Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 47

Θέμα: enduro....

  1. #21
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αρχη τουλαχιστον κανα χρονο παρε ενα μικρο για να μαθεις να καβαλας στο βουνο!! καμια σχεση δεν εχει η οδηγηση στον δρομο που ξερεις, με την οδηγηση στο βουνο!! θελει να εχεις δυνατα χερια για να αντεξεις τα διχρονα 250αρια η τα τετραχρονα 450αρια... δεν ειναι αστειο ουτε χαβαλες, γιατι δεν εχει παντα χωμα στο βουνο μεσα. θα αντικρισεις πολλες καταστασεις και εφ'οσον εισαι αρχαριος θα πρεπει να παρεις και ενα αρχαριο μηχανακι ωστε να εξασκηθεις. το 250 το διχρονο θα σου κοψει τα χερια ετσι και ανοιξει η βαλβιδα ροπης η οτι αλλο εχει η καθε εταιρια μολις πιασει το λαστιχο χωμα και θα φας κανα καπακι η καμια φετα σαν αρχαριος..εκτος και αν το πηγαινεις μπουκωμενο, τοτε θα σου σπασει τα αρ@@@δια να λαδωνει μπουζι. τα 450 τετραχρονα ειναι πολυ δυνατα μηχανακια παρομοιας δυναμης με τα 250 διχρονα μονο που το καθενα πασχει εκει που υπερτερει το αλλο. το θεμα ειναι τι θελεις εσυ να κανεις και πως οδηγας !! απο συντηρηση σαφως και ενα διχρονο ειναι πιο οικονομικο αλλα το τετραχρονο ειναι ααααααλλη ιστορια.. μολις το καβαλησεις μετα απο ενα διχρονο το ερωτευεσαι!!!! τωρα στο θεμα μας.. για αρχη η θα παρεις ενα 125 διχρονακι και σε περιπτωση που δεν σε καλυπτει μπορεις να το ανεβασεις λιγο και μετα πιστεψε με θα σε καλυπτει απολυτα.. εχω οδηγησει yz125 wiseco με ριντιερα και εξατμιση και σηκωνοταν σουζα 4η αλλαγη 5η.. οποτε περι δυναμης ας μην το συζηταμε για παραπανω κυβικα γιατι ειναι πλεονασμος !!! αλλιως θα παρεις ενα 250 τετραχρονο το οποιο ειναι το αντιστοιχο της κατηγοριας οπου και εισαι πιο ομαλος σε λειτουργια και θα το αγαπησεις επειδη θα σε ανεβαζει παντου χωρις ιδιαιτερη δυσκολια... προσοχη ομως, οπως σου ειπα και πριν τα 4τ κοστιζουν σε συντηρηση και επισκευες !!!! επισης υπαρχει και η λυση που ειπε καποιος λιγο παραπανω για το xr400 και πιστεψε με ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι με το οποιο ξεκινησαν πολλοι εντουραδες και ειναι επισης και ενα πολυ καλο σχολειο!!! τελος, για να μην σε κουραζω και πολυ μην πεις ''σιγα μωρε και τι εγινε ας παρω το 250 2τ η το 450 4τ και οτι γινει'' γιατι θα περασεις μεγαλη ταλαιπωρια και κουραση!! ολα αυτα στα λεω επειδη ανεφερες οτι εισαι αρχαριος, αλλιως εγω ο ιδιος θα σου ελεγα να τσιμπησεις 450 4τ γιατι οπως και να το κανουμε ειναι κ@υλαααααα !!!! καλες εντουραδες και με το καλο αγορα του εντουρο σου !!!!!!
    εισουν πολυ κατατοπιστικος.ειμαι αναμεσα σε 125 διχρονο η 250 τετραχρονο.το θεμα ειναι ποιασ εταιρειας?εχεις εικονα για αυτο να μ προτεινεις.

  2. #22
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δεν εχω παει ποτε στο βουνο κ απο την παρεα μου λενε οτι ειναι δυσκολα κ θελει δυνατα χερια ,ποδια γενικα καλη φυσικη κατασταση αλλιως θα πεφτω συνεχως.ομως δεν εχω καταληξει σε ποια μαρκα θα κατασταλαξω.η πλειοψηφεια μ λεει κτμ ...

  3. #23
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω παει ποτε στο βουνο κ απο την παρεα μου λενε οτι ειναι δυσκολα κ θελει δυνατα χερια ,ποδια γενικα καλη φυσικη κατασταση αλλιως θα πεφτω συνεχως.ομως δεν εχω καταληξει σε ποια μαρκα θα κατασταλαξω.η πλειοψηφεια μ λεει κτμ ...
    Κοίταξε, το εντούρο δεν ειναι βόλτα στο βουνό!! Αυτό που σου λένε οι φίλοι σου ειναι αλήθεια.. Θέλει χέρια πόδια αντοχή και καλή ισσοροπια, αλλιώς θα πεφτεις όχι χωρίς λόγο η επειδή δεν ξέρεις αλλά επειδή θα σε κουράσει η δύναμη της μηχανής από πααααρα πολύ νωρίς στη βόλτα!!! Το θέμα μάρκα ειναι ενα μεγάλο θέμα γιατι ο καθένας έχει ένα στυλ οδήγησης που τον καλύπτει και κάποια αντίστοιχη μάρκα..εγώ για παράδειγμα είμαι γιαμαχακιας!! Ενώ πολλοί που λένε κτμ το λένε λόγω της δύναμης που έχουν σαν μηχανάκια και της τεχνολογίας που κουβαλάνε!!! Αλλά πολλοί από αυτούς αγνοούν το γεγονός ότι αν κολλήσει το μοτέρ η πάθει κάποια άλλη βλάβη θα βελαξουν από τον χρηματικό ποσο που θα δώσουν στο συνεργείο.. Η αλήθεια ειναι ότι η κτμ ειναι πολύ καλή μάρκα με πολύ δυνατά. Μηχανάκια αλλά το θέμα ειναι αν έχεις να τα σκας στην συντήρηση ώστε να παραμείνει και πολύ δυνατό και λειτουργικό!! Ενώ οι άλλες μάρκες ειναι πιο νορμαλ σε βλάβες και κόστος επισκευής !!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Tsik.D. For This Useful Post:

    A8hnaios (20-01-14), Bazil Van Sinner (15-01-14), giannis_compact (18-02-14)

  5. #24
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε, το εντούρο δεν ειναι βόλτα στο βουνό!! Αυτό που σου λένε οι φίλοι σου ειναι αλήθεια.. Θέλει χέρια πόδια αντοχή και καλή ισσοροπια, αλλιώς θα πεφτεις όχι χωρίς λόγο η επειδή δεν ξέρεις αλλά επειδή θα σε κουράσει η δύναμη της μηχανής από πααααρα πολύ νωρίς στη βόλτα!!! Το θέμα μάρκα ειναι ενα μεγάλο θέμα γιατι ο καθένας έχει ένα στυλ οδήγησης που τον καλύπτει και κάποια αντίστοιχη μάρκα..εγώ για παράδειγμα είμαι γιαμαχακιας!! Ενώ πολλοί που λένε κτμ το λένε λόγω της δύναμης που έχουν σαν μηχανάκια και της τεχνολογίας που κουβαλάνε!!! Αλλά πολλοί από αυτούς αγνοούν το γεγονός ότι αν κολλήσει το μοτέρ η πάθει κάποια άλλη βλάβη θα βελαξουν από τον χρηματικό ποσο που θα δώσουν στο συνεργείο.. Η αλήθεια ειναι ότι η κτμ ειναι πολύ καλή μάρκα με πολύ δυνατά. Μηχανάκια αλλά το θέμα ειναι αν έχεις να τα σκας στην συντήρηση ώστε να παραμείνει και πολύ δυνατό και λειτουργικό!! Ενώ οι άλλες μάρκες ειναι πιο νορμαλ σε βλάβες και κόστος επισκευής !!
    ποιο γιαμαχα προτεινεις?125 διχρονο η 250 τετραχρονο εχει η γιαμαχα. κ κατι αλλο θελω να ρωτησω,αν δω κ κανενα μοτοκρος 250τετραχρονο θα μπορω να πηγαινω κ καμια εντουραδα ?γιατι εχει πολλα σε καλη τιμη...

  6. #25
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα σας αναφερω προσφατη εμπειρια γιατι νομιζω πολυ την ριξαμε την δυναμη!

    Επι 14 συνεχομενα χρονια ειχα παντα ενα διτροχο,παντα ξεκινοντας απο το σκουτερακι μου
    στα 16.Διτροχος και στην ιδεολογια εχοντας βγαλει και δυο χειμωνες ως ενηλικας με το ΧΤ
    μου αφου δεν μου εδινε ο πατερας μου το αμαξι του γιατι ειχε στραβωσει που πηγα και αγορασα καινουριο μηχανακι και δεν πηρα ενα αμαξι!Εκει ομως στανιο εγω με το 600αρι
    και το φιορινο της δουλειας
    Η καριερα μου εληξε το καλοκαιρι του 2010,ενα πρωι του Ιουλη,το ιδιο πρωι
    που "εφυγε" ο Αλκης ,Παρασκευη 16 Ιουλιου 2010,και την ιδια ωρα κι ολας...οταν σταματησε βιαια το FZS1000 που ειχα,πανω σε ενα κοπαδι με κατσικες
    Απο τοτε η επομενη επαφη που ειχα ηταν μια βδομαδα περυσι με το 954 του κολλητου μου πριν το πουλησει.

    Συγγνωμη για τον μακροσκελη προλογο αλλα θελω να σας δωσω το POV μου επι του θεματος μιας και γω βρισκομαι στην ιδια περιπου φαση,μιας και εχω "μεινει" και γω απο παιχνιδι!

    Πριν κανα διμηνο κανονηστηκε βολτα με φιλο,εντουραδα στο Μενοικιο.Για μενα ηταν το WRF που ηταν του Μιχαλη και το ΚΤΜ 250 ΕΧC για τον φιλο.


    Η συναντηση ηταν πρωι κυριακης,καφεδακι ελληνικο,μπιρι μπιρι ντυσιμο στολισμα και ξεκιναμε:
    Το WRF ειναι 2003 και ειναι στα λ7 που ζητας,το ΚΤΜ με την ακραπα ειναι λιγο πανω.
    WRF μανιβελα,μου βγαλε το λαδι !
    KTMμιζα και εφυγες

    τα πρωτα 2χλμ ηταν μαλακωΣα,το WRF πολυ δυνατο,θελει χερια,το ΚΤΜ παντα διπλα μου πολυ γρηγορο,Μπαινουμε χωμα και αρχιζουν τα γλυστρηματα
    πραγματικα η επαφη μου με το χωμα εφτασε μεχρι εκει που εφτανε το ΧΤ,μπορω να πω οτι δεν με φοβησε ,και θελει να μην το φοβηθεις,στριβει με το γκαζι και εχει πολυ καλη αναρτηση,το ΚΤΜ αρχησε να με προσπερναει με σουζα.μετα απο 10χιλιομετρα ειχα ξεπερασει το φοβο και αρχησα να το ζυγιζω με το γκαζι,το ΚΤΜ αερα!
    Μετα απο 20χλμ. μας παρουσιαστηκε ενας θορυβος,τον αγνοησαμε με ολεθριο αποτελεσμα

    το σπασα,ο σπαστης!!!!!
    Για καλη μας τυχη συναντησαμε γνωστο με 4*4 και φορτωσαμε το WRF και συνεχησαμε την βολτα δικαβαλο με το ΚΤΜ!

    Αντε γεια ειναι το μηχανκι φιλε,δεν το περιμενα ποτε οτι θα απολαυσω βολτα δικαβαλος με 250αρι ετσι!Εγω κοντα στα 70κιλα ο Μιχαλης στα 90 η διαδρομη καμια 20αρια χιλιομετρα πλατανοδασος μαλακωσα,νεροφαγωματα και λασπες!
    Δεν κολλησε πουθενα πηγαινε αερα και δεν κουρασε,για την περισταση, κανενα μας!

    Αμεση συγκριση λοιπον 250 vs 426 4T.
    Koντα στα λεφτα,διαφορα ηλικιας υπερ του ΚΤΜ.
    Η ζημνια στο Yamaha βγηκε κοντα στα 400ευρω η αναλογη στο ΚΤΜ θα εφευγε στο θεο!
    Τα 400αρια εχουν brutal δυναμη,αν το σεβαστεις και το μαθεις δεν βλεπω το λογο να φας τα μουτρα σου.
    Τα 250αρια ειναι εξισου καλα και γρηγορα και πολυ πιο ευκολα.

    Ο μονος λογος που θα προτιμησω εγω 250αρι θα ειναι για να αποφυγω βλαβες,αλλιως κανα DRZ

    ειναι οτι πρεπει και για να ξεκινησεις και να το κρατησεις,δεν εισαι κανα 16χρονο κι ολας.

    Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθω με οτι λιγο ξερω

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    Ptboul (16-01-14), saulm3 (16-01-14)

  8. #26
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πολύυυυυ παλιά όταν είχα τούτο


    ήταν ψευτοεντούρο και έβγαζε κανονικά πινακίδες. Τα καθαρόαιμα όμως ήταν κομμένα λόγω θορύβου.
    Έχει αλλάξει κάτι τώρα, επειδή τα χω παρατήσει εδώ και καιρό, ως προς αυτό?
    Γιατί διαβάζω παραπάνω και για χρήση σε άσφαλτο.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  9. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (15-01-14)

  10. #27
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν πας σε κατι πιο παλιο και αξιοπιστο δες σε KLX kawasaki. φτηνο, 300κ.εκ. , αξιοπιστο και μαλακο. δε θα το λυπηθεις καθολου ο,τι και να παθει
    Μη τα συζητας αδερφε...

  11. The Following User Says Thank You to Tsakirakos For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (15-01-14)

  12. #28
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Tsakirakos;464878]αν πας σε κατι πιο παλιο και αξιοπιστο δες σε KLX kawasaki. φτηνο, 300κ.εκ. , αξιοπιστο και μαλακο. δε θα το λυπηθεις καθολου ο,τι και να παθει[/Q



    ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ κατι που να αξιζει,αν εχεισ κατι στον νουυ σου μ λες.εισαι κ κοντα...

  13. The Following User Says Thank You to saulm3 For This Useful Post:

    Tsakirakos (16-01-14)

  14. #29
    Εγγραφή
    18-02-10
    Περιοχή
    χρυσουπολη.......
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    719
    Thanked
    403
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σας αναφερω προσφατη εμπειρια γιατι νομιζω πολυ την ριξαμε την δυναμη!

    Επι 14 συνεχομενα χρονια ειχα παντα ενα διτροχο,παντα ξεκινοντας απο το σκουτερακι μου
    στα 16.Διτροχος και στην ιδεολογια εχοντας βγαλει και δυο χειμωνες ως ενηλικας με το ΧΤ
    μου αφου δεν μου εδινε ο πατερας μου το αμαξι του γιατι ειχε στραβωσει που πηγα και αγορασα καινουριο μηχανακι και δεν πηρα ενα αμαξι!Εκει ομως στανιο εγω με το 600αρι
    και το φιορινο της δουλειας
    Η καριερα μου εληξε το καλοκαιρι του 2010,ενα πρωι του Ιουλη,το ιδιο πρωι
    που "εφυγε" ο Αλκης ,Παρασκευη 16 Ιουλιου 2010,και την ιδια ωρα κι ολας...οταν σταματησε βιαια το FZS1000 που ειχα,πανω σε ενα κοπαδι με κατσικες
    Απο τοτε η επομενη επαφη που ειχα ηταν μια βδομαδα περυσι με το 954 του κολλητου μου πριν το πουλησει.

    Συγγνωμη για τον μακροσκελη προλογο αλλα θελω να σας δωσω το POV μου επι του θεματος μιας και γω βρισκομαι στην ιδια περιπου φαση,μιας και εχω "μεινει" και γω απο παιχνιδι!

    Πριν κανα διμηνο κανονηστηκε βολτα με φιλο,εντουραδα στο Μενοικιο.Για μενα ηταν το WRF που ηταν του Μιχαλη και το ΚΤΜ 250 ΕΧC για τον φιλο.


    Η συναντηση ηταν πρωι κυριακης,καφεδακι ελληνικο,μπιρι μπιρι ντυσιμο στολισμα και ξεκιναμε:
    Το WRF ειναι 2003 και ειναι στα λ7 που ζητας,το ΚΤΜ με την ακραπα ειναι λιγο πανω.
    WRF μανιβελα,μου βγαλε το λαδι !
    KTMμιζα και εφυγες

    τα πρωτα 2χλμ ηταν μαλακωΣα,το WRF πολυ δυνατο,θελει χερια,το ΚΤΜ παντα διπλα μου πολυ γρηγορο,Μπαινουμε χωμα και αρχιζουν τα γλυστρηματα
    πραγματικα η επαφη μου με το χωμα εφτασε μεχρι εκει που εφτανε το ΧΤ,μπορω να πω οτι δεν με φοβησε ,και θελει να μην το φοβηθεις,στριβει με το γκαζι και εχει πολυ καλη αναρτηση,το ΚΤΜ αρχησε να με προσπερναει με σουζα.μετα απο 10χιλιομετρα ειχα ξεπερασει το φοβο και αρχησα να το ζυγιζω με το γκαζι,το ΚΤΜ αερα!
    Μετα απο 20χλμ. μας παρουσιαστηκε ενας θορυβος,τον αγνοησαμε με ολεθριο αποτελεσμα

    το σπασα,ο σπαστης!!!!!
    Για καλη μας τυχη συναντησαμε γνωστο με 4*4 και φορτωσαμε το WRF και συνεχησαμε την βολτα δικαβαλο με το ΚΤΜ!

    Αντε γεια ειναι το μηχανκι φιλε,δεν το περιμενα ποτε οτι θα απολαυσω βολτα δικαβαλος με 250αρι ετσι!Εγω κοντα στα 70κιλα ο Μιχαλης στα 90 η διαδρομη καμια 20αρια χιλιομετρα πλατανοδασος μαλακωσα,νεροφαγωματα και λασπες!
    Δεν κολλησε πουθενα πηγαινε αερα και δεν κουρασε,για την περισταση, κανενα μας!

    Αμεση συγκριση λοιπον 250 vs 426 4T.
    Koντα στα λεφτα,διαφορα ηλικιας υπερ του ΚΤΜ.
    Η ζημνια στο Yamaha βγηκε κοντα στα 400ευρω η αναλογη στο ΚΤΜ θα εφευγε στο θεο!
    Τα 400αρια εχουν brutal δυναμη,αν το σεβαστεις και το μαθεις δεν βλεπω το λογο να φας τα μουτρα σου.
    Τα 250αρια ειναι εξισου καλα και γρηγορα και πολυ πιο ευκολα.

    Ο μονος λογος που θα προτιμησω εγω 250αρι θα ειναι για να αποφυγω βλαβες,αλλιως κανα DRZ

    ειναι οτι πρεπει και για να ξεκινησεις και να το κρατησεις,δεν εισαι κανα 16χρονο κι ολας.

    Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθω με οτι λιγο ξερω

  15. #30
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύυυυυ παλιά όταν είχα τούτο


    ήταν ψευτοεντούρο και έβγαζε κανονικά πινακίδες. Τα καθαρόαιμα όμως ήταν κομμένα λόγω θορύβου.
    Έχει αλλάξει κάτι τώρα, επειδή τα χω παρατήσει εδώ και καιρό, ως προς αυτό?
    Γιατί διαβάζω παραπάνω και για χρήση σε άσφαλτο.
    κυριε γιωργο πλεον οι εταιριες για να πουλανε σε ολες τις κατηγοριες αναβατων εχουν πλασαρει και μηχανακια με πινακιδες και φωτα.. τα λεγομενα εντουρο, ειναι τα ιδια με τα καθαροαιμα απλως εχουν ελαχιστως λιγοτερα αλογα και καποιες διαφορες στα ρευματα ενω ειναι και πιο ομαλα στο γκαζι τους λογω οτι η κυριως χρηση τους προοριζεται για βουνο και οχι για πιστα.. βεβαια μπαινουν ανετα και στην πιστα με καποιο σεταρισμα στα γραναζια και τις αναρτησεις.. επισης τα κυκλοφορουν και καγκουρες στην πολη επειδη ειναι και νομιμα ως προς τα εγγραφα τους!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saulm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο γιαμαχα προτεινεις?125 διχρονο η 250 τετραχρονο εχει η γιαμαχα. κ κατι αλλο θελω να ρωτησω,αν δω κ κανενα μοτοκρος 250τετραχρονο θα μπορω να πηγαινω κ καμια εντουραδα ?γιατι εχει πολλα σε καλη τιμη...
    σαν δημητρης θα επελεγα ενα yamaha wrf 250 το οποιο ειναι ενα νορμαλ μηχανακι για ολες τις δουλειες.. αξιοπιστο, δυνατο, και σχετικα νορμαλ εξοδα επισκευης. απλως εαν αγορασεις εντουρο με πινακιδες και το κυκλοφορεις και μεσα στην πολη να θυμασαι ενα πραγμα !!! διπλη χρηση = διπλα εξοδα !! οτι χρειαστεις και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Tsik.D. For This Useful Post:

    A8hnaios (20-01-14), gant (16-01-14), giannis_compact (18-02-14), Ptboul (16-01-14)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP