), pilot (10-05-14), steliosm46 (10-05-14), zaharias (10-05-14)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αμα το αμαξι ειναι ασφαλισμενο για κλοπη και ΟΕΜ σκασιλα σας. Ας το παρουν παρα να σας κατεβασουν ενοπλοι απο αυτο. Αμα εχει εξτρα και δεν ειναι ασφαλισμενα, θα κλαιτε μονο αυτα.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (09-05-14), freddys (09-05-14), friendgr (12-05-14)

  5. #13
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    λαγονησι!!!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.729
    Thanked
    1428
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    sorry για το offtopic υπαρχει κ κατι αλλο πιο χειροτερο κατεμε με τις ασφαλειες οτι αμαξι του 98 δεν το ασφαλιζουν για κλοπη γιατι λενε οτι ειναι παλιο....εγω προσωπικα δεν συμφωνω με αυτο ενα αμαξι του 98 μπορει να στοιχιζει 5000 γιατι να μην στα δωσει αμα στο παρουν δεν ειπα να το ασφαλισεις παραπανω απο την αξια του...
    RULZZZZ..... BEWARE OF THE GERMANS POWER....!!!!

  6. #14
    Εγγραφή
    24-07-10
    Περιοχή
    thrakomakedones athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    355
    Thanked
    998
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να το καταφέρεις αυτό πάντα. Πας κάπου, μια επίσκεψη τι θα κάνεις; θα πεις βγάλτε τ' αμάξια σας να βάλω το δικό μου να το βλέπω;
    κάπου θ' αρχίσεις να γίνεσαι και δούλος της λαμαρίνας....

    Προσωπικά θεωρώ ότι με μια καλή ασφάλεια είσαι ΟΚ. Μπορεί να περιμένεις, να τρέξεις κ.ο.κ. αλλά θα έχεις από κάπου λαμβάνειν.

    Ενας χρυσός κανόνας για να μην γινόμαστε δούλοι του αυτοκινήτου και για να μην χάνουμε τον ύπνο μας τα βράδυα:
    Δεν αγοράζουμε ποτέ κάτι παραπάνω από αυτό που αντέχουμε να χάσουμε.


    υ.γ. κανόνας ο οποίος καταπατήθηκε κατά κόρον στις εποχές της φούσκας που έπαιρναν δάνεια για ν' αγοράζουν αυτοκίνητα για να πουλάνε μούρη στον γείτονα και στα σκυλάδικα.
    Δουλος του αυτοκινητου δεν πιστευω οτι γινεσαι εαν το προφυλασεις οσο περισσοτερο μπορεις .
    Τωρα με το "αγοραζουμε αυτο μπορουμε να χασουμε " λυπαμαι αλλα δεν μπορω να το καταλαβω . Δηλαδη εγω λεμε , το αμαξι μου το πηρα την χρυση εποχη που λες και εσυ με μετρητα , πρεπει να αντεχω οικονομικα να παρω και δευτερο για να το κατεχω το πρωτο ? Και εαν μογ φανε και το δευτερο ? Θα επρεπε να αντεχω να παρω και τριτο ;-)

  7. #15
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εννοώ οτι ν αντεχεις την χασουρα του. Αν π.χ. στο κλέψουν την αλλη μερα να συνεχισει η ζώη σου κανονικά ακόμα και να το χρωστάς. Να μην σε "ταράξει" οικονομικά. Πως να στο πω....

    Ένας φίλος ασφαλιστής που έχει δει και δεν έχει δει περιπτωσεις στην δουλειά του, μου έλεγε και πολυ σωστα κατα την γνώμη μου: ξέρεις πότε είσαι ανετος με αμάξι; αν ακόμα και την ωρα που βγεις απο την αντιπροσωπεια στο ισοπεδώσει νταλίκα και την αλλη μέρα μπορείς να το ξαναγορασεις.

    Αν το σκεφτεις ψύχραιμα εχει δίκιο. Αυτά τα υστερικά που βλέπουμε στον δρόμο αν γίνει ζημία κατα 90% οφείλονται στην αφραγκία και οτι έδωσαν ενα σκασμο λεφτά χωρίς να το αντέχουν.
    Αφήνω 10% για περιπτωσεις πλατωνικού ερωτα με το αμάξι τους....

    Υπαρχουν πολυ σοβαρότερα πραγματα στην ζώη μας απο το αν τσαλακωθηκε η λαμαρίνα. Εγώ το αφήνω αυτό να είναι πρόβλημα της ασφαλιστικής και του φαναρτζη και όχι δικο μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη friendgr : 09-05-14 στις 18:34

  8. The Following User Says Thank You to friendgr For This Useful Post:

    PANOS-E60 (09-05-14)

  9. #16
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κρίμα !!
    Εντάξει ξέρουμε δε θα βρεθεί ποτε ..
    Τι έμεινε ;; Να κυνηγήσει την ασφάλεια να πληρωθεί. ! Για να παρει ενα πιο και καινούργιο !

  10. #17
    Εγγραφή
    24-10-12
    Μηνύματα
    396
    Thanked
    496
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinaM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry για το offtopic υπαρχει κ κατι αλλο πιο χειροτερο κατεμε με τις ασφαλειες οτι αμαξι του 98 δεν το ασφαλιζουν για κλοπη γιατι λενε οτι ειναι παλιο....εγω προσωπικα δεν συμφωνω με αυτο ενα αμαξι του 98 μπορει να στοιχιζει 5000 γιατι να μην στα δωσει αμα στο παρουν δεν ειπα να το ασφαλισεις παραπανω απο την αξια του...
    Αυτο ειναι χειροτερο!Τα αμαξια που φτιαχτηκαν χρονιες απο 99 εως 2003-2004 δεν ξαναβγαινουν.Ηταν αλλη κατηγορια,αλλες εποχες.Τωρα το οτι δεν τα ασφαλιζουν παιζει προβλημα με την κατηγορια αγορας.Γιατι μπορει να κανει 5000 μεταχειρισμενο αλλα στους καταλογους δεν εμφανιζεται!Οποτε μενεις στο χερι!

    fanisk+1
    friendgr+1

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP