Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 49 από 49

Θέμα: σκεψη για αγορα ε90 316

  1. #41
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μην είσαι τόσο άδικη μαζί του...και στις 29 το δίνει άνετα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι ο ήχος του S54 δε συγκρίνεται με τίποτα!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis M3 For This Useful Post:

    individual (30-12-13), I_MNL (30-12-13)

  3. #42
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το παρεις! Ιδανικο θα ηταν να βρεις καποιο με βασικα extra που μεταμορφωνουν το αυτοκινητο και δεν μπαινουν μετα. Navi prosessional, xenon, δερμα, τηλεφωνο, αισθητηρες παρκαρισματος ισως και ηλιοροφη νομιζω ειναι must.
    τα παντα μπαινουν !

  4. The Following 2 Users Say Thank You to ΔημήτρηςΜ3 For This Useful Post:

    individual (30-12-13), Ptboul (31-12-13)

  5. #43
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ΟΧΙ που δεν θα το ελεγες εσυ αυτο....
    Αν στα είκοσι δεν μάθεις,
    στα τριάντα δεν κάνεις,
    στα σαράντα δεν έχεις,
    τότε στα πενήντα ούτε θα μάθεις, ούτε θα κάνεις, ούτε θα έχεις.



    Τι γαρ ωφελείται άνθρωπος, αν τον κόσμον όλον κερδίσει την δε ψυχή αυτού ζημιωθή?

  6. #44
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αισιως εκλεισα 2 χρονια μαζι του...χωρις βεβαια να το εχω βιασει η πολυχρησιμοποιησει ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ..το δικο μου ειναι φεισλιφτ μονο πολλαπλασιαστες εχω αλλαξει στην εγγυηση
    Αν στα είκοσι δεν μάθεις,
    στα τριάντα δεν κάνεις,
    στα σαράντα δεν έχεις,
    τότε στα πενήντα ούτε θα μάθεις, ούτε θα κάνεις, ούτε θα έχεις.



    Τι γαρ ωφελείται άνθρωπος, αν τον κόσμον όλον κερδίσει την δε ψυχή αυτού ζημιωθή?

  7. #45
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή σκεψη για αγορα ε90 316

    Εγώ έχω πει για τα θέματα του δικού μου, εδώ

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...842#post351842

    και να συμπληρώσω ότι έχω κάνει ακόμα 8.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα από τότε.
    Δεν μου έχει βγάλει, από τα γνωστά προβλήματα, ούτε αισθητήρα Nox, ούτε κολώνα τιμονιού και η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις την έκδοση με τα 122 άλογα που έχει ηλεκτρικό τιμόνι αντί του υδραυλικού γιατί είναι πιο ευκολοδήγητη και πιο οικονομική.
    Να συμπληρώσω εδώ ότι η χειρότερη BMW που είχα και δεν θα την ξανάπαιρνα ούτε τζάμπα ήταν μια ολοκαίνουργια e93 320. Εκτός του ότι ήμουν μόνιμα στο συνεργείο (και τα άλλαξα ΟΛΑ σχεδόν στην εγγύηση - πολλαπλασιαστές, μπεκ, μπουζί, κολώνα τιμονιού, Nox, αισθητήρα στροφάλου κλπ κλπ, μέχρι και διαφορικό γιατί έκανε θόρυβο), κινδύνεψε και δύο φορές η ζωή μου όταν άναψε αυτό το κίτρινο λαμπάκι-εφιάλτης του τσεκ έντζιν την ώρα που ξεκίναγα να διασχίσω κάθετα, σε δύο διαφορετικές χρονικές περιόδους, μεγάλες λεωφόρους και δεν έδινε γκάζι για να περάσω την ώρα που οι άλλοι ξεκίναγαν στο πράσινο!! Ευτυχώς που δεν μου το έκανε σε φάση προσπέρασης γιατί τότε δεν θα μιλάγαμε εδώ! Επίσης να τονίσω εδώ ότι πολλά εξαρτώνται και από το συνεργείο που το πάμε και τις λύσεις που δίνει με τις δυνατότητες που έχει...
    Όλα είναι σχετικά λοιπόν και μπορούν να συμβούν και στις καλύτερες οικογένειες...
    Αυτό τελικά που θέλω να πω είναι ότι με το 316 εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (ειδικά τώρα που δεν χρησιμοποιώ το M3 έχω εκτιμήσει εις διπλούν την αξία της).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη micz : 30-12-13 στις 16:55

  8. The Following 5 Users Say Thank You to micz For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (30-12-13), individual (30-12-13), Ptboul (31-12-13), scania124 (30-12-13), Vasilis M3 (30-12-13)

  9. #46
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο micz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πει για τα θέματα του δικού μου, εδώ

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthr...842#post351842

    και να συμπληρώσω ότι έχω κάνει ακόμα 8.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα από τότε.
    Δεν μου έχει βγάλει, από τα γνωστά προβλήματα, ούτε αισθητήρα Nox, ούτε κολώνα τιμονιού και η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις την έκδοση με τα 122 άλογα που έχει ηλεκτρικό τιμόνι αντί του υδραυλικού γιατί είναι πιο ευκολοδήγητη και πιο οικονομική.
    Να συμπληρώσω εδώ ότι η χειρότερη BMW που είχα και δεν θα την ξανάπαιρνα ούτε τζάμπα ήταν μια ολοκαίνουργια e93 320. Εκτός του ότι ήμουν μόνιμα στο συνεργείο (και τα άλλαξα ΟΛΑ σχεδόν στην εγγύηση - πολλαπλασιαστές, μπεκ, μπουζί, κολώνα τιμονιού, Nox, αισθητήρα στροφάλου κλπ κλπ, μέχρι και διαφορικό γιατί έκανε θόρυβο), κινδύνεψε και δύο φορές η ζωή μου όταν άναψε αυτό το κίτρινο λαμπάκι-εφιάλτης του τσεκ έντζιν την ώρα που ξεκίναγα να διασχίσω κάθετα, σε δύο διαφορετικές χρονικές περιόδους, μεγάλες λεωφόρους και δεν έδινε γκάζι για να περάσω την ώρα που οι άλλοι ξεκίναγαν στο πράσινο!! Ευτυχώς που δεν μου το έκανε σε φάση προσπέρασης γιατί τότε δεν θα μιλάγαμε εδώ! Επίσης να τονίσω εδώ ότι πολλά εξαρτώνται και από το συνεργείο που το πάμε και τις λύσεις που δίνει με τις δυνατότητες που έχει...
    Όλα είναι σχετικά λοιπόν και μπορούν να συμβούν και στις καλύτερες οικογένειες...
    Αυτό τελικά που θέλω να πω είναι ότι με το 316 εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (ειδικά τώρα που δεν χρησιμοποιώ το M3 έχω εκτιμήσει εις διπλούν την αξία της).
    Νομιζω πως ολα τα Ε90 εχουν ηλεκτρικο,απο το 2005 που ξεκινησαν να παραγονται.
    Αντωνη αυτο που ανεφερε ο φιλος ξεχασαμε.....να ειναι απο 9/2007 και μετα,ετσι ωστε να ειναι με τα 122 αλογα και οχι με τα 115.

    Φιλε μου micz τι λαχείο ηταν αυτο το Ε93 που ειχες???πιστεύω παντος οτι επεσες στην περίπτωση......

  10. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    individual (30-12-13)

  11. #47
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3365692/

    Εχω ψιλο αμφιβολίες για το παραπάνω!

    απο οσο θυμάμαι δεν έβγαινε 316 με ναβι,το θυμάμαι σαν τωρα οταν παρήγγειλα το αυτοκίνητο και μου το ειπαν(οχι οτι θα το εβαζα,5000Ε)

    Απο τα μεσα του 2007 και μετα τα δαχτυλίδια στα χειριστήρια στο κλίμα εχουν μπρος και πισω ενα ασημί στεφανι και στην μεση λαστιχο και οχι πλαστικο σαν γρανάζι που ειναι στην φωτο το παραπάνω οχημα.

    Τα 145 άλογα που τα βρηκε ρε παιδια να ψάξουμε και εμείς???

  12. The Following User Says Thank You to scania124 For This Useful Post:

    Ptboul (31-12-13)

  13. #48
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό άστο καλύτερα θα σου το δώσει μόνο αν έχεις Ferrari ή Porche!

  14. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    Ptboul (31-12-13)

  15. #49
    Εγγραφή
    19-02-11
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    236
    Thanked
    435
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως ολα τα Ε90 εχουν ηλεκτρικο,απο το 2005 που ξεκινησαν να παραγονται.

    Αντωνη αυτο που ανεφερε ο φιλος ξεχασαμε.....να ειναι απο 9/2007 και μετα,ετσι ωστε να ειναι με τα 122 αλογα και οχι με τα 115.



    Φιλε μου micz τι λαχείο ηταν αυτο το Ε93 που ειχες???πιστεύω παντος οτι επεσες στην περίπτωση......

    Νομίζω φίλε scania ότι ηλεκτρική υποβοήθηση του συστήματος διεύθυνσης απέκτησαν τα μοντέλα που υιοθέτησαν τεχνολογία efficientDynamics (από τα τέλη του 2007 και αν δεν κάνω λάθος από τον Σεπτέμβριο του 2007 και μετά).
    Και τοποθέτησαν το σύστημα για μείωση της κατανάλωσης γιατί με την ηλεκτρική υποβοήθηση καταναλώνεται ενέργεια μόνο κατά τη διάρκεια του στριψίματος. Όταν, σύμφωνα πάντα με την BMW, το τιμόνι διατηρείται σε μία σταθερή θέση π.χ. στις υψηλές ταχύτητες στον αυτοκινητόδρομο, ο ηλεκτροκινητήρας αδρανεί, εξοπλισμό που δεν το είχαν τα μοντέλα προ του 2008, δηλαδή αυτά με τους 115 ίππους. Το σύστημα αυτό το τοποθέτησε η BMW ( πάντα από Σεπτέμβριο του 2007 και μετά) στα μοντέλα 316i, 318i, 320i, 325i, 330i, 320d, 325d και 330d, αφήνοντας την υδραυλική μόνο για τα 335i, 335d και m3.
    Όσο για το e93 δύο μόνο ελαφρυντικά μπορώ να δώσω για την ταλαιπωρία που υπέστην: α) ήταν από τα πρώτα μοντέλα που ήρθαν το Σεπτέμβριο του 2007 με όλες τις παιδικές ασθένειες των efficientDynamics μοντέλων πάνω του και β) δεν έκανα καλή επιλογή συνεργείου που έχω την αίσθηση πως δεν έκανε όλα όσα έπρεπε να κάνει για να λυθούν έστω κάποια από τα προβλήματα που παρουσίασε.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to micz For This Useful Post:

    individual (31-12-13), Ptboul (31-12-13), scania124 (31-12-13), wheelman (01-01-14)

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP