Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 30

Θέμα: i <3 Egnatia Ring!!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    13-12-11
    Περιοχή
    Mαρκόπουλο Αττικής
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1.734
    Thanked
    3234
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θυμάμαι με τον πατέρα μου είχαμε φύγει μια Παρασκευή για Ηγουμενίτσα.Διαμονή το βράδυ και το πρωί φύγαμε για Αλεξανδρούπολη!Πάλι διαμονή και το πρωί της Κυριακής ξεκινάγαμε για Αθήνα..Ήταν όταν μόλις την είχανε παραδώσει στην κυκλοφορία.

    Το ταξίδι έγινε δυστυχώς χωρίς το Μ3 (είχαμε μαζί παππού και γιαγια) αλλά με το Golf 1.6 FSI Mk5 της μάνας μου (δεν θέλω σχόλια).

    Πολύ ωραία διαδρομή μέσα στην φύση ειδικά το κομμάτι Γιάννενα-Μέστοβο νομίζεις ότι είσαι στις Αλπεις..ΦΟΒΕΡΟ!!!

    Επίσης μου έκανε μεγάλη εντύπωση λίγο πριν φτάσουμε Αλεξανδρούπολη υπάρχει μια αχανής ευθεία (νομίζω κοντά στην Ξάνθη) πραγματικά αχανής όμως.Εκεί που πηγαίναμε με καμια 160-180άρα στην μεσαία λορίδα χαλαραααα άδειος τελείως ο δρόμος δεν υπήρχε ψυχή...μας περνάει ένα Murcielago με καμια 300άρα μας φύγανε τα κλιμπιστρίνια..μόνο το ότι ήτανε μουσταρδί θυμάμαι.

    Θέλω να ξανακάνω την διαδρομή σύντομα αλλά με το δικό Μ3 Ε46
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vasilis M3 : 08-05-13 στις 09:47

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Vasilis M3 For This Useful Post:

    A8hnaios (08-05-13), Bazil Van Sinner (08-05-13), chief (08-05-13), doctore (08-05-13), PANOS-E60 (08-05-13), pilot (08-05-13), Vassilis ///M (08-05-13)

  3. #12
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    31 η' 33 χλμ. ειναι αυτη η ευθεια Βασιλη,ας με διορθωσουν οι Θρακες, αν δεν πιασει κανενας αερας τρελλος ειναι πραγματικο drag-strip.

    Νομιζω 2005 πρεπει να ηταν ειχαμε κολησει ενα Ε36 318is εκει πανω!!!!
    Πηγαινε στους κοφτες κανα 5λεπτο και ειχε και στη πλατη του καμια 250αρια χλμ. πιεσμενα!
    Οι κατοχοι is θα με καταλαβουν σιγουρα,ειναι και γ@μω ο ηχος του κοφτη στις τελικες σου μεχρι που κανε μπαμ

    ....επρεπε να ειχα φωτογραφια τα μουτρα του Ακη οταν εσκασε το μοτερ

    Συγκινιτικη στιγμη μακρας διαρκειας η επιστροφη μας στις Σερρες
    3 φορτηγα αλλαξαμε ,νομο-νομο πηγαιναμε

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  4. The Following 5 Users Say Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    giannis_compact (08-05-13), hades7 (08-05-13), imolarot (09-05-13), Tsakirakos (08-05-13), Tsik.D. (08-05-13)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω εκανα το λαθος να παω Θεσ/νικη Ναυπακτο απο κει ...
    Μεχρι τα Γιαννενα ολα καλα μετα
    και ΓΑΜΩ τους δρομους!!!

  6. #14
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mark e92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα το λαθος να παω Θεσ/νικη Ναυπακτο απο κει ...
    Μεχρι τα Γιαννενα ολα καλα μετα
    και ΓΑΜΩ τους δρομους!!!
    την επόμενη φορά Μαρκο, δοκίμασε κομματι το Μετσοβο -Τρικαλα (χωρις γυναικόπαιδα μεσα ομως)

  7. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    giannis_compact (09-05-13)

  8. #15
    Εγγραφή
    28-08-10
    Μηνύματα
    389
    Thanked
    172
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κομμάτι Ν.Πέραμος-Καβάλα όντως είναι καταπληκτικό! Με την μηχανή απλά δεν χορταίνεις τις παρατεταμένες που είναι κυριολεκτικά ''βούτυρο σε ζεστό ψωμί'' για τα 1000ρια! άνετα κρατάς 200ρες με το μηχανάκι πλαγιασμένο για αρκετά απολαυστικά δευτερόλεπτα.

    Επίσης αγαπημένο είναι το κομμάτι με τα τούνελ πριν την Κοζάνη.. θυμάμαι το 2008 δικάβαλο με την Ολγα με το Repsol να ''βγάζουμε'' και οι δυο σώμα και το κοντέρ να μην πέφτει κάτω απο τα 180..Θεσ/νικη-Καστοριά κάτι ψιλά λιγότερο απο 1μιση ώρα..

    θεσσαλονικη -καστορια δεν ειναι καλο σκορ μιαμιση ωρα.μαλλον δε θα πηγαινατε πολυ δυνατα.

  9. The Following User Says Thank You to bmwz3 For This Useful Post:

    imolarot (09-05-13)

  10. #16
    Εγγραφή
    27-05-12
    Περιοχή
    neverland
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11.191
    Thanked
    30480
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ^

    γιατι δεν ειναι καλο ρε φιλος?

    με RR και δικαβαλος ειναι πολυ καλο!Εχει περιπου 200μ.ω.τ. μην το συγκρινεις με μονοσελο,εκει παει αλλου...

    * fb page flickr

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βασιλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......με αυτόν τον μοναδικό ήχο που μόνο οι ευθείς 6κύλινδροι BMW έχουν..

  11. The Following User Says Thank You to Bazil Van Sinner For This Useful Post:

    pilot (09-05-13)

  12. #17
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.725
    Thanked
    17896
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    συμφωνω, δικαβαλο αλλαζει το πραγμα, φοβασαι και για αυτον που εχεις πισω..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  13. The Following 3 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    A8hnaios (09-05-13), Bazil Van Sinner (09-05-13), Tsakirakos (10-05-13)

  14. #18
    Εγγραφή
    20-03-10
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.727
    Thanked
    2862
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αλλαζει εντελως και η γεωμετρια της μηχανης...
    Μη τα συζητας αδερφε...

  15. #19
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν δεν πετάξω κανένα Μ3 μοτεράκι δεν πάω πουθενά.... ΤΖΑΜΠΑ βενζίνες θα καίω...!!!
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  16. #20
    Εγγραφή
    24-10-12
    Μηνύματα
    396
    Thanked
    496
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bazil Van Sinner Εμφάνιση μηνυμάτων






    Με αφορμη αυτο το ποστ,

    τα απειρα θενκς που δεχτηκα,,

    την κ@υλ@ που,απ'οτι φαινεται,εχουμε γι'αυτο το δρομο,

    ανοιγω αυτο νημα για να γραψετε και να μοιραστητε ,

    εμπειριες που τυχον ειχατε








    Οταν πιασω το λαχειο θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ,μετα απο ενα πολυ καλο σερβις,καινουριες αναρτησεις ,λαστιχα,φρενα,υγρα φρενων......τα παντα ολα να κανω ενα getaway-endurance-egnatia ,πηγαινε-ελα !!!!!Θα ειναι το βιντεο της χρονιας!!!!
    1340 χλμ. σε ενα 24ωρο ΤΕΡΜΑ σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ!!!


    Το κομματι Κερδυλια -Θεσσαλονικη το ξερω σαν το χερι μου,εχει πολυ καλη χαραξη και σε πολυ μεγαλο ποσοστο στροφες ζυγισμενες!!!!Μπορεις να κρατησεις αρκετα μεγαλη Μ.Ω.Τ !

    Το κομματι Περαμος -Καρβαλη ,μεχρι,πριν 3χρονια που ειχα ακομη μηχανη το καναμε σχεδον καθε τεταρτη με τον κολλητο μου,ετσι για "προπονηση" .Πιο "μηχανισια"διαδρομη με πατημενες παρατεταμενες στροφες και τα πιο γ@μ@τ@ τουνελ ολης της εγνατιας !!!!

    Λογω του οτι χρησιμοποιειται ως εισοδος των περισσοτερων Τουρκων,και οποιων Ευρωπαιων θελουν να περασουν προς τας ανατολας,εχουμε πετυχει πολλα και αξιολογα μπιστολια,με λιγοτερους,συγκρητικα στον αριθμο,αξιομαχους πιστολερο στα τιμονια.Αλλα με πολυ δυνατα πατηματα,ως συνηθως κερδισμενοι αλλα και μερικες φορες απιστευτα ηττημενοι....

    Σε καποια σημεια ειναι ιδιαιτερα επικυνδυνος,θα θελα να πω,αλλα καποιες φορες ,ο κινδυνος ειναι τοσο γλυκος...(βλ. Γεφυρες της Καβαλας).Ειτε κατεβαινεις προς Κεραμωτη και βλεπεις το ποσο ψηλα εισαι,ειτε ερχεσαι απο Ξανθη προς Καβαλα και μπαινεις τερμα μετα την ευθεια στα λιπασματα σ'αυτη τη δεξια παρατεταμενη που σε προετοιμαζει για την αριστερη στη γεφυρα......

    GPS για μπλοκα,καμερες και επικνδυνα σημεια...Σημερα Κοζανη-Χαλκιδικη και πισω 3 μπλοκα και καμερες μαλλον ανοιχτες γιατι αλλιως δεν εξηγειται ενα Μ5 να παει με 120...Και οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ σε μια εξοδο στα Γιαννενα ειναι τοσο παραξενη σε βαζει κατευθειαν σε διπλης κυκλοφοριας για 500μ-1χλμ και ξανα πισω Εγνατια!!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP