Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Διπλωμα μηχανης

  1. #21
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsakirakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για το βουνο δεν κανει. Θα πας σε enduro....
    Γιατι δεν κανει????Στενο ειναι ,ελαυφρυ ειναι ,βρωμογκαζο εχει, την ροπη του 4χρονου επισης...

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το ειχα αφησει το θεμα γιατι τρεχω πολυ τελευταια με διαφορα. Σημερα βρηκα χρονο να παρω τηλ. γιατι ολο το αφηνα για μετα και στο τελος το ξεχνουσα.

    Παιρνω στη 1 σχολη, δεν απαντανε. Παιρνω στο πατερα του φιλου ενος φιλου, δεν απανταει. Καλυτερα μαλλον, γιατι ο φιλος εκανε 2-3 μηνες να το βγαλει αφου ο δασκαλος πεταει χαρταετο και ειναι χααααααλαρος. Απογευμα ολα αυτα. Παιρνω στη 3η σχολη "με 20 ετη εμπειριας" και το σηκωνει μια γυναικα η οποια μασαει τσιχλα σαν να το κανει επιδεικτικα. Δεν ειχε ιδεα για τιμες, ελειπε ο υπευθυνος, να καλεσω απο βδομαδα. Στην ερωτηση μου σχετικα με το νεο νομο και το "μπουφαν/μποτες" κλπ μου απανταει η θεα "εε ενταξει και τι σε νοιαζει να το μαθεις τωρα?". Οχι μωρη, θα αρχισω να βγαζω χαρτια παραβολα και μαθηματα (που ουτε για αυτα ηξερε κοστος) για να μου πειτε στο τελος χωρις την ενδυση δεν δινεις. Τα οποια εχω απο τον πατερα μου, αλλα ειναι απαντηση αυτη?

    Τα μονα χρησιμα που εμαθα απο αυτη ηταν τα:
    1. 2 φωτο
    2. Διπλωμα
    3. Ταυτοτητα
    4. 27,02¤ παραβολο ΔΟΥ και ακομα ενα των 6¤

    Τα οποια ειναι γνωστα.

    Αι στο διαολο να κλεισετε αχρηστοι. 20 χρονια εμπειριας. Νομιζω πως εξαντλησα τις σχολες της περιοχης, θα κοιταξω αλλου.

  3. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Ptboul (06-07-13)

  4. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Α Παπα !!!
    Γίνονται τέτοια πράγματα εκτός δημοσίου ;;;;;

  5. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    Ptboul (06-07-13)

  6. #24
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προχθές έδινα τις εξετάσεις για το δίπλωμα, γιατί λόγω εξεταστικής πήγαν όλα 1-1.5 μήνα πίσω. Ευτυχώς πέρασα και περιμένω πλέον το δίπλωμα σε περίπου 3 εβδομάδες.

    - Εξετάσεις χωρίς εξοπλισμό δεν δίνεις. Κράνος, παντελόνι, μπουφάν, μποτάκια (ή έστω παπούτσια που να καλύπτουν αστράγαλο). Και όταν δίνεις στις 3 το μεσημέρι καλοκαίρι είναι μεγάλη δοκιμασία... Θα νιώσεις σαν τους οδηγούς αγώνων μετά από αγώνα, -2lt νερού από τον ιδρώτα.
    Επίσης, καλό θα είναι να κάνεις κανένα μάθημα με το παντελόνι και τα μποτάκια να συνηθίσεις, γιατί έχει ορατή διαφορά από το να το οδηγάς με βερμούδα/τζιν και sneakers. Δεν είσαι τόσο άνετα όσο έχεις συνηθίσει πάνω στην μηχανή.

    - Το αν θα περάσεις είναι θέμα εξεταστή και δασκάλου. 1-2 λαθάκια μπορεί να συγχωρεθούν αν είναι σε καλή μέρα ο εξεταστής και ο δάσκαλος θέλει να σε βοηθήσει να περάσεις και όχι να κοπείς ώστε να ξαναπάρει χρήματα από 2η παράσταση.. Όλα αυτά με την λογική ότι δεν λαδώνεις, αλλά δίνεις με τον κανονικό τρόπο. Αν λαδώσεις περνάς ακόμα και να πέσει κάτω η μηχανή εν ώρα εξέτασης...

    - Για τα παράβολα είσαι σίγουρος ότι είναι μόνο τόσα? Για μένα που δεν είχα δίπλωμα μηχανής καθόλου, αλλά μόνο αυτοκινήτου νομίζω ήταν 80-90 ευρώ.

    - Σε ποια περιοχή είσαι? Γιατί σημασία έχει πού κάνουν μάθημα οι σχολές. Σε "πίστα" θα κάνεις ούτως ή άλλως. πχ εγώ βρήκα την φθηνότερη σχολή στον Πειραιά και το μάθημα γίνεται στην "πίστα" στο Tae Kwon Do, εκεί λίγο πιο κάτω από τις κυκλικές πλατείες στο ΣΕΦ. Οπότε πήγαινα κατευθείαν εκεί. Δες το κι αυτό. Μεταξύ Ν.Φαλήρου, Μοσχάτου, Πειραιά, Καλλιθέας που ρώτησα, ο φθηνότερος ήταν Πειραιά.

  7. The Following User Says Thank You to BabisStinson For This Useful Post:

    Ptboul (06-07-13)

  8. #25
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όσοι έχουνε δίπλωμα για απεριόριστο (και δεν είναι 24) τι γίνεται?
    Ισχύει κανονικά έτσι?

  9. #26
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχουνε δίπλωμα για απεριόριστο (και δεν είναι 24) τι γίνεται?
    Ισχύει κανονικά έτσι?
    Προφανώς.
    Ότι είχες πριν την αλλαγή των κατηγοριών και των ορίων ισχύει και τώρα.

  10. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α Παπα !!!
    Γίνονται τέτοια πράγματα εκτός δημοσίου ;;;;;
    Στο δημοσιο να δεις τι οργια γινονται, και μη πεις οχι γιατι τα ξερεις καλυτερα απο εμας. 1 δουλευει και 3 καθονται !

    Μπαμπη στειλε μου τα στοιχεια της σχολης, αν μπορω να κανω διπλα-τριπλα μαθηματα την ιδια μερα ισως να βολευει καλυτερα απο το να σπαω το κεφαλι μου με τους αχρηστους εδω περα. Εντοπισα 4η σχολη χωμενη σε ενα στενακι, θα καλεσω τη Δευτερα αλλα μαλλον τα ιδια χαλια θα ειναι. Οι σχολες που ρωτησα ηταν στη Βαρη. Για τα παραβολα αυτα μου ειπε.. αλλα με τη τσιχλα στο στομα λες να ηξερε και αυτη?

  11. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εβγαλε ενας φιλος πριν λιγες μερες και οι κατηγοριες αλλαξανε λεει.
    50cc / 125cc / 600cc / απεριοριστο.

    Ολα μου πε πλεον σε σχολη οδηγων και ακριβινανε και αρκετα...


    Υ.Γ: ποσο χαιρομαι που προλαβα και δε το αμελησα περσι....



  12. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    437
    Thanked
    218
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι ειναι αυτα τα χαλια........σε λιγο θα σε κανουν να βγαζεις αλλο διπλωμα ανα 100 cc μονο και μονο για εισπρατουν τα παραβολα......Ασταδιαλα πια!

  13. The Following User Says Thank You to stavr For This Useful Post:

    fanisk (07-07-13)

  14. #30
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδιά τα νέα διπλώματα ακολουθούν την ευρωπαϊκή οδηγία, σε όλες τις χώρες έτσι είναι πλέον. Εδώ μέχρι και οι εταιρείες ακολουθούν τα νέα διπλώματα. πχ η Honda με την νέα τριπλέτα της CBR500/CB500X/CB500F που έχει 500cc και 47hp, ίσα ίσα για το Α2.

    Φάνη μπορείς να βάζεις 2 μαθήματα απανωτά, συνολικά 1.5 ώρα. 7 δίωρα είναι με αυτόν τον τρόπο. Σου στέλνω pm με την σχολή.

  15. The Following User Says Thank You to BabisStinson For This Useful Post:

    Ptboul (08-07-13)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP