Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: [E46] προβλημα γρυλος παραθύρου

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    η μονωση ειναι κολλημενη με την γνωστη '' μαστιχα/τσιχλα κλπ'' οποτε την βγαζουμε και ξανακολλαει μετα!!!!αν δεν κολλαει λογο παλαιοτητας(μετα απο πολλα χρονια μπορει να εχει ξεραθει)μπορουμε να την κολλησουμε με μπαμπριζοκολλα(αλλα βγαινει δυσκολα μετα)η να παρουμνε απο κανενα λαμαρινα λιγη τετοια μαστιχα!!δυστυχως για να αγορασουμε μαλλον δεν συμφερει γιατι παει περιπου 30ε το καρουλι το οποιο ειναι αρκετα μετρα και δεν αξιζει τον κοπο!!

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξέρεις απο που μπορώ να πάρω αυτό το καρούλι?ή πως να το ζητήσω?Δεν θέλω να βάλω μπαρμπριζόκολλα...
    Ευχαριστώ...



  3. #13

    Προεπιλογή

    Εγω παντως πιστευω οτι και εδω παιζει ρολο η συντηρηση ,η προσοχη και η σχολαστικοτητα!
    Δηλαδη το κατα ποσο κοπαναμε τις πορτες, κατα ποσο καθαριζουμε τους οδηγους των παραθυρων και τις τσιμουχες, αν λιπαινουμε που και που τα λαστιχακια με σιλικονη, αν ρεγουλαραμε ποτε μετα απο τοσα χρονια τα παραθυρα και και και...
    Βεβαια θα μου πειτε δεν ειναι δυνατον να κυνηγαω τα παιδια ή οποιον μπαινει ,να μην κοπανησει την πορτα, ή να ειμαι με ενα σπρει σιλικονης στο χερι...Λογικο και αυτο

  4. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις απο που μπορώ να πάρω αυτό το καρούλι?ή πως να το ζητήσω?Δεν θέλω να βάλω μπαρμπριζόκολλα...
    Ευχαριστώ...
    αυτο το καρουλι μπορεις να το παρεις απο μαγαζια με χρωματα και υλικα αυτοκινητοη απο καποιον γνωστο σου λαμαρινα να του πεις να σου δωσει λιγο να κανεις την δουλεια σου ειναι κριμα να παρεις 10 μετρα τι να το κανεις?

  5. #15
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    72
    Thanked
    15
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το καρουλι μπορεις να το παρεις απο μαγαζια με χρωματα και υλικα αυτοκινητοη απο καποιον γνωστο σου λαμαρινα να του πεις να σου δωσει λιγο να κανεις την δουλεια σου ειναι κριμα να παρεις 10 μετρα τι να το κανεις?
    πωσ το ζηταμε ομωσ?

  6. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μμμμ αυτο ειναι τωρα το ωραιο........ περιεγραψε του το ειναι ενα μαυρο κορδονι που ειναι κολλα αλλα δεν στεγνωνει μαστιχα/ματζουνι το λενε οι λαμαριναδεσ αλλα αν πας στο μαγαζι θα το καταλαβουν!!!συνηθος ειναι σε καρουλια των 10μ με 3 λωριδες δλδ συνολο 30μ

  7. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο το καρουλι μπορεις να το παρεις απο μαγαζια με χρωματα και υλικα αυτοκινητου
    Ξέρουμε κανα τέτοιο εδώ στην Αθήνα που να το έχει σίγουρα?



  8. #18
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Με θερμο αερα Βασιλη!Στο σημειο που κολλαει η μονωση απο μεσα,διοχετευουμε θερμο αερα(μπορει να γινει και με δυνατο πιστολακι για τα μαλλια,αλλα υπαρχει και ειδικο πιστολι bosch,για παραδειγμα)και ετσι η μονωση ξανα-κολλαει στη θεση της οπως ηταν και καλυτερα!

  9. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Thans Γιάννη!Ωστόσο θα ήθελα να αγοράσω απο αυτό το υλικό γιατί το θέλω και για αλλού... Kανείς κάνα παραπάνω info?



  10. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρε Μπιλη πηγαινε σε ενα μαγαζι με χρωματα αυτοκινητου και παρε! ολα αυτα τα μαγαζια εχουν μην αγχωνεσαι!!!με τοπιστολακι αν ζεστανεισ την μεμβρανη............θα την κλαις!!!!!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP