Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: BMW X1 vs. Mercedes GLK vs. Volvo XC60

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μονο το τριλιτρο εχει ερθει προς το παρον...
    ειναι οντως πολυ καλο!

  2. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι και να ειναι βαγγελη, κανενα luxury suv δεν ειναι σουμπαρου στην τετρακινηση και ουτε προκειται να γινει.
    αυτο νομιζω οτι εννοει ο φιλος...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Subarufan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες του τα!
    Πάντως το η ΜΒ για το GLK προσφέρει ως extra και το πακέτο "Off-Road" (και δεν μιλάμε για την εξωτερική εμφάνιση) το οποίο κάνει "παπάδες" (σύμμφωνα με συγκριτικά περιδικών του ειδικού τύπου).
    Το δικό μου το ήθελα προσανατολισμένο σε χρήση δρόμου (εκεί που το χρησιμοποιώ 99%) και δεν το "φόρεσα".
    Με το sport πακέτο ανάρτησης και ζαντολάστιχα που φοράω, έχω ένα ταχύτατο οικογενειακό με καλούς χώρους, ασφάλεια πολύ καλή χρτηστικότητα και οδηγική συμπεριφορά που εξασφαλίζει πάτημα όπως ένα πολύ καλά στημένο sedan.

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως ενα σημειο το καταφερε για αυτο και ισως ακομα ουτε φωνη ουτε ακροαση απο την νεα Χ3... ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα πρωτοπουλησει την χ1 ή την νεα χ3.
    Το να βγαλεις στη παραγωγη ενα μικρο suv δεν σημαινει μονο να μικρυνεις τις διαστασεις (και εκ των πραγματων τους χωρους), το θεμα ειναι να κτυπησεις στα μικροτερα κυβικα με αξιοπρεπεις επιδοσεις και την γνωστη οδηγικη απολαυση.
    Τωρα τι εχουν κανει νεα Χ1 3000 cc νεα χ3 3000 cc νεο χ5 3000 cc ή Χ1 2000cc και Χ3 παλι 2000 cc
    αν τωρα υπολογισει κανεις τις ιανοποιητικες εκτος δρομου δυνατοτητες αλλα τον σαφη προσδιορισμο του αυτοκινητου για on road εγω προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης της γραμμης παραγωγης.
    Αραγε ποιο ειναι το target group και ποιος ο "απεναντι"
    Θα με ενδιεφερε να ακουσω τις γνωμες σας.

    Μην ξεχνάμε ότι αυτό με τα κυβικά αφορά την Ελλάδα, σε άλλες χώρες δεν τους ενδιαφέρουν τόσο τα κυβικά όσο το τι αυτοκίνητο είναι (μικρό ή μεγάλο)!
    Σε αυτούς απευθύνεται το αυτοκίνητο!

  4. #14
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιαννη απευθυνονται σε μεγαλυτερο κοινο,με διαφορετικες αναγκες και δυνατοτητες...
    Ι donut understeer...

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η GLK είναι αναμφισβήτητα η καλύτερη για offroad καταστάσεις έναντι των άλλων δύο. Αλλά κατά τη γνώμη μου είναι πολύ άσχημη και φέρνει κάπως σε νεκροφόρα!

    Η Χ1 πάλι μου αρέσει εξωτερικά και οδηγικά φαντάζομαι ότι θα είναι αν μη τι άλλο αρκετά ενδιαφέρουσα (γονίδια είναι αυτ!ά). Αυτό που με χαλάει όμως είναι η ποιότητα του εσωτερικού για την οποία έχουν γίνει πολλά αρνητικά σχόλια από τον ειδικό τύπο. Παρότι η συναρμογή είναι κορυφαία (όπως σε όλες τις bmw), τα πλαστικά είναι σκληρά και δεν συνάδουν με τον πολυτελή χαρακτήρα του μοντέλου αλλά και με την υψηλή τιμή του. Αυτό για εμένα είναι μεγάλο foul, αφού δεν δέχομαι καμία bmw, ακόμα και entry level, να έχει μέτριας ποιότητας πλαστικά που σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούνται από το (υψηλό) κόστος του αυτοκινήτου, αλλά και από τον πολύ καλό σε αυτό το σημεία ανταγωνισμό. Τώρα όσον αφορά στους κινητήρες, μέχρι στιγμής είναι απλά εκτός συναγωνισμού για τα ελληνικά δεδομένα. Όταν μπει κανας δίλιτρος βενζινοκινητήρας, ή ακόμα καλύτερα όταν στο μέλλον μπει κανένα turbo, τότε το ξανασυζητάμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver M : 29-12-09 στις 21:41
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP