Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 69

Θέμα: turbo z3 m43b19

  1. #51
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και αυτος ο καποιος δεν μπορει να καταλαβει την ψυχολογια καποιων κουτων που αρπαζονται ειρωνευονται και μιλανε δειχνοντας την παιδεια τους ανοιχτα σε ενα φορουμ, δεν ειπα οτι τα ξερω ολα, εδωσα λινκ, ειπα τι πραγματα εχω βρει για αν φτασει το αμαξι μου μεχρι 170 αλογα, τωρα το αν σε ποιασαν κοροιδο με καποιο μεταχειρισμενο κιτακι τωρα αυτο ειναι δικο σου θεμα, δεν με απασχολει. και η τουρμπινα παλι δεν με απασχολει, ή την κανω σερβις ή την πουλαω και παιρνω καινουρια απο εξω. εδω μπηκα για να δω απο καποιον που εχει κανει την ιδια μετατροπη στο αμαξι του τι προβληματα αντιμετωπισε οχι επειδη ψωνισε σκαρτα πραγματα. το κιτ εκανε ακριβως 22 χιλιαδες χιλιομετρα και αφου εκαψε φλατζα αποφασισε να βαλει το 1.8 ις. και ετσι εβγαλε το τουρμπισμα γιατι δεν ειχε χρηματα για αγραφους και σφυριλατα που ηθελε μετα και επειδη τα 150 αλογα που εχει τωρα του αρκουν

  2. #52
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πρωτον κανεις,ουτε ο Paganis και σιγουρα οχι εγω δεν σε βρισαμε,οπως κανεις εσυ τωρα και δειχνεις την παιδεια σου....Επεμενες εμφανεστατα και ειρωνικα(με 800 ευρωπουλα τουρμπιζω και τα ρεστα κουλουρια!) οτι εχεις δικιο σε κατι που εμεις θεωρουσαμε λαθος και σου απαντησαμε αναλογα....Και τωρα προσπαθεις να το σωσεις...σου ειπα παραπανω,τα γραπτα μενουν....
    Και για να παμε στο θεμα:τι σε κανει να πιστευεις οτι τα πραγματα που αγοραζεις εσυ,ειναι υπεραρκετα για ενα 1ο σταδιο τουρμπισματος??Επειδη το'κανε ο αλλος που τελικα εκαψε φλαντζα και προτιμησε να μεινει ατμοσφαιρικος???Δεν σου λεει κατι αυτο??
    Κι αντε και το πηρες,εβαλες και φλαντζα,βιδες και αγραφο(+2500ευρω δλδ) κι εφτασες τα 220+hp ταβανι....Θα θελεις να αναβαθμιστεις(μπας και φτασεις τα πολυποθητα 300) και δεν θα μπορεις γιατι και να πουλησεις την Τ25,θες κι αλλο χταποδι για να βαλεις Τ28 πχ γιατι εχει αλλο ''πατημα''!!Δλδ παπαλα τα αρχικα 800 ευρω!Φτου και παλι απο την αρχη.....Ποιος ειναι το κοροιδο τωρα??
    Το τουρμπισμα θελει σοβαρη μελετη απο την αρχη,με βαση το μοτερ σου και το που θες να φτασεις....Αλλιως αφηνεις τα παραμυθια για 300+hp υποδομες με 800 ευρωπουλα και καθεσαι στ'αυγα σου ή ικανοποιεισαι με ενα 1ο σταδιο που στην χειροτερη θα στοιχισει αλλο 1.5χιλιαρικο+τα 800 αρχικα και θα παιζεις στο 0.45bar και αποδοση 190-200hp σ'ενα 318ις...Ολα τ'αλλα ειναι συζητησεις της καφετεριας.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  3. #53
    Εγγραφή
    22-09-11
    Περιοχή
    iraklion
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    166
    Thanked
    194
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτον κανεις,ουτε ο Paganis και σιγουρα οχι εγω δεν σε βρισαμε,οπως κανεις εσυ τωρα και δειχνεις την παιδεια σου....Επεμενες εμφανεστατα και ειρωνικα(με 800 ευρωπουλα τουρμπιζω και τα ρεστα κουλουρια!) οτι εχεις δικιο σε κατι που εμεις θεωρουσαμε λαθος και σου απαντησαμε αναλογα....Και τωρα προσπαθεις να το σωσεις...σου ειπα παραπανω,τα γραπτα μενουν....
    Και για να παμε στο θεμα:τι σε κανει να πιστευεις οτι τα πραγματα που αγοραζεις εσυ,ειναι υπεραρκετα για ενα 1ο σταδιο τουρμπισματος??Επειδη το'κανε ο αλλος που τελικα εκαψε φλαντζα και προτιμησε να μεινει ατμοσφαιρικος???Δεν σου λεει κατι αυτο??
    Κι αντε και το πηρες,εβαλες και φλαντζα,βιδες και αγραφο(+2500ευρω δλδ) κι εφτασες τα 220+hp ταβανι....Θα θελεις να αναβαθμιστεις(μπας και φτασεις τα πολυποθητα 300) και δεν θα μπορεις γιατι και να πουλησεις την Τ25,θες κι αλλο χταποδι για να βαλεις Τ28 πχ γιατι εχει αλλο ''πατημα''!!Δλδ παπαλα τα αρχικα 800 ευρω!Φτου και παλι απο την αρχη.....Ποιος ειναι το κοροιδο τωρα??
    Το τουρμπισμα θελει σοβαρη μελετη απο την αρχη,με βαση το μοτερ σου και το που θες να φτασεις....Αλλιως αφηνεις τα παραμυθια για 300+hp υποδομες με 800 ευρωπουλα και καθεσαι στ'αυγα σου ή ικανοποιεισαι με ενα 1ο σταδιο που στην χειροτερη θα στοιχισει αλλο 1.5χιλιαρικο+τα 800 αρχικα και θα παιζεις στο 0.45bar και αποδοση 190-200hp σ'ενα 318ις...Ολα τ'αλλα ειναι συζητησεις της καφετεριας.....
    ΠΩ ΠΩ μιλαμε το δικαιολογισες τελεια....ελα ομως πες την αληθεια εχεις κανει και εσυ συζητησεις της καφετεριας...χα χα χα ΑΑΑΑ να σε ευχαριστησω και δημοσια για τις συμβουλες περι ψαλιδιων....αν και δεν εγινε σε καφετερια μου γλιτωσες αρκετα χρηματα.....
    https://www.myspace.com/pontikospaint

  4. The Following User Says Thank You to NIKOS Z3 For This Useful Post:

    Stunt Mike (21-10-13)

  5. #54
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κατι εχεις παρεξηγησει, ειπα οτι με τα χρηματα αυτα θα μπορω να παω μεχρι 170-180 αλογα, υστερα για να παει απο 170 στα 300 , ειναι αλλο κοστουμι, τελικα δεν θα παρω τα πραγματα αυτα γιατι η τουρμπινα που κοιταξα δεν φτανει για τοσα, και αν παει ειναι οριακα, επισεις απτο κιτακι δεν εμπιστευομαι πολυ την τουρμπινα που σημαινει αλλα 300 για σερβις, και τον εγκεφαλο με το προγραμμα, που σημαινει αλλα 300-600 για ενα προγραμμα, οποτε στα ιδια χρηματα παιρνω ενα καμπριο ε36 που βρηκα με m52b25 2.3ι και τουρμπιζω αυτο, λογικα θα ανοιξω καποιο thread για βοηθεια, μιας και υπαρχουν απειρα πραγματα στο εμποριο για τους κινιτηρες αυτους(γιαυτο και επελεξα αυτο τον δρομο) και δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω

  6. #55
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή


  7. #56
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μπραβο φιλε το βρηκες απο εκει το πηρα το ψευδωνυμο.

  8. #57
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο φιλε το βρηκες απο εκει το πηρα το ψευδωνυμο.
    για μυωπας, αμορφωτος, απαιδευτος και κουτος...καλα το θυμομουν .

  9. #58
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αφου τελικα καταφεραμε να βγαλουμε ακρη,εδω ειμαστε να βοηθησουμε σε οποιο προτζεκτ επιλεξεις...κι εγω Μ52Β28 turbo εχω,το'χω φιλοσοφησει με την συγκεκριμενη γενια κινητηρων πλεον...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 21-10-13 στις 15:20
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Bassakos (21-10-13), deepBLUE (21-10-13)

  11. #59
    Εγγραφή
    18-09-12
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    31
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και εγω για αυτο τον κινητηρα προοριζομουν, ειχα βρει ενα καμπριο οταν ηταν να διαλεξω απο πατρα με τον 2.8 dual vanos φουλ εχτρα με αεριο και ηλεκτρικα καθισματα με προτζεκτορες μπροστα και αναρτησεις ζαντες κεσκιν και και και απο πατρα για 2500 ευρω και το χασα μεσα απτα χερια μου, παραλιγο να πεσω σε καταθλιψη...
    μου αρεσει πολυ το 2.3 γιατι συνδιαζει επιδοσεις και σχετικη οικονομια, η ροπη ειναι ιδια με τον 2.5 απλα λιγο πιο φιμωμενο, παρολα αυτα η μετατροπη ειναι σχεδον ιδια και τα πραγματα που θα χρειαστουν, το παν ειναι νομιζω να κανεις καλο διαγραμμα ωστε να πετυχεις τη μεγιστη αποδοση. σε καποιες μετατροπες 6κυλινδρες ή μη , βλεπω που μιλαν για μετατροπη απο obd2 σε 1 και αντιστροφα, τι πετυχαινουμε με αυτο?
    επισεις αλλη μια ερωτηση, σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια, ποσο περιπου παιρνουν για να ταιριαξουν τα ews απο αλλο εγκεφαλο ?

  12. #60
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Μου σβησατε το ποστ προς τον Μιχαλη!
    που ειπα οτι εγω θελω 800 μονο για φλατζα, δεν ειμαι επαγγελματιας τα ανταλλακτικα εβγαλα...
    γιατι λετε για βιδες να δεθει καλα το καπακι και αυτες στοιχιζουν 200ευρα (arp γαρρ), φλατζα, λαδια,αντιψυκτικο, τρομπα νερου, τεντωτηρας καδενας(μετα απο τοσα κμ), τσιμουχακια κλπ!!!
    δεν ειναι 800 ειναι 500, αλλα με χαρτι και μολυβι ξερετε τι φτιαχνουμε???
    εγω μπορω να σας φτιαξω με μολυβι και χαρτι m43 1200ps 2τουρμπινο με 1200ευρο!


    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ......

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP