Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 35

Θέμα: Γυαλισμα και γενικη περιποιηση

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θελω να πω κατι για τον Κωστα.
    Χωρις να εχω δει δουλεια του,χωρις να εχουμε πει πολλες κουβεντες απο κοντα,χωρις να ξερω τις τιμες του,χωρις να εχω γνωση για τις τεχνικες η τα υλικα που χρησιμοποιει (γιατι απλα δε ξερω) και τελος χωρις να εχω προσωπικο οφελος λεω το εξης...
    Ο Κωστας ειναι Ε-ΠΑ-ΓΓΕ-ΛΜΑ-ΤΙΑΣ.
    Αυτο ας μου επιτραπει να το κρινω για το λογο του οτι ειμαι και γω στον κλαδο του αυτοκινητου καμποσα χρονια και μπορω να διακρινω τον ΣΩΣΤΟ και αφοσιωμενο επαγγελματια και μονο απο τα γραφωμενα του.
    Θα του εμπιστευομουν το αυτοκινητο μου με κλειστα ματια.
    Στις μερες μας οι σωστοι και αφοσιωμενοι επαγγελματιες σπανιζουν και καλο θα ειναι να επισημαινονται αυτοι που κανουν σωστα και τιμια τη δουλεια τους.

    Υ.Γ Αν αυτο το ποστ μου θεωρηθει "καπως" ειμαι συμφωνος να σβηστει αμεσως
    Δημητρης
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  2. The Following 2 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    GM6 (20-03-10), Monsta (19-03-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    O Κώστας ειναι τελειομανής. Αμα δειτε πως βγαινει το γαλα που χτυπα για τον Freddo θα καταλάβετε τί εννοώ.

  4. The Following User Says Thank You to gnx For This Useful Post:

    Monsta (21-03-10)

  5. #13
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν την ξερω την δουλεια του φιλου οποτε δεν θα την κρινω. αυτο που θα κρινω ομως ειναι οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης. μιλαω απο προσωπικη εμπειρια οταν ειχα επισκεφτει το καταστημα του. αυτο ειναι προσωπικη αποψη γιατι απο οτι διαβαζω κανει καλη δουλεια και ισως τα αξιζει αυτα που ζηταει

  6. #14
    Εγγραφή
    20-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    446
    Thanked
    432
    Rides
    0

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τα μέλη του φόρουμ για τα καλά τους λόγια. (((((((blush!!!!!!!!!!))))))))

    Η ευχαρίστηση στη φροντίδα των αυτοκινήτων σας, ήταν όλη δική μου!!! Δε ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε την προσωπική μου ικανοποίηση στο transformation ενός αυτοκινήτου, είτε από μικρο-επισκευή / γυάλισμα, κέρωμα ή βιολογικό καθαρισμό. Το γεγονός πάντως ότι όλα τα δύσκολα projectάκια τα αναλαμβάνω ακόμα εγώ, πιστεύω λέει αρκετά....

    Είναι γεγονός ότι το κατάστημά μου ξεκίνησε ως Αουτογκλίμ Exclusive για τα ΒΠ τo 2005, γρήγορα όμως οι ανάγκες της αγοράς, οι υψηλές απαιτήσεις των ομολογουμένος high-end πελατών μας (άκουσα κάτι για ferrari, Lambo?), αλλά και το προσωπικό μας μεράκι για την εργασία που τόσο αγαπάμε μάς ανάγκασε να κοιτάξουμε και αλλού....

    Ξεκινήσαμε την αναζήτηση νέων προϊόντων & εξειδικευμένου προσωπικού, ώστε να μπορέσουμε να στελεχώσουμε την Microrepairs, όπως της άξιζε.

    Ακολούθησαν πολυάριθμα σεμινάρια σε Γερμανία, Νορβηγία, Αγγλία & τέλος μια βόλτα από τα 'λημέρια' μου. Πολλά ακόμα χρήματα να φέρουμε 'ξένους' εδώ, που δε δεχόντουσαν να μείνουν πουθενά 'λιγότερο' από Αστέρα & Λαγονήσι Resort. Επαληθεύσαμε τις αρχικές μας υποψίες, ότι δηλαδή στο κομμάτι της μικρο-επισκευής, η Ευρώπη είναι πολύ πιο μπροστά σε επίπεδο υπηρεσιών απ ότι στις ΗΠΑ. Μη ψαρώνετε με διαφημίσεις διαφόρων franchise που υπερηφανεύονται ότι έφεραν την 'αναγέννηση' από τις ΗΠΑ....

    Στο δε κομμάτι της περιποίησης τα προϊόντα της Αουτογκλίμ καλά μεν, αλλά μέχρι εκεί. Έχω να ξεχωρίσω 2-3 υλικά με τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος και τα χρησιμοποιώ ακόμα to-date. Καμία σχέση δεν έχουν όμως με το κομμάτι των αλοιφών. Εκείνα έχουν πάρει δρόμο long time ago (me love you long time ).

    Έχουμε δοκιμάσει από Mother's, Turtle Wax, Zymol, Swiss Vax, Autoglym, 3M, Farecla, Porzelak και άλλες λιγότερο γνωστές εταιρείες στο ευρύ κοινό.

    Έχουμε κάνει τις επιλογές μας και τους συνδυασμούς μας, που ανάλογα το κάθε αυτοκίνητο / χρώμα, και - το σημαντικότερο - το βερνίκι του, ακολουθούμε διαφορετικά steps / υλικά. Εάν δε κάνεις δοκιμή πάνω στο κάθε αυτοκίνητο να δεις τι δουλεύει καλύτερα και απλά ακολουθείς βήματα σα ρομποτάκι, επειδή έτσι σου χουν πει, για μένα προσωπικά αυτή δεν είναι και η καταλληλότερη προσέγγιση.

    Τέλος οι τιμές μας δεν είναι τυποποιημένες και διαμορφώνεται ανάλογα τη δυσκολία και τον απαιτούμενο χρόνο του κάθε project. Για μία σωστή λοιπόν εκτίμηση, θα πρότεινα να δούμε το Μ6 από κοντά...

    Ότι πληροφορία χρειαστείς βρίσκομαι φυσικά στη διάθεσή σου.

    Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

    www.microrepairs.gr
    Ομολογω οτι εντυπωσιαστηκα,βλεπω Κωστα οτι παιρνεις σοβαρα τη δουλεια σου και εισαι γνωστης βεβαια.Να εισαι σιγουρος οταν ερθει η ωρα θα επικοινωνησουμε....

  7. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν την ξερω την δουλεια του φιλου οποτε δεν θα την κρινω. αυτο που θα κρινω ομως ειναι οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης. μιλαω απο προσωπικη εμπειρια οταν ειχα επισκεφτει το καταστημα του. αυτο ειναι προσωπικη αποψη γιατι απο οτι διαβαζω κανει καλη δουλεια και ισως τα αξιζει αυτα που ζηταει
    Πόσο βασικό είναι αυτό που λες!!
    Καμιά φορά, αν δεν ξέρουμε, για να γλυτώσουμε 50-100 ευρώ, μας στοιχίζει τριπλάσια και τετραπλάσια για να διορθωθεί, ή μένουμε με την ψυχή μας μαυρισμένη.... όχι ότι είναι ο κανόνας ...αλλά έχει συμβεί αρκετές φορές και σε μένα και στο περιβάλλον μου... καλό είναι πάντως να ψάχνουμε το πως και τι, ίσως τελικά να αξίζει...

  8. #16
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων

    δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης.
    Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!

    Να σαι καλά που μ έκανες και γέλασα!!!!!!!

    Προφανώς το δικό σου κριτήριο επιλογής συνεργάτη είναι η ..........χαμηλότερη τιμή.

    Όμως παραταύτα, θα θελα να καταλάβω το τρόπο σκέψης σου....

    Οι τιμές μου δεν είναι ότι καλύτερο, σε σχέση με τι??? Επειδή εσένα σού φάνηκαν πολλά τα χρήματα σαν νούμερο? Κινητό τηλέφωνο ή τηλεόραση αγοράζεις, και ψάχνεις από μαγαζί σε μαγαζί να βρεις το φθηνότερο? Αν κάνεις αυτό, δικαίωμά σου...

    Να σε ενημερώσω λοιπόν - διότι προφανώς δεν γνωρίζεις - ότι στη παροχή υπηρεσίας, υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές που ζητάει ο κάθε επαγγελματίας. Αυτό (τις περισσότερες φορές) σημαίνει πως 'ότι πληρώνεις παίρνεις' και αντικατοπτρίζει στο τέλος και τη ποιότητα της δουλειάς τού καθένα. Σκέψου λίγο και είμαι σίγουρος πως - ίσως -καταλάβεις.....

    Τώρα που το σκέφτομαι....μάλλον πρέπει να 'στράβωσες' που σου είπα την αλήθεια, ότι τα πλαστικά σου δηλαδή ΔΕΝ διορθώνονται με καθαρισμό. Ότι έχουν λιώσει από τη χρήση, τον όξινο ιδρώτα και άδικα θα ξοδέψεις τα ωραία σου λεφτά? Ή μήπως έπρεπε να σου πω ψέμματα (όπως κάνουν οι περισσότεροι), να στο πλακώσω και με ένα ωραίο γυαλιστικό σιλικόνης και στο τέλος να σου έβρισκα 1002 δικαιολογίες, όταν θα ερχόσουνα να πάρεις το αμάξι?

    Αλλά όχι, ξέχασα, αφού είπες παραπάνω ότι οι τιμές μου είναι πολύ υψηλές (για την τσέπη σου)....

    Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι οι τιμές μου είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας, μπορώ επίσης αν θέλεις, να σε συστήσω σε αρκετά ακριβότερα μαγαζιά στο 'κέντρο' και στα 'ΝΠ', να πάρεις μια γεύση τι εστί 'ακριβό'. Εδώ και πέντε ολόκληρα χρόνια ΔΕΝ έχουμε κάνει καμία απολύτως αύξηση.

    Σ ευχαριστώ πολύ πάντως που έκανες το κόπο να έρθεις από το κατάστημά μου και μου έδωσες την ευκαιρία να σου εξηγήσω από κοντά και με λεπτομέρεια, τις υπηρεσίες τής Microrepairs ΕΠΕ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 20-03-10 στις 21:56

  9. #17
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GM6 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τι λετε? Ειναι κορυφαια εταιρεια στην Αθηνα η υπαρχουν και αλλες?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Moufas E46 Εμφάνιση μηνυμάτων

    οι τιμες του που δεν ειναι και οτι καλητερο σε περιοδο οικονομικης κρισης.

  10. #18
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gnx Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Κώστας ειναι τελειομανής. Αμα δειτε πως βγαινει το γαλα που χτυπα για τον Freddo θα καταλάβετε τί εννοώ.
    Σσσσσττ εσύ παλιόπαιδο!!!

    Δε φτιάχνω καφέ με τα χεράκια μου για όποιον όποιον και το ξέρεις καλά. Υπάρχουν και οι απέναντι για όποιον θέλει κάτι στα γρήγορα.

    Και μη τυχόν πεις σε κανέναν το μυστικό, πως διορθώνεις τη κρέμα του freddo αν βγει νερουλή, ντάξει???

  11. #19
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!

    Να σαι καλά που μ έκανες και γέλασα!!!!!!!

    Προφανώς το δικό σου κριτήριο επιλογής συνεργάτη είναι η ..........χαμηλότερη τιμή.

    Όμως παραταύτα, θα θελα να καταλάβω το τρόπο σκέψης σου....

    Οι τιμές μου δεν είναι ότι καλύτερο, σε σχέση με τι??? Επειδή εσένα σού φάνηκαν πολλά τα χρήματα σαν νούμερο? Κινητό τηλέφωνο ή τηλεόραση αγοράζεις, και ψάχνεις από μαγαζί σε μαγαζί να βρεις το φθηνότερο? Αν κάνεις αυτό, δικαίωμά σου...

    Να σε ενημερώσω λοιπόν - διότι προφανώς δεν γνωρίζεις - ότι στη παροχή υπηρεσίας, υπάρχουν διακυμάνσεις στις τιμές που ζητάει ο κάθε επαγγελματίας. Αυτό (τις περισσότερες φορές) σημαίνει πως 'ότι πληρώνεις παίρνεις' και αντικατοπτρίζει στο τέλος και τη ποιότητα της δουλειάς τού καθένα. Σκέψου λίγο και είμαι σίγουρος πως - ίσως -καταλάβεις.....

    Τώρα που το σκέφτομαι....μάλλον πρέπει να 'στράβωσες' που σου είπα την αλήθεια, ότι τα πλαστικά σου δηλαδή ΔΕΝ διορθώνονται με καθαρισμό. Ότι έχουν λιώσει από τη χρήση, τον όξινο ιδρώτα και άδικα θα ξοδέψεις τα ωραία σου λεφτά? Ή μήπως έπρεπε να σου πω ψέμματα (όπως κάνουν οι περισσότεροι), να στο πλακώσω και με ένα ωραίο γυαλιστικό σιλικόνης και στο τέλος να σου έβρισκα 1002 δικαιολογίες, όταν θα ερχόσουνα να πάρεις το αμάξι?

    Αλλά όχι, ξέχασα, αφού είπες παραπάνω ότι οι τιμές μου είναι πολύ υψηλές (για την τσέπη σου)....

    Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι οι τιμές μου είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας, μπορώ επίσης αν θέλεις, να σε συστήσω σε αρκετά ακριβότερα μαγαζιά στο 'κέντρο' και στα 'ΝΠ', να πάρεις μια γεύση τι εστί 'ακριβό'. Εδώ και πέντε ολόκληρα χρόνια ΔΕΝ έχουμε κάνει καμία απολύτως αύξηση.

    Σ ευχαριστώ πολύ πάντως που έκανες το κόπο να έρθεις από το κατάστημά μου και μου έδωσες την ευκαιρία να σου εξηγήσω από κοντά και με λεπτομέρεια, τις υπηρεσίες τής Microrepairs ΕΠΕ.
    Έτσι είναι... ότι πληρώνεις παίρνεις. Και εμείς δουλεύουμε με τις ίδιες τιμές απο το 1985 στο μηχανουργείο μας και οι πρώτες ύλες κοστίζουν το 20πλάσιο. Ο καιρός κρίσης δεν σημαίνει οτι θα κλείσουμε τα μαγαζιά μας επειδή η αγορά είναι χειρότερη.

  12. #20
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    AΘΗΝΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    798
    Thanked
    766
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αφου σε κανω και γελας ας το συνεχισω να γελασεις λιγο παραπανω. καταστημα της autoglum μου ζητησε τα ιδια και λιγοτερα μαλιστα αν δεν κανω το χωρο των αποσκευων. αρκετα καταστηματα μου πανε οτι το χρωμα δεν χρειαζεται κατι μονο ενα κερωμα και μαλιστα ενας μου πε τι να σου παρω ρε φιλε ενα 50 ρικο θα χρειαστει για συντηρηση δεν χρειαζεται να του κανεις κατι αλλο. εγω ενα πραγμα δεν καταλαβενω. οταν καποιος δεχεται την κριτικη δημοσια καλο ειναι να δεχεται και τις θετικες και τις αρνητικες γνωμες. και στο κατω κατω προς τι ολη αυτη η ειρωνικη και μακροσκελης απαντηση δικαιωμα σου ειναι να χρεωνεις οσο θελεις και να μην δινεις λογαριασμο. εγω την γνωμη μου ειπα οπως την ειπαν και τοσοι αλλοι πιο πανω. αν δεν επρεπε να την πω επειδη δεν ειναι ευχαριστη ας μου εσβηναν το post οι διαχειριστες

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP