Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Θέμα: water\methanol kit....TA φωτα σας???

  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή water\methanol kit....TA φωτα σας???

    οπως τα λεει και ο τιτλος...με ενδιαφερει να βαλω αυτο το κιτ
    https://global.ebay.com/Snow_Perform...331035928/item

    και ολο εμποδια συναντω...στην ελλαδα ο αντιπροσοπως τυχαινει να ειναι κοματακι ακριβως....αλλα και απο εκει να το περνα η εγκατασταση του κιτ ειναι απλη με το προγραμμα δεν τα βρισκουμε..δεν αναλαμβανει bmw βελτιομενα η δεν γνοριζει>>σχετικα την χαρτογραφιση του εγκεφαλου
    για να γινει η αναλογη ρυθμιση αβανς-...
    ξερει κανενας καποιον καπου για την εγκατασταση-ρυθμηση-κοστος(συμαντικο)....σας παρακαλω για τις οποιες απαντησεις δωθουν να ειναι για τα ανοτερο γραπτα ερωτηματα μου...και οχι τι να το κανεις....ειναι μουφα....
    θερμη παρακλιση........

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είσαι στο σωστό μέρος....

    Περίμενε να το δει ο χαζομπαμπάς και θα έχεις πλήρεις απάντηση!!!!!!

  3. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    z3outofmind (30-03-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ηδη το χω σπιτι...μου ρθε απο αμερικα κ ειμαι στην τελικη ευθεια να το βαλω οταν με το καλο επιστρεψω απο Λευκαδα....!

    θα σου προτεινα να το παρεις απο κει που το πηραμε κ μεις με τον Deepblue....
    Συνολικο κοστος με εξοδα αποστολης 480 περιπου ευρα....

    οσον αφορα τις αναλογιες...εχει μεσα στο μανιουαλ τις αρχικες ρυθμισεις....αυτες ακολουθησε κ ο ντιπ...καλυτερα ομως οταν δει το ποστ αυτος να τα αναφερει.....
    το μονο σιγουρο ειναι οτι σε μια νυχτερινη...ανεβασε τα ποσοστα ψεκασμου κ το αμαξι χωροπηδουσε στην κυριολεξια....!

    οσον αφορα τις σωστες ρυθμισεις νομιζω οτι ειναι κατι υποκειμενικο κ εχει να κανει με το τι ακριβως ζητας απο το αυτοκινητο....
    ενας προγραμματιστης στο δυναμομετρο νομιζω οτι θα σε καθοδηγουσε σωστα....

    οσον αφορα την τοποθετηση...θα την κανω κ εγω στον Φλασκη...το κοστος ακριβως δεν το γνωριζω....(με επιφυλαξη νομιζω 100ευρα)!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  5. The Following User Says Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    z3outofmind (31-03-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    μολις τωρα ειδα...οτι απο τον ιδιο αμερικανο το πηρα κ γω....ειναι πολυ αξιοπιστος κ γρηγορος....

    Παρασκευη πληρωσα κ μεχρι την επομενη Πεμπτη το χα στα χερια μου....

    μην ξεχασω να αναφερω οτι εκανα εκτενη ερευνα για να προβω στην αγορα του....περιπου 40-50 mails στους dealers της snow performance.....Αυτος ειναι ο πιο φθηνος απο ολους...μην ταλαιπωρηθεις τσαμπα...!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  7. #5
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηδη το χω σπιτι...μου ρθε απο αμερικα κ ειμαι στην τελικη ευθεια να το βαλω οταν με το καλο επιστρεψω απο Λευκαδα....!

    θα σου προτεινα να το παρεις απο κει που το πηραμε κ μεις με τον Deepblue....
    Συνολικο κοστος με εξοδα αποστολης 480 περιπου ευρα....

    οσον αφορα τις αναλογιες...εχει μεσα στο μανιουαλ τις αρχικες ρυθμισεις....αυτες ακολουθησε κ ο ντιπ...καλυτερα ομως οταν δει το ποστ αυτος να τα αναφερει.....
    το μονο σιγουρο ειναι οτι σε μια νυχτερινη...ανεβασε τα ποσοστα ψεκασμου κ το αμαξι χωροπηδουσε στην κυριολεξια....!

    οσον αφορα τις σωστες ρυθμισεις νομιζω οτι ειναι κατι υποκειμενικο κ εχει να κανει με το τι ακριβως ζητας απο το αυτοκινητο....
    ενας προγραμματιστης στο δυναμομετρο νομιζω οτι θα σε καθοδηγουσε σωστα....

    οσον αφορα την τοποθετηση...θα την κανω κ εγω στον Φλασκη...το κοστος ακριβως δεν το γνωριζω....(με επιφυλαξη νομιζω 100ευρα)!
    βασιλη δεν ξερω εαν σε ενημερωσαν αλλα για να αποδωση σωστα το συγκεκριμενο κιτ πρεπει να ανεβασεις αβανς....και ειναι ενα θεμα που θελω να το κοιταξει καποιος σχετικος...εσας ο στρατος στην bmw sitas θα κανει την ρυθμηση???εαν ειναι στηλτε ενα πμ για το ποτε να κανονιζα να τα βαζαμε μαζι...σε περιπτοσηγ ομως που γινει καποια προταση"""για προγραμματισμο του εν λογο κιτ 500ευρα ειμαι εξω...500€προγ+500κιτ+100τοποθε=== ===μην με ξεχασεις....με ενδιαφερει αρκετα...

  8. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να κάνω μια ερώτηση.... μιλάμε για ατμοσφαιρικό setup?

  9. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    αν δεν απατωμαι...ο φιλος ειναι απο την Κορινθο με το τουρμπιστο Ζ3 που ειχε ερθει κ μας βρηκε στην Αττικη Οδο ενα βραδακι που καναμε νυχτερινη.....

    ωστοσο φιλε μου...το να σου ανεβασει το αβανς χωρις να δει τα μιγματα πως λειτουργουν με την προσθεση του εν λογω κιτ...δεν νομιζω οτι ειναι σωστο....

    το αυτοκινητο πρεπει να παει δυναμομετρο για να δεις αν μενεις ή γινεσαι πλουσιος απο βενζινη....το να αυξησει καποιος με κλειστα ματια το αβανς ΔΕΝ νομιζω οτι παιζει....
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  10. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    κ για να σου εξηγησω...μιας κ ο συμπεθερος Deepblue εγινε προσφατως ΔΙΣ μπαμπας κ δεν προλαβαινει να αλλαζει παμπερς...ωστε να μπει στο φορουμ....

    το τοποθετησε στον Φλασκη...κ του εβαλε τις ρυθμισεις του μανιουαλ.....που θεωρει ο αμερικανος σαν αρχικες ρυθμισεις (που δεν βλαπτουν σε καμμια περιπτωση τον κινητηρα) δουλευει με αναλογια 60% νερο κ 40% μεθανολη....κ θεωρω οτι ψεκαζει με το 35% των δυνατοτητων του το κιτ....

    μολις το ανεβασε στο 45% ο συμπεθερος το αυτοκινητο χοροπηδουσε....

    οταν το πηγε δυναμομετρο κ μετρηθηκε το αυτοκινητο ...ειχε παρει περι τα 20+ αλογα με την 1η επιλογη στα 35% ....αλλα ο Σκανδαλης που του κοιταξε στην δυναμομετρηση το μειγμα....του ειπε να μην αυξησει ουτε την δοσολογια νερου/μεθανολης ουτε το ποσοστο ψεκασμου γιατι θα εμενε στεγνος απο καυσιμο.....
    αυτο νομιζω ΔΕΝ μπορει να στο πει κανεις αν δεν μετρηθει το αυτοκινητο.....

    υπαρχει στο φορουμ μας ο χρηστης TURBODOG.....o οποιος εχει ολη την καλη διαθεση να μας βοηθησει μιας κ φοραει κ αυτος το εν λογω κιτ....

    αν διαβαζει αυτο το θρεντ θα τον παρακαλουσα να μας πει κ εδω την γνωμη του....

    ευχαριστω............
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  11. #9
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση.... μιλάμε για ατμοσφαιρικό setup?
    οπως εγραψε και ο βασιλης ειναι τουρμπατη η γιαγια...

  12. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3outofmind Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως εγραψε και ο βασιλης ειναι τουρμπατη η γιαγια...
    Και λιγο συναχωμενη..ολο φταρνιζεται

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP