Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: 1η αλλαγή λαδιών

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Φιλε μου αλλαζε τα λαδακια καθε 10000χλμ......που και που κοιτα και την στάθμη και ολα θα ειναι ωραια.
    Ενας απλος ελενχος μια στο τόσο δεν έβλαψε κανεναν.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    Bitz (28-01-14), HLIAS - E36 (27-01-14)

  3. #22
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου αλλαζε τα λαδακια καθε 10000χλμ......που και που κοιτα και την στάθμη και ολα θα ειναι ωραια.
    Ενας απλος ελενχος μια στο τόσο δεν έβλαψε κανεναν.
    Κι αν δεν δεις βελτίωση και συνεχιστούν τα ζόρια μετά μία φουλ μετατροπή σε 130i και καθάρισες...
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  4. The Following User Says Thank You to HLIAS - E36 For This Useful Post:

    scania124 (27-01-14)

  5. #23
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τη λέω σε κανέναν.
    Ουτε εγω προσπαθησα να "σου την πω" και αυτο φαινεται καθοτι συμφωνουμε στο παρακατω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά σε τέτοιες περιπτώσεις το να βάζουμε μπροστά στο πρόβλημα και κανά δυό δικά μας λάθη (σημαντικά), απλά ελαφρύνουμε το φταίξιμο των υπεύθυνων και δεν πρέπει.
    Aκούς εκεί να σου λένε "φυσιολογικό, έτσι κάνουν...". Τον αρχίζεις στις κλωτσιές και μετά του λες "και εγώ έτσι κάνω, είναι το φυσιολογικό μου..." ή δεν τον αρχίζεις;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα οτι η μαμα BMW δεν φταιει πουθενα,οτι ειναι λογικοτατο να καιει ετσι η οτι καλα σου ειπαν αυτοι εκει που πηγες αφου ειναι μηχανικοι της BMW κλπ...
    Ι donut understeer...

  6. #24
    Εγγραφή
    10-09-12
    Μηνύματα
    932
    Thanked
    1703
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί ανά 3.000 χλμ θεωρείται φυσιολογικό να "τσιμπάει" μισό λίτρο λάδι. Σε tsi 1.4 που είχα (και με πρόγραμμα) έκανα αλλαγές κάθε 7.500 χλμ και ήταν ζήτημα αν είχε χάσει 100 ml. Τώρα για συνεργείο στα β.π. αν ενδιαφέρεσαι για εξειδικευμένο μπορώ να σου πω με πμ

  7. #25
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω δεν καταλαβαινω πως γινεται να εχετε καινουρια αμαξια και να μην κοιτατε συχνα τα λαδια του αυτοκινητου...το σημαντικοτερο πραγμα
    εχω ακουσει απειρο κοσμο να λεει οτι θα παω για σερβις....και του λεω δλδ?σερβις μ λεει...δεν ξερει τι και πως ουτε να τσεκαρει το παγουρι του νερου ουτε λαδια δεν κοιταει ουτε τπτ περιμενουν να ερθει το μαγικο σερβις που θα τα διωρθωσει ολα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DIMITr|S : 28-01-14 στις 10:35

  8. The Following 3 Users Say Thank You to DIMITr|S For This Useful Post:

    bakalos (28-01-14), HLIAS - E36 (28-01-14), Nick bmwlover (29-01-14)

  9. #26
    Εγγραφή
    08-07-11
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    32
    Thanked
    8
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω για να πω την αλήθεια επειδή προερχόμουν απο οικογένεια με φιατ και αλφα ρομεο κοίταζα τα πάντα και όταν λέω τα πάντα το εννοω. απλα από την στιγμή που πηρα bmw με φλόμωσαν ότι αλλαξα κατηγορία και ότι τουλάχιστον σε αξιοπιστία και ποιότητα όλα ήταν μακραν καλύτερα και να μην ανησυχω για τίποτα, όλη την δουλειά θα την κάνει το αμάξι.
    ελπίζω και εγώ να μην συνεχιστούν θέματα με το αμάξι αλλά είναι και ευθύνη της αντιπροσωπείας να μην παραμυθιάζουν τον κόσμο γιατί εγω έστω κάποια στιγμή κοίταξα τα λάδια άλλοι περιμένουν τις ενδείξεις και το πρώτο σερβις και ότι γίνει.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP