Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 34

Θέμα: [Ε39] ΟΘΟΝΗ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ

  1. #21
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να ξέρεις, όμως, συνονόματε πως για να βάλεις dynavin πρέπει να ξηλώσεις όλο το αυτοκίνητο, καθώς έχεις εργοστασιακό νάβι.

  2. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (07-03-13)

  3. #22
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πως???γιατι αυτο???τι σκατα συνδεσμολογια εχουν???κ σε πρωτη φαση ΔΕΝ σκεφτομαι για dynavin.

  4. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
    επανερχομαι στο θεμα με την εξης γνωματευση.χαλασμενο ραντιο μοντουλ με αποτελεσμα να μην αναβει καν.στη συνεχεια υπαρχει μια περιπτωση να ειναι χαλασμενο κ το ναβι.αυτα κ μονο απο μονα τους κανουν με προχειρη αναζητηση απο 400 ως 500.αν δεν καταφερω να τα βρω φθηνοτερα,που δεν πιστευω σε καμια τρελη διαφορα,θα αλλαξω ολο το συστημα με κατι αλλο τυπου dynavin.σε πρωτη φαση δεν κοιταω για dynavin διοτι μαζι με το tv-tuner,που θελω, αγγιζει το 1000ρικο το οποιο δεν θελω να διαθεσω.απο αυριο θα ξεκινησω να ψαχνομαι για κατι αλλο σε οθονη το οποιο να εχει αρκετες λειτουργιες κ σιγουρα πιο φθηνα.μετεπειτα θα κοιταξω κ για ηχεια με ενισχυτη.αν εχετε καμια προταση να βοηθησετε ειναι καλοδεχουμενη.να επισημανω πως δεν ειμαι πλεον απο τους τυπους που θελουν να ακουγοντε 2 τετραγωνα αλλα απο τους τυπους που θελουν μεσα στο αμαξι να εχουν μια καλη ποιοτητα ηχου σε μια λογικη-σεβαστη ενταση.

    Για εμένα πρώτα βρες με δοκιμή στο μηχανικό σου τι φταίει ακριβώς.
    Μετά υπάρχουν και τρόποι για να τα επισκευάσεις απ'οτι φαίνεται, π.χ αμα φταίει το μοντουλ του ραδιοφώνου https://www.ebay.de/itm/BMW-E38-E39-...item1e74de9e08 ή το ΜΚ3 https://www.ebay.de/itm/Navi-Reparat...item20b6ea6006
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 07-03-13 στις 00:44



  5. #24
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως???γιατι αυτο???τι σκατα συνδεσμολογια εχουν???κ σε πρωτη φαση ΔΕΝ σκεφτομαι για dynavin.
    Έχει δίκιο ο Γιάννης.Γιατί (εντελώς μπακάλικα θα το πω) οι φύσες που έχεις μπροστά δεν είναι αυτές που θέλει το dynavin.Τις έχεις ουσιαστικά στο πορτ μπαγκάζ και απο εκεί πρέπει να έρθουν μπροστά για να παίξει = ξήλωμα τα άπαντα...

    Για εμένα θα το ξαναπώ, προσπάθησε να βρεις την βλάβη σε συνεργασία με τον μηχανικό σου.



  6. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    giannis_compact (07-03-13)

  7. #25
    Εγγραφή
    31-01-11
    Περιοχή
    Kalamata
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    312
    Thanked
    212
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φιλε μου και εγω εχα καποια προληματα με το ολο συστημα και ελπιζω να σε βοηθησω καπως!
    α. Αν εχει χαλασει το ραδιο μοντουλ η οθονη αναβει αλλα δεν παιζει ραδιο,cd κτλ.
    β. Αν ειναι χαλασμενο το μκ3 θα ειχες ολες τις αλλες λειτουργειες εκτος απο ναβι.
    γ. Αν εχεις προβλημα στο τν μοντουλ τοτε η οθονη δεν αναβει καθολου, (αλλα οταν ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μπορουσα να ακουσα ραδιο).

    Επισης αυτο που βρηκα προβληματικο ειναι καποιες φισες πισω που λογω υγρασιας τα φισακια ειχαν διαβρωθει με αποτελεσμα να μην δουλευουν.

    Μην αγχωνεσαι θελει λιγο ψαξιμο.

    Εχω ενα μκ3 αν θελεις να στο στειλω ωστε να το δοκιμασεις!

  8. The Following User Says Thank You to andreas110080 For This Useful Post:

    BILL007 (07-03-13)

  9. #26
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreas110080 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου και εγω εχα καποια προληματα με το ολο συστημα και ελπιζω να σε βοηθησω καπως!
    α. Αν εχει χαλασει το ραδιο μοντουλ η οθονη αναβει αλλα δεν παιζει ραδιο,cd κτλ.
    β. Αν ειναι χαλασμενο το μκ3 θα ειχες ολες τις αλλες λειτουργειες εκτος απο ναβι.
    γ. Αν εχεις προβλημα στο τν μοντουλ τοτε η οθονη δεν αναβει καθολου, (αλλα οταν ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μπορουσα να ακουσα ραδιο).

    Επισης αυτο που βρηκα προβληματικο ειναι καποιες φισες πισω που λογω υγρασιας τα φισακια ειχαν διαβρωθει με αποτελεσμα να μην δουλευουν.

    Μην αγχωνεσαι θελει λιγο ψαξιμο.

    Εχω ενα μκ3 αν θελεις να στο στειλω ωστε να το δοκιμασεις!
    .................................................. .....
    μου ειπανε οτι μπορει κ να επισκευαζεται το ραδιο μοντουλ κ θα χαλασω λιγο χρονο ακομα μηπως κ την γλιτωσω.

  10. #27
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσπάθησε να βρείς την βλάβη ,διότι 'αλλο το εργοστασιακό και άλλο τα aftermaket ,θα πάρεις σπρέυ επαφών απο ηλεκτρονικά ,χωρίς λάδι στον ξαναλέω χωρίς λαδι θα τους το πεις στο μαγαζί που θα το αγοράσεις θαρίξεις σε όλλες της επαφες φύσσες πίσω στο πορτμπαγαζ ,σέ κάποιο σημειο η στην η στο GPS έχει κουμπι reset δωκίμασε το και αυτό εάν δέν το έχεις δοκιμάση.Πάνω απο όλα βγάλε απο το μυαλό σου να το ξυλώσεις και να βάλεις κάποιο aftermarket !!αφου έχει την μεγάλη οθόνη!!

  11. #28
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    σημερα πηγα κ αφησα σε ενα ηλεκτρονικο τον ενισχυτη, το ναβι κ την σιντιερα.η σιντιερα θελει ενα καθαρισμα γιατι ψιλοκολλαει.τον ενισχυτη τον αφησα για να δει αν φτιαχνεται διοτι αυτος φταιει που δεν εχω ηχο.κ το ναβι το αφησα για ενα ελεγχο για να δουμε αν δουλευει καλα.ο ανθρωπος ειναι ηλεκτρονικος κ μου ειπε οτι μπορει κ εχει επισκευασει απειρα+οτι κανει κ σερβις - συντηρησεις.θα το δοκιμασω κ οτι βγει.ουτως η αλλως δεν με χρεωνει κατι αν δεν δουλεψει.σε 4-5 μερες θα εχω νεα να σας πω.ο ανθρωπος φανηκε γνωστης......

  12. The Following 3 Users Say Thank You to GIANNHS M For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (09-03-13), BILL007 (08-03-13), Leonidas_E39 (08-03-13)

  13. #29
    Εγγραφή
    26-08-12
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    206
    Thanked
    166
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα πηγα κ αφησα σε ενα ηλεκτρονικο τον ενισχυτη, το ναβι κ την σιντιερα.η σιντιερα θελει ενα καθαρισμα γιατι ψιλοκολλαει.τον ενισχυτη τον αφησα για να δει αν φτιαχνεται διοτι αυτος φταιει που δεν εχω ηχο.κ το ναβι το αφησα για ενα ελεγχο για να δουμε αν δουλευει καλα.ο ανθρωπος ειναι ηλεκτρονικος κ μου ειπε οτι μπορει κ εχει επισκευασει απειρα+οτι κανει κ σερβις - συντηρησεις.θα το δοκιμασω κ οτι βγει.ουτως η αλλως δεν με χρεωνει κατι αν δεν δουλεψει.σε 4-5 μερες θα εχω νεα να σας πω.ο ανθρωπος φανηκε γνωστης......
    Ετσι μπράβω και μήν ξεχάσεις να μας πει τι έγινε..

  14. #30
    Εγγραφή
    03-06-12
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    459
    Thanked
    478
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ...επεστρεψα...καταρχην θελω να με συγχωρεσει η διοικηση του φορουμ για τον ελευθερο λογο που θα εχω αλλα ειμαι πολυ !!!!!!

    το ολο προβλημα ξεκιναει απο το γεγονος οτι το αμαξι δεν ειχε gps κ του βαλανε μετα.


    το πρωτο πραγμα που θα πω κ ευχομαι να το δει ή να το μαθει αυτος που υποτειθετε εφτιαξε το αμαξι ειναι οτι ειναι ενας καραγκιοζης κ μισος.ασχετος,τσαπατσουλης (οπως παρα πολλοι σε αυτη την χωρα) με τα ηλεκτρονικα ενος bmw!!!κ να πω μια παροιμια...αν η ψωλη ηταν βιολι θα το παιζανε πολλοι!!!!

    η ιστορια εχει ως εξης...το αμαξι φοραγε πλεξουδα για ραδιο-σιντι.αυτος που πηγε να το βαλει το gps πηρε μια πλεξουδα κ ολο το συνολο των μηχανηματων για να βαλει ολο το ηχοσυστημα της bmw.το προβλημα δημιουργηθηκε οταν παντρεψε την μια πλεξουδα με την αλλη.ΑΚΥΡΟ!!!απο την στιγμη που εχεις ατοφια την μια πετας - καταργεις οριστικα την αλλη.αλλα οχι.ο ελληναρας ξερει να παντρευει.σκατα!!!το αμαξι εγινε κωλος με αποτελεσμα να απορω κ εγω ο ιδιος πως επαιζε εστω κ για 10 μερες που το ειχα πρωτοπαρει.για να μην μακρυγορο εψαξα κ ρωτησα καποια μαστορια το τι εχει το αμαξι κ ολοι μου λεγανε οτι εχω καμμενο ενισχυτη.απο ξεκινανε ολα κ οτι ετσι οπως ΗΤΑΝΕ τα καλωδια πισω ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτει ΟΛΟ το αμαξι για να δουνε τι αλλο μπορει να φταιει!το κοστος μονο για την εργασια 2 μαστορια το ξεκινησανε 500 + ανταλακτικα κ ο ενας ειπε δεν αναλαμβανω!τιμη που θα εφτανε τα 1000 + !!!!!εντελως τυχαια γνωρισα ενα παλικαρι,ΜΑΣΤΟΡΑ Κ ΓΝΩΣΤΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ο οποιος με ειδε ποσο απελπισμενος ημουνα κ μου ειπε οτι θα μου το φτιαξει πιο οικονομικα !!!!!ετσι κ εγινε.....για αρχη βγαλαμε ολα τα πραγματα πανω απο το αμαξι μου κ τα δοκιμασαμε στο δικο του.ειδαμε οτι δεν δουλευε ο ενισχυτης ο οποιος επισκευαστηκε με 180 ευρω.στην συνεχεια δεν δουλευε το gps,επισκευαστηκε κ αυτο με 150 ευρωεπειτα βαλαμε τα πραγματα ξανα στο αμαξι του κ ειδαμε οτι δουλευανε ολα σωστα.ετσι ηρθε η ωρα να τα βαλουμε πανω στο αμαξι μου.....τα βαζουμε κ περνουμε το τριτο το μακρυτερο!!! Ν Ε Κ Ρ Α Ο Λ Α !!!!!!!κ φρικαρουμε γιατι λεμε οτι απο την στιγμη που δουλευουν στο ενα κ οχι στο αλλο το προβλημα οδηγητε στην καλωδιωση.αφου τρωμε μια ολοκληρη μερα στο ψαξιμο με τα καλωδια κ τις φισες πισω δεν βγαζαμε ακρη αφου ητανε ΟΛΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.ΚΟΨΕ ΡΑΨΕ!!!το συζηταμε κ καταληγουμε οτι το αμαξι πρεπει να ξηλωθει ολο κ να ξαναμπουν απο την αρχη κ σωστα!!!!!επειδη εγω θελω το αμαξι μου να ειναι σαν εργοστασιακο σε καποια πραγματα αξιας κ επειδη δεν μου αρεσουν οι αλχημιες κ τα κοψε ραψε περνω την αποφαση κ του λεω....''Γιωργο κανε οτι χρειαζεται για να γινει το αμαξι σωστο,τωρα μπηκαμε στο χορο κ θα χορεψουμε''ετσι λοιπον κ εγινε,το αμαξι ξηλωθηκε ολο μα ολο κ περαστηκαν απο την αρχη η πλεξουδα οπως πρεπει,οπως την περνανε απο το εργοστασιο!!!παρακατω θα δειτε κ φωτο....
    το αποτελεσμα με εχει δικαιωσει....με κοστολογιο πραγματικα πολυ χαμηλο το εφτιαξε το αμαξι κ δουλευει αψογα!!!

    επισης να αναφερω πως ο μαστορας που περασε οτι περασε οταν πηγε να το βαλει ξεχασε να περασει κ μια ακομα πλεξουδα απο το abs στο gps.ειναι κατι βασικο για να δουλεψει!!!

    ακομα να πω πως ο μαστορας μου ξεκαθαρισε πως δεν θελει ουτε ενα ευρω αν δεν καταφερει να τα φτιαξει κ οπως επισης η τιμη δεν διαφοροποιητε απο το αν καπου κολλησει κ χασει π.χ. μια μερα ακομα!


    το αμαξι ετσι πηγε κ ετσι εφυγε......χωρις να τριζει τιποτα!!!!!!!!!!











    κ εδω αρχιζει το γδυσιμο.....


























    η εικονα σουλουπωμενο πλεον..............





    παιδια δεν φανταζεστε τι ειχανε κανει στο αμαξι.ειχανε σπασει μεχρι κ τις φισες κ αλλαξα κ φισες!!!!το ειχανε καταστρεψει το αμαξι!!!!κ ο κληρος επεσε σε μενα μαμω την τυχη μου για να φτιαχτει!!!!!το μονο που χρειαζομαι ειναι ψηφιακο δεκτη για να πιανω καθαρα κ πληθωρα καναλιων.τελος καλο ολα καλα με την τσεπη αδεια!!!!

  15. The Following 8 Users Say Thank You to GIANNHS M For This Useful Post:

    aristent (25-03-13), bill_m3 (26-03-13), giannis_compact (25-03-13), katsaraios (25-03-13), Kostas_1 (26-03-13), Leonidas_E39 (25-03-13), nikos valvetronic (25-03-13), Panos 316T (25-03-13)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP