Σελίδα 11 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 178

Θέμα: Renault Clio 1.5 90 Dci

  1. #101
    Εγγραφή
    17-12-11
    Μηνύματα
    567
    Thanked
    1529
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, μου άρεσε, θα το αγόραζα με κλειστά μάτια, αλλά το να δώσω το Ε60 11.000 ευρώ, να τσοντάρω άλλα 6.000 και σε ένα χρόνο το Clio να έχει 9.000 τιμή μεταπώλησης και το E60 10.000 δεν το κάνω.

    Την αγγελία θα την βάλω το Σ/Κ αλλά με τιμή Γερμανίας και ανάλογο ύφος στις παρατηρήσεις. Το συννεφάκι πάνω απ' το κεφάλι έσκασε, θα κάνω από αλλού οικονομία, το αυτοκίνητο το παντρεύτηκα αλλά θα γίνω γραφικός στο car έτσι για το γαμώτο.
    Έλεγα να το πω,Άρη,τόσες μερες που παρακολουθώ το θέμα.
    Οικονομοτεχνικά κυρίως,δε σε συμφέρει η όλη συναλλαγή,πέραν του ότι θα το βαρεθείς το κουβαδακι (οποιο κι αν ειναι αυτό...) γρήγορα.
    Βάλε την αγγελία και βλέπεις.Το ίδιο έχω κάνει κι εγώ κάποιες ημέρες με το δικό μου (αγγελία στο car,με προοπτική αγοράς οικογενειακού με μικρότερα πάγια έξοδα) και υπάρχει αγοραστικό ενδιαφέρον.
    Μερικοί βεβαια δεν καταλαβαίνουν ότι τα καθαρά αυτοκίνητα και τα γούστα πληρώνονται. Επειδή έχει γεμίσει το car με χρέπια εισαγωγής,θέλουν να πάρουν τα μπουμπούκια σε τιμή ξεφτίλα. Πάρε το χρέπι ρε φίλε και μην το συγκρίνεις με το δικό μου,γιατί με προσβάλλεις.
    Εν πάση περιπτώσει,καλή επιτυχία σε όλο το εγχείρημα,αν και προσωπικά διαφωνώ με την κίνησή σου,υπό τους όρους που θέτεις (οικονομία στο μισό,γρήγορη απόσβεση κλπ).Εξ ορισμού η αγορά καινούριου αυτοκινήτου,στις παρούσες οικονομικές συνθήκες αλλά και γενικότερα) συνεπάγεται γρήγορη και μεγάλη απαξίωση.
    Πάντα φιλικά.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Ε91 For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (27-06-13), Konstantinos E60 (28-06-13), nikos1400 (28-06-13), PANOS-E60 (27-06-13), S8N (27-06-13)

  3. #102
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες, μου άρεσε, θα το αγόραζα με κλειστά μάτια, αλλά το να δώσω το Ε60 11.000 ευρώ, να τσοντάρω άλλα 6.000 και σε ένα χρόνο το Clio να έχει 9.000 τιμή μεταπώλησης και το E60 10.000 δεν το κάνω.

    Την αγγελία θα την βάλω το Σ/Κ αλλά με τιμή Γερμανίας και ανάλογο ύφος στις παρατηρήσεις. Το συννεφάκι πάνω απ' το κεφάλι έσκασε, θα κάνω από αλλού οικονομία, το αυτοκίνητο το παντρεύτηκα αλλά θα γίνω γραφικός στο car έτσι για το γαμώτο.
    καλο αυτο θα γλιτωσεις απ το μπορντελο το renault...και τα γαλλικα σκουπιδια που κυκλοφορουν στους δρομους....

  4. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    S8N (27-06-13)

  5. #103
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αρη αν θελεις να το βαλεις και στο mobile.de και στο autoscout24.de σου φτιαχνω αγγελια οποτε θελεις. Ηρθε πηρε Γερμανος Ε90 320si απ'το χωριο μου που το ειχε βαλει στο mobile.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    Konstantinos E60 (28-06-13), nikos1400 (28-06-13), Ptboul (28-06-13), S8N (27-06-13)

  7. #104
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υποστηριζω τιποτα.... ΔΕΝ ΚΑΙΩ ΤΙΠΟΤΑ....
    απ το 1ο ποστ εισαι αρνητικος με το renault, και γενικα υπαρχει ταση για θαψιμο σε ολα τα γαλλικα...
    πρωτη τοποθετηση εχει λαστιχα michelin μουφα και αυτα?

    https://www.renault.com.gr/services/warranty.html
    5 χρονια εγγυηση...

    οσο για τις μλκς των περιοδικων για αποστασεις φρεναρισματος κλπ, εγω δεν καθομαι να διαβαζω παραμυθια, τεστ ντραιβ και το βλεπεις μονος σου...

    Δεν ξερεις αν το εχω οδηγησει και την γνωμη μου, ο Αρης που θα δωσει και τα χρηματα, το οδηγησε και του αρεσε, ποιος ο λογος να πεισω τον Αρη οτι δεν του αρεσε?
    Δεν προσπαθω να προμοταρω τιποτα γιατι δεν εχω οφελος απο τιποτα, προσπαθω να εχω μια φωνη λογικης....Υπαρχουν στην μικρη/μεσαια κατηγορια πολυ πιο οικονομικα αυτοκινητα απο τα ψευτογερμανικα!
    Αν επαιρνα αυτοκινητο δεν θα επαιρνα το κλιο, ισως δεν επαιρνα καν renault δεν μαρεσουν, αλλα δεν θα προσπαθησω να πεισω κανεναν να μην παρει renault γιατι αν ξεχασεις οτι το 19 και το πρωτο μεγκαν ηταν προβληματικα, ειναι πολυ καλα αυτοκινητα...
    Πρωτον: μη διαφωνεις μαζι μου.
    Αν πω οτι ο γαϊδαρος πεταει, την επομενη μερα η επικαιροτητα θα ειναι τιγκα σε αεροπορικα ατυχηματα γαϊδαρων και η φωτογραφια της ημερας γεματη με γαϊδαρους σε σχηματισμο σμηνους.

    Δευτερον
    Εδω δεν ειναι μερος ελευθερης επικοινωνιας, ανταλλαγης αποψεων και προβληματισμου.
    Αν θες τετοιο φορουμ να πας στο ινδυμεδια παρεα με τους αλλοιθωρα αριστεριζοντες αναρχοαυτονομους φιλους σου να τα βρειτε παρεα.

    Τριτον και σημαντικοτερον.
    Εχεις ξεχασει ποιος ειμαι, οχι εδω μεσα, αλλα "εκει εξω" οποτε οι επιλογες σου και η αποψη σου περιοριζονται στις εξης δυο: απο γεραμματα και σε δρυινο η απο αδιαλλαξια και σε τσιμεντο.

    Τεταρτον, ανοιξε καμερα να δω αν εισαι ορθιος οταν διαβαζεις ολα αυτα.

    Πεμπτον, ειπα ο αρης δεν θα παρει κλιο.
    Ο Αρης λοιπον, δεν θα παρει κλιο.

    Εκτον δεν εχει γιατι βαρεθηκα.
    Θα τα ξαναπουμε σε δυο εβδομαδες.
    Διαλεξε, η θα μπαναριστεις μονος σου η θα σου στειλω το τικετο για τη γαλαζια παραλια.

    Πολυ φιλικα ολα αυτα και χωρις ιχνος εμπαθειας στο ατομο σου, με σεβασμο στα δικαιωματα σου και την προσωπικοτητα σου.

    Επισης, δυναμει των εξουσιων με τις οποιες ειμαι περιβεβλημενος, της συμπαντικης αρμονιας που με οδηγει και τις φωνες που ακουω στο κεφαλι μου, απο εδω και στο εξης, απαγορευω την οποια αναφορα σε ρενω κλιο.
    Εκτος αν παραστει μεγαλη αναγκη, οποτε θα χρησιμοποιηθει με μετρο και μετα απο πολυ σκεψη του μελους που θα το τολμησει.

  8. The Following 10 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (27-06-13), Bitz (28-06-13), chrisgiapz3 (27-06-13), jkourkoulis (28-06-13), Konstantinos E60 (28-06-13), Leonidas_E39 (27-06-13), nikos1400 (28-06-13), PANOS-E60 (27-06-13), Ptboul (28-06-13), S8N (27-06-13)

  9. #105
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλο αυτο θα γλιτωσεις απ το μπορντελο το renault...και τα γαλλικα σκουπιδια που κυκλοφορουν στους δρομους....
    Είχα Clio II 1.6 me 110 άλογα. Εκείνο με τις διπλές τριάκτινες ζάντες (3 ακτίνες χοντρές και 3 λεπτές). Έραβε λέμε. Έστριβε σαν καρτ. Είχε και ωραίο ήχο. Το πούλησε ο πατέρας μου για να μη σκοτωθώ.

  10. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    Ptboul (28-06-13)

  11. #106
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eτσι οπως τα λεει η γρια ειναι spare!!!!
    Για παραδειγμα.
    Αυτο το παιδι, εχει μελλον.
    Θα παει πολυ μπροστα μια μερα στη ζωη του.
    Λαμπρος νεος.

  12. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    S8N (27-06-13)

  13. #107
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτον: μη διαφωνεις μαζι μου.
    Αν πω οτι ο γαϊδαρος πεταει, την επομενη μερα η επικαιροτητα θα ειναι τιγκα σε αεροπορικα ατυχηματα γαϊδαρων και η φωτογραφια της ημερας γεματη με γαϊδαρους σε σχηματισμο σμηνους.

    Δευτερον
    Εδω δεν ειναι μερος ελευθερης επικοινωνιας, ανταλλαγης αποψεων και προβληματισμου.
    Αν θες τετοιο φορουμ να πας στο ινδυμεδια παρεα με τους αλλοιθωρα αριστεριζοντες αναρχοαυτονομους φιλους σου να τα βρειτε παρεα.

    Τριτον και σημαντικοτερον.
    Εχεις ξεχασει ποιος ειμαι, οχι εδω μεσα, αλλα "εκει εξω" οποτε οι επιλογες σου και η αποψη σου περιοριζονται στις εξης δυο: απο γεραμματα και σε δρυινο η απο αδιαλλαξια και σε τσιμεντο.

    Τεταρτον, ανοιξε καμερα να δω αν εισαι ορθιος οταν διαβαζεις ολα αυτα.

    Πεμπτον, ειπα ο αρης δεν θα παρει κλιο.
    Ο Αρης λοιπον, δεν θα παρει κλιο.

    Εκτον δεν εχει γιατι βαρεθηκα.
    Θα τα ξαναπουμε σε δυο εβδομαδες.
    Διαλεξε, η θα μπαναριστεις μονος σου η θα σου στειλω το τικετο για τη γαλαζια παραλια.

    Πολυ φιλικα ολα αυτα και χωρις ιχνος εμπαθειας στο ατομο σου, με σεβασμο στα δικαιωματα σου και την προσωπικοτητα σου.

    Επισης, δυναμει των εξουσιων με τις οποιες ειμαι περιβεβλημενος, της συμπαντικης αρμονιας που με οδηγει και τις φωνες που ακουω στο κεφαλι μου, απο εδω και στο εξης, απαγορευω την οποια αναφορα σε ρενω κλιο.
    Εκτος αν παραστει μεγαλη αναγκη, οποτε θα χρησιμοποιηθει με μετρο και μετα απο πολυ σκεψη του μελους που θα το τολμησει.
    πως να διαφωνησω μαζι σου γμτ....

    Αρη μακρυα απ το renault ειναι σαπιο, με σαπια πλαστικα, μακρυααα!!!!!!!!

    αφηνω την τυχη μου στο φορουμ στη διαθεση του Προεδρου.

  14. The Following User Says Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Stamatis (27-06-13)

  15. #108
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτον: μη διαφωνεις μαζι μου.
    Αν πω οτι ο γαϊδαρος πεταει, την επομενη μερα η επικαιροτητα θα ειναι τιγκα σε αεροπορικα ατυχηματα γαϊδαρων και η φωτογραφια της ημερας γεματη με γαϊδαρους σε σχηματισμο σμηνους.

    Δευτερον
    Εδω δεν ειναι μερος ελευθερης επικοινωνιας, ανταλλαγης αποψεων και προβληματισμου.
    Αν θες τετοιο φορουμ να πας στο ινδυμεδια παρεα με τους αλλοιθωρα αριστεριζοντες αναρχοαυτονομους φιλους σου να τα βρειτε παρεα.

    Τριτον και σημαντικοτερον.
    Εχεις ξεχασει ποιος ειμαι, οχι εδω μεσα, αλλα "εκει εξω" οποτε οι επιλογες σου και η αποψη σου περιοριζονται στις εξης δυο: απο γεραμματα και σε δρυινο η απο αδιαλλαξια και σε τσιμεντο.

    Τεταρτον, ανοιξε καμερα να δω αν εισαι ορθιος οταν διαβαζεις ολα αυτα.

    Πεμπτον, ειπα ο αρης δεν θα παρει κλιο.
    Ο Αρης λοιπον, δεν θα παρει κλιο.

    Εκτον δεν εχει γιατι βαρεθηκα.
    Θα τα ξαναπουμε σε δυο εβδομαδες.
    Διαλεξε, η θα μπαναριστεις μονος σου η θα σου στειλω το τικετο για τη γαλαζια παραλια.

    Πολυ φιλικα ολα αυτα και χωρις ιχνος εμπαθειας στο ατομο σου, με σεβασμο στα δικαιωματα σου και την προσωπικοτητα σου.

    Επισης, δυναμει των εξουσιων με τις οποιες ειμαι περιβεβλημενος, της συμπαντικης αρμονιας που με οδηγει και τις φωνες που ακουω στο κεφαλι μου, απο εδω και στο εξης, απαγορευω την οποια αναφορα σε ρενω κλιο.
    Εκτος αν παραστει μεγαλη αναγκη, οποτε θα χρησιμοποιηθει με μετρο και μετα απο πολυ σκεψη του μελους που θα το τολμησει.


    Ζητω το Εθνος..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 30-08-13 στις 20:48
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    Bitz (28-06-13), giannis_compact (28-06-13), Stamatis (27-06-13)

  17. #109
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως να διαφωνησω μαζι σου γμτ....

    Αρη μακρυα απ το renault ειναι σαπιο, με σαπια πλαστικα, μακρυααα!!!!!!!!

    αφηνω την τυχη μου στο φορουμ στη διαθεση του Προεδρου.
    Εξυπνος ειναι ο ανθρωπος που αλλαζει γνωμη.
    Εισαι εξυπνος ανθρωπος.
    Και εσυ μια μερα θα προκοψεις.

  18. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    spar@ (27-06-13)

  19. #110
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητω το Εθνος..
    Δακρυσα.
    Ενας λυγμος βγηκε απο το στερνο μου.

    Με συγκινησες.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    giannis_compact (28-06-13), Leonidas_E39 (27-06-13), spar@ (27-06-13), Z4 DCT (27-06-13)

Σελίδα 11 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP