Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: Bmw z3 τούρμπισμα

  1. #11
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτος που εννοεις σε μια ερωτηση μου πριν ενα χρονο περιπου μου ειχε πει γυρω στα 5000 ευρω!!!Και μιλαμε μονο για +40-50 αλογα!!
    Μακριά απο αυτον......ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! !!!!!!!

  2. #12
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν πας στα 5000 παρε αλλο μοτερ.

  3. #13
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kοιταξες στο ebay για downing atlanta ?
    Αυτος μπαινει στο δικο σου.
    Κοιταξα ναι αλλα δυστηχως δε βρηκα κατι..Θα ψαξω και εκτος ebay μηπως βρω κατι.

  4. #14
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά.Κατ αρχην θα ηθελα να μαθω αν καποιος γνωριζει καποιο συνεργειο που να ασχολειται με το τουρμπισμα των bmw και συγκεκριμενα με τον δικο μου κινητηρα (1.9 is μ44).Πηρα τηλ τον Καρα στο αργος και που ειπε οτι πλεον δεν βγαινει καποιο κιτακι γι αυτο το μοτερ και δεν φτιαχνει ο ιδιος πλεον αυτο το μοτερ.Με ενδιαφερει να φτασω στα 190-210 αλογα.Εχω βρει καποια κιτακια στο ebay αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα και ποιος αναλαμβανει να κανει τη τοποθετηση.Αν καποιος εχει ασχοληθει με αυτο το μοτερ και ξερει καποιον που να τουρμπιζει θα με βοηθουσε πολυ.Επισης αν καποιος ξερει και το κοστος στο περιπου. Ευχαριστω πολυ!
    Εφοσον αποφασισεις να τουρμπισεις το μοτερακι σου,ξεκινα να μαζευεις τα απαραιτητα ανταλλακτικα.Πολλαπλες εξαγωγης με Τ25 πατημα εχουν περιπου στα 250-350 ευρω στο Ebay και ειναι αρκετα αξιοπιστες για πιεσεις μεχρι 1.0bar.Μια τουρμπινα GT25-60 ή 28-60 παιζουν καινουριες στα 700-900 ευρω.Ιντερκουλερ στα 150 και 4 μπεκ 300+cc γυρω στα 200 ευρω.Με προγραμματισμο του δικου σου εγκεφαλου,ανεβαινεις μεχρι τα 0.5bar και την ιπποδυναμη γυρω στα 190-200hp με εντελως εργοστασιακο μοτερ.
    Υπολογισε επιπλεον:σωληνωσεις ιντερκουλερ,σωληνωσεις νερων και λαδιων τουρμπινας+ρακορ+βαση φιλτρου λαδιου για παροχες+μεταλλικο θερμοστατη και φυσικα μια φτιαχτη εξατμιση.....Προαιρετικα για θεμα αξιοπιστιας μια φλαντζα για πτωση συμπιεσης και μπουζονια ARP στο καπακι γιατι πασχουν εκει τα bmw.....Χωρις τα τελευταια,υπολογισε ενα κοστος περιπου στα 3000-4000 ευρω αναλογα τα υλικα που θα επιλεξεις.
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    Bazil Van Sinner (26-02-13), BILL007 (23-02-13), VanVIC (23-02-13)

  6. #15
    Εγγραφή
    13-01-12
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    70
    Thanked
    41
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφοσον αποφασισεις να τουρμπισεις το μοτερακι σου,ξεκινα να μαζευεις τα απαραιτητα ανταλλακτικα.Πολλαπλες εξαγωγης με Τ25 πατημα εχουν περιπου στα 250-350 ευρω στο Ebay και ειναι αρκετα αξιοπιστες για πιεσεις μεχρι 1.0bar.Μια τουρμπινα GT25-60 ή 28-60 παιζουν καινουριες στα 700-900 ευρω.Ιντερκουλερ στα 150 και 4 μπεκ 300+cc γυρω στα 200 ευρω.Με προγραμματισμο του δικου σου εγκεφαλου,ανεβαινεις μεχρι τα 0.5bar και την ιπποδυναμη γυρω στα 190-200hp με εντελως εργοστασιακο μοτερ.
    Υπολογισε επιπλεον:σωληνωσεις ιντερκουλερ,σωληνωσεις νερων και λαδιων τουρμπινας+ρακορ+βαση φιλτρου λαδιου για παροχες+μεταλλικο θερμοστατη και φυσικα μια φτιαχτη εξατμιση.....Προαιρετικα για θεμα αξιοπιστιας μια φλαντζα για πτωση συμπιεσης και μπουζονια ARP στο καπακι γιατι πασχουν εκει τα bmw.....Χωρις τα τελευταια,υπολογισε ενα κοστος περιπου στα 3000-4000 ευρω αναλογα τα υλικα που θα επιλεξεις.
    Εχεις καποιον δικο σου μαστορα που να ασχολειται με ολα αυτα?Απ'οτι ειδα και συ το εχεις τουρμπισει, που το εχεις φτιαξει αν επιτρεπεται?

  7. #16
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στην Option Garage.Θανασης λεγεται και ειναι πολυ συζητησιμος και γνωστης του αντικειμενου και με σπουδες μηχανολογου.Μην φανταστεις κανα μεγαλο και τρανο συνεργειο με 10 μηχανικους...Αυτα τα πληρωνεις χρυσα και δεν σημαινει οτι απαραιτητα κανουν καλη δουλεια.....Λιγοι οι μερακληδες.Αν θες σου στελνω με πμ τα στοιχεια του να επικοινωνησεις.Εγω εκει το εφτιαξα κι εκει το συντηρω.
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    BILL007 (23-02-13), JimE36 (25-02-13)

  9. #17
    Εγγραφή
    29-11-12
    Περιοχή
    Χαλκιδα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    395
    Thanked
    549
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Option Garage.Θανασης λεγεται και ειναι πολυ συζητησιμος και γνωστης του αντικειμενου και με σπουδες μηχανολογου.Μην φανταστεις κανα μεγαλο και τρανο συνεργειο με 10 μηχανικους...Αυτα τα πληρωνεις χρυσα και δεν σημαινει οτι απαραιτητα κανουν καλη δουλεια.....Λιγοι οι μερακληδες.Αν θες σου στελνω με πμ τα στοιχεια του να επικοινωνησεις.Εγω εκει το εφτιαξα κι εκει το συντηρω.
    Αν γινεται θα σε παρακαλουσα να μου στειλεις και εμενα με πμ καποιο τηλεφωνο του, γιατι με ενδιαφερει και εμενα.

  10. #18
    Εγγραφή
    01-04-12
    Περιοχή
    Inside of BMW
    Μηνύματα
    3.103
    Thanked
    2317
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172369/

    Πάρε και εδώ ένα τηλ, τούρμπο λέει...
    Πωλούνται : Ζάντες 16 Μ Styling 220

    Αγοράζονται : BMW Performance parts

  11. #19
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    284
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά.Κατ αρχην θα ηθελα να μαθω αν καποιος γνωριζει καποιο συνεργειο που να ασχολειται με το τουρμπισμα των bmw και συγκεκριμενα με τον δικο μου κινητηρα (1.9 is μ44).Πηρα τηλ τον Καρα στο αργος και που ειπε οτι πλεον δεν βγαινει καποιο κιτακι γι αυτο το μοτερ και δεν φτιαχνει ο ιδιος πλεον αυτο το μοτερ.Με ενδιαφερει να φτασω στα 190-210 αλογα.Εχω βρει καποια κιτακια στο ebay αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστα και ποιος αναλαμβανει να κανει τη τοποθετηση.Αν καποιος εχει ασχοληθει με αυτο το μοτερ και ξερει καποιον που να τουρμπιζει θα με βοηθουσε πολυ.Επισης αν καποιος ξερει και το κοστος στο περιπου. Ευχαριστω πολυ!
    ποτε δεν έβγαινε κιτακι!!πατεντα του Καρρά ναι!!και αυτη βγηκε πριν 16-17 χρόνια!!τοτε πραγματι ηταν μονοδρομος ο Καρράς,τωρα θα ηταν κατσικοδρομος εαν επελεγες τον Καρρά...5.500 χιλιαδες ευρώ με πολλα λαθη και φτηνα πραγματα(1500 ευρω χοντρα χοντρα θα αξιζε ολο το κολπο)ειμαι παθων και τα γραφω αυτα,δεν τα ακουσα ουτε στην καφετερια ουτε τα διαβασα σε φορουμ!!Τωρα σαν προταση θα σου προτεινα να κανονισουμε μια συναντηση να δεις απο κοντα τι μου εφτιαξε το μελος απο το φορουμ μας ΖΩΗΣ(bmw316turbo)....και να δεις και το αμαξι του Ζωη απο κοντα μιας και ειναι ολο χειροποιητο το προτζεκτ απο τα κουλα χερια του""""και αυτο μ43 Ε36,και κρατα αυτο ,,,,εντοσθια ΜΑΜΑ τετραπεταλουδο τουρμπο με χρονια στην πλατη!!!!και ρυθμισμα αγραφου μονος του!!!!και πιεση 1.5 οταν βιαζεται για τουαλετα!!!!
    Χωρις πλακα μια βολτα θα σου μαθει πολλα ο γερο Ζωης γι'αυτο το μοτερ που εχεις!!!το 1.5 bar που γραφω δεν ηταν πλακα!!!ΣΑΦΩς και δεν θα πρεπει να δουλευει εκει το μοτερ,αλλα εαν ξερεις......Αντεχει πολλα....
    Να μην ξεχασω να πω οτι η πιεση που αναφερθηκε δεν ειναι απο την παιδικη θροσατη Τ25 του Καρρα(0,7ct τερμα) αλλα απο αρκετα μεγαλυτερη!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 28-02-13 στις 16:53

  12. The Following 4 Users Say Thank You to z3outofmind For This Useful Post:

    BILL007 (28-02-13), chrisgiapz3 (28-02-13), Panos 316T (28-02-13), Stunt Mike (28-02-13)

  13. #20
    Εγγραφή
    21-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    231
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω για τα καλα σου λογια κορινθιε απλα για τα παιδια που ενδιαφερονται να τουρμπισουν ενα μ43, μ42, μ44 θα πω ενα πραγμα .το μοτερ αντεχει μαμα τα παντα , αλλα εγω προσωπικα και με σφυριλατα και με μικρη τουρμπινα ακομα και ατμοσφαιρικο δεν θα εγγυομουνα για τιποτα οσο αναφορα αξιοπιστια.ολα ειναι θεμα χρησης.Απλα οσο πιο φορτωμενο μοτερ ειναι απο ανταλακτικα τοσο μειωνεται ο κινδυνος κραου...

  14. The Following 3 Users Say Thank You to bmw316turbo For This Useful Post:

    BILL007 (28-02-13), Panos 316T (28-02-13), z3outofmind (28-02-13)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP