Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠΟΝΤΙΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήμουνα δεν ήμουνα 9 χρονών και ο θείος μου με ανέβασε στο τρακτέρ από ανάγκη (RENAULT 70) : θα έφευγε για Λιβύη και κάποιος έπρεπε να πηγαίνει τη γιαγιά στο χωράφι. Η μόνη επιλογή ήμουν εγώ. Πολύ αργότερα , κοντά στο 1978 ο πατέρας μου έφερε από Γερμανία το πρώτο ΤΟΥΟΤΑ COROLLA καραβαν στην Ελλάδα με τον κωδικό ΚΕ 36 .Το κρατήσαμε 18 χρόνια . Με αυτό έμαθα να οδηγώ στο χιόνι , στον πάγο στη βροχή και φυσικά ήταν και αυτό που με συνόδευε στα ραντεβουδάκια μου !! παιδιά αξεχαστες στιγμές. Το πούλησα για τον επόμενο έρωτα το 1996 bmw 316 i M40 2πορτο. Έναν 15Αύγουστο στα 16 μου πήρα κρυφά τα κλειδιά από το COROLLA και με έψαχνε όλο το σόι και ο αστυνομικός του τμήματος του χωριού.
Βλέπω ότι τα ιδια πατήματα έχει η μεγάλη μου κόρη .Λέτε να είναι η επόμενη Michèle Mouton ;
Βγαίνει και σε θηλυκο η τρέλα σου...?

Ωραίος! Έχω και ένα φιλαράκι που ο πατέρας του πήρε ένα τέτοιο corolla (sedan όμως) τότε που είχανε πρωτοκυκλοφορήσει και το έχουν ακόμα και σήμερα σε άψογη κατάσταση... ΑΘΑΝΑΤΑ αυτοκίνητα... Αύριο ίσως ανεβάσω και φωτό να δείτε πόσο προσεγμένο είναι...