Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 88

Θέμα: nox sensor - κιτρινη ενδειξη μηχανης

  1. #21
    Εγγραφή
    05-03-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    45
    Thanked
    24
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται με ηλεκτρονικό τρόπο, με επίσημη διαδικασία καθαρισμού της ίδιας της bmw. Γίνεται αποθείωση στον αισθητήρα. Το μόνο που χρειάζεται μετά την ηλεκτρονική διαδικασία είναι ένα μισάωρο καλό ξεμπούκωμα που το αυτοκίνητο λειτουργεί για 30 λεπτά με άλλη χαρτογράφιση για να καθαρίσει. Ο αισθητηρας είναι πλήρως λειτουργικός . Δεν κρύβεται η βλάβη κάτω από το χαλάκι. Λύνεται με εργοστασιακό τρόπο.
    Αν άλλοι επισκευαστές δεν το ξέρουν ή δεν θέλουν να το κάνουν για να πουλάνε ανταλλακτικά , δεν μπορώ να ξέρω.
    Δεν μπορώ να πω παραπάνω λεπτομέρειες καθώς αποτελεί δουλειά επαγγελματία. Είναι ο ίδιος που επισκευάζει τα ηλεκτρομοτερ στα xdrive ,τα μεσαια διαφορικά στα X5 και άλλα πολλά που λένε ότι δεν γίνονται.
    δεν νομίζω κανείς να κρύβει πράγματα (αφενός δεν έχει κέρδος, αφετέρου είναι κοροϊδία) η διαδικασία που αναφέρεσαι άφορα τον καταλύτη NOX (ωω ναι υπάρχει και αυτό!) με εντελώς άλλο κωδικό βλάβης και όχι τον αισθητήρα ενημερώσου καλύτερα γιατί η ημιμάθεια είναι χειρότερη .

  2. #22
    Εγγραφή
    18-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επειδή έχει μεγάλη σημασία το τι γράφουμε, πώς το γράφουμε και τι θέλουμε τελικά να πούμε με αυτό που γράφουμε, ας τα πάρουμε από την αρχή.
    Πριν μία εβδομάδα έκανες λόγο για "σβήσιμο βλάβης με επιτυχία" σε αισθητήρα NOx καθώς και ότι "μία ακόμα ακριβή και συχνή βλάβη έγινε επισκευάσιμη".
    Στο ερώτημα που σου θέσαμε,τι εννοείς με το "σβήσιμο βλάβης με επιτυχία", μετά από μία εβδομάδα, μας απαντάς:
    ότι υπάρχει το ενδεχόμενο η βλάβη να επανεμφανιστεί (άρα δεν είναι σίγουρο ότι η βλάβη είναι επισκευάσιμη),
    ότι ο αισθητήρας ΝΟx που μου άλλαξαν ως ελαττωματικό, κατά 99% δεν ήταν ελαττωματικός και
    ότι υπάρχει η διαδικασία αποθείωσης, για την οποία κάνεις λόγο ως να πρόκειται για επτασφράγιστο μυστικό, που τη γνωρίζουν μόνο λίγοι επισκευαστές και οι υπόλοιποι δεν την γνωρίζουν ή δεν την εφαρμόζουν, για να σε πιάσουν "κώτσο" και να σου "πασάρουν" το καινούριο ανταλλακτικό.

    Επειδή, όταν λόγω του ελαττωματικού μου αισθητήρα NOx, το έψαξα πάρα πολύ πριν κάνω το οτιδήποτε, δεδομένου του υψηλού κόστους του ανταλλακτικού, ας αναφέρω κι εγώ τις απόψεις μου.
    Όταν η ίδια βλάβη έχει εμφανιστεί σε δύο αυτοκίνητά μου ίδιας χρονολογίας, στην παλιά μου BMW Ε87 LCI, παραγωγή 1/08, όπου εμφανίστηκε γύρω στις 20.000 km και αλλάχθηκε εντός εγγύησης, και στο τωρινό μου BMW E91 LCI, παραγωγή 10/08, όπου εμφανίστηκε γύρω στις 50.000 km,
    Όταν σε ένα ανταλλακτικό έχει αλλάξει ο ίδιος ο προμηθευτής που το κατασκευάζει,
    Όταν σε ένα ανταλλακτικό έχει αλλάξει το ίδιο το part number,
    Όταν σε εξουσιοδοτημένο σου παραδέχονται off the record ότι αλλάζουν (εντός ή εκτός εγγύησης) αισθητήρες NOx με μεγάλη συχνότητα,
    Όταν σε εξουσιοδοτημένο, του οποίου είμαι πολύ καλός πελάτης, δέχονται (μετά από μεγάλες πιέσεις, είναι η αλήθεια), να αντικαταστήσουν τον αισθητήρα NOx με καινούριο αισθητήρα NOx (αποδεχόμενοι ότι πρόκειται για ελαττωματικό ανταλλακτικό), παρότι είμαι εκτός εγγύησης, κι εγώ να πληρώσω μόνο την εργασία,χωρίς να κάνουν, προς τιμήν τους, την κλασική πατέντα να το περάσουν σε εγγύηση άλλου αυτοκινήτου, αλλά αφού πήραν έγκριση από τη BMW Hellas, κατόπιν σχετικού αιτήματος (αυτό για όσους κατηγορούν τα εξουσιοδοτημένα - μόνο ένα εξουσιοδοτημένο θα μπορούσε να προσφέρει τέτοια τεχνική υποστήριξη),
    τουλάχιστον εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο αισθητήρας ΝΟx ΕΙΝΑΙ ελαττωματικός και ΔΕΝ είναι επισκευάσιμος.

    Σημειωτέον ότι, ως προανέφερα, πριν την αντικατάσταση μου είχαν σβήσει τη βλάβη ηλεκτρονικά 2-3 φορές (σιγά το πράγμα, στην τελική, το να σβήσεις μία βλάβη στο διαγνωστικό), ενώ μου είχαν κάνει και τη διαδικασία της αποθείωσης (το λεγόμενο και "DE-NOx"), για την οποία διαδικασία έχει σταλεί και επίσημη οδηγία της BMW σε όλα τα εξουσιοδοτημένα, αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε γιατρειά στο πρόβλημα.

    (Εάν θεωρούμε ως επισκευή την αποθείωση, την οποία τώρα μόλις τώρα μας ανέφερες, ενώ πριν έκανες λόγο μόνο για -προφανώς ηλεκτρονικό- "σβήσιμο βλάβης", τουλάχιστον σε εμένα, όπως και σε άλλους υποθέτω, η αποθείωση δεν δούλεψε).

    Τέλος, να αναφέρω ότι παρότι στην αρχή θεωρούσα τον αισθητήρα NOx ως ένα επουσιώδες στην όλη λειτουργία του αυτοκινήτου ανταλλακτικό, εδώ και 5-6 μήνες που μου τον αντικατέστησαν με καινούριο, το αυτοκίνητο αισθάνομαι ότι έχει γίνει αγνώριστο, πολύ πιο ζωντανό και ίσως λίγο πιο οικονομικό (ελπίζω να μην πρόκειται για placebo effect).

    Πού θέλω να καταλήξω;
    Επειδή ο αισθητήρας NOx είναι μία συχνότατη και ακριβή βλάβη που ταλαιπωρεί αρκετούς κατόχους BMW, ας μην παίζουμε με τον πόνο τους.
    Εάν είμαστε απολύτως σίγουροι, έχοντας επιχειρήματα και διαπιστωμένα εμπειρικά αποτελέσματα, για κάποιον διαφορετικό τρόπο επίλυσης του προβλήματος, εκτός από την αντικατάσταση του αισθητήρα, ας τον προτείνουμε με συγκεκριμένο τρόπο (συνεργείο, κόστος, χρόνος, διαδικασία).
    Εάν, όμως, ακόμη το ψάχνουμε και δεν είμαστε σίγουροι για τα αποτελέσματα, καλύτερα να αποφεύγουμε να κάνουμε λόγο για "επισκευάσιμη βλάβη".

    Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

  3. The Following 7 Users Say Thank You to Ε91 For This Useful Post:

    A8hnaios (09-05-15), aristent (16-10-13), Kazakos Garage (16-10-13), kerk (16-10-13), Ptboul (16-10-13), s42performance (16-10-13), θανασης Φιλιππου (16-10-13)

  4. #23

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s42performance Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομίζω κανείς να κρύβει πράγματα (αφενός δεν έχει κέρδος, αφετέρου είναι κοροϊδία) η διαδικασία που αναφέρεσαι άφορα τον καταλύτη NOX (ωω ναι υπάρχει και αυτό!) με εντελώς άλλο κωδικό βλάβης και όχι τον αισθητήρα ενημερώσου καλύτερα γιατί η ημιμάθεια είναι χειρότερη .
    Το στυλάκι αυτό στα φιλαράκια σου. Καταλυτες Nox είναι όλοι οι τριοδικοί καταλυτες. Αυτό που ίσως να εννοείς εσύ είναι το nsr (nox storage reduser) αλλά αυτό βρίσκεται στα "blue performance" δηλαδή στα ντίζελ που πανε να πιάσουν eurο 6. Τα Ν43 δεν εχουν τέτοιο. Εξ ορισμού δηλαδή είσαι λάθος.

  5. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ε91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχει μεγάλη σημασία το τι γράφουμε, πώς το γράφουμε και τι θέλουμε τελικά να πούμε με αυτό που γράφουμε, ας τα πάρουμε από την αρχή.
    Πριν μία εβδομάδα έκανες λόγο για "σβήσιμο βλάβης με επιτυχία" σε αισθητήρα NOx καθώς και ότι "μία ακόμα ακριβή και συχνή βλάβη έγινε επισκευάσιμη".
    Στο ερώτημα που σου θέσαμε,τι εννοείς με το "σβήσιμο βλάβης με επιτυχία", μετά από μία εβδομάδα, μας απαντάς:
    ότι υπάρχει το ενδεχόμενο η βλάβη να επανεμφανιστεί (άρα δεν είναι σίγουρο ότι η βλάβη είναι επισκευάσιμη),
    ότι ο αισθητήρας ΝΟx που μου άλλαξαν ως ελαττωματικό, κατά 99% δεν ήταν ελαττωματικός και
    ότι υπάρχει η διαδικασία αποθείωσης, για την οποία κάνεις λόγο ως να πρόκειται για επτασφράγιστο μυστικό, που τη γνωρίζουν μόνο λίγοι επισκευαστές και οι υπόλοιποι δεν την γνωρίζουν ή δεν την εφαρμόζουν, για να σε πιάσουν "κώτσο" και να σου "πασάρουν" το καινούριο ανταλλακτικό.

    Επειδή, όταν λόγω του ελαττωματικού μου αισθητήρα NOx, το έψαξα πάρα πολύ πριν κάνω το οτιδήποτε, δεδομένου του υψηλού κόστους του ανταλλακτικού, ας αναφέρω κι εγώ τις απόψεις μου.
    Όταν η ίδια βλάβη έχει εμφανιστεί σε δύο αυτοκίνητά μου ίδιας χρονολογίας, στην παλιά μου BMW Ε87 LCI, παραγωγή 1/08, όπου εμφανίστηκε γύρω στις 20.000 km και αλλάχθηκε εντός εγγύησης, και στο τωρινό μου BMW E91 LCI, παραγωγή 10/08, όπου εμφανίστηκε γύρω στις 50.000 km,
    Όταν σε ένα ανταλλακτικό έχει αλλάξει ο ίδιος ο προμηθευτής που το κατασκευάζει,
    Όταν σε ένα ανταλλακτικό έχει αλλάξει το ίδιο το part number,
    Όταν σε εξουσιοδοτημένο σου παραδέχονται off the record ότι αλλάζουν (εντός ή εκτός εγγύησης) αισθητήρες NOx με μεγάλη συχνότητα,
    Όταν σε εξουσιοδοτημένο, του οποίου είμαι πολύ καλός πελάτης, δέχονται (μετά από μεγάλες πιέσεις, είναι η αλήθεια), να αντικαταστήσουν τον αισθητήρα NOx με καινούριο αισθητήρα NOx (αποδεχόμενοι ότι πρόκειται για ελαττωματικό ανταλλακτικό), παρότι είμαι εκτός εγγύησης, κι εγώ να πληρώσω μόνο την εργασία,χωρίς να κάνουν, προς τιμήν τους, την κλασική πατέντα να το περάσουν σε εγγύηση άλλου αυτοκινήτου, αλλά αφού πήραν έγκριση από τη BMW Hellas, κατόπιν σχετικού αιτήματος (αυτό για όσους κατηγορούν τα εξουσιοδοτημένα - μόνο ένα εξουσιοδοτημένο θα μπορούσε να προσφέρει τέτοια τεχνική υποστήριξη),
    τουλάχιστον εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο αισθητήρας ΝΟx ΕΙΝΑΙ ελαττωματικός και ΔΕΝ είναι επισκευάσιμος.

    Σημειωτέον ότι, ως προανέφερα, πριν την αντικατάσταση μου είχαν σβήσει τη βλάβη ηλεκτρονικά 2-3 φορές (σιγά το πράγμα, στην τελική, το να σβήσεις μία βλάβη στο διαγνωστικό), ενώ μου είχαν κάνει και τη διαδικασία της αποθείωσης (το λεγόμενο και "DE-NOx"), για την οποία διαδικασία έχει σταλεί και επίσημη οδηγία της BMW σε όλα τα εξουσιοδοτημένα, αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε γιατρειά στο πρόβλημα.

    (Εάν θεωρούμε ως επισκευή την αποθείωση, την οποία τώρα μόλις τώρα μας ανέφερες, ενώ πριν έκανες λόγο μόνο για -προφανώς ηλεκτρονικό- "σβήσιμο βλάβης", τουλάχιστον σε εμένα, όπως και σε άλλους υποθέτω, η αποθείωση δεν δούλεψε).

    Τέλος, να αναφέρω ότι παρότι στην αρχή θεωρούσα τον αισθητήρα NOx ως ένα επουσιώδες στην όλη λειτουργία του αυτοκινήτου ανταλλακτικό, εδώ και 5-6 μήνες που μου τον αντικατέστησαν με καινούριο, το αυτοκίνητο αισθάνομαι ότι έχει γίνει αγνώριστο, πολύ πιο ζωντανό και ίσως λίγο πιο οικονομικό (ελπίζω να μην πρόκειται για placebo effect).

    Πού θέλω να καταλήξω;
    Επειδή ο αισθητήρας NOx είναι μία συχνότατη και ακριβή βλάβη που ταλαιπωρεί αρκετούς κατόχους BMW, ας μην παίζουμε με τον πόνο τους.
    Εάν είμαστε απολύτως σίγουροι, έχοντας επιχειρήματα και διαπιστωμένα εμπειρικά αποτελέσματα, για κάποιον διαφορετικό τρόπο επίλυσης του προβλήματος, εκτός από την αντικατάσταση του αισθητήρα, ας τον προτείνουμε με συγκεκριμένο τρόπο (συνεργείο, κόστος, χρόνος, διαδικασία).
    Εάν, όμως, ακόμη το ψάχνουμε και δεν είμαστε σίγουροι για τα αποτελέσματα, καλύτερα να αποφεύγουμε να κάνουμε λόγο για "επισκευάσιμη βλάβη".

    Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.
    Φιλικά και χωρις παρεξήγηση ρώτα πρώτα και μάθε πόσο κόσμο έχω βοηθήσει εδώ μέσα και μετά κάθησε να γράψεις τις αιχμές σου.
    Κατα αρχάς συγγνώμη που δεν παρακολουθουσα το θέμα νυχθημερων για να σου απαντήσω με καθυστέρηση δευτερολέπτων.
    Αυτά τα "προφανώς εννοούσες" και μετά είπες και και και τα προσπερνώ.
    Εσύ που αλλάξες ΝΟχ στα 20.000 , σε άλλες 20.000 σου λέει κανεις ότι δεν θα ξανααψει; ΌΧΙ απαντώ εγώ. Με το ίδιο σκεπτικό απάντησα εγώ ότι φυσικά και θα ξανααψει.
    Όταν αλλάζουμε τους πολλαπλασιαστες με το τσουβάλι ξέρουμε ότι δεν θα ξαναχαλασουν εεεε; Για δες το αντίστοιχο θρεντ να δεις πόσες φορές αλλάζει ο μέσος κάτοχος.
    Το θεωρώ θράσος λοιπόν να μου λες ότι παίζω με τον πόνο τον ιδιοκτητών. Όταν έχω στην κατοχή μου και Ε90 και Ε87 που ειναι θέμα χρόνου να ανάψει το λαμπάκι. Θα έπαιζα αν έλεγα ότι πήραμε 25-35 χιλιαρικα αμάξι και δεν ειναι τίποτα να δώσουμε και ενα 500αρικο.

    Καλο θα ηταν ενα τέτοιο πέσιμο να το έκανες σε κανέναν περιστασιακό χρήστη που θα έμπαινε εδώ για να πει καμια αρλουμπα. Σε ανθρώπους που ειναι εδώ απο την ίδρυση αυτού του ιστοχωρου και εχουν ξοδέψει κάποιες ώρες να βοηθήσουν φίλους, καλό θα ηταν να προσέξεις πριν τους προσβάλεις.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    alexm (16-10-13), Nick bmwlover (27-12-13), PANOS-E60 (16-10-13)

  7. #25
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή





    5η φορας που την πατας Σπυρο, εγω μετραω!!!!!ααχχαχαχα

  8. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    @Spara τι πάει να πει την πατάει? Κατακριτέα κάθε προσωπική επίθεση. Μπορούμε να έχουμε ένα πολιτισμένο διάλογο και καθένας να πει τις απόψεις του με επιχειρήματα και να είναι έτοιμος ακόμα και λάθος να κάνει.Λυπάμαι ιδιαίτερα που "του την πέσανε" έτσι, αν αυτό εννοείς.

    Ο Σπύρος απο την καλή του την καρδιά θέλει να βοηθήσει και να μοιραστεί την πολύτιμη εμπειρία του. Τώρα όποιος θέλει τον πιστεύει, όποιος δεν θέλει πάλι δικαίωμα του (προσωπικά πιστεύω αυτός θα χάσει).

    Κατά την προσωπική μου εμπειρία, εγώ τον Σπύρο τον εμπιστεύομαι γιατί είναι άνθρωπος με πραγματικές γνώσεις και έχει βοηθήσει άπειρο κόσμο, απο οσα χρόνια τον ξέρω απο την συμμετοχή του σε φόρουμ (οχι μόνο σε αυτό, αλλά και στο προηγούμενο)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-10-13 στις 13:55



  9. The Following 5 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    alexm (16-10-13), Bitz (14-11-13), Nick bmwlover (27-12-13), PANOS-E60 (16-10-13), Ptboul (16-10-13)

  10. #27
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ξερω πολυ καλα ,και ο Σπυρος τι σημαινει οτι την παταει....
    Πολλοι χρηστες εδω μεσα οχι μονο δεν ξερουν καποια πραγματα αλλα δεν θελουν να μαθουν, αλλοι ξερουν, αλλοι νομιζουν οτι ξερουν ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ...
    Κανενα ειδος δεν ειναι κατακριτεο...
    Κατακριτεο ειναι το "ειρωνικο" στυλακι, σε ανθρωπους που απαντουσαν συνεχεια σε βλαβες και "τεχνικα"...
    Κατακριτεο ειναι το "επικριτικο" στυλακι και οχι η συζητηση με "επιχειρηματα"
    Κατακριτεο επισης ειναι να ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΖΕΙ και η ομαδα το "ειρωνικο" στυλακι.

    Το την παταει ειναι συγκεκριμενα περιστατικα!
    Την εχω πατησει και γω... απλα καταλαβα καποια πραγματα, και γενικα αρχισα να μην δεχομαι καποια πραγματα!

  11. The Following 6 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    alexm (16-10-13), BILL007 (16-10-13), Kostas_1 (16-10-13), Nick bmwlover (27-12-13), PANOS-E60 (16-10-13), Ptboul (16-10-13)

  12. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω πολυ καλα ,και ο Σπυρος τι σημαινει οτι την παταει....
    Πολλοι χρηστες εδω μεσα οχι μονο δεν ξερουν καποια πραγματα αλλα δεν θελουν να μαθουν, αλλοι ξερουν, αλλοι νομιζουν οτι ξερουν ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ...
    Κανενα ειδος δεν ειναι κατακριτεο...
    Κατακριτεο ειναι το "ειρωνικο" στυλακι, σε ανθρωπους που απαντουσαν συνεχεια σε βλαβες και "τεχνικα"...
    Κατακριτεο ειναι το "επικριτικο" στυλακι και οχι η συζητηση με "επιχειρηματα"
    Κατακριτεο επισης ειναι να ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΖΕΙ και η ομαδα το "ειρωνικο" στυλακι.

    Το την παταει ειναι συγκεκριμενα περιστατικα!
    Την εχω πατησει και γω... απλα καταλαβα καποια πραγματα, και γενικα αρχισα να μην δεχομαι καποια πραγματα!
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Σπύρο, τα ίδια πράγματα έγραψα και εγώ.Κακό δεν είναι να πει κάποιος τη γνώμη του,αλλά να προσπαθήσει να μάθει αν κάνει λάθος και να μην την πέφτει προσωπικά σε άλλους. Συμφωνώ 100% σε αυτά που γράφεις, δεν διαφωνώ ούτε στο ελάχιστο. Απλά αν κάθε φορά που μας την πέφτανε ήταν να τα παρατάμε, δεν θα είχα ξαναγράψει εδώ και πολλά χρόνια. Εδω μπορεί να στην πέσουν (και μου την έχουν πέσει) για πολύ πιο απλά πράγματα.

    ΔΕΝ ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΣΑ ούτε εγώ, ούτε κάποιος άλλος της ομάδας, πουθενά αυτό το στυλάκι!ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! Είδες κάπου το αντίθετο?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 16-10-13 στις 14:14



  13. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    PANOS-E60 (16-10-13), spar@ (16-10-13)

  14. #29
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Σπύρο, τα ίδια πράγματα έγραψα και εγώ.Κακό δεν είναι να πει κάποιος τη γνώμη του,αλλά να προσπαθήσει να μάθει και να μην την πέφτει προσωπικά σε άλλους. Συμφωνώ 100% σε αυτά που γράφεις, δεν διαφωνώ ούτε στο ελάχιστο. Απλά αν κάθε φορά που μας την πέφτανε ήταν να τα παρατάμε, δεν θα είχα ξαναγράψει εδώ και πολλά χρόνια. Εδω μπορεί να στην πέσουν (και μου την έχουν πέσει) για πολύ πιο απλά πράγματα.

    ΔΕΝ ΕΠΙΔΟΚΙΜΑΣΑ ούτε εγώ, ούτε κάποιος άλλος της ομάδας, πουθενά αυτό το στυλάκι!ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ! Είδες κάπου το αντίθετο?
    αστο Βασιλη δεν ηταν για σενα...
    η συζητηση απο μενα τελειωνει εδω!

  15. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    BILL007 (16-10-13)

  16. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αστο Βασιλη δεν ηταν για σενα...
    η συζητηση απο μενα τελειωνει εδω!
    ΟΚ Σπύρο!
    Ξέρω ότι έχεις δίκιο σε αυτά που έγραψες και καλά έκανες Με έχει πνίξει και εμένα αυτό το συναίσθημα πολλές φορές...

    Απλά πάντα σκέφτομαι κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό



  17. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Ptboul (16-10-13)

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP