Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Αγορα bmw σειρας 3

  1. #21
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    αναλογικα και με τα λεφτα βεβαια, το Ε46 ειναι πιο "κυριλε" και πολιτισμενο,
    ενω το Ε36 πιο παιχνιδιαρικο.

  2. #22
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κοίταξε μόνο για 1.8 αν δεν θες να σέρνεται...τωρα Ε36 ή Ε46 είναι δικιά σου επιλογή

    Δεν μας είπες όμως..κοιτάς για 4πορτο ή 2πορτο?

    Καλή επιτυχία σε ότι επιλέξεις και εμείς εδώ είμαστε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι ο ήχος του S54 δε συγκρίνεται με τίποτα!

  3. #23
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα! Συνεπως οι μισοι μου λετε για Ε36 και οι αλλοι μισοι για Ε46!
    Κατανοω πως το Ε46 θα ειναι σαφως τεχνολογικα ανωτερο αλλα ελπιζω οχι σε τεραστιο βαθμο (μαυρο-ασπρο που λενε)
    Αντικειμενικα τωρα.
    Διαφερουν σε 3 σημεια.
    1) σχεδιαση.
    2) Στρεπτικη δυσκαμψια πλαισιου
    3) ηλεκτρονικα συστηματα ευσταθειας*


    *Τα τελευταια 36αρια και τα πρωτα 46αρια εχουν ακριβως τα ιδια ηλεκτρονικα.

    Πανω στη σχεδιαση... διαλεγεις και παιρνεις.
    Το πλαισιο του Ε46 ειναι σαφως πιο ενισχυμενο και αυτο ειναι το δυνατο του χαρτι απεναντι στον 36αρι.
    Οσο για τα ηλεκτρονικα συστηματα ευσταθειας εχει αναλυθει εκτενως.

    Απο στησιμο ειναι ακριβως το ιδιο.
    Τα υπολοιπα + του Ε46 ειναι γκατζετ και οταν εισαι οδηγος ξερεις οτι βρισκονται εκει απλα για να τα πληρωνεις οταν χαλανε...

    Εγω θα επελεγα Ε46 για τη σχεδιαση του και μονο.
    Το προτιμω και απο Ε92 και απο F30 σχεδιαστικα
    Εσυ βαλε τις προτεραιοτητες σου και ζυγισε το!!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    DIMITr|S (07-01-14), Laggispower (07-01-14), Βασιλης (07-01-14)

  5. #24
    Εγγραφή
    30-12-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    158
    Thanked
    159
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγω εχω μαθει να οδηγαω με το 316 ε36 του πατερα μου το οποιο εχει 200.000χλμ και ακομα το αμαξι εχει παρα πολυ νευρο αμα ξεχαστω και πατισω το γκαζι ανεβαζει τα χιλιομετρα στο αψε σβησε αλλα εχει συντηριθει πολυ καλα ως τωρα τα service παντα στην ωρα τους και χωρις ιδιετερο κυνηγημα απο τον πατερα μου εγωω ομως τωρα που το περνω για βολτα εδω στην γειτονια και προσπαθω να το κανω και μπαντιλικια με ενεργοποιημενο το αντι σπιν ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ με απενεργοποιημενο το αντι σπιν κανει πως παει να γλυστρισει αλλα αν δεν ξερεις να το παντιλικονεις και καλα οπως εγω που τωρα μαθενω δεν φευγει ευκολα πολυ παιχνιδιαρικο και ταξιδιαρικο αμαξι πιστευω ενα ε36 316 θα σε αφησει πολυ οικανοποιημενο ασε που μπορεις να βρεις διπορτο η τετραπορτο με 2.000-4.000

  6. #25
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα! Συνεπως οι μισοι μου λετε για Ε36 και οι αλλοι μισοι για Ε46!
    Κατανοω πως το Ε46 θα ειναι σαφως τεχνολογικα ανωτερο αλλα ελπιζω οχι σε τεραστιο βαθμο (μαυρο-ασπρο που λενε)

    Επισης, τα Ε46 ειναι και πιο ακριβα! (κατα πολυ μαλιστα) Εχω ρωτησει ατομα απο ιντρνετ κτλ που ειχαν Ε46 1.6 και μου λένε καλο-χρυσο ΑΛΛΑ αργο μεχρι αηδιας! Φανταζομαι το Ε36 1.6 που ειναι παλιοτερο θα ειναι πιο αργο ακομα 'η ιδιο τελος παντων!

    Οποτε το 1.8 θα εχει διαφορα ή θα το μετανιωσω με υψηλες καταναλωσεις? Τα τελη δεν εχουν και τεραστια διαφορα! Ρωταω ξανα γιατι ειστε υπερ του 1.6 αλλα μην ειναι και "νεκρο" οπως το Golf 1.6 FSI που μεχρι να κουνηθει . . . :P

    Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις!

    Υ.Γ Σε επιπεδο βελτιωσης, υπαρχει κατι που μπορω να κανω ειτε σε 16αρι Ε36 ειτε σε Ε46? Αν παω για 1.8 τοτε δεν κανω κατι ετσι?
    Γενικά ένα Ε36 να ξέρεις ότι έχει περισσότερο "νεύρο" από ένα Ε46 λόγω βάρους... Μπορεί τα χαρακτηριστικά των κινητήρων να μην έχουν μεγάλη διαφορά (πχ αν συγκρίνεις τους 1.6 κινητήρες και των δύο) όμως πάνω στα αυτοκίνητα θα δεις καλύτερη απόδοση στο Ε36... Αυτά είναι ψίχουλα όμως! Γενικά όπως και να το κάνεις το Ε46 είναι ο "αντικαταστάτης" στο Ε36 οπότε είναι ευνόητο να είναι ένα βήμα πιο μπροστά είτε όσον αφορά τη σχεδίαση, είτε την άνεση, είτε τα ηλεκτρονικά βοηθήματα...

    Εγώ προσωπικά έψαχνα μία BMW χωρίς ηλεκτρονικά βοηθήματα (αρχικά ήθελα Ε30) και στην τελική αυτό πήρα αφού το μόνο ηλεκτρονικό βοήθημα που έχω είναι το ABS...

    Αναλόγως τι ζητάς και που δίνεις βαρύτητα σε ένα αμάξι... Και όσον αφορά την έκδοση σαφώς ένα 16άρι δεν θα έχει την επίδοση από ένα 18άρι...

    Από προσωπική εμπειρία πάντως ένα 16άρι Ε36 είναι πιο γρήγορο από ένα 16άρι Golf (και φοράω και φαρδυά λάστιχα)...!!!

    Μην περιμένεις πάντως να δεις κανένα τεχνολογικό χάσμα ανάμεσα στα δύο μοντέλα... Είναι πολύ κοντά και οι διαφορές μικρές... Αναλόγως και με την οικονομική σου δυνατότητα και τις τιμές που παίζουν πάρε αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα! Στην τιμή να υπολογίζεις πάντα ένα ποσό έξτρα για μικροεπισκευές/μπαξίματα στις πρώτες μέρες...

    Και πάνω απ' όλα μην πάρεις "γουρούνι στο σακί"!!! Ότι και να διαλέξεις να το ελέγξεις σε μηχανικό και φανοποιό πριν το αγοράσεις για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη HLIAS - E36 : 07-01-14 στις 17:43
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  7. #26
    Εγγραφή
    06-01-14
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για 2πορτο ενδιαφερομαι παιδια!!! Ολα τα 16αρια νομιζω πως δεν ειναι παρα πολυ στα καλα τους...

    Δειτε 3 αγγελιες σας παρακαλω και πειτε μια αποψη:

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4278814/

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3931242/

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4312510/

    Ειναι οι μονες που "οκ" που βρηκα! Κλεινω σε Ε36 λογω του οτι η Ε46 ειναι απο 4500+ οποτε δεν μπορω να δωσω τοσα...

  8. #27
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το πρώτο και το τρίτο πηγαίνουν/πήγαιναν στο συνεργείο του συμφορουμίτη Kazakos garage οπότε ίσως ξέρει κάτι παραπάνω για το παρελθόν τους
    Στείλε του pm για να το δει σίγουρα.

  9. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    Tsik.D. (08-01-14)

  10. #28
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για 2πορτο ενδιαφερομαι παιδια!!! Ολα τα 16αρια νομιζω πως δεν ειναι παρα πολυ στα καλα τους...

    Δειτε 3 αγγελιες σας παρακαλω και πειτε μια αποψη:

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4278814/

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3931242/

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4312510/

    Ειναι οι μονες που "οκ" που βρηκα! Κλεινω σε Ε36 λογω του οτι η Ε46 ειναι απο 4500+ οποτε δεν μπορω να δωσω τοσα...
    το πρωτο που ποσταρες ειναι φιλου μου και το ξερω το αμαξι οτι απορια εχεις στειλε μου ενα πμ.. για τα υπολοιπα δεν εχω ιδεα αλλα με μια προχειρη ματια δεν μου εκαναν και πολυ εντυπωση. βασικα τι μπατζετ σκεφτεσαι να επενδυσεις στο να αγορασεις αυτοκινητο ?? μην μου βαλεις μεσα και τα μαζεμματα-μπαξιματα, μονο αγορα βαλε !!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  11. #29
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρωτο που ποσταρες ειναι φιλου μου και το ξερω το αμαξι οτι απορια εχεις στειλε μου ενα πμ.. για τα υπολοιπα δεν εχω ιδεα αλλα με μια προχειρη ματια δεν μου εκαναν και πολυ εντυπωση. βασικα τι μπατζετ σκεφτεσαι να επενδυσεις στο να αγορασεις αυτοκινητο ?? μην μου βαλεις μεσα και τα μαζεμματα-μπαξιματα, μονο αγορα βαλε !!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δήμος Εμφάνιση μηνυμάτων

    Απο car.gr ψαχνω αναγκαστικα με max budget 3.000 - 3.500 + καβαντζα αλλα δεν ξερω τι θα χρειαστει εκτος λαστιχα/λαδια πχ!
    Προσωπικα θα επεμενα σε 46αρι,απο τα πιο ωραια 3αρια,πανεμορφο...
    Ι donut understeer...

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Nick bmwlover For This Useful Post:

    Tsik.D. (08-01-14), Βασιλης (08-01-14)

  13. #30
    Εγγραφή
    06-01-14
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρωτο που ποσταρες ειναι φιλου μου και το ξερω το αμαξι οτι απορια εχεις στειλε μου ενα πμ.. για τα υπολοιπα δεν εχω ιδεα αλλα με μια προχειρη ματια δεν μου εκαναν και πολυ εντυπωση. βασικα τι μπατζετ σκεφτεσαι να επενδυσεις στο να αγορασεις αυτοκινητο ?? μην μου βαλεις μεσα και τα μαζεμματα-μπαξιματα, μονο αγορα βαλε !!
    Εν ολίγοις είναι οκ θέλει να ρίξω χρήμα αν το πάρω για μαζεματα? Βασικά οτι ξέρεις ειτε καλό ειτε κακό ;p

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP