Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 34

Θέμα: [E46] Inspection 2

  1. #21
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κεντρικη ιδεα συμφωνω μαζι σου...Εχω ομως δυο ενστασεις!

    Η πιο ''εξυπνη'' λυση για μενα ειναι εξειδικευμενα συνεργεια τα οποια χρησιμοποιουν ιδιας ποιοτητας ανταλλακτικα ,αλλα κατευθειαν απο την προμηθευτρια εταιρια! Bosch,lemforder,ate,mann,mahle, ετσι γλιτωνεις τον ''αερα'' που πληρωνεις στην bmw! Και παιρνεις ακριβως το ιδιο πραγμα. Απο εκει πρεπει να εξοικονομηθουν χρηματα και οχι απο την εργασια του καθε μαστορα!

    Συμφωνώ απόλυτα, αυτό κάνω για το peugeot 206 και για το corsa sport 1.4.
    Αξιόπιστοι, ευδιάθετοι, εξυπηρετικοί.
    Οι του corsa μάλιστα, με πλήρη θεωρημένη απόδειξη για εργασίες και ανταλλακτικά καθώς και με εγγύηση.
    Το πρόβλημα είναι με την μπέμπα που δεν γνωρίζω κάποιον σωστό εξειδικευμένο και με τον σωστό εξοπλισμό.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  2. #22
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Κηφισια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    7.458
    Thanked
    11958
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ερωτηση προς οσους ειναι υπερ των εξουσιοδοτημενων...
    Πιστευετε πραγματικα οτι ειναι σε ολες τους τις εργασιες σχολαστικοι και αλανθαστοι ωστε να μην εμπιστευομαστε περισσοτερο η το ιδιο ενα εξειδικευμενο συνεργειο που φυσικα θα εχουμε και μια γνωμη απο καποιον πριν παμε?
    Ασ αφησουμε το θεμα των υπερβολικων χρεωσεων.
    Μονο και μονο που διαβαζω τα αστεια περι φροντιδας οχηματος 12 ευρω και κουραφεξαλα δεν ξαναβλεπουν πινακιδα απο κανενα αμαξι μου σε αντιπροσωπεια
    Δηλαδη να παω να μου δουν το αμαξι απο κατω για καποιο θορυβο ας πουμε και να σταξω 30ευρω οπτικο ελεγχο???ενω στο εξειδικευμενο με καφεδακι κιολας και φυσικα σε ωρα που δεν ενοχλω θα το δει τζαμπα..
    Συγνωμη αλλα δεν ....

    Αχαριστια & Αγνωμοσυνη το ελληνικο σπορ


    "Ολα ειναι δρομος τωρα μονο στην Αθηνα"

  3. The Following 3 Users Say Thank You to katsaraios For This Useful Post:

    Kostas_1 (15-04-10), NickE60 (16-04-10), sierra (18-04-10)

  4. #23
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί νιώθω σαν μ@λ@κ@ς.

    Με την παραλαβή του αυτοκινήτου, στην συγκεκριμένη εταιρεία, το σηκώνουν ψηλά, μπροστά στον πελάτη, πριν εισέλθει στα ενδότερα, τον διπλορωτούν άν εχει κάποιο πρόβλημα και κανουν έλεγχο πάχους τακακίων στους 4 τροχούς, κατόπιν ελέγχουν γιά τζόγους ψαλίδια, σινεμπλόκ, ψαλίδια, κρεμαγιέρα, έλεγχο για διαρροές λαδιών σε διάφορα σημεία καθώς και τις διάφορες φλάντζες και τσιμούχες. Ολη η διαδικασία ούτε 10 λεπτά.
    Ανοίγου το καπό, ρίχνουν μιά πρόχειρη ματιά και το αμάξι οδηγείται μέσα.
    Τώρα σε ένα σύγχρονο αμάξι, που δεν χρειάζονται στον συγκεκριμένο κινητήρα να κάνουν ρύθμιση βαλβίδων, να μη χρειάζεται να αλλάξουν πλατίνες, να ρυθμίσουν αβάνς με το στροβοσκόπιο (αλήθεια τό θυμάστε, να ανοίξουν να ελέγξουν και να καθαρίσουν ταμπούρα πίσω και διάφορα άλλα που ξεχνάω, τι στο διάολο ζητούν 180ε inspection2 ΄

    Αλλαγή φίλτρων, και λαδιών δεν θα πρεπε να συμπεριλαμβάνονται μέσα στην τμή αυτή αντί να χρεώνονται εξτρα εργατώρες;
    Μιά σύνδεση δηλαδή στο διαγνωστικό τους είναι τόσο υψηλής τεχνικής εξειδίκευσης και χρονοβόρα η ο έλεγχος φώτων, κόρνας και καλής λειτουργίας διαφόρων διακοπτών
    δικαιολγεί τέτοιο ποσό;
    Αλλά το κερασάκι στην τούρτα είναι και τα 15 ευρώ για "φροντίδα του αυτοκινήτου".
    Ποιά φροντίδα, που έπλυναν μόνο το καπό και τον μπροστινό προφυλακτήρα;

    Αααα...ξέχασα, μου πήραν χθες στο κινητό αν έμεινα ευχαριστημένος απ την συμπεριφορά του προσωπικού, αν ήταν συνεπείς στην ώρα παράδοσης, η αν έχω κάποιο άλλο παράπονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gant : 16-04-10 στις 13:42
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to gant For This Useful Post:

    katsaraios (17-04-10), Stamatis (16-04-10)

  6. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιά σύνδεση δηλαδή στο διαγνωστικό τους είναι τόσο υψηλής τεχνικής εξειδίκευσης
    Aμε...Αμε...Πριν κάτι χρόνια με χρέωσαν 10,κάτι ευρώ με έκτπωση, κανονικά ήταν γύρω στα 15, μόνο και μόνο για το μπρίζωμα.Ολα αυτά σε επίσημο service εξουσιοδοτημένο και όχι εξειδικευμένο και μάλιστα έχω ακόμα την απόδειξη της τραγωδίας...

    Δεν πειράζει...Ετσι να δρουν και οι πελάτες τους θα τους δώσουν αυτό που τους αξίζει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-04-10 στις 13:48



  7. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    katsaraios (17-04-10)

  8. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααα...ξέχασα, μου πήραν χθες στο κινητό αν έμεινα ευχαριστημένος απ την συμπεριφορά του προσωπικού, αν ήταν συνεπείς στην ώρα παράδοσης, η αν έχω κάποιο άλλο παράπονο.
    χαχχαχααχα τους είπες τίποτα??

  9. #26
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχχαχααχα τους είπες τίποτα??
    Τι να την πώ ρε Νίκο την κοπελίτσα;
    Την δουλειά του κάνει κι αυτό με καμμιά 500αρια ευρώ τον μήνα.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  10. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    NickE60 (16-04-10)

  11. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί νιώθω σαν μ@λ@κ@ς.

    Με την παραλαβή του αυτοκινήτου, στην συγκεκριμένη εταιρεία, το σηκώνουν ψηλά, μπροστά στον πελάτη, πριν εισέλθει στα ενδότερα, τον διπλορωτούν άν εχει κάποιο πρόβλημα και κανουν έλεγχο πάχους τακακίων στους 4 τροχούς, κατόπιν ελέγχουν γιά τζόγους ψαλίδια, σινεμπλόκ, ψαλίδια, κρεμαγιέρα, έλεγχο για διαρροές λαδιών σε διάφορα σημεία καθώς και τις διάφορες φλάντζες και τσιμούχες. Ολη η διαδικασία ούτε 10 λεπτά.
    Ανοίγου το καπό, ρίχνουν μιά πρόχειρη ματιά και το αμάξι οδηγείται μέσα.
    Τώρα σε ένα σύγχρονο αμάξι, που δεν χρειάζονται στον συγκεκριμένο κινητήρα να κάνουν ρύθμιση βαλβίδων, να μη χρειάζεται να αλλάξουν πλατίνες, να ρυθμίσουν αβάνς με το στροβοσκόπιο (αλήθεια τό θυμάστε, να ανοίξουν να ελέγξουν και να καθαρίσουν ταμπούρα πίσω και διάφορα άλλα που ξεχνάω, τι στο διάολο ζητούν 180ε inspection2 ΄

    Αλλαγή φίλτρων, και λαδιών δεν θα πρεπε να συμπεριλαμβάνονται μέσα στην τμή αυτή αντί να χρεώνονται εξτρα εργατώρες;
    Μιά σύνδεση δηλαδή στο διαγνωστικό τους είναι τόσο υψηλής τεχνικής εξειδίκευσης και χρονοβόρα η ο έλεγχος φώτων, κόρνας και καλής λειτουργίας διαφόρων διακοπτών
    δικαιολγεί τέτοιο ποσό;
    Αλλά το κερασάκι στην τούρτα είναι και τα 15 ευρώ για "φροντίδα του αυτοκινήτου".
    Ποιά φροντίδα, που έπλυναν μόνο το καπό και τον μπροστινό προφυλακτήρα;

    Αααα...ξέχασα, μου πήραν χθες στο κινητό αν έμεινα ευχαριστημένος απ την συμπεριφορά του προσωπικού, αν ήταν συνεπείς στην ώρα παράδοσης, η αν έχω κάποιο άλλο παράπονο.
    Επειδή μάλλον κατάλαβα για ποιον αντιπρόσωπο αναφέρεσαι σήμερα που θα το παραλάβω και εγώ θα ενημερώσω.Βέβαια η δική μου περίπτωση δεν αφορά service αλλα είμαι περίεργος να δώ τι "περιποίηση" θα κάνουν στο δικό μου !!

  12. The Following User Says Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    gant (16-04-10)

  13. #28
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    στην θεσ/νικη κατα την αποψη μου 1 απ τους 2 ειναι ο πιο σωστος και να αναφερω γρηγορα και επιγραμματικα: εκανα το 2ο inspection με οολα τα παραπανω που ανεφερε ο φιλος + καθαρισμο κλιματισμου(σωληνωσεις ΚΑΙ αεραγωγους χωρις χημικα με υπρηχους) ολα μαζι κοστος 390ε!!! παρελαβα το αυτοκινητο πλυμενο και λεω @@ δουλεια θα κανανε τζαμπα τα 400ε!!και ξεκιναω και κοιταω διαφορα και σας πληροφορω οτι δεν το περιμενα να εχουν κανει τετοια δουλεια!ειχαν γρασαρει καθε μεντεσε σε πορτες πορτμπαγκαζ κλπ!καθαρισανε λαστιχα τσιμουχες οροφης και γρασαρανε και τους οδηγους!! συμπληρωσανε υγρα κλπ υαλοκαθαριστηρων και αλλα διαφορα που δεν θυμαμαι!!! εμεινα παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος και τα χρηματα που κοστισε ειναι τα ιδια ισως και λιγοτερα απ το να τα εκανα ολα εξω μονος μου!!!!ακομα και σε αλλη περιπτωση που πηγα το αυτοκινητο για μια μικροβλαβη πληρωσα το 1/3 απο αυτα που μου ζητησε αλλο συνεργειο οχι της BMW!!απλα εδω στη θεσ/νικη εχουμε εναν που ειναι αψογος στη δουλεια του και στις τιμες του ακομα και εναν που κοιταει πως θα τα αρπαξει!!!!!!!!

    ΥΓ αα και εναν ακομα που ειναι αλλη κατηγορια απο μονος του!!!!!!οι γνωστες καταλαβαινουν ποιος!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 16-04-10 στις 15:01

  14. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    katsaraios (17-04-10)

  15. #29
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην θεσ/νικη κατα την αποψη μου 1 απ τους 2 ειναι ο πιο σωστος και να αναφερω γρηγορα και επιγραμματικα: εκανα το 2ο inspection με οολα τα παραπανω που ανεφερε ο φιλος + καθαρισμο κλιματισμου(σωληνωσεις ΚΑΙ αεραγωγους χωρις χημικα με υπρηχους) ολα μαζι κοστος 390ε!!! παρελαβα το αυτοκινητο πλυμενο και λεω @@ δουλεια θα κανανε τζαμπα τα 400ε!!και ξεκιναω και κοιταω διαφορα και σας πληροφορω οτι δεν το περιμενα να εχουν κανει τετοια δουλεια!ειχαν γρασαρει καθε μεντεσε σε πορτες πορτμπαγκαζ κλπ!καθαρισανε λαστιχα τσιμουχες οροφης και γρασαρανε και τους οδηγους!! συμπληρωσανε υγρα κλπ υαλοκαθαριστηρων και αλλα διαφορα που δεν θυμαμαι!!! εμεινα παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος και τα χρηματα που κοστισε ειναι τα ιδια ισως και λιγοτερα απ το να τα εκανα ολα εξω μονος μου!!!!ακομα και σε αλλη περιπτωση που πηγα το αυτοκινητο για μια μικροβλαβη πληρωσα το 1/3 απο αυτα που μου ζητησε αλλο συνεργειο οχι της BMW!!απλα εδω στη θεσ/νικη εχουμε εναν που ειναι αψογος στη δουλεια του και στις τιμες του ακομα και εναν που κοιταει πως θα τα αρπαξει!!!!!!!!

    ΥΓ αα και εναν ακομα που ειναι αλλη κατηγορια απο μονος του!!!!!!οι γνωστες καταλαβαινουν ποιος!!!!!!!
    Στείλε ενα pm ρε Πάνο σε αυτόν που το πήγες εσύ, αλλά και για τον τελευταίο που γράφεις, να μαθαίνω κι εγώ!
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  16. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λοιπόν έχουμε και λέμε:

    1.Αντικατάσταση αισθητήρα Νox.......33.25 ευρώ
    2.Κάρτα καυσαερίων....................... 6.65
    3.Αντιψυκτικό 1.5 lit......................21.30
    4.Δαχτυλίδι.............................. ......0.83
    Σύνολο 62.03
    ΦΠΑ 13.03
    ΣΥΝΟΛΟ 75.06

    Ψυχείο μηχανής (ναι είχαμε και εκεί θέμα) και αισθητήρας Nox περάστηκαν στην εγγύηση και δεν χρεώθηκαν.
    Τώρα γιατί μου χρέωσαν εργατικά για τον Nox και δεν χρέωσαν για το ψυγείο
    μόνο αυτοί το ξέρουν !!!! Πάντως κάποια αλλη παράξενη χρέωση δεν είχα.

  17. The Following User Says Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    gant (17-04-10)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP