Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 90

Θέμα: Μπλοκέ σε e92 335 ...

  1. #71
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    χαζη ερωτηση στο διαφορικο του e9x Μ3 περα απο λαδια τι αλλο παιζει?
    γιατι με ενδιαφερει..

  2. #72
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γνωρίζεται αν μπαίνει το διαφορικό από Μ3 Ε46, ή από Μ3 Ε92, ή από Μ5 Ε60, Μ6 στο Ε39 Μ5;;;
    άλλου διαβάζω ότι μπαίνει από Μ5 Ε60 εύκολα΄,
    αλλού ότι θέλει κάποιες μετατροπές...

    Έχει κανείς εμπειρία ή γνωρίζει κανέναν έμπειρο ;

  3. #73
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλω. !
    Οποίος εχει όρεξη διαβάζει Έλληνας ο κύριος Γιώργης !
    https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=321625
    Αψογος ο Δημήτριος !

  4. #74
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    για να επαναφερω λιγο το θεμα....μεταξυ quaife και m3 διαφορικου...

    τελικα με την εμπειρια και με τα δυο...το quaife τωρα στον ασσο..και το oem e46 m3 δισκατο διαφορικο πιο πριν...ψηψιζω s up μονο στο oem m3 (e92) στην περιπτωση μας....

    το quaife ειναι ενα φοβερο διαφορικο για πιστα και στριψιμο....αλλα παραμενει παρα πολυ αποτομο και επικινδυνο σε απειρα χερια....ο τροπος που κλειδωνει ειναι αρκετα αργος και μετα αποτομος...και το ξεκλειδωμα τραβαει σφαλιαρα σε μεγαλες γωνιες με το που κανεις και αφησεις το γκαζι...σε μικρες γωνιες-στριψιμο ειναι ιδανικο...αλλα οχι σε μεγαλες.....στο βρεγμενο απλα το ξεχνας....οσο και καλος να εισαι....

    απο την αλλη τα δισκατα ειναι παρα πολυ προοδευτικα...λιγο πιο γρηγορα ομως (μου φαινονται εμενα)..καλυτερα στις τερμα γωνιες...και πολυ πιο φιλικα στα αφημα του γκαζιου...για τον μεσο οδηγο-εκει που απευθυνεται η bmw δηλαδη-σαφως ανωτερη επιλογη!

  5. The Following 9 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (20-03-16), chrisgiapz3 (21-03-16), doctore (21-03-16), EVERGET (17-03-16), I_MNL (17-03-16), NassosMan (20-03-16), Thomelef (17-03-16), vagmag (17-03-16), Vassilis ///M (17-03-16)

  6. #75
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νίκο στην αναζήτηση μπλοκέ διαφορικού πριν κάποια χρόνια για το Ζ4,πέραν του κλασσικού πλέον Quaife, μου είχε προταθεί το drexler που προσομοιάζει αυτό του Μ3.
    Η τιμή βέβαια ήταν τριπλάσια του Quaife αλλά από τότε τοποθέτηση του drexler σε 135 που είχα οδηγήσει μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Είτε σε μικρές γωνίες, είτε σε μεγάλες (σε στεγνό) η επαναφορά του ήταν ομαλή.
    Σύντομα θα επανέλθω με πληροφορίες σχετικά με μπλοκέ που αφαιρέθηκε απο Ζ4 Ε85 αλλά και τους λόγους που έγινε κάτι τέτοιο
    Detailing Madness

  7. The Following 6 Users Say Thank You to stef For This Useful Post:

    BILL007 (20-03-16), chrisgiapz3 (21-03-16), EVERGET (17-03-16), I_MNL (17-03-16), nik200 (17-03-16), vagmag (17-03-16)

  8. #76
    Εγγραφή
    08-09-15
    Μηνύματα
    26
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να επαναφερω λιγο το θεμα....μεταξυ quaife και m3 διαφορικου...

    τελικα με την εμπειρια και με τα δυο...το quaife τωρα στον ασσο..και το oem e46 m3 δισκατο διαφορικο πιο πριν...ψηψιζω s up μονο στο oem m3 (e92) στην περιπτωση μας....

    το quaife ειναι ενα φοβερο διαφορικο για πιστα και στριψιμο....αλλα παραμενει παρα πολυ αποτομο και επικινδυνο σε απειρα χερια....ο τροπος που κλειδωνει ειναι αρκετα αργος και μετα αποτομος...και το ξεκλειδωμα τραβαει σφαλιαρα σε μεγαλες γωνιες με το που κανεις και αφησεις το γκαζι...σε μικρες γωνιες-στριψιμο ειναι ιδανικο...αλλα οχι σε μεγαλες.....στο βρεγμενο απλα το ξεχνας....οσο και καλος να εισαι....

    απο την αλλη τα δισκατα ειναι παρα πολυ προοδευτικα...λιγο πιο γρηγορα ομως (μου φαινονται εμενα)..καλυτερα στις τερμα γωνιες...και πολυ πιο φιλικα στα αφημα του γκαζιου...για τον μεσο οδηγο-εκει που απευθυνεται η bmw δηλαδη-σαφως ανωτερη επιλογη!
    Μου κανουν εντυπωση οι εμπειριες σου. Εγω τα ηξερα αναποδα για το quaife.

  9. #77
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κανουν εντυπωση οι εμπειριες σου. Εγω τα ηξερα αναποδα για το quaife.
    O Νικος μιλαει για ντριφτοπαντιλικια....Εκει το Quaife δεν ξεκολλαει ευκολα,θελει να ξερεις τι κανεις και πως..Ενω ενα δισκατο ειναι πολυ πιο προβλεψιμο...Το ιδιο ισχυει και στο ασε του γκαζιου....Ο λογος που γινεται αυτο,ειναι ακριβως επειδη το Quaife κανει πολυ καλα τη δουλεια του σε καθε συνθηκη,δλδ προσπαθει να παταει οσο γινεται καλυτερα ο αξονας κατω.....Το ιδιο θα νιωσεις αν προσπαθεις να πηγαινεις γλυστρωντας και ντριφταροντας μ'ενα αμαξι στημενο αυστηρα για πιστα και γραμμες,συγκριτικα μ'ενα αυτοκινητο στημενο για ντριφτ.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following 5 Users Say Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    BILL007 (21-03-16), chrisgiapz3 (21-03-16), doctore (21-03-16), nik200 (22-03-16), pilot (21-03-16)

  11. #78
    Εγγραφή
    08-09-15
    Μηνύματα
    26
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μιλησα σημερα με τον Γκατζελακη στην Καστορια. Φτιαχνει εξολοκληρου δικο του διαφορικο, αντιγραφη quaife, με καποια διαδορα στις λεπτομερειες που το κανουν λιγο πιο σκληροπυρηνικο. Πρεπει να εχει παραπανω ποσοστο κλειδωματος.
    Ζηταει 800-850 συνολο και το σκεφτομαι.

  12. #79
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χωρίς να θέλω να προσβάλω την δουλειά κανενός, σε ένα αμάξι σαν το 335 δεν θα κανα πειράματα με αντιγραφές quaife...
    Μόνο επώνυμα πράγματα σε τέτοια αυτοκινητα είναι η ταπεινή μου άποψη!
    Detailing Madness

  13. #80
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    διαφορικό είναι. το πολύ πολύ να πετάξει 800¤. για να πάθει κάτι το αυτοκίνητο δεν παίζει.

    είναι σα να φοράς μια μάπα ανάρτηση, όπου στο τέλος κλαις τα λεφτά που έδωσες και δεν είχες αποτέλεσμα.

    αν περισσεύουν 8 κατοστάρικα, μια δοκιμή δεν είναι και άσχημη. με τις τιμές που παίζουν αξίζει μια δοκιμή πιστεύω.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    pilot (29-03-16)

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP