Σελίδα 216 από 316 ΠρώτηΠρώτη ... 116166206214215216217218226266 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.151 έως 2.160 από 3152

Θέμα: επικαιρότητα-προβληματισμοί 27/8/13 and on

  1. #2151
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιοι λενε οτι βαφτιζουν το κρεας ψαρι και αλλαζουν τα ονοματα?
    Αλλοι σε επιπεδο υπουργων πουλανε ειρωνια βλεπε σοιμπλα που ας σημειωθει οτι εχει βγαλει ολη του την εμπαθεια για την Ελλαδα και εχει ξεκινησει ενα"πολεμο" που δεν εχει προδιαγεγραμμενο τελος, μπορει να τον περιμενουν εκπληξεις...
    Αυτο βεβαια δεν καθησε κανενας να το σημειωσει και να στρεψει τα βελη του προς αυτους που βγαζουν ολη τους τη κακια επειδη καποιοι "σηκωσαν " κεφαλι στη υπερτατη ρατσα τους my ass.

    Κανενας εδω δεν μιλαει για το θρασος αυτης της σαυρας μαλλον του γκολουμ ειρησθω εν παροδο, που τολμαει και ζηταει μεχρι και την αντικατασταση του Ελληνα Υπουργου των Οικονομικων.
    Ο "ανωτερος" υπουργος που μας εχουν ξεζουμισει και στο παρελθον και τωρα. ρε ουστ!!
    Αρκετα λοιπον, καλα λεει ο Ζουραρης «Πρόκειται περί ληστρικού κράτους. Και βεβαίως, υπενθυμίζω ότι μας έχουν πρήξει τα μέζεα του στεατοπυγικού μας υποσυστήματος οι Γερμανοί

    Τωρα αν δεν λεγεται τροικα και λεγεται group εχει σημασια στα ορια της εξουσιας που θα μπορει να ασκει, απο οτι λενε θα ειναι μεχρι επιπεδο τμηματαρχων και διευθυντων οι συζητησεις.

    Εδω θα ειμαστε για να δουμε...
    και δε μου λές φίλε, γιατί μιλάμε μαζί τους? γιατί δεν παίρνουμε το καπελάκι μας και δρόμο? τι ανάστημα σηκώσαμε? πάμε καλά?

    οποιοσδήποτε άνθρωπος με λίγη αξιοπρέπεια θα του έλεγε, ρε άντε και γ@μ...εσύ και η γερμανία σου. δεν μας πληρώνεται τις αποζημιώσεις, δεν σας πληρώνουμε και εμείς. άντε για. κρατήστε τα λεφτά σας για την πάρτη σας, εμείς δεν τα θέλουμε.

    αφού τους δίνουμε το δικαίωμα να μας ξευτιλίζουν, θα μας ξευτιλίζουν. εγώ ξέρω ένα και ένα κάνουν δυο και όχι έντεκα. ο σόιμπλε μας φταίει, και όχι οι ουρακοτάγκοι που στέλνουμε επι δεκαετίες να μας κάνουν ρεζίλι δεξιά και αριστερά.

    ο λαός αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλα παρε δώσε με αυτό το σχήμα. γιατί ακόμα και μετά απο κοντά 2 μήνες εμείς προσπαθούμε να τους πείσουμε για κάτι?

    αυτό δεν καταλαβαίνω. αυτό το @@ μας βρίζει και μας ξευτιλίζει. εμείς τι κάνουμε? που είναι τα δικά μας τα @@???

    τον ρωτήσανε και χθες στο μεγκα τον μπαρουφάκη για όλα αυτά τα λόγια του σόιμπλε και απλά είπε, ότι δεν θέλει να σχολιάσει. ε ναι ρε μλκ...που να σχολιάσεις αφού κρέμεσαι απο τα @@ του.ελπίζω να την είδατε την εκπομπή της άλλης της μ@λ@κος της τρέμη, για να δείτε ποιοι μας έκαναν εθνικά υπερήφανους.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (12-03-15), paganis (12-03-15), Ptboul (12-03-15)

  3. #2152
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι ακριβώς στη μέση. (πέρα από λαϊκισμούς VS ορθολογισμούς, δεξιούς vs αριστερούς, κλπ).

    Η Γερμανία δεν έπαψε ποτέ να είναι ένα κράτος ναζιστών (σε μεγάλη πλειοψηφία εκτιμώ) και η Ελλάδα ουδέποτε υποστηρίχθηκε από ευπατρίδες πολιτικούς (μη πω και πολίτες).

    Προχθές διάβασα το βιβλιαράκι του Καμύ ''Γράμματα σε έναν φίλο Γερμανό''. Αναζητήστε το. Θα εκπλαγείτε τι έγραφε το 1945.

    Λέτε Ευρώπη αλλά σκέφτεστε γη για στρατιώτες, σιτοβολώνες, ελεγχόμενες βιομηχανίες, καθοδηγημένη διανόηση. Μήπως υπερβάλλω; Τουλάχιστον όμως ξέρω ότι, όταν λέτε Ευρώπη, ακόμα και στις καλύτερες στιγμές σας, όταν παρασύρεστε από τα ίδια σας τα ψέματα, τίποτε δεν σας εμποδίζει να σκέφτεστε ένα πλήθος από πειθήνια έθνη που οδηγούνται από μία Γερμανία αφεντάδων προς ένα απίστευτο και αιματοκυλισμένο μέλλον. Θα ήθελα να συνειδητοποιήσετε καλά τούτη τη διαφορά: η Ευρώπη είναι για σας αυτός ο τόπος που περιβάλλεται από θάλασσες και βουνά, που χωρίζεται από φράγματα, ο σκαμμένος στα έγκατά του από ορυχεία, ο κατάσπαρτος με καλλιέργειες, όπου η Γερμανία παίζει μια παρτίδα με μοναδικό διακύβευμα το ίδιο το μέλλον της. Για μας όμως είναι αυτή η γη του πνεύματος όπου εδώ και είκοσι αιώνες συνεχίζεται η πιο καταπληκτική περιπέτεια του ανθρώπινου νου. Είναι αυτή η προνομιούχος αρένα όπου η πάλη του ανθρώπου της Δύσης ενάντια στον κόσμο, ενάντια στους θεούς, ενάντια στον εαυτό του, φτάνει σήμερα στην πιο συγκλονιστική φάση της. Όπως βλέπετε δεν υπάρχει κοινό μέτρο για σας και για μας.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. The Following 10 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    A8hnaios (12-03-15), bakalos (12-03-15), chrisgiapz3 (12-03-15), Driver M (13-03-15), katsaraios (13-03-15), Konstantinos E60 (12-03-15), Koyotte (12-03-15), nikos1400 (12-03-15), Nino (12-03-15), pilot (12-03-15)

  5. #2153
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ok, σύμφωνοι, γιατί μιλάμε και έχουμε πάρε δώσε ακόμα μαζί τους?

    γιατί ανεχόμαστε όλο αυτό το πράγμα? που είναι η μαγκιά μας, που είναι η υπερηφάνια? ή μήπως τελικά όλα είναι ένα παραμύθι.

    δλδ τι θέλουν να μας πείσουν? ότι ενώ μας φτύνουν και εμείς λέμε ψιχαλίζει, εμείς αντιστεκόμαστε? που είναι η αντίσταση οεο???

    μήπως μαθαίνουν the hard way ότι μαγκιές στο χέρι που ταίζει δεν παίζουν και δεν ξέρουν πως να τα μαζέψουν μετά μέσα στην χώρα?

    ίδια γεύση και συριζα. δεν έχουμε τπτ καλύτερο να περιμένουμε σε σχέση με τους προηγούμενους κλεφταράδες. ακριβώς τα ίδια σκατά και αυτοί.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (12-03-15), Leonidas_E39 (12-03-15), paganis (12-03-15), Ptboul (12-03-15)

  7. #2154
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή



    σας θυμίζει κάτι???
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. #2155
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αντι να χορευουν "αυτοί" πεντοζάλη μαλλον θα χορέψουμε εμεις harlem shake.


    https://www.iefimerida.gr/news/19584...diploy-eleghoy

  9. #2156
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    άλλη μια φορά για γέλια...

    ποια παράταξη έμεινε να είναι αντιμνημονιακή και με 3-4%????????????????????προβλέπω σε λίγους μήνες να έχουμε μεταγραφές στο επόμενο κόμμα που για αρχηγό έχει τον καινούριο ανδρέα παπανδρέου και δημοσκοπικές αναταράξεις...

    λες σιγά σιγά να δούμε μερικούς αριστερούς να γίνονται εθνικιστές?
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  10. #2157
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δε μου λές φίλε, γιατί μιλάμε μαζί τους? γιατί δεν παίρνουμε το καπελάκι μας και δρόμο? τι ανάστημα σηκώσαμε? πάμε καλά?

    οποιοσδήποτε άνθρωπος με λίγη αξιοπρέπεια θα του έλεγε, ρε άντε και γ@μ...εσύ και η γερμανία σου. δεν μας πληρώνεται τις αποζημιώσεις, δεν σας πληρώνουμε και εμείς. άντε για. κρατήστε τα λεφτά σας για την πάρτη σας, εμείς δεν τα θέλουμε.

    αφού τους δίνουμε το δικαίωμα να μας ξευτιλίζουν, θα μας ξευτιλίζουν. εγώ ξέρω ένα και ένα κάνουν δυο και όχι έντεκα. ο σόιμπλε μας φταίει, και όχι οι ουρακοτάγκοι που στέλνουμε επι δεκαετίες να μας κάνουν ρεζίλι δεξιά και αριστερά.

    ο λαός αποφάσισε ότι δεν θέλει άλλα παρε δώσε με αυτό το σχήμα. γιατί ακόμα και μετά απο κοντά 2 μήνες εμείς προσπαθούμε να τους πείσουμε για κάτι?

    αυτό δεν καταλαβαίνω. αυτό το @@ μας βρίζει και μας ξευτιλίζει. εμείς τι κάνουμε? που είναι τα δικά μας τα @@???

    τον ρωτήσανε και χθες στο μεγκα τον μπαρουφάκη για όλα αυτά τα λόγια του σόιμπλε και απλά είπε, ότι δεν θέλει να σχολιάσει. ε ναι ρε μλκ...που να σχολιάσεις αφού κρέμεσαι απο τα @@ του.ελπίζω να την είδατε την εκπομπή της άλλης της μ@λ@κος της τρέμη, για να δείτε ποιοι μας έκαναν εθνικά υπερήφανους.

    Γιατι μιλαμε μαζι τους? τωρα τι να απαντησω γιατι ειμαστε ισοτιμο (οσο και αν αυτοι δεν το θελουν) μελος της Ευρωπαικης ενωσης, δεν ειμαστε ουτε στο καφενειο ουτε στο γηπεδο με το που θυμωνουμε να παιρνουμε το καπελακι μας και να φευγουμε και να βριζουμε, ευτυχως που αυτοι που διαπραγματευονται δεν ειναι τοσο παρορμητικοι και επιπολαιοι.
    Οι Γερμανικες αποζημιωσεις που ειναι αλλο μεγαλο κεφαλαιο και ευχαριστως να το συζητησουμε σε καποιο αλλο νημα γιατι εδω θα χασουμε τη μπαλα.
    Οι αποζημιωσεις λοιπον εκτος απο διαπραγματευτικο Χαρτι και μεσο πιεσης ειναι ενα θεμα που θα λυθει σε Διεθνη δικαστηρια με οποιο αποτελεσμα βγει,,, θα δειξει!!
    Ο Βαρουφακης εκανε πολυ καλα και οποιος τον συμβουλεψε σοφα επραξε και δεν πηρε θεση στις γελειοτητες της σαυρας με τα χιλια συμπλεγματα, καλα εκανε λοιπον γιατι εγω ας πουμε θα εχανα την ψυχραιμια μου θα του εριχνα καντηλια και εκτος απο την εκτονωση δεν θα κερδιζα τιποτα τωρα ο μονος που εκτιθεται ειναι αυτος ο γελειος,
    Αλλα εκει που ποναει τελικα και αυτος και η κυβερνηση του ειναι οι αποζημιωσεις για αυτο τον επιασε τεταρταιος... Ειλικρινα θελω να δω που ειναι διατεθειμενη να φτασει η Ελληνικη κυβερνηση!!!.
    Απο την αλλη εχεις και δικιο τοσα χρονια αρκετα εχουμε ανεχτει απο τους ουνους με την βαρβαρη ιστορια τους, 5 χρονια τωρα μας βριζουν και μας δημιουργουν αισθηματα ενοχης και εμεις αντι να στραφουμε κατα τους στραφηκαμε ο ενας απεναντι στον αλλο μεταφεροντας τις ευθυνες.
    Τωρα στο εμεις τι κανουμε? ας δει ο ο καθενας μας σε προσωπικο επιπεδο πως μπορει να δειξει τη δυσαρεσκεια του σε αυτη τη πολιτικη τροποι υπαρχουν απο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης μεχρι και την καταναλωση...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Nino For This Useful Post:

    bakalos (13-03-15), katsaraios (13-03-15)

  12. #2158
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    συγνώμη, αλλά εγώ το ισότιμο μέλος το βλέπω μόνο ως εντελώς τυπικό όρο. μάλιστα θα έλεγα ότι μάλον είμαστε το σβέρκο της σφαλιάρας, όπου όλοι το βαράνε απλώς για διασκέδαση.

    ο μοναδικός λόγος που ο βαρουφάκης δεν μιλάει, είναι πολύ απλά γιατί τους έχουμε ανάγκη και όχι επειδή προτιμά να κρατήσει επίπεδο. ας μην κοροιδεύομαστε σε αυτό τουλάχιστον. κοινός κάνει την παλαβή.

    πραγματικά όμως εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι και απορώ γιατί δεν το καταλαβαίνετε και εσείς. έχουμε μία κυβέρνηση που θα έσκιζε το μνημόνιο, θα βαρούσε τα νταούλια και οι άλλοι θα χόρευαν, ότι αυτομάτως θα καταργούσαν τον ΕΝΦΙΑ που κάποια απο τα στελέχη τους μάλιστα μας έλεγαν προεκλογικά να μην πάμε να τα πληρώσουμε, το ότι την επόμενη μέρα θα μπούμε σε τροχιά ανάπτυξης, μπλα μπλα μπλα...

    πείτε μου τι απο αυτά έγινε? κανένα. το κυριότερο όλων, ήταν ότι ο λαός τους ψήφισε για να δώσουν δρόμο τους ξένους. εμείς όχι μόνο δεν τους δώσαμε, ανεχόμαστε και την κοροιδία τους.

    ξέρεις φίλε (είσαι και μεγαλύτερος), υπάρχουν στιγμές όπου η αξιοπρέπεια είναι μεγαλύτερη απο το συμφέρον και έρχεται πρώτη. εμείς εκτός του γεγονότος ότι προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι είμαστε κάτι που δεν είμαστε, μιλάμε όταν μας παίρνει και όπου δεν μας παίρνει σφυράμε κλέφτικα, με ανακοινώσεις τύπου...θα μου επιτρέψεις να μην σχολιάσω. (τουλάχιστον ρε φίλε, πες κάτι. δεν είπαμε να του βρίσεις τη μάνα, αλλά κάνε μια δήλωση...πες τουλάχιστον ότι δεν νομίζω πως τέτοιου είδους εκφράσεις αρμόζουν στον ΥΠΟΙΚ γερμανίας. εκτίθει την χώρα του. κάτι τέλος πάντων). απο την άλλη πάλι, είμαστε και εντελώς ανίκανοι στο να μπορέσουμε να συμμαζέψουμε τα του οίκου μας. ξες...έσοδα, έξοδα που λέγαμε...αλλά βλέπεις, οι άνθρωποι δεν είναι νούμερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thomelef : 12-03-15 στις 15:03
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (12-03-15), Panos 316T (12-03-15)

  14. #2159
    Εγγραφή
    31-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.443
    Thanked
    21234
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Τωρα στο εμεις τι κανουμε? ας δει ο ο καθενας μας σε προσωπικο επιπεδο πως μπορει να δειξει τη δυσαρεσκεια του σε αυτη τη πολιτικη τροποι υπαρχουν απο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης μεχρι και την καταναλωση...

    Εγώ όσο νάναι μιά δυσαρέσκεια για αυτή τη συνδικάλα της ΔΕΗ, την έχω.

    Κάτι άκουσα ότι άμα δεν πληρώνεις ΔΕΗ δεν το κόβουνε πλέον.

    Ισχύει ?

  15. The Following User Says Thank You to doctore For This Useful Post:

    Bitz (12-03-15)

  16. #2160
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο doctore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όσο νάναι μιά δυσαρέσκεια για αυτή τη συνδικάλα της ΔΕΗ, την έχω.

    Κάτι άκουσα ότι άμα δεν πληρώνεις ΔΕΗ δεν το κόβουνε πλέον.

    Ισχύει ?
    Βασιλη δεν καταλαβαινω τα bold με την συνδικαλα(?) και αυτα που εγραψα πως ενωνονται για βοηθα!!

Σελίδα 216 από 316 ΠρώτηΠρώτη ... 116166206214215216217218226266 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP