Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 154

Θέμα: ESS M3 E92 σε Ελληνικο εδαφος

  1. #21
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δυναμομετρηση δεν σκοπευω να κανω.Μια φορα δοκιμασα το Μ3 με την Akrapovic σε δυναμομετρο και εβαλα τα γελια.Το Μ3 δεν μετριεται σε δικινητο δυναμομετρο γιατι διαβαζουν οι αισθητηρες ταχυτητας αλλα εμπρος που δεν κινουνται και αλλα πισω που τρεχουν με αποτελεσμα να γινεται μπερδεμα και να αναβουν ολα τα λαμπακια στο καντραν και φυσικα ο εγκεφαλος τρελενεται και ριχνει προγραμμα.Επισης κανενα δυναμομετρο στην Ελλαδα δεν φυσαει αερα με την πραγματικη ταχυτητα στα ψυγεια οποτε εχουμε υψηλες θερμοκρασιες και δεν δουλευουν τα Ramair ωστε το συγκεκριμενο αυτοκινητο να μην αποδιδει.

    Ετσι αποφασισα να παρω ενα V-BOX που μετραει μεσω δορυφορικου σηματος τις επιδοσεις.Αυτο ειναι πιο ενδιαφερον αφου δεν αμφιβαλλω καθολου για την ιπποδυναμη που ανακοινωνουν οι ανθρωποι της ESS.Η μετρηση των επιδοσεων ειναι μια σημαντικη αποδειξη για το αν εχει βελτιωθει ενα αυτοκινητο η οχι.

    Τωρα για το DCT σιγουρα ειναι πιο γρηγορο αφου εχω προσωπικη εμπειρια και ειναι και πιο σιγουρο στο να μην χασεις αλλαγη.Ειναι ομως τοσο δυνατο το συγκεκριμενο χειροκινητο που δεν με αγχωνει το αποτελεσμα.Εγινε αλλο ενα πατημα με φιλου Gallardo Superleggera που στα πολλα το Μ3 εφυγε καθαρα γυρω στις 3-4 καροτσες εμπρος.Να σημειωσω πως το συγκεκριμενο ιταλικο πανεμορφο εργαλειο ειναι παναλαφρο λογω πολλης χρησης ανθρακονηματων και με σειριακο κιβωτιο E-GEAR οποτε ειχε και πλεονεκτημα στις αλλαγες.Μετα απ αυτο πραγματικα εχω μεινει αφωνος με το τι μπορει να δωσει η Μ3 με μονο 0,38 μπαρ πιεση και παραλληλα να οδηγειται το ιδιο στρωτα οπως πριν.Αν ειναι και αξιοπιστο οπως λενε οι αμερικανοι που το δοκιμασαν πρωτοι δεν χρειαζεται κατι αλλο.Μονο ενα σετακι φρενα γιατι τα βλεπω να υποφερουν λιγακι.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  2. The Following User Says Thank You to m3est For This Useful Post:

    deepBLUE (05-04-10)

  3. #22
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Η μετρηση των επιδοσεων ειναι μια σημαντικη αποδειξη για το αν εχει βελτιωθει ενα αυτοκινητο η οχι...
    Ε καλά, μετά κι απ'αυτά που έζησες και μας μετέφερες, δε νομίζω οτι κανείς αμφιβάλει για το αν έχει βελτιωθεί το αυτοκίνητο


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εχω μεινει αφωνος με το τι μπορει να δωσει η Μ3 με μονο 0,38 μπαρ πιεση...
    Μέχρι τόσο το πάει η ESS σε πίεση ή υπάρχει (προβλέπεται) κι άλλο στάδιο ?

  4. #23
    Εγγραφή
    25-12-09
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    529
    Thanked
    741
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχει και παραπανω αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται.


    www.speedandstyle.gr

    210 9850450
    697 9962302

  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι τόσο το πάει η ESS σε πίεση ή υπάρχει (προβλέπεται) κι άλλο στάδιο ?
    Bαγγέλη η ESS προς το παρόν δίνει δυο kitάκια...

    https://www.esstuning.com/categories...252dSeries/M3/

    VT1 και VT2

    Επίσης...
    self contained Vortech V3 supercharger unit in Si trim which which is capable of up to 775hp
    (για τους τολμηρούς...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 04-04-10 στις 22:26



  6. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αχ ΑΧ..τι να πει κανεις γι αυτο το τερας !!!
    Οταν το ειδα επαθα πλακα !!!!
    Καλοταξιδο να πεις του Γιατρου και τωρα περιμενω και ενα cabrio Μ3 να κανει το μπαξιμο...
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  7. #26
    Εγγραφή
    14-01-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Thanked
    316
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    einai apisteuto to prama k imoun k apo tous prwtouspou to eide...
    K kserw k ton niko tosa xronia k diskola kanei etsi gia amaksi....
    Me trwei o pwpos mou...
    Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...

    Μ3 is gone...

  8. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυναμομετρηση δεν σκοπευω να κανω.Μια φορα δοκιμασα το Μ3 με την Akrapovic σε δυναμομετρο και εβαλα τα γελια.Το Μ3 δεν μετριεται σε δικινητο δυναμομετρο γιατι διαβαζουν οι αισθητηρες ταχυτητας αλλα εμπρος που δεν κινουνται και αλλα πισω που τρεχουν με αποτελεσμα να γινεται μπερδεμα και να αναβουν ολα τα λαμπακια στο καντραν και φυσικα ο εγκεφαλος τρελενεται και ριχνει προγραμμα.Επισης κανενα δυναμομετρο στην Ελλαδα δεν φυσαει αερα με την πραγματικη ταχυτητα στα ψυγεια οποτε εχουμε υψηλες θερμοκρασιες και δεν δουλευουν τα Ramair ωστε το συγκεκριμενο αυτοκινητο να μην αποδιδει.

    Ετσι αποφασισα να παρω ενα V-BOX που μετραει μεσω δορυφορικου σηματος τις επιδοσεις.Αυτο ειναι πιο ενδιαφερον αφου δεν αμφιβαλλω καθολου για την ιπποδυναμη που ανακοινωνουν οι ανθρωποι της ESS.Η μετρηση των επιδοσεων ειναι μια σημαντικη αποδειξη για το αν εχει βελτιωθει ενα αυτοκινητο η οχι.

    Τωρα για το DCT σιγουρα ειναι πιο γρηγορο αφου εχω προσωπικη εμπειρια και ειναι και πιο σιγουρο στο να μην χασεις αλλαγη.Ειναι ομως τοσο δυνατο το συγκεκριμενο χειροκινητο που δεν με αγχωνει το αποτελεσμα.Εγινε αλλο ενα πατημα με φιλου Gallardo Superleggera που στα πολλα το Μ3 εφυγε καθαρα γυρω στις 3-4 καροτσες εμπρος.Να σημειωσω πως το συγκεκριμενο ιταλικο πανεμορφο εργαλειο ειναι παναλαφρο λογω πολλης χρησης ανθρακονηματων και με σειριακο κιβωτιο E-GEAR οποτε ειχε και πλεονεκτημα στις αλλαγες.Μετα απ αυτο πραγματικα εχω μεινει αφωνος με το τι μπορει να δωσει η Μ3 με μονο 0,38 μπαρ πιεση και παραλληλα να οδηγειται το ιδιο στρωτα οπως πριν.Αν ειναι και αξιοπιστο οπως λενε οι αμερικανοι που το δοκιμασαν πρωτοι δεν χρειαζεται κατι αλλο.Μονο ενα σετακι φρενα γιατι τα βλεπω να υποφερουν λιγακι.
    Βαλε μας στην πριζα κανε μας τρελους,αρρωστους......
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  9. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Με τoσους γιατρους κανω παρεα, χαθηκε να τον ξερω κι αυτον???

    Ο κυριος με το καμπριο που λετε ή ακομα χωνευει ή εχει αρχισει τα τηλεφωνα για τις παραγγελιες.


    Οστοσο με τις λιγες γνωσεις μου εχω μια απορεια.
    Δε θα σταθω σε ερωτησεις περι αξιοπιστιας γιατι ακομα ειναι νωρις για να μιλησουμε.
    Η ερωτηση μου εχει να κανει με το προγραμμα.
    Αφου οπως λετε και τωρα αλλα και στο παρελθον οι υπολοιπο eesαρισμενοι στειλανε εγκεφαλους εξω.Αρα φτιαχτηκε ενα προγραμμα "κονσερβα" που να ανταποκρινεται στο νεο set up.
    Πως γινεται αυτο το προγραμμα να ειναι 100% σωστο για εδω????
    Πως μπορει να αποδωσει το 100%????
    Δε μπορω να πιστεψω οτι οι βενζινες μας και πανω απ ολα το κλιμα μας ειναι το ιδιο με τις αριζονα και καθε αλλη χ-ψ.Και φυσικα ουτε οτι οι (για μενα) καταπληκτικοι προγραμματιστες της ess tuning εχουν κατσει και εχουν φτιαξει 1002 διαφορετικες "κονσερβες" για καθε περισταση.
    Διορθωστε με αν κανω λαθος στα παραπανω αλλα εχω ακουσει και εχω δει τοσα απο τους νεους εγκεφαλους που μονο χαζοι δεν ειναι



  10. #29
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m3est Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυναμομετρηση δεν σκοπευω να κανω.Μια φορα δοκιμασα το Μ3 με την Akrapovic σε δυναμομετρο και εβαλα τα γελια.Το Μ3 δεν μετριεται σε δικινητο δυναμομετρο γιατι διαβαζουν οι αισθητηρες ταχυτητας αλλα εμπρος που δεν κινουνται και αλλα πισω που τρεχουν με αποτελεσμα να γινεται μπερδεμα και να αναβουν ολα τα λαμπακια στο καντραν και φυσικα ο εγκεφαλος τρελενεται και ριχνει προγραμμα.Επισης κανενα δυναμομετρο στην Ελλαδα δεν φυσαει αερα με την πραγματικη ταχυτητα στα ψυγεια οποτε εχουμε υψηλες θερμοκρασιες και δεν δουλευουν τα Ramair ωστε το συγκεκριμενο αυτοκινητο να μην αποδιδει.

    Ετσι αποφασισα να παρω ενα V-BOX που μετραει μεσω δορυφορικου σηματος τις επιδοσεις.Αυτο ειναι πιο ενδιαφερον αφου δεν αμφιβαλλω καθολου για την ιπποδυναμη που ανακοινωνουν οι ανθρωποι της ESS.Η μετρηση των επιδοσεων ειναι μια σημαντικη αποδειξη για το αν εχει βελτιωθει ενα αυτοκινητο η οχι.

    Τωρα για το DCT σιγουρα ειναι πιο γρηγορο αφου εχω προσωπικη εμπειρια και ειναι και πιο σιγουρο στο να μην χασεις αλλαγη.Ειναι ομως τοσο δυνατο το συγκεκριμενο χειροκινητο που δεν με αγχωνει το αποτελεσμα.Εγινε αλλο ενα πατημα με φιλου Gallardo Superleggera που στα πολλα το Μ3 εφυγε καθαρα γυρω στις 3-4 καροτσες εμπρος.Να σημειωσω πως το συγκεκριμενο ιταλικο πανεμορφο εργαλειο ειναι παναλαφρο λογω πολλης χρησης ανθρακονηματων και με σειριακο κιβωτιο E-GEAR οποτε ειχε και πλεονεκτημα στις αλλαγες.Μετα απ αυτο πραγματικα εχω μεινει αφωνος με το τι μπορει να δωσει η Μ3 με μονο 0,38 μπαρ πιεση και παραλληλα να οδηγειται το ιδιο στρωτα οπως πριν.Αν ειναι και αξιοπιστο οπως λενε οι αμερικανοι που το δοκιμασαν πρωτοι δεν χρειαζεται κατι αλλο.Μονο ενα σετακι φρενα γιατι τα βλεπω να υποφερουν λιγακι.
    Θα διαφωνήσω λίγο στο ramair effect αφού πλέον δεν είναι ατμοσφαιρικό οπότε δεν παίζει ρόλο

  11. #30
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νίκο (m3est) να υποθέσω οτι τομ "πακετάκι" μαζί με την Akrapovich και την τοποθέτηση, ακουμπάει τα 20Κ ?

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP