Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Κατάργηση Πανεπιστημιακού ασύλου

Ψήφισαν
88. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Να συνεχίσει να υπάρχει το Πανεπιστημιακό άσυλο

    11 12,50%
  • Να καταργηθεί το Πανεπιστημιακό άσυλο

    77 87,50%
Σελίδα 3 από 37 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 364

Θέμα: Η κατάσταση στα ΑΕΙ και το Πανεπιστημιακό άσυλο

  1. #21
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Angry

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατρινέ, εσύ τι λύση προτείνεις?? ή για σένα είναι καλύτερα να μείνει έτσι η κατάσταση??
    οχι δεν προτεινω να μεινει ετσι η κατασταση για κανενα λογο αλλα ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν ανθρωποι που να ζητουν την καταργηση του ασυλου. αυτο που πρεπει να γινει ειναι να μπορει να γινει αρση μονο σε περιπτωση που κρινει ο εκαστοτε πρυτανης,μετα απο συνελευση της πρυτανιας στην οποια δικαιουνται να παρεβρισκονται οι εκπροσωποι των φοιτητων και να παραθεσουν τεκμηριωμενα την γνωμη τους για το κατα ποσο θα ειναι ορθη η αρση του ασυλου την δεδομενη στιγμη.
    ειλικρινα ντρεπομαι που ανοιχτηκε μια τετοια δημοσκοπηση και λυπαμαι και για το μεχρις στιγμης αποτελεσμα.
    δεν ειδα κανεναν να φτιαχνει δημοσκοπιση για την αρση του ασυλου αυτων των απατεωνων που αποκαλουμε βουλευτες και εχουν κανει την νεολαια και τον λαο να αντιδρα κατα τετοιους τροπους που περναει απο το μυαλο μερικων να γινει αρση του πανεπιστημιακου ασυλου.
    υπαρχει τοση βρωμα και δυσοδια στην βουλη αλλα δεν σας πειραξε. το πανεπιστημιακο ασυλο ειναι το προβλημα σας σε αυτες τις δυσκολες στιγμες που περναει η ελλαδα. τι να πω ειλικρινα ειμαι απογοητευμενος που ειμαι ελληνας.
    για το ασυλο των μοναστηριων και του αγιου ορους δεν ειδα επισης κανεναν να βγαζει κουβεντα.το οτι πισω απο την εκκλησια κρυβονται οι μεγαλυτεροι εγκληματιες αλλα και μεσα στην ιδια την εκκλησια δεν σας πειραξε. ανοιξτε τα ματια σας επιτελους και παρτε χαμπαρι τι γινεται γυρω σας και αφηστε το πανεπιστημιο ησυχο.
    ας μην ανοιξω το στομα μου τωρα για το κρατος την εκκλησια και τα ασυλα που παρεχονται σε αυτους τους απατεωνες γιατι δεν μας χωρανε ουτε 50 σελιδες για να αναπτυξω και να τεκμηριωσω τα λεγομενα μου..

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι φανερο οτι δεν εχεις ιδεα του τι γινεται γυρω σου. οι δαπιτες και οι πασπιτες ειναι αυτοι που φερνουν μπραβους στις συνελευσεις γιατι παντα πανε να ανοιξουν τσαμπουκαδες στους ανεξαρτητους και στους αριστεριστες και παντα ξυλο τρωνε....
    οσο για το αν αλλαζει κατι με το ασυλο εισαι πολυ βαθια νυχτωμενος αγορι μου.
    επισης θα ηθελα να σου αναφερω οτι αυτοι που κανουν ζημιες στα πανεπιστημια δεν ειναι οι αριστεροι και οι ανεξαρτητοι αλλα οι χρυσαυγιτες οι αναρχικοι και οι αστυνομικοι(ασφαλιτες) που μπαινουν μεσα στα πανεπιστημια επωφελουμενοι τις κακης διατυπωσης του ασυλου.
    λυπαμαι ειλικρινα που ακουω εναν φοιτητη να λεει τα λογια που ειπες και που υπαρχει τοσος στ@ρχιδισμος σε θεματα υψιστης σημασιας οπως το προαναφερθεν σε ατομα της γενιας σου γενιας μου γενιας του μελλοντος..


    Υ.γ ολα απο ενα πολυτεχνειο αρχιζουν......

    Η σχολη που ειμαι ειναι το φυσικο Αθηνας το οποιο σχεδον διοικειται απο το ΚΚΕ. Σε συνεργασια πολλες φορες με τα εαακ η τις αγωνιστικες κινησεις κανουν οτι τους καπνισει.

    Αυτοι οι ιδιοι (οι αριστεροι) βριζουν εμας τους ανεξαρτητους (οχι δαπ-πασπ αλλα ανεξαρτητοι) που πηγαμε να δημιουργηθουμε για να βελτιωσουμε καποια πραγματα στη σχολη.

    Διοτι οι ομιλητες του ΚΚΕ στη σχολη μας ειναι 8ο ετος και δεν τους νοιαζει να τελειωσουν τη σχολη. Διοτι τωρα που βγηκαν οι ανεξαρτητοι οι αριστεροι δεν κατεβασαν καταληψεις σε φοβο μην χασουν ψηφους.


    Ξερω πολυ καλα τι γινεται στη σχολη μου και δε θα με πληροφορησεις εσυ. Εαν παλι συνεχισεις να μου επιτιθεσαι απλα θα σε αγνωω.

    Βρες επιχειρηματα.


    Οταν αγαπητε "παιρνεις γραμμη" απο το κομμα τοτε δεν εχεις ελπιδες σα φοιτητης και ανερχομενος βουλευτης να εκφρασεις κατι καινουριο. Η γραμμη του κομματος σε οδηγει να αναπαραγεις το ιδιο σαπιο συστημα που ισχυει στην πολιτικη. Ειτε μιλαμε για πασοκ-νδ-κκε-συριζα. Εφοσον αυτοι συο λενε πως θα κινηθεις θα γινεις ιδιος με αυτους. Διεφθαρμενος, κλεφτης, ψευτοιδεολογος.



    ΥΓ και επισης αν ειδες και διαβασες τα ποστ μου ειπα οτι δε γινεται να καταργησουμε το ασυλο εμ σημερινα δεδομενα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stathis : 24-03-10 στις 12:13 Αιτία: ...

  3. #23
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 320d Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε όλα μαζί σου αλλά όχι στο σημειωμένο κόκκινο
    εχεις μεγαλο δικιο σε αυτο. ξεχασα να τονισω οι ψευτοαναρχικοι και οχι οι αναρχικοι. γιατι ιδεολογικα αναρχικος δεν σημαινει σπαω σημαινει οτι απλα δεν συμβαδιζω με τα οσα μου υπαγορευει ενα κρατος ασυδοσιας και απατεωνιας βαση νομων που ευνοουν τους εχοντες.
    ζητω συγγνωμη φιλε μου.
    το να εισαι αναρχικος ειναι μαγκια το να εισαι δηθεν αναρχικος λογω μοδας και να κανεις νταηλικια για το φαινεσται ειναι μιζερια

  4. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παρακαλεισθε ΟΧΙ προσωπικες αντεγκλησεις.
    Οτι θελουμε μπορουμε να το πιστευουμε και να το υποστηριζουμε με τεκμηριωση.

  5. #25
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου εαακιτη!

    Η σχολη που ειμαι ειναι το φυσικο Αθηνας το οποιο σχεδον διοικειται απο το ΚΚΕ. Σε συνεργασια πολλες φορες με τα εαακ η τις αγωνιστικες κινησεις κανουν οτι τους καπνισει.

    Αυτοι οι ιδιοι (οι αριστεροι) βριζουν εμας τους ανεξαρτητους (οχι δαπ-πασπ αλλα ανεξαρτητοι) που πηγαμε να δημιουργηθουμε για να βελτιωσουμε καποια πραγματα στη σχολη.

    Διοτι οι ομηλιτες του ΚΚΕ στη σχολη μας ειναι 8ο ετος και δεν τους νοιαζει να τελειωσουν τη σχολη. Διοτι τωρα που βγηκαν οι ανεξαρτητοι οι αριστεροι δεν κατεβασαν καταληψεις σε φοβο μην χασουν ψηφους.


    Ξερω πολυ καλα τι γινεται στη σχολη μου και δε θα με πληροφορησεις εσυ. Εαν παλι συνεχισεις να μου επιτιθεσαι απλα θα σε αγνωω.

    Βρες επιχειρηματα.


    Οταν αγαπητε "παιρνεις γραμμη" απο το κομμα τοτε δεν εχεις ελπιδες σα φοιτητης και ανερχομενος βουλευτης να εκφρασεις κατι καινουριο. Η γραμμη του κομματος σε οδηγει να αναπαραγεις το ιδιο σαπιο συστημα που ισχυει στην πολιτικη. Ειτε μιλαμε για πασοκ-νδ-κκε-συριζα. Εφοσον αυτοι συο λενε πως θα κινηθεις θα γινεις ιδιος με αυτους. Διεφθαρμενος, κλεφτης, ψευτοιδεολογος.

    Περαστικα!


    ΥΓ και επισης αν ειδες και διαβασες τα ποστ μου ειπα οτι δε γινεται να καταργησουμε το ασυλο εμ σημερινα δεδομενα
    φιλε μου κατ αρχην δεν ειμαι εαακιτης και ουτε σε χαρακτηρισα για τα πολιτικα σου πιστευω. καλο ειναι λοιπον να αναιρεσεις τα οσα μου προσαπτεις. σε ενημερωνω λοιπον οτι υπηρξα ενεργο μελος των φοιτητων κατα την θητεια μου στο πολυτεχνειο και σε ενημερωνω οτι αν δεν υπηρχαν αυτοι που εσυ χαρακτηριζεις αδιαφορους ως προς την αποφοιτηση τους εσυ τωρα θα πληρωνες για να σπουδασεις, και δεν ξερω καν αν θα ειχες το δικαιωμα να εκφραστεις ελευθερα χωρις να φοβασαι να μην σε εκτελεσουν. καλο θα ειναι να διαβασεις λιγο την ιστορια ,για να καταλαβεις τι ρολο εχουν παιξει αυτοι οι αδιαφοροι ως προς την φοιτηση τους φοιτητες, στο οτι εσυ μπορεις να πας για καφε με παραπανω απο ενα φιλο σου. επισης θα ηθελα να σου αναφερω οτι ειναι 8α και 9α ετη αυτοι οι "αλητες" που δεν ενδιαφερονται για τιποτα αλλο εκτος απο τα κομματικα, γιατι πολλοι απο τους καθηγητες της σχολης σου τους κοβουν εσκεμμενα λογω πολιτικης γραμμης. αν εισαι τοσο αθωος που δεν πιστευεις οτι μεσα στο πανεπιστημιο και στην σχολη σου υπαρχουν τετοιες κλικες τοτε κοιμασαι τον υπνο του δικαιου και αγνοεις την πραγματικη ζωη και τον πραγματικο κοσμο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stathis : 24-03-10 στις 12:16 Αιτία: ...

  6. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παρακαλω να σταματησουν οι προσωπικες αντεγκλησεις.
    Δεν ενδιαφερουν και κουραζουν.

    Επιχειρηματολογήστε για οτι θελετε αλλα οχι προσωπικα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλεισθε ΟΧΙ προσωπικες αντεγκλησεις.
    Οτι θελουμε μπορουμε να το πιστευουμε και να το υποστηριζουμε με τεκμηριωση.

  7. #27
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τις μισές ζημιές μέσα στα ιδρύματα τις κάνουν οι φοιτητές... με την καθημερινή τους συμπεριφορά, δεν είναι ανάγκη να γίνουν επεισόδια για να τα σπάσουν όλα
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

  8. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οκ το εαακιτη το παιρνω πισω. λαθος μου.

    Δεν ειπα οτι δεν εχουν κανει εργο ρε πατρινε.

    Ομως η υπαρξη τους σημερα ειναι καθαρα ψηφοθηρικη. Και αυτο επιτυγχανεται σε μεγαλο ποσοστο με απλες μεθοδους φανατισμου και πλυσης εγκεφαλου.

    Η σχολη μου εχει συμμετασχει σε απεργιες που δε φανταζεσαι. Εχουμε κανει καταληψη και για τον πολεμο στη γαζα. Συμβολικη φυσικα. Αλλα τα μαθηματα χαθηκαν φυσικα. Μια παραταξη σε μια σχολη θα επρεπε να ασχολειται και με τα θεματα της σχολης. Πχ ποιοτητα εργαστηριων-μαθηματων εργασιακα διακιωματα κλπ. Στο πολυτεχνειο ειναι πιο οργανωμενοι σε σχεση με εμας. Τουλαχιστο μιλαω για τις σχοελς της αθηνας που ξερω.


    Παρε κι εσυ λοιπον πισω το φραση βολεμενος γιατι ηδη στα 22 μου εχω και 500 ενσημα. Που ξερεις πολυ καλα οτι σημαινει δουλεια παραλληλα με τη σχολη. Που σημαινει οτι παιρνω ρεπο η χανω μεροκαματο οταν προγραμματιζω να δωσω μαθημα. Με τις αναταραχες ξερεις ποσες μερες δε δουλεψα και δεν εδωσα και μαθηματα? δεν ξερεις...

    Επισης η εμπειρια μου μου λεει οτι οι περισσοτεροι που ειναι φανατισμενοι ουδεμια σχεση εχουν με δουλεια. Δεν εχουν ιδεα πως ειναι να δουλευεις.

    τα υπολοιπα με πμ αν θες γιατι δε βγαζει πουθενα

  9. The Following User Says Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    katsaraios (22-03-10)

  10. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οπως καταλαβαινετε και οι μεγαλυτεροι ειναι πολυ ευθραυστο ζητημα το ασυλο...

  11. #30
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ το εαακιτη το παιρνω πισω. λαθος μου.

    Δεν ειπα οτι δεν εχουν κανει εργο ρε πατρινε.

    Ομως η υπαρξη τους σημερα ειναι καθαρα ψηφοθηρικη. Και αυτο επιτυγχανεται σε μεγαλο ποσοστο με απλες μεθοδους φανατισμου και πλυσης εγκεφαλου.

    Η σχολη μου εχει συμμετασχει σε απεργιες που δε φανταζεσαι. Εχουμε κανει καταληψη και για τον πολεμο στη γαζα. Συμβολικη φυσικα. Αλλα τα μαθηματα χαθηκαν φυσικα. Μια παραταξη σε μια σχολη θα επρεπε να ασχολειται και με τα θεματα της σχολης. Πχ ποιοτητα εργαστηριων-μαθηματων εργασιακα διακιωματα κλπ. Στο πολυτεχνειο ειναι πιο οργανωμενοι σε σχεση με εμας. Τουλαχιστο μιλαω για τις σχοελς της αθηνας που ξερω.


    Παρε κι εσυ λοιπον πισω το φραση βολεμενος γιατι ηδη στα 22 μου εχω και 500 ενσημα. Που ξερεις πολυ καλα οτι σημαινει δουλεια παραλληλα με τη σχολη. Που σημαινει οτι παιρνω ρεπο η χανω μεροκαματο οταν προγραμματιζω να δωσω μαθημα. Με τις αναταραχες ξερεις ποσες μερες δε δουλεψα και δεν εδωσα και μαθηματα? δεν ξερεις...

    Επισης η εμπειρια μου μου λεει οτι οι περισσοτεροι που ειναι φανατισμενοι ουδεμια σχεση εχουν με δουλεια. Δεν εχουν ιδεα πως ειναι να δουλευεις.

    τα υπολοιπα με πμ αν θες γιατι δε βγαζει πουθενα
    φιλε μου θα μου πεις εμενα οτι δεν εχω ιδεα τι ειναι δουλεια την στιγμη που φοιτητης δουλευα 2 δουλειες? να μου πεις τι? δουλευα σε μπαρ τα βραδια και το πρωι πηγαινα οικοδομη και εστρωνα πλακακια. θα μου μιλησεις εσυ εμενα για δουλεια που στον ελευθερο χρονο μου προσπαθουσα να κοιμηθω λιγο παραπανω?στα 22 μου φιλε μου ειχα ηδη μαζεψει χρηματα και ανοιξα γυμναστηριο με τον αδερφο μου γιατι το πτυχιο μου φροντισαν οι ιδιοι που θελουν να καταργησουν το ασυλο να το κανουν ισαξιο με τα πτυχια που εχουν τα ιεκ και οι σχολες τις βουλγαριας. ασε μας λοιπον που θα πεις την κουβεντα σου εσυ σε εμενα.και αν πραγματι εισαι παιδι το οποιο στα 22 εχεις ενσημα τοτε ενας λογος παραπανω να ντρεπεσαι για αυτα που ειπες παραπανω.
    δεν εχω να πω τιποτα με pm σε κανεναν.
    η αρχη του τελους φτανει και δυστυχως φτανει απο την δικη μας νεολαια που αποσβολωνεται απο τις αηδιες και τα φουμαρα που δειχνει η τηλεοραση. αντι να ασχοληστε με τον πισινο της πετρουλας ανοιξτε τα ματια σας και ασχοληθητε με τα προβληματα αυτης της ερμης χωρας σαν νεολαια και οχι με το τι στρινγκ της καθε βιολας που πετανε στην τηλεοραση για να τραβηξουν την προσοχη σας και να αποσπασουν το ενδιαφερον απο αλλα σοβαρα προβληματα που στο τελος τα περνανε απαρατηρητα.

    απεχω πλεον απο το θεμα και το θεωρω προσβλητικο για την μνημη καποιον ανθρωπων.

Σελίδα 3 από 37 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP