Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα να μου προτείνετε που να πάω για να κάνω αλλαγή λαδιών γιατί έχει ανάψει η ένδειξη. Κατά προτίμηση βόρεια προάστεια και τι τιμές παίζουν.
μοντέλο 116i 136hp f20, καινούργιο.
Και έτσι για ενημέρωση θα σας πω την ιστορία μου....Είχα μία Ζ4 και την αντάλλαξα με την καινούργια σειρά 1. Από την αρχή έκανε έναν παράξενο ήχο άλλα για όσους γνωρίζουν ηταν ο ήχος απο πυράκια. Από την ΒΜW μου είπαν έτσι κάνει. περνάνε τα πρώτα 15.000χλμ (λάθος μου βέβαια) και τι να δω...το αυτοκίνητο ήταν χωρίς λάδια. Η απάντηση τους είναι ότι τα τρώει και ότι είναι φυσιολογικό. κάθε 3000χλμ μισό λιτρο λάδι λενε.
Μετά από λίγο καιρο έβγαινε το μηνύμα ότι ο κινητήρας δεν έχει δύναμη και να σταματήσω την οδήγηση. έκλεινα τον κινητήρα τον άναβα και όλα καλα. το πρόβλημα τελικα ήταν γρανάζι μεταβλητου χρονισμου. και πάλι λέει η bmw φυσιολογικό...η απάντηση εεε ενταξει χάλασε.
Επιπλέον είχε χαλάσει ένα σωληνάκι για το ψυκτικο του κινητήρα με αποτέλεσμα να χάνει τα υγρά του το παγούρι. Η απάντηση της bmw και πάλι εεεε εντάξει χάλασε. Δεν πληρωσα τίποτα γιατι όλα ήταν εντός εγγύησης αλλά για να πω την αλήθεια πλέον φοβάμαι ότι αργότερα θα έχω προβλήματα με το συγκεκριμενο αμάξι.

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.