Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 26

Θέμα: [E46] προβλημα γρυλος παραθύρου

  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E46] προβλημα γρυλος παραθύρου

    Καλησπερα παιδια.Εχω ενα προβλημα που με βαζανιζει τον τελευταιο καιρο.Εχοντας λιγο ανοιχτο-εως τερμα ανοιχτο το παραθυρο και κλεινοντας την πορτα ακουγεται ενας θορυβος,ο οποιος δειχνει οτι ολο το παραθυρο κουνιεται μεσα στην πορτα και ακουγεται απιστευτα σπαστικα και δε θυμιζει σε τιποτα αυτοκινητο bmw.Το αλλο προβλημα ειναι οταν ειναι τερμα κλειστο το παραθυρο.Σε ολες τις λακκουβες ακουγεται ενα κρακ κρακ.Λυνοντας την ταπετσαρια ειδα οτι εκεινο το πλαστικο πραγματακι που ανεβο-κατεβαινει εχει κενό και γιαυτο ακουγονται αυτοι οι θορυβοι.Οπου κι αν πηγα μου μιλησαν για κομπλε γρυλο--->110 ευρω περιπου.Καμια αλλη λυση?Ψαχνοντας βρηκα αυτο:https://cgi.ebay.de/BMW-E46-Fensterh...item20afdb82e5
    Μπορει να γινει τιποτα λετε?Πολλα τα 110 ευρω για εναν σπαστικο τριγμο.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αυτο που εβαλες ειναι ολοκληρο το σετ με τα συρματοσχοινα αυτο που χρειαζεσαι στην ουσια ειναι αυτο https://cgi.ebay.de/BMW-E46-Fensterh...item20afb6097a αλλα αν ακους και τπτ κρακκρακ οταν το ανεβοκατεβαζεις παρε το 1 σετ και αλλαξε και τις ντιζες!!

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μα και το κρακ κρακ απ'αυτα δεν ακουγεται?Και αυτο πως θα το αλλαξω,γινεται να βγουν αυτα τα πλαστικα που ειναι φαγωμενα και εχουν κενο και να μπουν αυτα τα καινουρια ή ειναι καμια πατατα?

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οχι το κρακ κρακ ειναι απ τα συρματοσχοινα αυτα ειναι κουμπωτα και με μια βιδουλα αν θυμαμαι καλα ναι βγαινουν ευκολα δεν ειναι τπτ το φοβερο παρε το 1 σετ και βλεπεις και αλλαζεις δεν ειναι και καμια περιουσια εξαλλου!!!!ψαξε στο αμερικανικο ebay windows regulator λεγονται!!! εχει πιο φθηνες τιμες!!

  5. #5
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτα που εβαλες φιλε μου ειναι για σενταν.Στο δικο μου που ειναι κομπακτ θα κανουνε?την αλλαγη λες μπορω να την κανω και μονος?Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω σκασει με δαυτα...

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ναι οκ στη τυχη το βρηκα αυτο αλλα λογικα πρεπει να φορας του κουπε εσυ!! ψαξε στο αμερικανικο και βαλε κομπακτ!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και πως θα τα αλλαξω?Λες να ωγαλω τα δικα μου πρωτα να δω αν απλα εχει λασκαρει η βιδα και υστερα να κανω την παραγγελια??

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    συνηθως φαγωνεται αυτο το πλαστικο και παιζει το τζαμι δλδ ανεβοκατεβαινει στραβα γι ααυτο κανει κρακ κρακ οταν ειναι κλειστο!!!αλλα εφοσων χτυπαει και στο κλεισιμο της πορτας ειναι μαλλον και φαγωμενοι οι οδηγοι και ισως να ειναι λασκαρισμενος ο γρυλος!!!δυστυχως δεν ειμαι μαντης να σου πω ακριβως τι εχει αλλα σιγουρα ειναι και απο αυτους τους οδηγους!!αν πιανουν λιγο τα χερια σου δεν θα δυσκολευτεις να τους αλλαξεις!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    15-03-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δυστυχως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω στο sedan E46 που εχω και χρειαστηκε να αλλαξω ολους τους γρυλους με τον καιρο εκτος του οδηγου...οι ανθρωποι απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι υποφερουν ολα τα μοντελα αυτα.Το ποσο αν θυμαμαι καλα ηταν τα 140E Θεωρω οτι ειναι απαραδεκτο να συμβαινει αυτο σε τετοια αυτοκινητα και δεν μιλαω μονο για 3αρες αλλα εχω ακουσει και σε μεγαλυτερα BMW οτι συμβαινει το ιδιο.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ναι δυστηχώς έτσι είναι...Και στα Χ5 πέφτανε τα παράθυρα...Ασε...Μεγάλο δράμα αυτοί οι γρύλοι...

    Να ρωτήσω κάτι σχετικό?Αν ανοίξουμε την επένδυση με πολύ προσοχή (κοπιδάκι και τσικι τσικι γύρω γύρω βγάζουμε τη μαύρη μόνωση) αποκτούμε πρόσβαση στο σύστημα του γρύλου.Μετά όμως με τι την ξαναβάζουμε στη θέση της,για να μην έχουμε φόβο να μπάξουμε νερά έπειτα???



Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP