Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 97

Θέμα: Πάνε τα cup :/

  1. #41
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos_e93 Εμφάνιση μηνυμάτων



    Μα τι παθαίνετε σε αυτό το forum και αρπάζεστε ??
    Αν δεν σας αρέσει το αντικείμενο ή ο χρήστης που κάνει το θέμα
    πολύ απλά μην σχολιάζετε ή λέτε τον χαζό μεταξύ σας, μιας και είστε
    γνώστες και γω ανίδεος χαζοκοντράκιας

    Εγώ πολύ όμορφα και ξεκάθαρα, ρώτησα μήπως το συμβατικό,
    κρατήσει καλύτερα το αμάξι ... γιατί πολύ απλά ήθελα να το διευκρινίσω

    Όσο για το ψάρεμα ναι αγαπητέ μου ψαρεύει και ας έχει 4παρα άλογα
    και όχι 800 όπως λες, στην Ελλάδα ζούμε όχι Γερμανία, ακόμα και ένα
    γήπεδο μπάσκετ έχει καλύτερη προσφυση, αν εξαιρέσεις την Εγνατία
    Μας δουλευεις???

    Διελυσες στο δρομο ενα σετ λαστιχα σε τεσσερεις μηνες. Πριν τα λαστιχα τιναξες δισκο πλατο στον αερα, γιατι προφανως το εχεις τεντωσει το αμαξι στο πρωτη δευτερα τριτη. Πας κανεις πατηματα, σε καποια δηλωνεις και λιγοτερα αλογα. Πηγες τρεις μερες σερρες για πατηματα, και ερχεσαι εδω και ντεμεκ παρεξηγιεσαι που σε λεμε κοντρακια? Παρτο αλλιως γιατι θα βρεις. Τι το κακο εχει να εισαι κοντρακιας δλδ?

    Απο την αλλη, οκ...η εμπειρια σου στο αθλημα και γενικοτερα στο θεμα αμαξι ειναι μηδαμινη, αφου δεν λες να καταλαβεις οτι τοαμαξι που πειρες, συμπεριφερεται οπως πρεπει να συμπεριφερεται. Ειναι πισωκινητο, με 400 αλογα. Και θα σπινιαρει, και θα ψαρευει, και θα χορευει, και θα κωλιαζει. Αυτα τα κανουνε και πισωκινητα με 150 αλογα, ποσο μαλον το δικο σου. Λες για τα λαστιχα, και αναφερεσαι σε λαστιχα που κρατανε πολυ δυνατοτερα και πολυ πιο δυστροπα αυτοκινητα αοο το δικο σου. Αρα, μην μας λες οτι θελεις κατι καλυτερο, το καλυτερο στο ειπε ο χριστοφορος.

    Γενικα, αντι να ψαχνεσαι με πραγματα που δεν παιζουν και σεναρια που δεν υπαρχουν, κοιτα να μαθεις το αμαξι σου και να το πηγαινεις εσυ και οχι αυτο.

    Λυσεις σου εδωσαν ανθρωποι που ασχοληθηκαν με το θεμα, διαβασε το ποστ του δημητρη τουρμποντογκ προσεκτικα για πιεσεις και διαστασεις και κοιτα τι θα κανεις.

    Τα καπ που αναφερεις οτι δεν κρατανε, ανθρωποι με μικτη οδηγηση κανοντας τα παντα και τους βγαζουν ενα χρονο ανετα. Προφανως και το εχεις ξεσκισει το αμαξι και σε καθε πρασινο την κανεις ταπα. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ξαναλεω.

    Βαλε ξανα καπ πισω, να λιωσουν μαζι με τα μπροστινα. Να ξερεις παντως οτι με λαθος σχολη εχεις μπλεξει. Ειναι προφανες οτι δεν ειναι για σενα αυτο το αμαξι. Εσυ σε κανα εβο η σκουμπυ επρεπε να εισουνα γραμμενος.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Azurius (27-07-13), chrisgiapz3 (27-07-13), doctore (28-07-13), joseph (28-07-13), Leonidas_E39 (27-07-13), nikos valvetronic (27-07-13), soc12r (28-07-13)

  3. #42
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Νικο βαλε οτι λαστιχο σε παιρνει οικονομικα, ετσι κι αλλιως δεν θα κρατησει. Ειναι πολλα τα αλογα για χαλια δρομους, οπως ειπε ο Θωμας το προβλημα που εχεις με το ψαρεμα το εχουν αμαξια με 150 αλογα.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    NikosE92 (27-07-13), soc12r (28-07-13), Thomelef (27-07-13)

  5. #43
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας δουλευεις???

    Διελυσες στο δρομο ενα σετ λαστιχα σε τεσσερεις μηνες. Πριν τα λαστιχα τιναξες δισκο πλατο στον αερα, γιατι προφανως το εχεις τεντωσει το αμαξι στο πρωτη δευτερα τριτη. Πας κανεις πατηματα, σε καποια δηλωνεις και λιγοτερα αλογα. Πηγες τρεις μερες σερρες για πατηματα, και ερχεσαι εδω και ντεμεκ παρεξηγιεσαι που σε λεμε κοντρακια? Παρτο αλλιως γιατι θα βρεις. Τι το κακο εχει να εισαι κοντρακιας δλδ?

    Απο την αλλη, οκ...η εμπειρια σου στο αθλημα και γενικοτερα στο θεμα αμαξι ειναι μηδαμινη, αφου δεν λες να καταλαβεις οτι τοαμαξι που πειρες, συμπεριφερεται οπως πρεπει να συμπεριφερεται. Ειναι πισωκινητο, με 400 αλογα. Και θα σπινιαρει, και θα ψαρευει, και θα χορευει, και θα κωλιαζει. Αυτα τα κανουνε και πισωκινητα με 150 αλογα, ποσο μαλον το δικο σου. Λες για τα λαστιχα, και αναφερεσαι σε λαστιχα που κρατανε πολυ δυνατοτερα και πολυ πιο δυστροπα αυτοκινητα αοο το δικο σου. Αρα, μην μας λες οτι θελεις κατι καλυτερο, το καλυτερο στο ειπε ο χριστοφορος.

    Γενικα, αντι να ψαχνεσαι με πραγματα που δεν παιζουν και σεναρια που δεν υπαρχουν, κοιτα να μαθεις το αμαξι σου και να το πηγαινεις εσυ και οχι αυτο.

    Λυσεις σου εδωσαν ανθρωποι που ασχοληθηκαν με το θεμα, διαβασε το ποστ του δημητρη τουρμποντογκ προσεκτικα για πιεσεις και διαστασεις και κοιτα τι θα κανεις.

    Τα καπ που αναφερεις οτι δεν κρατανε, ανθρωποι με μικτη οδηγηση κανοντας τα παντα και τους βγαζουν ενα χρονο ανετα. Προφανως και το εχεις ξεσκισει το αμαξι και σε καθε πρασινο την κανεις ταπα. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ξαναλεω.

    Βαλε ξανα καπ πισω, να λιωσουν μαζι με τα μπροστινα. Να ξερεις παντως οτι με λαθος σχολη εχεις μπλεξει. Ειναι προφανες οτι δεν ειναι για σενα αυτο το αμαξι. Εσυ σε κανα εβο η σκουμπυ επρεπε να εισουνα γραμμενος.

    Δεν έχω όρεξη να δουλεύω κανέναν

    Διάβασε μία το αρχικό μου ποστ + τα επόμενα και θα καταλάβεις
    ότι έχω εμπεδώσει τη νοοτροπία του αυτοκινήτου με αυτά τα άλογα
    και τη ροπή ( 380 είναι βασικά, πότε δήλωσα λιγότερα ? αν εξαιρέσεις το θέμα με τον pilot, που πραγματικά που αν ήξερα τη συνέχεια, δεν θα κανα τίποτα )

    ΞΑΝΑΛΕΩ, δεν ήρθα να πω ότι τα cup είναι για τίποτα ... ΡΩΤΗΣΑ
    μήπως υπάρχει κάποια άλλη εταιρεία, που ίσως έχει καλύτερο κράτημα ! ! !
    Λέτε ότι τα cup είναι το καλύτερο για προσφυση και το δέχομαι, αλλά
    δεν το ξερα πριν, γι αυτό και ρώτησα, ξαναλέω ! ! !

    Δεν είπα ότι είναι κακό να δηλώνεις κοντράκιας, αλλά η αντιμετωπιση
    σε κάθε θέμα που ανοίγω μόνο φιλική δεν είναι, δίχως να έχω πειράξει
    ποτέ κανεναν σας ... Oταν βλέπω επιθετικες απαντήσεις του τύπου
    ''σε κάθε φανάρι το σπας'' ( που το ξέρεις αλήθεια ? ) που τείνουν
    να χαρακτηρίζονται ως ασαφή και αυθαίρετα συμπεράσματα, αναμένομενο
    είναι το εκλάβω αμυντικά και να αντιδράσω


    Το ότι με μάθατε και με αξιολογείτε
    γύρω από ένα αυτοκίνητο δεν σημαίνει πως με μάθατε
    και σαν άνθρωπο και δεν θα μπω στη διαδικασία να σας πείσω
    για το αντίθετο, για αυτό και λείπω από τον καφέ, γιατί εκεί που
    ξέρω, ότι δεν έχω θέση, απέχω

    Ευχαριστώ και θα σας απαλλάξω από τη παρουσία
    και θα κοιτάξω να γραφτώ όπως είπες, σε κάνα tunerspower or something μιας και κει έχω θέση

  6. #44
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπλοκέ έχεις βάλει; Αν όχι, αυτο ειναι που θα κανει μεγάλη διάφορα στο αμάξι σου κ όχι τα λάστιχα.
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  7. The Following 5 Users Say Thank You to EVERGET For This Useful Post:

    BILL007 (28-07-13), doctore (28-07-13), kostas1.6 (29-07-13), soc12r (28-07-13), Thomelef (27-07-13)

  8. #45
    Εγγραφή
    10-09-11
    Περιοχή
    Under the hood
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.162
    Thanked
    1967
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε Νικόλα αμάν ρε φίλε. Μην αρπάζεσαι με το παραμικρό. Κάθε άλλο παρά επιθετική δεν είναι η συμπεριφορά του Θωμά. Και να στο πω και αλλιώς για να κάθονται όλοι αυτοί σε αυτό το θρεντ και να μιλάνε και να σου λένε αυτά που λένε, είναι επειδή αφενός νοιάζονται και αφετέρου ξέρουν κάτι παραπάνω απο εσένα. Σίγουρα ο γραπτός λόγος πάντα παρεξηγείται.

    Και για να το θέσω διαφορετικά, γ@μησα εγώ (ξέρω κίτρινη κάρτα απο τους mod) και αυτοκίνητα, η λαμαρίνα δεν κάνει τον άνθρωπο. Η παρέα μετράει. Με την λογική αυτή εγώ ούτε σε φωτογραφία δεν έπρεπε να υπάρχω. Άσε τις μ@λ@κίες κι έλα καμιά μέρα να τα πούμε απο κοντά! Π@π@ρ@!!!!!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Azurius For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (27-07-13), Thomelef (27-07-13)

  10. #46
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Azurius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Νικόλα αμάν ρε φίλε. Μην αρπάζεσαι με το παραμικρό. Κάθε άλλο παρά επιθετική δεν είναι η συμπεριφορά του Θωμά. Και να στο πω και αλλιώς για να κάθονται όλοι αυτοί σε αυτό το θρεντ και να μιλάνε και να σου λένε αυτά που λένε, είναι επειδή αφενός νοιάζονται και αφετέρου ξέρουν κάτι παραπάνω απο εσένα. Σίγουρα ο γραπτός λόγος πάντα παρεξηγείται.

    Και για να το θέσω διαφορετικά, γ@μησα εγώ (ξέρω κίτρινη κάρτα απο τους mod) και αυτοκίνητα, η λαμαρίνα δεν κάνει τον άνθρωπο. Η παρέα μετράει. Με την λογική αυτή εγώ ούτε σε φωτογραφία δεν έπρεπε να υπάρχω. Άσε τις μ@λ@κίες κι έλα καμιά μέρα να τα πούμε απο κοντά! Π@π@ρ@!!!!!
    Πραγματικα φίλε μου, χαμογελαστά γράφω, θυμό δεν έχω, παρά μόνο
    μια ιδέα απογοήτευσης για μια λανθασμένη εντύπωση που ίσως έχω δώσει

    From me, no hard feelings, just talk

  11. The Following 3 Users Say Thank You to NikosE92 For This Useful Post:

    Azurius (27-07-13), chrisgiapz3 (27-07-13), Thomelef (27-07-13)

  12. #47
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ασε μας ρε νικολακη. Ασε μας ρε αγορι μου...

    Ρωτας αν τα συμβατικα ειναι καλυτερα απο ημισλικ στο κρατημα...τι απαντηση περιμενεις δλδ πανω σε αυτο?

    Τι εμπεδωσες για το αμαξι δλδ και μου ψαχνεσαι για το πως να μην ψαρευει αμαξι 380 αλογων πισωκινητο που ξεκιναει ταπα? Ελεος...

    Επιθετικα. Τι επιθετικα ρε???αφου σου μιλανε και δεν καταλαβαινεις. Και ναι, εισαι κοντρακιας και δηλωσες αλλα με τον παιλοτ. Το εκανες, τελος. Δεν αλλαζει.

    Φιλαρακι. Ακουσε να δεις, γιατι εισαι και μικρουλης. Αναλογα με τις πραξεις σου και τα γραπτα σου. Κρινεσαι κιολα. Το οτι το μεγαλυτερο ποσοστο αυτων που σε εχουνε γνωρισει προσωπικα και ασχολουνται με το αυτοκινητο μετα την δευτερη τριτη ερωτηση που κανεις στη λενε, εχει νανκανει με σενα και κανεναμ αλλο.

    Τελος, επειδη ειναι φανερο οτι εισαι νεος στο αθλημα, ακου τι σου λεν οι αλλοι, και βαζε και το μυαλο σου να σκεφτει. Δεν μπορει να ρωτας για το αν θα σε κρατησει στον δρομο ενα συμβατικο λαστιχο απο ενα πισταδικο. Ειναι χαζο...

    Διαλεξε τι θες. Θελεις γκριπ τρελο με οποιο κοστος? Ξεχνας τα συμβατικα. Θελεις διαρκεια ζωης και περισσοτερο χορο, παρε συμβατικα. Λαστιχο που μολις μιζαρεις να ειναι σε θερμοκρασια λειτουργιας, να μην κανει τσικ και να αντεχει ενα χρονο σε καθημερινο πιωμα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

    Στην περιπτωση σου, δυο πισινα καπ, ειναι η καλυτερη και οικονομικοτερη επιλογη.

    Γενικοτερα για το αμαξι σου, αντι να κοιτας πως να το κανεις δυνατοτερο, ψαξου λιγο με καμμια αναρτηση, κανα καλο διαφορικο, να δεις και διαφορα.

    Μην ψαχνεις ομως λυσεις οι οποιες δεν υπαρχουν. Το γιατι εσυ αρπαζεσαι, δεν με ενδιαφερει καθολου, γιατι προφανως εισαι μυγιαγγιχτος, ενω για καταστασεις οου εσυ ο ιδιος εχεις αναφερει και εχεις κανει σε πειραζει οταν στις αναφερουν οι αλλοι.

    Χαλαρωσε και ψαξου. Και αν δεν θελεις να σε λενε κοντρακια και κουλο για το αμαξι σου, σταματα να αναφερεις για κοντρες και πατηματα, σταματα να λες οτι φοβασαι να στριψεις το αμαξι, σταματα να λες οτι φοβασαι να ξεκινησεις με τσ ηλεκτρονιμα στο οφ, και ολα τα αλλα που λες οταν ερχεσαι στην παρεα. Κρατα τα για τον εαυτο σου εφοσων σε πειραζει οταν στα αναφερουν.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (27-07-13), Leonidas_E39 (27-07-13), nikos valvetronic (27-07-13)

  14. #48
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θωμα μιλας του παιδιου λες και σου ζητησε λεφτα ειτε για να αλλαξει τα λαστιχα ειτε για να αλλαξει δισκο πλατο.Γουστο του καπελο του στην τελικη αν θελει να το ξεσκιζει και να αλλαζει καθε 2 μηνες μοτερ.Δανεικα σου ζηταει?
    Εχεις αποψη για την ερωτηση που εθεσε?Αν ναι πες την του παιδιου.Το οτι του αρεσει να κανει πατηματα εσενα που σε ενοχλει?

  15. The Following User Says Thank You to mitsos_chania For This Useful Post:

    deepBLUE (27-07-13)

  16. #49
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν για τα Vredestein Sessada μου έχουν πει καλά λόγια και είναι και οικονομικά.

  17. #50
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να καταλαβω που βγαζεις αυτο το συμπερασμα.

    Καταρχην για να ξεκαθαρισουμε κιολα, χεστηκα για γο τι θα κανει ο νικος και ο καθε νικος με το αμαξι του, η για τινχρηση το εχει. Δικο του ειναι, οτι θελει το κανει.

    Απο το πρωτο κιολα ποστ εγραψα τη γνωμη μου, του ειπα και αλλα δυο τρια πρσγματα που θα μπορουσε να κοιταξει.

    Το τι χρηση κανει ο νικος και γιατι το εχει,.εκτος απο δικο του θεμα, ειναι και γνωστο. Οποτε και δεν υπαρχει και λογος να αρπαζεται. Αλωστε δεν ειναι κακο να εισαι στην τσιτα ολη την ωρα με το αμαξι. Αλλα μην μου λεει για αυθαιρετα συμπερασματα, οταν του αναφερω δεδομενα. Εχουμε και αλλους φιλους κοντρακηδες που περναμε ωραια και δεν παρεξηγιομαστε οταν τους λεμε κοντρακηδες και οτι ξεσκιζουν το αμαξι.

    Μιλαμε για λαστιχα, μας λεει αυτα που μας λεει.

    Τες πα, για πες μας τωρα και εσυ την δικη σου λυση στο προβλημα του νικου. Οπως καταλαβες, ο νικος εχει πισω καπ φυτιλια, τα μπροστα του σε σαφως καλυτερη κατασταση, ενω ψαχνει λαστιχο που να ειναι ζεστο σε 1,5 χιλιομετρο γιατι στα τρκα παρκαρει για να πιει ποτο, να μιην κανει κιχ και ψαρεματα(γιατι φοβατε μην του φυγει, αλλα δεν το λεμε γιατι θα τον πειραξει), και να κρατανε και για κανα χρονο.

    Για πες, για πες...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  18. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Panos 316T (29-07-13)

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP