Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: 250cc. ειναι Δυνατον!

  1. #11
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Γιωργο, θα μας τρελανεις τελειως μου φαινεται...



    (ωραιο το καινουριο εμοτικον...)
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  2. The Following 2 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (14-03-13), Ptboul (14-03-13)

  3. #12
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εν ετη 2013 θα κανεις πατεντες σε σκελετο 50αριου παπιου (σχεδιασης 1970) να βαλεις 250αρι μοτερ και να κανεις ταξιδια στην Ευρωπη ?



    Παρε ενα τετοιο αμα ειναι.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3368081/


    ΚΑΙ πιο φτηνα θα σου'ρθει, ΚΑΙ δε θα φοβασαι μην κοψει ο σκελετος.
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  4. The Following User Says Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    Ptboul (14-03-13)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Α ρε Γιώωωργγγ πραγματικά θα μας τρελάνεις!! και εγώ πιτσιρικάς έχω πάει χωριό με σκούτερ και παπί (το παπί δεν τα κατάφερε με άφησε από βαλβίδα στην Κόρινθο) αλλά άλλες εποχές - 90ς.

    Τώρα, Εγνατία να βγεις από Λαγκαδά, άντε να φτάσεις μέχρι το Κιλκίς.

    Πάρε ένα αξιόπιστο μεταχειρισμένο φθηνό μηχανάκι να κάνεις την δουλειά σου και ΡουμανοΒουλγαρίες μπορείς να πας ανετότατα και φθηνά με Λεωφορείο.

    Κοίτα τι μπορείς να πάρεις με ένα 1000ρικο https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3459315/

    και κοίτα τι καστομιά φτιάχνει ο SakiS pοwer https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2875427/

    Tι θα διάλεγες;

    ΞΕΧΝΑ την ιδιοκατασκευή που θέλεις να κάνεις για 1002 λόγους (νομικούς, ασφάλειας, κλπ) ! ._
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    BILL007 (14-03-13), nikos1400 (14-03-13)

  7. #14
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    81
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Πάρε μια floretta και βάλτης ενα μοτέρ από NSR

  8. The Following User Says Thank You to yiannis2002 For This Useful Post:

    Tsik.D. (14-03-13)

  9. #15
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NS-conv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τι παπι θες να το βαλεις και για τι χρηση το θελεις?
    κοιταξε ολοι οι σκελετοι (απο τα καινουργια) ειναι πανω κατω το ιδιο εχουν το σιδερο πανω απο το μοτερ που κραταη το πλαισιο και εκει εμποδιζη ενα π.χ. δικιλινδρο τετραχρονο μοτερ 2μισαρι, τωρα διχρονο εχει βαλη και ενας γνωστος μου αλλα μονοκιλινδρο.
    Η σκεψη μου ηταν για καλυτερη οικονομικη λυση (αφου θα πασαριζα καινουργιο μοτερ + καρμπυρατερ ισουτε καινουργιο μηχανακι ) και συν το ελαφρυ πλαισιο της παπιας ενα 2,5 μοτερ σε παπια επρεπε να παη σφαιρα (δηλ. με καμια 120-130 χαλαρα στην απλα ανετα) αλλα λογικο ηταν να κοψη σασι απο τον διχρονο γιατι π.χ. αλλο το πισω ψαλιδι απο παπια και αλλο απο 2,5ρα μηχανη αλλα και στην περιπτωση που Εντελως Τεχνομηχανικα ειναι κατι αναρμοστο μπορω να κανω την πιθανοτερη Δυνατη περιπτωση ενος σκελετου π.χ. απο μοντενα η μετ/σμενο - χαλασμενο Κρυπτον και να βαλω Κινεζο καινουργιο Παπισιο 150ρι μοτερ Μπολτεξ - Λιφαν- και α. παλι με 110 θα παη ταξιδι χαλαρα.
    στο σκουτερ μου εχω βαλη καιν. μοτερ GYG - 150cc κιν. και με το μανισιο εχει μερα με νυχτα διαφορα στα Βαριατορ (φυγοκεντρικο) στην αποδοση ειναι εντελως ταξιδιαρικο ο Κινεζος μεσα σε 2 χρονια Βελτιωθηκε φανερα Αποτυπωσε τον ιαπωνα ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ και τωρα πλεον ειναι Απειλη γι αυτον τωρα για ταξιδια θα προτημουσα την παπια γιατι δεν εχει Ιμαντα αλλα αλυσιδα στην κινηση η εμπειρια μου απο να κανη τον ιμαντα στα καλα καθουμενα μαλια - κουβαρια ειναι σε 2-3 φασης ενω η αλυσιδα θα σου δειξη εμφανη σημεια μετα απο 55.000χιλ.π.χ.
    Παντως στην Εξατμιση θα Βαλω ΚΑΙ στην παπια τη μοτοσπορ Πρεφορμανς την ελλ. γιατι ειναι πολυ καλα μετρημενη μελετημενη η καλυτερη μπορω να πω στα παπ.μοτερια και τραβαη αφανταστα θα βγαλω φωτο απο το σκουτερ αργοτερα οταν θα το πλυνω γιατι ειναι το εργαλειο της δουλειας και της μεταφορας και εκει που κινειτε ειναι και λασποδρομοι και ,,,,,,,,,,αστα να πανε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 850CSI : 14-03-13 στις 18:48

  10. #16
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tsik.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    .. δηλαδη εισαι τοσο ετοιμος ψυχολογικα να πας ρουμανια και οπουδηποτε αλλου με ενα παπι ??ξεκολλα...
    Αν εχεις πανω 150ρι καιν. μοτερ ναι και Ανετα με 110 ΧΑΛΑΡΑ ασε που σ'αυτες τις χωρες ρουμ - ουκρ. η βεζινα ειναι τζαμπα (σε σχεση με δω) η παπια εχει αλυσιδα και διπλο αμορτισερ πισω παιζει εγγυηση

  11. #17
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιωργο, θα μας τρελανεις τελειως μου φαινεται...



    (ωραιο το καινουριο εμοτικον...)
    Φετος το καλ. κατα μεσα Ιουλιου θα παω να κανω το γυρο βουλγαριας ως την Βαρνα ,χρυση ακτη- μπουργκας- πομοριε τα Παραλια η μπορει σε μερη που εχει κρυσταλινες λιμνες ΜΕ το σκουτερ που εχω τωρα GYG -150 η REX (και δε συμ/τε) εχουν το ιδιο μοτερ σε βασεις με ενα μονο μακρυ μπουλωνι και ενα απορτισερ πισω που μπαινη γαντι χωρις καμια δουλεια Πατεντα σε 4-5 διαφορετικα ονοματα απο μηχ. σκουτερ

  12. #18
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν ετη 2013 θα κανεις πατεντες σε σκελετο 50αριου παπιου (σχεδιασης 1970) να βαλεις 250αρι μοτερ και να κανεις ταξιδια στην Ευρωπη ?



    Παρε ενα τετοιο αμα ειναι.
    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/3368081/


    ΚΑΙ πιο φτηνα θα σου'ρθει, ΚΑΙ δε θα φοβασαι μην κοψει ο σκελετος.
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΛΑ γεια σου Τι Αξιοπιστια εχει ενα τετιο μοτερ (και μοτοσυκλετα) π.χ. εχει Ηλεκτρονικη η Πλατινες ? πως λεγετε το μοντελο να ψαξω να δω σε τι λεφτα κυμενετε βρε αδερφε,,,, Παντως αν τυχαινα σε κανα καθαρο τετιο εργαλειο θα το εβαφα θα το'κανα κουφετο

  13. #19
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε Γιώωωργγγ πραγματικά θα μας τρελάνεις!! και εγώ πιτσιρικάς έχω πάει χωριό με σκούτερ και παπί (το παπί δεν τα κατάφερε με άφησε από βαλβίδα στην Κόρινθο) αλλά άλλες εποχές - 90ς.

    Τώρα, Εγνατία να βγεις από Λαγκαδά, άντε να φτάσεις μέχρι το Κιλκίς.

    Πάρε ένα αξιόπιστο μεταχειρισμένο φθηνό μηχανάκι να κάνεις την δουλειά σου και ΡουμανοΒουλγαρίες μπορείς να πας ανετότατα και φθηνά με Λεωφορείο.

    Κοίτα τι μπορείς να πάρεις με ένα 1000ρικο https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3459315/

    και κοίτα τι καστομιά φτιάχνει ο SakiS pοwer https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2875427/

    Tι θα διάλεγες;

    ΞΕΧΝΑ την ιδιοκατασκευή που θέλεις να κάνεις για 1002 λόγους (νομικούς, ασφάλειας, κλπ) ! ._
    ΟΟΟΟΟρε μαγκα μου αυτη η γαιμαχα ες αρ 2,5 χχχμμμμμ μας εκαψε,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,αλλαζει ΟΛΑ τα σχεδια τωρα,,,,,,,,,,,τι παπιες τωρα να σκεφτεις,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    οσο για το αλλο ξεχνα το δεν το παιρνω ουτε τζαμπα ειπαμε Ταξιδιαρικο ΚΑΙ ΜΟΝΟ ενα χιλιαρικο η ες αρ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 850CSI : 14-03-13 στις 19:10

  14. The Following User Says Thank You to 850CSI For This Useful Post:

    Ptboul (15-03-13)

  15. #20
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΛΑ γεια σου Τι Αξιοπιστια εχει ενα τετιο μοτερ (και μοτοσυκλετα) π.χ. εχει Ηλεκτρονικη η Πλατινες ? πως λεγετε το μοντελο να ψαξω να δω σε τι λεφτα κυμενετε βρε αδερφε,,,, Παντως αν τυχαινα σε κανα καθαρο τετιο εργαλειο θα το εβαφα θα το'κανα κουφετο
    Yamaha SR λέγεται και εχει ηλεκτρονικη.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    BILL007 (14-03-13), Ptboul (15-03-13)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP