Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ CABRIO Z3

  1. #11
    Εγγραφή
    30-03-12
    Περιοχή
    Δάφνη
    Μηνύματα
    376
    Thanked
    472
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είστε....πολύ ωραίος τυπος κύριε!

  2. #12
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω πολυ παιδια!!!

  3. #13
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επισης υπαρχει και μια αλοιφη ειδικη για το πλαστικο τζαμι η οποια βοηθα να φευγουν οι κιτρινιλες και οι γραμμες απο το πλαστικο. Το πουλαει η bmw και κανει καπου 10-15 ευρω.
    quattro ist fur sissies

  4. #14
    Εγγραφή
    12-06-10
    Μηνύματα
    131
    Thanked
    174
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω πριν μερικους μηνες ειχα φερει απο "εξω" μια μτχ κουκουλα κομπλε με επενδυση εσωτερικη απο Ζ3 μοντελο '02 με σκοπο να χρησιμοποιησω μονο την επενδυση μιας και το δικο μου
    που ειναι πρωτης γενιας δεν την ειχε ενω ολα τα Ζ3 δευτερης γενιας την ειχαν στον βασικο εξοπλισμο. Κοστος περιπου στα 100 ευρω οταν καινουργια μονο η επενδυση παει κοντα στα 500 ευρω ...

    Καλα μεχρι εδω ...

    Οταν παρελαβα την τεραστια κουτα και την ανοιξα ειδα αυτο ...








    Φυσικα επαθα μερικα εμφραγματα και καμποσα εγκεφαλικα σε πρωτη φαση και παρα το οτι αρχικα με ενδιεφεραι μονο η εσωτερικη επενδυση μετα επαθα σκαλωμα να σωσω και το εξωτερικο πανι και ετσι την επομενη μερα το πηρα πιο ψυχραιμα και αρχισα να απευθυνομαι σε "ειδικους" ... η απαντηση ολων ηταν ΠΕΤΑ ΤΗ !!!! Δεν σωζεται με τιποτα !!!
    Σε οποιον ασχολειται με καθαρισμο & περιποιηση σε εξωτερικους/εσωτερικους χωρους αυτ/των που απευθυνθηκα ολοι ηταν φουλ "απασχολημενοι" εκεινη την περιοδο και δεν ειχαν χρονο ... καθολου !!!


    Να προσθεσω οτι η κουκουλα ειχε χτυπηθει απο την οχι ιδιαιτερως γνωστη στην Ελλαδα, πρασινη Αλγη ... ετσι λεγεται !

    Ετρεξα αμεσως σε μαγαζια με ναυτιλιακα μιας και η "παθηση" αυτη ειναι πολυ γνωστη στον χωρο αυτο και αφου το εψαξα πολυ αγορασα, κυριως στο διαδικτυο, αποφασισα και αγορασα αυτο : https://www.smitsgroup.co.nz/p2338v0...Canvas-Cleaner

    Αγορασα και βουρτσα και ενα φιλαρακι μου προσφερε τον χωρο του ευτυχως γιατι εγω δεν ειχα για να κανω κατι αναλογο.
    Το πλακωσα στο ψεκασμα με το καθαριστικο αφου το ειχα βρεξει πρωτα και μετα τριψιμο με βουρτσα ατελειωτο ...

    Το ξεπλυμα με νερο κοντεψε να γεμισει ολο το τετραγωνο με τους αφρους του ...

    Μετα το πρωτο χερι στεγνωμα στον ηλιο και ... να το αποτελεσμα :







    Μετα επεσε και δευτερο χερι και μετα πλαστικοποιηση με αυτο : https://www.303products.com/303r-fabric-guard-16oz.html

    Την επομενη φορα ομως μαλλον θα φερω της Renovo που γινεται με πινελο και ειναι πιο πρακτικο.

    Τελικα καθαρισε τοσο πολυ που εδειχνε του κουτιου και την εβαλα οπως ηταν βγαζοντας την δικη μου κουκουλα τελειως που εδειχνε πολυ παληα πλεον μιας και δεν την ειχα περιποιηθει ποτε.

    Σημερα η (νεα) κουκουλα δειχνει ετσι πλεον ...



    Τελος καλο ολα καλα ...

  5. The Following 4 Users Say Thank You to NikoZ3 For This Useful Post:

    GIWRGOSPR (29-05-13), Kostas_1 (20-05-13), mastro (01-09-14), Vassilis ///M (20-05-13)

  6. #15
    Εγγραφή
    30-03-12
    Περιοχή
    Δάφνη
    Μηνύματα
    376
    Thanked
    472
    Rides
    1

    Προεπιλογή


    Μας Γκαύλωσες...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP