Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: [E46] Inspection 2

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  2. #12
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως για λάδια, φίλτρο λαδιού, υγρά φρένων και μπροστινά τακάκια στη 520 πλήρωσα 350 Ευρώ συμπεριλαμβανομένης της εργασίας και με 15% έκπτωση.

    Δε θέλω να χρυσώσω το χάπι αλλά, ειλικρινά, μου φάνηκε πολύ λογικό νούμερ. Ίσως γιατί ερχόμενος από group VAG είχα συνηθίσει να πληρώνω για το GTI όσο πληρώνει και ο αδερφός μου για τα αντίστοιχα service μιας 996 C4 που έχει. Αυτό το λέω κυριολεκτώντας και έχοντας αποδείξεις. Ίσως γιατί ακόμη και τα service της τρίλιτρης Χ5 (ΜΥ2001) του πατέρα μου ήταν οικονομικότερα από εκείνα του Golf.

    Εν πάσει περιπτώσει, αντικειμενικά μιλάμε για σεβαστά ποσά χρημάτων σε μια εποχή πολύ δύσκολη για όλους. Το θέμα όμως με τα εξουσιοδοτημένα και τα εξειδικευμένα συνεργεία δεν έχει να κάνει πάντα με τα χρήματα που θα δώσεις. Αν εξαιρέσουμε τον παράγοντα της ποιότητας των εργασιών, πρέπει να συνυπολογίσουμε α) πιθανές ανακλήσεις, β) πιθανές αναβαθμίσεις εξαρτημάτων και γ) πιθανές αναβαθμίσεις λογισμικού. Είμαι παρ' όλα αυτά σίγουρος πως υπάρχουν εξειδικευμένα συνεργεία και τεχνίτες με σωστό εξοπλισμό και έμπειρο προσωπικό που λειτουργούν καλύτερα από ορισμένα εξουσιοδοτημένα. Ας τα ονομάσουμε λοιπόν!

  3. #13
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    επειδη ενδιαφερει πολυ κοσμο δεν ποσταρεται οσοι ξερετε αξιοπιστα και φθηνα συνεργεια στην αθηνα μην πεφτουμε σε απατεωνες

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για κάτι τέτοια δεν με βλέπει ούτε ζωγραφιστό η αντιπροσωπεία!!!!

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε παιδια δεν ειναι και τρελο ποσο αυτο που βγηκε αν δειτε τα ανταλλακτικα εχουν μια χαρα τιμες ενταξει μπορει η εργασια να ειναι 150ε αλλα οκ μην τρελαθουμε κιολας!!!

  6. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια δεν ειναι και τρελο ποσο αυτο που βγηκε αν δειτε τα ανταλλακτικα εχουν μια χαρα τιμες ενταξει μπορει η εργασια να ειναι 150ε αλλα οκ μην τρελαθουμε κιολας!!!
    Παναγιώτη για την εργασία λέμε, 176 ¤ με έκπτωση και μην ξεχνάς ότι τα ανταλλακτικά έχουν 20% έκπτωση άρα συμπέρασμα ......


    Εεεεε ρώτησες αυτό που είπαμε???

  7. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη ενδιαφερει πολυ κοσμο δεν ποσταρεται οσοι ξερετε αξιοπιστα και φθηνα συνεργεια στην αθηνα μην πεφτουμε σε απατεωνες
    Φθηνότερα από τα εξουσιοδοτημένα και καλά υπάρχουν αρκετά. Φθηνά όμως??
    Έχεις εσύ κάποιο να προτείνεις? Χωρίς να δυσφημίσεις ή να το συγκρίνεις με κάποιο άλλο γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες για ευνόητους λόγους. Αν πάλι θέλεις να "γλυτώσεις" κάποιον από ένα κακό (κατά την γνώμη σου) συνεργείο, μπορείς να το κάνεις με PM (PM χωρίς εμπάθεια, πίστεψέ με, έτσι γίνεσαι ευκολότερα κατανοητός/πειστικός)

  8. #18
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για φίλτρο καμπίνας, φίλτρο λαδιού και βενζίνης, μπουζί και λάδια, δεν βλέπω το λόγο να μην ασχοληθεί ο βενζινάς της γειτονιάς μου δωρεάν και να πληρώσω μόνο τα υλικά.

    Αφού μιλάμε για απλό σέρβις και όχι βλάβες, δεν υπάρχει λόγος νομίζω να πληρώσεις οτιδήποτε σε εργασία, απο τη στιγμή που μπορείς ακόμα και μόνος σου να το κάνεις.

  9. #19
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όσον αφορά την Κατερίνη,η αντιπροσωπεία της ΒΜW είναι το μόνο συνεργείο από το οποίο πήρα αποδείξεις,κυριολεκτικά!
    Άψογη εργασία,ωραίος χώρος,εγγύηση δύο ετών για ανταλακτικά και εργασίες!
    Έχω πλήρη εικόνα της κατάστασης των οχημάτων μου και όσον αφορά το θέμα των τιμών,πιστεύω οτι η ηρεμία μου έχει περισσότερη αξία από οτιδήποτε άλλο!

  10. #20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για φίλτρο καμπίνας, φίλτρο λαδιού και βενζίνης, μπουζί και λάδια, δεν βλέπω το λόγο να μην ασχοληθεί ο βενζινάς της γειτονιάς μου δωρεάν και να πληρώσω μόνο τα υλικά.

    Αφού μιλάμε για απλό σέρβις και όχι βλάβες, δεν υπάρχει λόγος νομίζω να πληρώσεις οτιδήποτε σε εργασία, απο τη στιγμή που μπορείς ακόμα και μόνος σου να το κάνεις.
    Στην κεντρικη ιδεα συμφωνω μαζι σου...Εχω ομως δυο ενστασεις!
    1)Εχω δει απειρες κλωτσημενες ταπες σε καρτερ! Απο παιδακια σε βενζιναδικα, που ειπαν να δειξουν τα μπρατσα τους στα αλουμινενια καρτερ! Επισης το φιλτρο θελει δυναμοκλειδο για τον ιδιο ακριβως λογο! Ασε που ο Γερμανος εχει μπει στον κοπο να γραψει πανω του και την ροπη συσφιξης...Μαλλον δεν το εκανε για πλακα!

    2)Ολα τα πραγματα δουλευουν μια χαρα μεχρι που μια μερα χαλανε... Αυτο το πιστευει ο περισσοτερος κοσμος! Η αληθεια ομως δεν ειναι ακριβως ετσι... Καποια πραγματα φθειρονται και μετα αστοχουν! Αν το αυτοκινητο δεν ελεγχεται απο εναν τεχνικο, πως θα εντοπιστουν αυτες οι φθορες?

    Η πιο ''εξυπνη'' λυση για μενα ειναι εξειδικευμενα συνεργεια τα οποια χρησιμοποιουν ιδιας ποιοτητας ανταλλακτικα ,αλλα κατευθειαν απο την προμηθευτρια εταιρια! Bosch,lemforder,ate,mann,mahle, ετσι γλιτωνεις τον ''αερα'' που πληρωνεις στην bmw! Και παιρνεις ακριβως το ιδιο πραγμα. Απο εκει πρεπει να εξοικονομηθουν χρηματα και οχι απο την εργασια του καθε μαστορα!

  11. The Following User Says Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Samaro (17-05-10)

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP