Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 35 από 35

Θέμα: Γυαλισμα και γενικη περιποιηση

  1. #31
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Επειδή όλη την περασμένη βδομάδα το Ε60 μου την πέρασε στα χέρια ενός πολύ σοβαρού επαγγελματία στο χώρο του γυαλίσματος, ακούει στο όνομα Παύλος και δραστηριοποείται στο Γέρακα, θα ήθελα να εκφράσω την ικανοποίησή μου από το αποτέλεσμα αλλά και από τη γενικότερη συμπεριφορά του. Το αυτοκίνητο είχε γρατζουνιές στο βερνίκι από scotch-brite, ως επί το πλείστον, αλλά και θαμπάδες και μικρογρατζουνιές στο καπώ από πετραδάκια κλπ. Μιά και ο κ. Παύλος είναι γείτονας, είχα την χαρά να παρακολουθήσω από κοντά όλα τα στάδια της δουλειάς του πάνω στο αυτοκίνητο. Ετριψε ένα ποσοστό από το βερνίκι της μάνας του και χωρίς να προσθέσει νέο βερνίκι καθόλου, το πέρασε 3 χέρια αλοφαδόρο και δύο χέρια κερί. Το αποτέλεσμα δείχνει εντυπωσιακό. Με την ευκαιρία, πέρασε 2 χέρια αλοιφή της Connolly τα δέρματα και πλύθηκε το αυτοκίνητο από κάτω γιά να φύγουν τα κατάλοιπα της προέλευσής του ... (Γερμανία). Δεν θα γράψω εδώ γιά τα χρήματα που πλήρωσα ώστε να μην δημιουργηθούν εντυπώσεις ... Αν υπάρχει ερώτηση γύρω από αυτό το θέμα, ευχαρίστως θα απαντήσω σε π.μ.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GM6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβαινω, βεβαια απο μια εμπειρια που ειχα με ανεξαρτητο επαγγελματια δεν εμεινα 100% ευχαριστημενος με τη δουλεια του (προς θεου δεν εννοω οτι ο Κωστας δεν κανει καλη δουλεια,οπως και καθε Κωστας)....Βεβαια δεν λενε κατι, ειτε γυαλιζει Smart η Ferrari πρεπει να ειναι αψογη η δουλεια του.
    Με τον Κο Παυλο δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, με την εννοια οτι θα μπορουσε στο αυτοκινητο μου (530i σαν το δικο σου) να γινει καλυτερη δουλεια.Με τον ανθρωπο καλη επικοινωνια ειχα και ηταν σωστος,απλα οταν εφυγα δεν ημουν 100% ευχαριστημενος.....Χαιρομαι που εγινε καλη δουλεια στο δικο σου και εισαι ικανοποιημενος

  3. #33
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετριψε ένα ποσοστό από το βερνίκι της μάνας του και χωρίς να προσθέσει νέο βερνίκι καθόλου, το πέρασε 3 χέρια αλοφαδόρο και δύο χέρια κερί. Το αποτέλεσμα δείχνει εντυπωσιακό.
    Αυτή είναι και η σωστή διαδικασία για να αντιμετωπιστεί πρόβλημα με scotch brite. Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GM6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον Κο Παυλο δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος, με την εννοια οτι θα μπορουσε στο αυτοκινητο μου (530i σαν το δικο σου) να γινει καλυτερη δουλεια.Με τον ανθρωπο καλη επικοινωνια ειχα και ηταν σωστος,απλα οταν εφυγα δεν ημουν 100% ευχαριστημενος.....Χαιρομαι που εγινε καλη δουλεια στο δικο σου και εισαι ικανοποιημενος
    Επειδή βλέπω ότι ο κ. Παύλος είναι επαγγελματίας και είχατε καλή επικοινωνία όπως γράφεις, μπορείς να μας πεις με τι ακριβώς δεν έμεινες 100% ικανοποιημένος?

    Υπάρχουν σίγουρα περιπτώσεις που δεν επιμένουμε με τρίψιμο, προκειμένου να μη γίνει ζημιά στο βερνίκι...

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πανε 3 χρονια περιπου, δεν ειχε φυγει 100% η θαμπαδα απο το γυαλισμα, και καποια μικρο-σημαδια που δεν βελτιωθηκαν οσο περιμενα,επισης υπηρξε καθυστερηση να μου παραδοθει το αυτοκινητο.....

  5. #35
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καθυστέρηση στην παράδοση είχα και εγώ, αλλά είχα ενημερωθεί από τους φίλους που μου τον σύστησαν ότι όταν "μπλέξεις" μαζί του, υπάρχει πάντα αυτό το ενδεχόμενο ... Ετσι, δεν χαλάστηκα από την διήμερη καθυστέρηση. Το ερωτηματικό που έμεινε μέσα μου είναι η διάρκεια που θα έχει το αποτέλεσμα που βλέπω τώρα. Ο ίδιος επιμένει ότι αν τηρώ τις οδηγίες του γύρω από το σωστό πλύσιμο, θα τον ξαναδώ μετά από 2 -3 χρόνια. Ο καιρός θα δείξει.

  6. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    GM6 (23-03-10)

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP