Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 98

Θέμα: Αναρτήσεις

  1. #21
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πως ζητάω τις αντιστρεπτικές ?? αντιπροσωπεία πάω ?? και τι λέω ??

    Μέχρι στιγμής απο αναρτήσεις είμαι ανάμεσα σε κάτι απο οίκο τύπου hartge-schnitzer
    και μετά απο ρυθμιζόμενες σε d2 ??

    Aπο D2 έχει κανείς εμπειρία ??

  2. #22
    Εγγραφή
    21-01-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    465
    Thanked
    332
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    D2 εχω εγω,αλλα εχω ενα Ε36 325.Η προσωπικη μου εμπειρια ειναι παααρα πολυ καλη,καθως παω και καμια φορα στην πιστα και δεν με εχουν απογοητευσει καθολου!Τωρα βεβαια ειναι σκληρες σε σχεση με τις εργοστασιακες αλλα εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου,δηλαδη οταν το χω στο δρομο που ειναι ρυθμισμενες προς το μαλακο δεν κοπαναει καθολου!Επισης ειναι πολυ θετικο οτι μπορεις να πειραξεις τα παντα!!Καμπερ ,υψος,σκληροτητα κλπ κλπ....Βεβαια οτι και να παρεις απο ρυθμιζομενες να πας σε καποιον που ξερει να στις ρυθμισει και να τις τοποθετησει σωστα αλλιως και 3000ε αναρτησεις να παρεις παλι δεν θα εχει καλη αισθηση!! :P

  3. #23
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    D2 προτείνω και εγω, μετα από KW -μπιλστειν τις θεωρω πολύ καλες.

  4. #24
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αντιστρεπτικες ψαξε ebay μηπως βρεις μτχ, αν και είναι δυσκολο να βρεις.αν πας σε αφτερμαρκετ κοιτα σε eibach ,HR. είναι καλυτερες από μαμα(παχύτερες,ρυθμιζομενε ς) αλλα και ακριβότερες.

  5. #25
    Εγγραφή
    26-04-13
    Περιοχή
    THESSALONIKI
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    35
    Thanked
    55
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αντιστρεπτικες ψαξε και απο μεταχειρισμενα θεσ/νικης π.χ Μακης η Παπαδοπουλος.
    Μεχρι 250 euro να δωσεις και για τις δυο.
    Οσο για την αναρτηση παρε τηλ αυτον https://www.car.gr/parts/view/4328943/
    ειναι KW V3 και παζαρεψε το.
    Η αναρτηση ειναι ΚΟΡΥΦΗ !
    MODS : JB4 G5 ISO , SPEED DELIMITER , HYBRID TURBOS , CATLESS DP 3" , AMS INTERCOOLER , FORGE DVS , DCI , ALPINA FLASH , M3 SWAY BARS , BILSTEIN PSS10

  6. #26
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με τις d2 με βοηθήσατε ιδιαίτερα παιδιά γιατί δεν ήξερα κανέναν που τις είχε βάλει ώστε
    να ξέρω αποδοση ποιότητας τιμής ...

    Για τις δε αντιστρεπτικές θα ψάξω απο βδομάδα .... αλήθεια το εργοστασιακό που δεν έχει αντιστρεπτικές τι έχει ??? το δικό μου ας πούμε αντι για αντιστρεπτικές τι έχει ?? έχω σκαλώσει να καταλάβω τι είναι αυτο το πράγμα

    Γιώτη θα τον πάρω αύριο πρωι τηλέφωνο αλλά δεν το κόβω να πέφτει κάτω απο 1300

  7. #27
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχεις αντιστρεπτικες,αλλα χρειαζεσαι παχύτερες για το κρατημα που θες

  8. #28
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και τα μαγαζιά με ανταλακτικά bmw που θα χουν μεταχειρισμένα θα ναι από άλλο αμάξι ??
    πχ απο Μ ?

  9. #29
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos_e93 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για τις δε αντιστρεπτικές θα ψάξω απο βδομάδα .... αλήθεια το εργοστασιακό που δεν έχει αντιστρεπτικές τι έχει ??? το δικό μου ας πούμε αντι για αντιστρεπτικές τι έχει ?? έχω σκαλώσει να καταλάβω τι είναι αυτο το πράγμα
    Oι αντιστρεπτικες, περιληπτικα, παιρνουν φορτια απο τους εξωτερικους τροχους και τα μεταφερουν στους εσωτερικους.

    Χοντρικα ειναι σχηματος Π. Τα δυο ποδια του Π ειναι προβολοι και παιρνουν καμπτικα φορτια. Το κεντρικο τμημα βρισκεται μεταξυ στηριξεων που πιανουν στο αμαξωμα και καταπονειται μονο σε στρεψη.


    Οσο παχυτερη ειναι τοσο περισσοτερο δουλευει (δλδ μεταφερει φορτια απο τον εξωτερικο τροχο στον εσωτερικο).
    Η λεπτη παιρνει στροφη (η μια της ακρη ως προς την αλλη. Αλλα και καμπτονται τα ακρα της...) και δεν μεταφερει φορτια.

    Για κατι αποτελεσματικο κοιτα εταιρειες οπως h&r η eibach.
    Το πλεονεκτημα τους σε σχεση με τις στοκ (ακομα και αυτες ενος Μ) δεν ειναι μονο το μεγαλυτερο παχος τους αλλα και η δυνατοτητα ρυθμισης.


    Για μενα οι αντιστρεπτικες ηταν το πιο απολαυστικο μπαξιμο που εκανα στο αυτοκινητο (το σετ aftermarket αναρτησης το εξαιρω γιατι το θεωρω απαραιτητο. Ξεφευγει απο την εννοια του μπαξιματος. Το 46αρι με στοκ αναρτηση ηταν απλα ταφος. Εστριβα και κινδυνευα να τουμπαρω ).

  10. The Following 5 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    bill_m3 (25-04-14), chrisgiapz3 (26-04-14), dark knight (25-04-14), NikosE92 (25-04-14), Vassilis ///M (26-04-14)

  11. #30
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να κάνω μια χαζή ερώτηση .... άλλο αντιστρεπτικές και άλλο ελατήρια έτσι ?
    Aντιστρεπτικές είναι εκείνο το ΚΟΚΚΙΝΟ μακρόστενο που ενώνει τα ελατήρια ετσι ?
    Γιατί όμως τα λένε στο πληθυντικό ?? ένα κοκκινο βλέπω εγώ

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP