Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 45

Θέμα: [E85] SMG "D" to "N"

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karizma Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανή ποσα χιλιόμετρα έχεις κανει ;;; Μήπως ειναι καιρός για αλλαγή στις βαλβολινες του σασμαν ;;;

    Την ίδια απορία έχω και ειναι γενική για καθε αυτόματο κιβώτιο,συμπεριλαμβανομέν υ και του δικού μου!!!
    Δημητρη βαλβολινες σασμαν ειχα αλλαξει αλλα δεν θυμαμαι πριν ποσα χλμ. Να'ναι ενας χρονος πριν? Υποτιθεται οτι ειναι lifetime αλλα καλο ειναι να τις αλλαξεις.

    Νεα απο σημερα.
    Πηγα μεχρι τα Village Ρεντη. Ξεκινησα απο το σπιτι κανονικα αυτη τη φορα. Στη Βουλα αναψε λαμπακι σασμαν και δεν ανεβαζε πανω απο 3η. Κανω δεξια σβηνω αναβω ολα καλα μεχρι να φτασω.
    Στο γυρισμο στην ευθεια του Bo παλι αναψε λαμπακι, παλι τα ιδια, παλι δεξια. Φτανω σπιτι αναβει λαμπακι αλλα δεν ασχοληθηκα καθολου να το σβησω (εσβηνε οταν εκανα το..restart), παρκαρα οπως ηταν με το λαμπακι αφου βαζει μεχρι 3η.

    Δεν εβαλε καθολου νεκρα σημερα, μονο λαμπακι το οποιο εσβηνε. Σιγουρα εχει καταγραφει στη μνημη, θα μαθω αυριο τι λαθη εχει γραψει.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (20-05-13), Karizma Z4 (20-05-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    08-09-11
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    214
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kapamaru1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε θα σπαμάρω λίγο αλλά είδα το πρόβλημα του Φάνη κ το θυμήθηκα. Πάντως Φάνη ελπίζω να το λύσεις χωρίς πολλά έξοδα το πρόβλημα

    Καμία φορά....κάθε 10-15 μέρες, δε μου μπαίνει η πρώτη αν είμαι σε κάποιο φανάρι σταματημένος. Δεν κάνει κάποιο θόρυβο, ούτε πατινάρει, ούτε οι άλλες ταχύτητες έχουν κανένα πρόβλημα. Απλά δε κουμπώνει, είναι σαν να έχω ένα αόρατο εμπόδιο ενώ πάει να κουμπώσει. Με το που βάλω 2ρα κ μετά 1η τότε μπαίνει.

    Δεν είναι κάτι τραγικό ούτε έχω τπτ περίεργους θορύβους....Απλά είναι εκνευριστικό.
    Το έχει κ ένας φίλος μου με 116 του 05 αλλά δε ξέρει τι είναι.

    Ξέρετε τπτ??????
    Καπως καθυστερημενα...αλλα τωρα βλεπω τα ποστ....Μαλλον θελεις νεες βασεις μηχανης.Λογικα σου εχει κοπει η μια και δεν κουμπωνουν καλα.

  4. The Following User Says Thank You to dimsour9 For This Useful Post:

    kapamaru1 (20-05-13)

  5. #23
    Εγγραφή
    22-03-11
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.588
    Thanked
    1495
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    H αλλαγη ρελε αν υπαρχει βλαβη αντλιας απλως καθυστερει τα συμπτωματα καποιες μερες.
    ο θορυβος οταν ξεκλειδωνουμε ακουγοτανε κανονικα και σε μενα που ειχε προβλημα η αντλια.
    A4 2.0 TFSI FWD B7
    - M3 E46 sold

  6. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δυστυχως επτωχευσαμεν.
    Πηγα στο Φλασκη. Παυση για να σκουπισω το δακρυ.

    Ξεκιναω κανονικα μεχρι το Φαληρο, μου πεταει νεκρα μεσα στη κινηση, τη γαμησαμε λεω θα κραξει ολη η παραλιακη. Παλι καλα που οσο τσουλαγα με νεκρα βρηκα ενα μαγαζι με παρκινγκ και εστριψα μεσα να φυγει η κινηση.

    Ξαναμενω στη ραμπα του Φλασκη. Restart και παμε. Το διαγνωστικο εβγαλε απωλεια πιεσης. Σηκωσαμε το αμαξι και εχει κολυμπησει απο κατω. Η αντλια τα εκλασε για τα καλα μετα απο 2 χρονια που δακρυζε. Απο τη μια ξενερωνω για τα πολλα λεφτα, απο την αλλη τι παραπονο να εχω απο αμαξι του 2003? Και σκισιμο της αρκουδας, και πιστες, και 165.000χλμ. Αλλες αντλιες τα εκλασαν στα 40-50χ. χλμ.

    Συμπληρωσαμε υγρα προσωρινα αλλα δεν εχω σκοπο να το κινω πολυ για να μη μεινει πουθενα. Πλεον πεταει νεκρα μονο οταν ξεπαρκαρω απο οπισθεν καπακι 1η.

    23 42 7 507 097
    930+80μεταφ. κουριερ να ερθει γρηγορα ο Φλασκης. + εργατικα που δεν ρωτησα
    online-teile.com 835 χωρις μεταφ.
    estore-central.com 921 χωρις μεταφ.

    Ενδεικτικες τιμες, θα κοιταξω και αλλου μεχρι το μεσημερι.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (20-05-13), Panos 316T (20-05-13), Ptboul (20-05-13)

  8. #25
    Εγγραφή
    08-09-11
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    214
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φανη...Η ξενερα....Απο την μια μ@λ@κι@ που σου εσκασε ετσι απτο πουθενα..αλλα απο την αλλη ειναι οπως ακριβως τα λες...Το σκισες ..αντεξε 165 κ..μν εχεις παραπονο!Μακαρι η επομενη να σου βγαλει αλλα τοσα με το καλο!

  9. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimsour9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανη...Η ξενερα....Απο την μια μ@λ@κι@ που σου εσκασε ετσι απτο πουθενα..αλλα απο την αλλη ειναι οπως ακριβως τα λες...Το σκισες ..αντεξε 165 κ..μν εχεις παραπονο!Μακαρι η επομενη να σου βγαλει αλλα τοσα με το καλο!
    Ναι δεν εχω παραπονο, αυτα τα χρηματα ομως μπορουσαν να πανε σε κανα μπαξιμο ή να τα κανω μοχιτο το καλοκαιρι ή απλα να μπουν στο κουμπαρα. Δεν γαμιεται. Παω να δω αν βγαινουν γοβες σε 44, θα με βρειτε στο παραδρομο της Συγγρου Δευτερα-Παρασκευη

  10. The Following 6 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (20-05-13), Kostas_1 (20-05-13), Leonidas_E39 (20-05-13), Nikos (20-05-13), Ptboul (20-05-13), Vassilis ///M (20-05-13)

  11. #27
    Εγγραφή
    08-09-11
    Μηνύματα
    162
    Thanked
    214
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν εχω παραπονο, αυτα τα χρηματα ομως μπορουσαν να πανε σε κανα μπαξιμο ή να τα κανω μοχιτο το καλοκαιρι ή απλα να μπουν στο κουμπαρα. Δεν γαμιεται. Παω να δω αν βγαινουν γοβες σε 44, θα με βρειτε στο παραδρομο της Συγγρου Δευτερα-Παρασκευη
    Ελα ρεη για να μην ψαχνεις αδικα ....
    https://www.babalow.cc/goves-stileto-ad19/
    Μεχρι 47..Μονο 15.90ε.Ωραιο μπαξιμο!

  12. The Following User Says Thank You to dimsour9 For This Useful Post:

    fanisk (20-05-13)

  13. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dimsour9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ρεη για να μην ψαχνεις αδικα ....
    https://www.babalow.cc/goves-stileto-ad19/
    Μεχρι 47..Μονο 15.90ε.Ωραιο μπαξιμο!
    Εισαι ωραιος τυπε μου. Πρεπει να βρω spot με σκια, να δουλευω απο το μεσημερι

  14. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αναλώσιμο είναι ρε Φανάκο και μάλιστα μετά από γενικό ξεζούμισμα. To περίμενες.

    Πραγματικά πεταμένα λ7 είναι τα 1.200 για καταλύτη σε αμάξι με 20.000km...
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    fanisk (20-05-13)

  16. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αμερικη τη βρισκω 745¤ χωρις μεταφορικα αλλα δεν αξιζει το ρισκο του τελωνειου, ουτε να υποτιμολογησω κατι τετοιο.

    Γερμανια λοιπον.

    https://www.online-teile.com/bmw/pro...it-sensor.html

    835¤ + 56.80¤ μεταφ 2-3 εργασιμες (εχει και με 22¤ για 8-9 μερες) = 891.80¤. Εργατικα δεν ρωτησα αλλα εχει αρκετη δουλεια, να βγει η εξατμιση, να κατεβει το σασμαν, να γινει η αλλαγη, ελπιζω να μην ειναι παρα πολλα. Το καλο ειναι οτι θα εχω ολοκαινουριο σασμαν, το ασχημο η τρυπα στο κουμπαρα.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    A8hnaios (20-05-13), giannis z3 (05-02-14), Panos 316T (21-05-13)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP