Σελίδα 13 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 130 από 173

Θέμα: Αντιηλιακες Μεμβρανες!

  1. #121
    Εγγραφή
    16-05-12
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.121
    Thanked
    1482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τωωωωωρα?Οχι μονο εβαλα αλλα εδειχνε γυφτικο ολο το αμαξι και σε λιγοτερο απο μια βδομαδα ξαναπηγα και τις ξυλωσα!

  2. #122
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mαρκο και στο ebay τσιμπημενες ειναι, αν εχεις βρει κατι στειλε λινκ!!
    απο αλλου τις βρισκω αλλα παμε για μηνα παραδοση!
    Στην 3Μ δεν πουλανε απευθειας... ειχα επικοινωνησει και εγω και με εστειλαν σε γενικο αντιπροσωπο τους για να αγορασω απο αυτον με το μετρο.. εχει εναν στη αθηνα και εναν στην θεσσαλονικη. Παντως η τιμη για ενα αυτοκινητο ειναι γυρω στα 50ευρα κατω, αν το πηγαινες να το περασουν αυτοι.. εαν εχεις τα παντα απο εργαλεια τοποθετησης σε συμφερει να αγορασεις μεμβρανη χυμα γιατι γλυτωνεις ενα νταρικο...αν οχι θα σου βγει πολυ παραπανω εκτος και αν θες να κανει δουλιτσα με κοσμο..αν θελεις σου στελνω τα τηλεφωνα
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  3. #123
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή Πρόβλημα με το φιμέ πίσω τζάμι....

    Πέρασα πρόσφατα σε όλο το αμάξι μου φιμέ μεμβράνες αλλά στο πίσω τζάμι όπως σε όλα τα e92 επειδή έχει πολλά μπιμπίκια στην κορυφή δεν κόλλησε πολύ καλά η μεμβράνη και δεν φαίνεται ωραία, έχω στο νου μου κάτι πειραματάκια να κάνω μπας και το βελτιώσω αλλά πριν το κάνω θα ήθελα την γνώμη κάποιον που είχαν το ίδιο πρόβλημα με εμένα και το έλυσαν…ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

  4. #124
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα πρόσφατα σε όλο το αμάξι μου φιμέ μεμβράνες αλλά στο πίσω τζάμι όπως σε όλα τα e92 επειδή έχει πολλά μπιμπίκια στην κορυφή δεν κόλλησε πολύ καλά η μεμβράνη και δεν φαίνεται ωραία, έχω στο νου μου κάτι πειραματάκια να κάνω μπας και το βελτιώσω αλλά πριν το κάνω θα ήθελα την γνώμη κάποιον που είχαν το ίδιο πρόβλημα με εμένα και το έλυσαν…ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
    Πατα το συχνα, θα στρωσει καπως.

  5. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Nikos320 (12-09-13)

  6. #125
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα πρόσφατα σε όλο το αμάξι μου φιμέ μεμβράνες αλλά στο πίσω τζάμι όπως σε όλα τα e92 επειδή έχει πολλά μπιμπίκια στην κορυφή δεν κόλλησε πολύ καλά η μεμβράνη και δεν φαίνεται ωραία, έχω στο νου μου κάτι πειραματάκια να κάνω μπας και το βελτιώσω αλλά πριν το κάνω θα ήθελα την γνώμη κάποιον που είχαν το ίδιο πρόβλημα με εμένα και το έλυσαν…ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
    σε καταστημα σε αυτη την περιπτωση το βγαζουν και ξαναπερνανε αλλη μεμβρανη... τωρα εαν τις περασες μονος σου μαλλον δεν υπαρχει λυση για να φτιαξει η υπαρχουσα ζημια. θα ηταν προτιμοτερο να αγορασεις ενα κομματι και να το περασεις παλι η να πας να στο αλλαξουν στο μαγαζι που τοποθετηθηκαν...
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  7. #126
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καταστημα σε αυτη την περιπτωση το βγαζουν και ξαναπερνανε αλλη μεμβρανη... τωρα εαν τις περασες μονος σου μαλλον δεν υπαρχει λυση για να φτιαξει η υπαρχουσα ζημια. θα ηταν προτιμοτερο να αγορασεις ενα κομματι και να το περασεις παλι η να πας να στο αλλαξουν στο μαγαζι που τοποθετηθηκαν...
    Μαρεσει που έγραψα ότι το έχουν το πρόβλημα όλα τα e92,τα έβαλα σε κατάστημα και ψάχνω μια λύση, δεν έχει να κάνει με την τοποθέτηση αλλά με το τζάμι που έχει αυτή η σειρά.

  8. #127
    Εγγραφή
    10-12-12
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    623
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρεσει που έγραψα ότι το έχουν το πρόβλημα όλα τα e92,τα έβαλα σε κατάστημα και ψάχνω μια λύση, δεν έχει να κάνει με την τοποθέτηση αλλά με το τζάμι που έχει αυτή η σειρά.
    ωραια!!! τοτε δεν υπαρχει λυση για να στρωσει λογικα!!!! γιατι αυτο θα μαζεψει σκονη στην κολλα στο σημειο που δεν ειναι καλα κολλημενο και στην προσπαθεια σου να το στρωσεις με καποιο ''τρικ'' ζεσταματος θα δημιουργησει ''νευρο'' στην μεμβρανη η ακομα και να γινει ζημια στη μεμβρανη με αποτελεσμα να ειναι ακομα πιο ασχημο στο ματι σου!!!! εγω θα πηγαινα στο καταστημα για να ξαναπερασουν αυτο το τζαμι να τελειωνω, δεν δικαιολογειται να μην κολλησει μια ζελατινα καλα..αλλο να κανει καποιες φουσκαλες λογω των αντιστασεων στο τζαμι και αλλο να μην κολλησει καλα, σε αυτη την περιπτωση μαλλον η μεμβρανη ειναι μαπα και καθολου ευκαμπτη και γενικα ευκολοδουλευτη!!!! καλη τυχη στο επιχειρημα σου να την στρωσεις !!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι'αυτόν που θα προσπαθήσει. Μ.Α.

  9. #128
    Εγγραφή
    01-01-13
    Μηνύματα
    625
    Thanked
    484
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια!!! τοτε δεν υπαρχει λυση για να στρωσει λογικα!!!! γιατι αυτο θα μαζεψει σκονη στην κολλα στο σημειο που δεν ειναι καλα κολλημενο και στην προσπαθεια σου να το στρωσεις με καποιο ''τρικ'' ζεσταματος θα δημιουργησει ''νευρο'' στην μεμβρανη η ακομα και να γινει ζημια στη μεμβρανη με αποτελεσμα να ειναι ακομα πιο ασχημο στο ματι σου!!!! εγω θα πηγαινα στο καταστημα για να ξαναπερασουν αυτο το τζαμι να τελειωνω, δεν δικαιολογειται να μην κολλησει μια ζελατινα καλα..αλλο να κανει καποιες φουσκαλες λογω των αντιστασεων στο τζαμι και αλλο να μην κολλησει καλα, σε αυτη την περιπτωση μαλλον η μεμβρανη ειναι μαπα και καθολου ευκαμπτη και γενικα ευκολοδουλευτη!!!! καλη τυχη στο επιχειρημα σου να την στρωσεις !!!
    Δεν έχει να κάνει με το στρώσιμο φίλε αλλά με το τζάμι, έχει όλο μπιμπίκια και εκεί δεν κολλάει καλά η μεμβράνη, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά μέλη του φόρουμ με 92αρια απλά ψάχνω μην έκανε κανείς καμιά πατέντα ώστε να το βελτιώσει…

  10. #129
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει να κάνει με το στρώσιμο φίλε αλλά με το τζάμι, έχει όλο μπιμπίκια και εκεί δεν κολλάει καλά η μεμβράνη, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά μέλη του φόρουμ με 92αρια απλά ψάχνω μην έκανε κανείς καμιά πατέντα ώστε να το βελτιώσει…
    Πατα το συχνα γυρω απο τα μπιμπικια, καποια στιγμη θα κολλησει λιγο καλυτερα απο πριν. Μη περιμενεις να κολλησει 100% οπως στο "καθαρο" τζαμι.

  11. #130
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει να κάνει με το στρώσιμο φίλε αλλά με το τζάμι, έχει όλο μπιμπίκια και εκεί δεν κολλάει καλά η μεμβράνη, το ίδιο πρόβλημα έχουν πολλά μέλη του φόρουμ με 92αρια απλά ψάχνω μην έκανε κανείς καμιά πατέντα ώστε να το βελτιώσει…
    Ησουν παρόν στην τοποθέτηση ?
    Πριν στο τοποθετήσουν έβαλαν την μεμβράνη στην εξωτερική πλευρά του παρπρίζ και την ζέσταναν να παρει την φόρμα-κλίση του παρμπρίζ ?

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Konstantinos E60 For This Useful Post:

    Nikos320 (12-09-13), Tsik.D. (12-09-13)

Σελίδα 13 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP