Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: bmw z3 μπάζει νερά!!

  1. #21
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... πισω μερος της κουκουλας εκει που βιδωνει με το αμαξι χρειαζεται να μπει τσιχλα στεγανοποιησης ή ειναι οκ μονο με το βιδωμα..
    Φυσικα και χρειαζεται και μαλιστα υπαρχει και ως ανταλλακτικο απο την BMW, βεβαια υπαρχει και της 3Μ. Και να πας να στο φτιαξουν αμεσα
    γιατι μπορει να μπει παντου απο 'κει το νερο... και στο πατωμα και στο πορτ μπαγκαζ.
    Πες καλου κακου να τσεκαρουν και πατωμα κατω απο την μοκετα, αρκει να ειναι προθυμος ο μαστορας σου.

  2. #22
    Εγγραφή
    21-01-10
    Μηνύματα
    561
    Thanked
    330
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Προσπάθησε να βρείς απο που μπάζει νερά...αλλά να ξέρεις οτι το Ζ3 μπάζει νερά απο το εργοστάσιο...τελείως στεγανό δεν θα γίνει ποτέ!

  3. #23
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    [QUOTE=gupakos;461078]Αφου θα πας στον ταπετσέρη σου, έχε υπόψη σου ότι δε χρειαζεται να βγει η κουκούλα για να αλλαχθεί το πίσω πλαστικό τζάμι. Και αν το εκανε θα είναι για να σε χρεώσει παραπάνω. Πόσα σου πήρε;

    200 ευρω εδωσα, αλλα η κουκουλα επρεπε να βγει γιατι ειχε χαλασει το φερμουαρ και δεν γινοταν το απλο βγαλε παλιο τζαμι και βαλε καινουριο..

  4. #24
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου θα πας στον ταπετσέρη σου, έχε υπόψη σου ότι δε χρειαζεται να βγει η κουκούλα για να αλλαχθεί το πίσω πλαστικό τζάμι. Και αν το εκανε θα είναι για να σε χρεώσει παραπάνω. Πόσα σου πήρε;

    Το θέμα του νερού στο πορτ-μπαγκάζ είναι γνωστό θέμα στις Ζ3. Εμένα μου έμπαζε από το 3ο stop. Σιλικόνη, και λύθηκε
    Στο τριτο στοπ εβαλα τσιχλα οπως και σε ολα τα φαναρια..Περυσι δεν ειχα τετοιο θεμα, μιλαμε για πολυ νερο οτι μπαζει πλεον..Εχω ξενερωσει και κουραστει τοσο πολυ..Ελπιζω να ειναι απο την κουκουλα και να σταματησει.Δεν εννοω ψιχαλες, εννοω ΠΟΛΥ νερο!!

  5. #25
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    200 ευρω εδωσα, αλλα η κουκουλα επρεπε να βγει γιατι ειχε χαλασει το φερμουαρ και δεν γινοταν το απλο βγαλε παλιο τζαμι και βαλε καινουριο..
    Εντάξει δεν επιμένω, αν χάλασε το φερμουάρ, και αν τα 200 είναι με το πλαστικό τζάμι μέσα είναι πολύ καλή τιμή (το πλαστικό το είχα πάρει 65 ευρώ + ~15 ευρώ μεταφορικά για Γερμανία, από ebay.de).

  6. #26
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δεν επιμένω, αν χάλασε το φερμουάρ, και αν τα 200 είναι με το πλαστικό τζάμι μέσα είναι πολύ καλή τιμή (το πλαστικό το είχα πάρει 65 ευρώ + ~15 ευρώ μεταφορικά για Γερμανία, από ebay.de).
    Ναι ηταν ''φιλικη'' τιμη γιατι πηγα συστημενος..Ηθελε οντως δουλια επειδη ειχαν σαπισει οι ραφες στο φερμουαρ..Αυτο που ειδα ομως εχτες με τη βροχη δε μου αρεσε καθολου!Ελπιζω να μου το διορθωσει τη δευτερα που θα παω..

  7. #27
    Εγγραφή
    15-05-11
    Μηνύματα
    110
    Thanked
    66
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τριτο στοπ εβαλα τσιχλα οπως και σε ολα τα φαναρια..Περυσι δεν ειχα τετοιο θεμα, μιλαμε για πολυ νερο οτι μπαζει πλεον..Εχω ξενερωσει και κουραστει τοσο πολυ..Ελπιζω να ειναι απο την κουκουλα και να σταματησει.Δεν εννοω ψιχαλες, εννοω ΠΟΛΥ νερο!!
    Κοίτα και εμένα μου μάζευε πολύ νερό, και γενικα όπως είπε φίλος πριν, μην στεναχωριέσαι...συμβαίνει σε όλους μας, το αμάξι έχει τα ωραία του αλλά έχει και αρκετά προβλήματα...μιλάμε για αμάξια 12-15 ετών (το δικό μου πάει στα 14)...δεν έχω πολλές απαιτήσεις...πήγαινε πάλι στον ταπετσέρη σου, αλλά από κουκούλα τόσο νερό στο πορτ-μπαγκάζ μου φαίνεται δύσκολο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gupakos : 28-12-13 στις 18:46

  8. #28
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα και εμένα μου μάζευε πολύ νερό, και γενικα όπως είπε φίλος πριν, μην στεναχωριέσαι...συμβαίνει σε όλους μας, το αμάξι έχει τα ωραία του αλλά έχει και αρκετά προβλήματα...μιλάμε για αμάξια 12-15 ετών (το δικό μου πάει στα 14)...δεν έχω πολλές απαιτήσεις...πήγαινε πάλι στον ταπετσέρη σου, αλλά από κουκούλα τόσο νερό στο πορτ-μπαγκάζ μου φαίνεται δύσκολο...
    Τι να πω, σιγουρα ειδα με τα ματια μου οτι απο την κουκουλα μπαζει.Ισως και να εχεις δικιο οτι τοσο νερο δε δικαιολογειται.Θα του πω να βαλει τσιχλα στεγανοποιησης και επειτα βλεπουμε..Σιγουρα δεν περιμενα οταν το αγοραζα οτι θα μενει στεγνο 100% το χειμωνα αλλα αυτο που γινεται με τις τελευταιες καταιγιδες δε μου φαινεται φυσιολογικο..Θα δουμε...

  9. #29
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μεχρι να λύσεις το πρόβλημα βγάλε μοκέτα και τις τάπες κάτω απο την ρεζέρβα.

  10. The Following User Says Thank You to mark e92 For This Useful Post:

    kplc16 (29-12-13)

  11. #30
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Libanner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπάθησε να βρείς απο που μπάζει νερά...αλλά να ξέρεις οτι το Ζ3 μπάζει νερά απο το εργοστάσιο...τελείως στεγανό δεν θα γίνει ποτέ!

    Εγω ηξερα ενα που δεν εμπαζε σταγονα.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  12. The Following 4 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    BILL007 (29-12-13), Kostas_1 (29-12-13), PANOS-E60 (29-12-13), zografias (07-01-14)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP