Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 75

Θέμα: Αλλαγη κινητηρα σε z3 1998-αρχη μετατροπης

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παναγιωτιδης λενορμαν κολωνος 2105145991 ,Παππαδοπουλος Σαββας θεσσαλονικη 23104781100,Αντώνης & ιοι θηβων 2105697440
    Το πίσω αξονα με το διαφορικο και τα φρένα κομπλέ θα το βρεις απο 1000-1500
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  2. #12
    Εγγραφή
    29-11-10
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4.075
    Thanked
    7447
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα 5400 δεν ειναι αρκετα λεφτα?

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leonidas_E39 For This Useful Post:

    Kostas Maras (16-04-13), z3 2.2 (17-04-13)

  4. #13
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mariokourempis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αν θα μπορουσε καποιο μελος να μου δωσει μια τιμη ενδεικτικη για κοστος διαφορικου απο m και που μπορει να βρεθει καθως και φτερα(φανταζομαι και θολους)ωστε αν τελικα πουμε πως ειναι οντως απαραιτητο,να δω να τα βρω
    Εντελως φιλικα θα σε προετρεπα να πας με τα λεφτα που θα δωσεις να τουρμπισεις το υπαρχον μοτερ και ξεφυγεις απο μπελαδες και απο ενα πολυ παλιο μοτερ.......και παλι φιλικα ξανασκεψου το!!!!!!!!

  5. #14
    Εγγραφή
    01-06-11
    Περιοχή
    Κυπρο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    355
    Thanked
    497
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    επισης ενα πολυ σημαντικο γεγονος ειναι θα το δηλωσεις το μοτερ?η θα εισαι παρανομος?

  6. The Following User Says Thank You to panose30 For This Useful Post:

    z3 2.2 (16-04-13)

  7. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλή διασκέδαση
    και καλησπέρα

  8. The Following 3 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (16-04-13), deepBLUE (16-04-13), Leonidas_E39 (16-04-13)

  9. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλή διασκέδαση
    και καλησπέρα


    3.57

  10. The Following 2 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (16-04-13), VanVIC (16-04-13)

  11. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλε μου φιλε καλως ηρθες στην παρεα.
    Θα ηθελα ως πρωιν ιδιοκτητης Ζ να μου επιτρεψεις να σου δωσω κανα δυο συμβουλες.

    Αν ειναι το πρωτο σου πισωκινητο αυτοκινητο καλο θα ηταν να εξοικιωθεις πρωτα αρκετα καλα με την κινηση στον πισω αξονα.

    Το να κανεις το Ζ σου μετατροπη σε Ζ3Μ ειναι κατι που αυτη τη στιγμη φανταζει ασυμφορο και στο φιναλε θα εχεις ενα αυτοκινητο Φρανκενσταιν.
    Με καποιο λογικο ποσο θα μπορουσες να βρεις Ζ3Μ το οποιο θα ηταν ασφαλεστερο απο την μεταροπη που περιγραφεις και σαφως νομιμο.

    Ξανασκεψου το λιγακι. Με ποιον κουβεντιασες και σου ειπε οτι το διαφορικο που φορας τωρα κανει για το Μ μοτερ? Τετοια πραγματα δεν στεκουν και καλο θα ειναι να ρωτησεις και καπου αλλου για την μετατροπη που ψαχνεις.

    για το τελος θελω να σε ενημερωσω πως τα 300+ αλογα στο Ζ θελουν αρκετη εμπειρια και πολυ ωριμο τροπο σκεψεις αλλιως η καταστροφη δεν θα αργησει να ερθει.
    Και με μετατροπη του τυπου "ασε το διαφορικο που φοραει πανω-μια χαρα θα ειναι" πολυ φοβαμαι οτι μονο στεναχωρια θα τραβηξεις.

    Με λιγα λογια,αν θες τοσο πολυ Μ αγορασε ενα γνησιο.
    Αν θες τοσο πολυ την μετατροπη κανε την καπου σωστα.

    Ελπιζω να μην παιρνεις τα λογια μου στραβα και να καταλαβεις οτι προσπαθω να σε προλαβω απο διαφορες περιπετιες.

    Θα ειμαστε ολοι εδω για οποια βοηθεια χρειαστεις. Καλως ηρθες και παλι



    Υ.Γ 1 τα 300+ αλογα στο Ζ θελουν αποστευτη προσοχη αλλιως θα σε πατησουν και τα 300 στο κεφαλι

    Υ.Γ 2 οσον αφορα το look του αυτοκινητου μεινε σε εργοστασιακες λυσεις γιατι καθε τι αντιθετο εχει τραγικες επιπτωσεις
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  12. The Following 8 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    A8hnaios (18-04-13), Andri (16-04-13), GIWRGOSPR (21-04-13), KalpasM3 (17-04-13), Leonidas_E39 (16-04-13), nikos1400 (20-04-13), PANOS-E60 (16-04-13), VanVIC (16-04-13)

  13. #18
    Εγγραφή
    13-11-12
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...εχουμε και λεμε λοιπον....δεν θελω ενα αντιγραφο m...θελω μια νορμαλ ζ3 η οποια απλα θελω να εχει αλογα ωστε να κανω γρηγορες βολτες...δεν θα το δηλωσω διοτι μενω σε μια επαρχια 500 κατοικων σε ενα βουνο στην λακωνια και το κοντινοτερο τμημα η μπλοκο απεζει το λιγοτερο 100 χλμ!!!!η χαρα του ληστη-απαγωγεα....απλα θελω να εχω ενα γρηγορο και παιχνιδιαρικο αυτοκινητο που για μενα τουλαχιστον ειναι απο τα πιο ομορφα...οσο για την πισωκινηση,ολα μου τα αυτοκινητα ιταν πισωκινητα(s2000,mr2,lotus elise)αλλα ποτε δεν εχο κανει καμια μετατροπη σε κανενα.για να ειμαι ειλικρινης οδηγησα μια ζ3 με τα 118 αλογα και σερνοταν οποτε αφου θα μπω στην διαδικασια αναβαθμισης ειπα να κανω μια καλη αναβαθμιση τουλαχιστον.το να φουσκωσω λιγο τα πισω φτερα δεν νομιζω πωσ ειναι κατι τραγικο,αλλα το λουκ της m προσωπικα θεωρω πως παραειναι τουμπανο για μενα....μου αρεσει το αυτοκινητο μου ευτυχως οπως ειναι!!!!απλα δεν εχω ιδεα για μετατροπες...σαν οδηγος επαναλαμβανω...δεν τρεχω ιδιαιτερα,δεν κανω παντες,δεν το πολυζοριζω παρα μονο μια στο τοσο...οι συνηθεις βολτες θα ειναι στο βουνο προς καλαματα μεσω ταυγετου και πισω..μια απλη και ωραια διαδρομη....οσο για εξωτερικη εμφανιση ειμαι υπερ στο να μεινει απειραχτο το αυτοκινητο παρα μονο ενα ελαφρυ φουσκωμα και καποια γνησια αξεσουαρ σε χρωμιο βρε παιδια πεσατε να με φατε!!!χαχαχαχα
    για το διαφορικο εχω ακουσει πολλες παραφιλολογιες απο δηθεν ειδικους για αυτο ρωταω εδω μιας και εχετε πειραματιστει...

  14. The Following User Says Thank You to mariokourempis For This Useful Post:

    limnios.m3 e36 (17-04-13)

  15. #19
    Εγγραφή
    13-11-12
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ααα και ξεχασα...ζητημα να κανω 10000χλμ το χρονο......

  16. #20
    Εγγραφή
    13-11-12
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    22
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το τουρμπο παιδια βγαινει εκτος διοτι μενω σε επαρχια πως σας ειπα και δεν θελω πολλα τρεξιματα....προτιμω μια εργοστασιακη μετατροπη

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP